Keresés

Részletes keresés

Abszolút Nulla Creative Commons License 2001.12.26 0 0 8
Miért, hogyan akadnál esküdni másképp, mint úgy, hogy kimondod azt, hogy "esküszöm"?
Előzmény: ID (7)
ID Creative Commons License 2001.12.19 0 0 7
de azt jobban értem, hogy a kézírásomnak bizonyító ereje van. lehet hogy rosszul teszem fel a kérdést.
mi által változtat bármin is az, ha én azt mondom: esküszöm. azért, mert azt hallják a többiek?
konkrétan mit változtat, ha kimondom? (nincs itt egy jogász?)
Előzmény: identicalmcqc (6)
identicalmcqc Creative Commons License 2001.12.19 0 0 6
ezert kellenek a tanuk akiket szinten esketni lehet pl birosagon hogy az igazat kondjak... igy megmarad... ugyan el lehet oket tenni lab alol de minle tobben vannak ez annal nehezebb illetve ha nagyon akarok kotekedni akkor a papirt is meg lehet szerezni es megsemmisitenmi....
Előzmény: ID (5)
ID Creative Commons License 2001.12.19 0 0 5
nekem csak az a furcsa, hogyha aláírsz valamit, akkor legalább az a kezed nyoma, azonosítható, maradandó valami.
persze van a jogban olyan kategória is, hogy ráutaló magatartás stb., nem csak az számít ami írva van. de mégis olyan babonaságnak vagy misztifikációnak tűnik ez nekem.
Előzmény: Szilvi6 (3)
Szilvi6 Creative Commons License 2001.12.19 0 0 4
Persze azért nem árt, ha vannak tanuk.....:-)
Előzmény: ID (2)
Szilvi6 Creative Commons License 2001.12.19 0 0 3
Igen. Szerintem pont azt jelenti. Felér egy aláírt nyilatkozattal.
Előzmény: ID (2)
ID Creative Commons License 2001.12.19 0 0 2
mármint: mi a funkciója?
Előzmény: ID (1)
ID Creative Commons License 2001.12.19 0 0 1
többről van ennél szó. ha valaki neked megesküszik vmire, akkor nem érzed úgy, hogy jogaid vannak vele szemben? és ez még csak a hétköznapi helyzet. de komolyan kérdezem, hogy mi van a bíróságon? ha azt mondom esküszöm, az olyan, mintha aláírnék egy nyilatkozatot? miért a fukciója?
Előzmény: Szilvi6 (0)
Szilvi6 Creative Commons License 2001.12.19 0 0 0
Gondolom ez a lekiismerettel lehet összefüggésben...
Már akinek van.:-)
Előzmény: ID (-)
ID Creative Commons License 2001.12.19 0 0 topiknyitó
fel kell tenni az egyik kezed, elismételni, amit a másik mond, és akkor mi van? pl a bíróságon. miért kell megesküdni? mit változtat, ha kimondom?

sok ilyen hókuszpókusz van még?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!