Keresés

Részletes keresés

Grabber666 Creative Commons License 2012.08.18 0 0 163

Kedves Autós Társaim Szerintetek meddig fog minket a kormány nyomrgatni az adóival .? Először is Bíztositási Adó ami 30% a a Biztositásnak vagyis eleve feltételezi hogy balesetet fogsz csinálni mikor még megse történt . Plusz jövőre még a Bíztositást is megakarja adóztatni  , mellete van a teljesítmény adó , és jövöre plusz még évente vizsgáztatást akkar  a 6 évesnél idősebb autokra vagyis bő fél országnak idősebb az autója van, jó kis pénz nekik , plusz még mellete nem is beszélve a mindennapos adokrol amit mindig emelnek minden embernek, De ha pl Senkisem fízetne semmit az autójára aval a címszóval hogy már elég a sok Adóból az autósok részéröl akkor mit tudnának csinálni ?? max levvenék a rendszámot ? és akkor mivan rendszám nélkül is megy na de ha 5 millió ember ezt megcsinálná akkor hova tenen annyi embert ? Börtön sincs plusz telephely az autoknaksem , akkor már elgondolkoznának hogy nem szabad enyire megfolytani az embereket az adóval , főleg mivel nagyon sok ember közlekedik autoval és a benzinben is Fő részét az adó képezi, Ők ezt nagyonjol tudják . De  EHEZ NAGY ÖSSZETARTÁS KÉNE AZ AUTÓSÓK, ÉS EGYBEN AZ EMBEREK RÉSSZÉRÖL IS, AMI EGGYSZER EGY SZÉP NAP REMÉLJÜK ELJÖN 

t3rmlnator Creative Commons License 2012.05.22 0 0 162

Pár napja láttam megint ezeket a szép sárgaruhás utjavitókarbantartó munkásokat, csak egy mászkált a kocsi körül a többi bent pihent a mikrobuszban, ahogy szoktak, de nem birtam ki hogy megkérdezzem hogy mikor csinálnak uj útat?Majd ha Pesten ugy döntenek, jött a válasz.Nem nagyon szokták elkapkodni  a munkálatokat.Ha megbonatanak egy utrészt kitáblázzák utána 2 éveg még a közelébe sem menneka helyszinnek. :DDD Az utakról ne is beszéljünk, kátyúzásukról meg végképp ne.3 -at betöm 4 -et otthagy.

Előzmény: atompyka (161)
atompyka Creative Commons License 2004.12.20 0 0 161

'Reggelt!

:-)

 

Jelentsd be itt:

http://www.rakosmente.hu/hibaform.php?filetart=3*alap.css

 

Mondjuk óránként, ha ráérsz...

:-)

 

ATom

Előzmény: dumb20 (160)
dumb20 Creative Commons License 2004.12.19 0 0 160

Üdvözletem!

 

Alighanem megtaláltam Budapest leghamarabb tönkrement útjavítását!

Nem kellett messzire mennem (sajnos)! XVII. ker. Rákosliget, XVIII. utca és Ferihegyi út sarkához közel. (a szomszédház elött)

Kb 10 napja csőtőrés volt, a járdából úgy folyt a víz kb 30-40 órán keresztül, mintha kinyitottam volna csapot. Mi szóltunk még aznap, de nem jöttek ki.

Aztán egyszer csak kijöttek, megcsinálták. Kézi döngölövel beldöngölték a földet, majd rá beton (nem túl vastagon) Az egyik sáv felét + a járdát bontotték fel.

 

5 nap !!! múlva már volt rajta egy 1 cm széles repedés, most pedig, 1 hét elteltével már majdnem teljesen beszakadt!!!

 

Ehhez mit tudok hozzátenni? Mindenki nézze meg aki tudja! Fotót fogok készíteni.

 

Lehetne perelni? Érdemes?

 

Eléggé idegesít ugyanis.

 

Pá 

BLASIUS Creative Commons License 2002.07.14 0 0 159
Ott eddig én is így csináltam. Végre + változás.:-)
Előzmény: atompyka (158)
atompyka Creative Commons License 2002.07.14 0 0 158
A Fehér útnak azt a részét, ahol (a híd előtt) a villamos középen megy. Már jó ideje gy megyek, hogy egyenesen a sínig, ott élesen jobbra, akkora likak voltak a macskakövön. A szembejövők meg ijedeztek ,hogy nem fogok bekanyarodni, hanem közéjük hajtok. :-)

Előzmény: BLASIUS (157)
BLASIUS Creative Commons License 2002.07.14 0 0 157
A Fehér utat is? A híd alatt a lexarabb.
A Soroksárit meg tegnap éjjel hézagkiöntötték. Hát... semmivel se jobb. A buckák keresztben megvannak. Viszont a múltkor éjjel a Vágóhíd utántól a Határ útig 120-szal nyomtam neki, úgy nem is rázott.:-)))
Előzmény: atompyka (154)
atompyka Creative Commons License 2002.07.14 0 0 156
Az még messze van!
Akkor majd újra felélesztjük picit a topicot.
:-)
Előzmény: Irgalmatlan Szamaritánus (155)
Irgalmatlan Szamaritánus Creative Commons License 2002.07.14 0 0 155
Ja, tavaszig. Aztán majd felfagy ez a foltozás is, és ugyanott leszünk, mint mikor elkezdték:(

Üdv,
ISz

Előzmény: atompyka (154)
atompyka Creative Commons License 2002.07.14 0 0 154
Nem hiszem el!
Hétvégén leaszfaltozták a lexarabb részeket az Éles sarok környékén. Lehet aránylag nyugisan autózni arrafelé.

Üdv!
ATom

Mason Creative Commons License 2002.01.30 0 0 153
Ott is van zebra, az mar a Becsi uti lampa.
De itt is kell a zebra, mert itt vannak a buszmegallok es a gyalogosok tuti nem fognak 1m-t sem gyalogolni. A gyerekekrol nem is beszelve. Raadasul csak az egyik odalon van jarda, a masikon egy nagy parkolo van. Ugyhogy jol ki van ez talalva.
Előzmény: RadiX (148)
tcaoe Creative Commons License 2002.01.30 0 0 152
Hat nem azert, de az EU ilyesmit nemigen fog megkovetelni, mikor o maga sincs hijan igen sz*r utaknak...
Előzmény: Veisace (150)
NLQ Creative Commons License 2002.01.30 0 0 151
a dob u ban meg mindig ott a lyuk... mar kitettek 2 deszkat is...
varom mikor szakad be az ut a kukasauto alatt
Előzmény: Veisace (150)
Veisace Creative Commons License 2002.01.29 0 0 150
Szerintem kb 5 év múlva már elfogatható utak lesznek mert az EU megköveteli. LEgyünk optimisták és máris virágozni fog az ország. És itt az idő hogy az utolsó mocskos kommunista is megdögöljön végleg. :))
Előzmény: Irgalmatlan Szamaritánus (149)
Irgalmatlan Szamaritánus Creative Commons License 2002.01.29 0 0 149
Miért, miért...

Mert ebben az országban nem divat gondolkodni. Emlékszem, mikor a frissen aszfaltozott Alkotás utcát porrá szétverték a csatornázás (vagy valami ilyesmi) miatt. Tehát nem szétverjük az utat, mert kell, csatornázunk, mert úgyis fel van bontva, majd befejezzük, ááááá, még véletlenül sem... Elkeserítő.

Üdv,
ISz

Előzmény: RadiX (148)
RadiX Creative Commons License 2002.01.29 0 0 148
Miert nem helyezik at a zebrat a lampahoz? Ha csak 50 meterre van...
Előzmény: Mason (145)
Mason Creative Commons License 2002.01.29 0 0 147
Megneztem, es bar en is a nagy autokat szeretem, az amerikai kocsik nem az en vilagom. :)

Masonka

Előzmény: Irgalmatlan Szamaritánus (146)
Irgalmatlan Szamaritánus Creative Commons License 2002.01.29 0 0 146
Igaz, kettő már elég nagy, de Te a Flórián teret tartod, nem?:)

OFF
Nézz szét itt, ha érdekel: http://www.v8cars.hu na _ezek_ autók. Minimum 5 méter, minimum 5 liter:) Én odavagyok az ilyenekért, igaz, imádom a Vectrámat is, de semmi sem szól úgy, mint egy V8 vas:)
ON

Üdv,
ISz

Előzmény: Mason (145)
Mason Creative Commons License 2002.01.29 0 0 145
Hali!

Igen, en is Obudarol :)
A Huszti uttal egyetertek, ritka vacak. Viszont a Varadi utca eseteben kifejezetten orulok, hogy rendesen kezd katyusodni. Ugyanis ezt az utcat mindenki autopalyanak nezi, mivel szeles, hosszu, jol belathato. Igenam, de az utca kozepen van egy zebra, ahol az iskolasok kozlekednek. Na erre nincsenek tekintettel. Fekvorendort nem lehet lerakni a busz miatt, lampanak nincs ertelme, mert 50 m-re ott a lampa. Ugyhogy a katyuk jelentik a megoldast a szaguldozok lelassitasara. :))

Nagy vas? Azert ha a 2 vectraval egymas melle allunk, eleg nagyok, nem? :))

Masonka

Előzmény: Irgalmatlan Szamaritánus (144)
Irgalmatlan Szamaritánus Creative Commons License 2002.01.28 0 0 144
Persze, gyere csak, örömmel veszem:)

Én vállalom a Szentendrei utat. Sőt, ha sikerülne szerezni egy megtermettebb amerikai vasat, abból az időből, amikor még autókat gyártottak, akkor oda-vissza blokkolom:) Egy Vectra ehhez rövid sajnos:)

Egyébként Te is Óbudáról? Nézd meg az AKG mögötti utcát, hogy néznek ki azok a (valamivel pedig jobb) fekvőrendőrök, mekkora darabok vannak kiszakadva belőlük. Nem is vagyok kíváncsi a kocsi aljára, amelyik ezeken fennakadt.
Mennyivel ésszerűbb ennél pl. a Huszti út. Oda semmit nem kell leszerelni, az magában egy fekvőrendőr, csak hosszában. Ott szerintem hatvannál többet értelmes ember nemigen megy.

Üdv,
ISz

Előzmény: Mason (142)
L2 Creative Commons License 2002.01.28 0 0 143
A Németvölgyi se semmi a Farkasréti temetőtől lefelé. Minden évben befoltozzák ugyanazokat a lyukakat, hogy a következő évben ismét megcsinálhassa vmilyen önk.-hoz közel álló vállalkozó. Nem veszik észre, hogy évről-évre kétszer akkorára nőnek minden dimenziójukban és duplázódik a számuk. Nem győzők szlalomozni, hogy kikerülgessem.

Mostanában voltam egy "kicsit" keletebbre (Záhonynál kellett átmenni), arrafelé voltak hasonló minőségű utak. Egyébként ez általában jellemző a BP-i utakra.

Nekem egy R19-em volt régebben, a gyári futóműcsapágyakhoz 250e km-ig nem kellett nyúlni. Ebből nagyrészt vidéken, Ausztriában és Németországban kapott meg 200e-et. Aztán ki lettek cserélve SKF-ekre (ha jól tudom nem utolsók csapágyakban) elkezdtük használni az autót BP-en napi rendszereséggel, a bal 80e a jobb 75e-t bírt ki, és ismét cserére szorultak. Ez azóta így megy folyamatosan...

Mason Creative Commons License 2002.01.28 0 0 142
Hali!

Ezeket a lathatatlan fekvorendoroket en is utalom. Mar csattant a kocsi feneke rajta. Ha megnezitek a Jozsef Attila lakotelepen levo fekvorendoroket, latszik, hogy jonehanyan odavertek mar az autojukat. Miert nem lehet legalabb valami sarga festekkel bemaszatolni? Vagy tancoljanak korulotte fuszoknyas fiuk/lanyok, mit banom en, de lehessen latni.

ISz!
Csatlakozom hozzad az obudai buliban, ha megengeded. S ketten elegen is lennenk, mert boven eleg beallni a Vorosvari utrol ill. Pacsirtamezo utcarol az Arpadhidra felhajto ket savra es maris fel Obuda mozgaskeptelen lenne. Mellesleg eme felhajto vegen napokig 2 akkora krater volt, amit nem is lehetett rendesen kikerulni.

En mar voltam gumisnal egy Ulloi uti lyuk miatt. A felnimet meg kellett igazitani. Kinek kell benyujtani a szamlat? :)

Masonka

Skyline Creative Commons License 2002.01.27 0 0 141
NA ezek a fekvőrendőrök olyan szinten tudnak felidegesíteni, hogy az nem egyszerű! Főleg, ha nincsenek előjelezve és csak a futómű jelzi, hogy ő most szét fogja verni a kocsit apró darabokra... :-((((( A múltkor is a nemtudom milyen utcában kinn a francban az Üllőiről balra ahol vmi uszoda meg sporttelep van asszem és fasorral van elválasztva a két irány egymástól na ott kb. 60-nal mentem át kettőn úgy hogy akkor láttam meg, hogy ott vannak amikor már annyi időm nem volt, hogy a fékre tegyem a lábam... Szóval már bocsánat, de a Jó Qrva Anyját annak aki legalább egy Szájbab@szott táblát nem tud kirakni, hogy a paraszt (jelen esetben én) lássa, hogy ugratóra számítson! Állandóan járom a várost 90%-ban éjszaka és ilyenkor még nehezebb kiszúrni ezeket a szarokat, mivel arrafelé nem sűrűn járok és emlékeimben még az élt, hogy nincs ott semmi, de annak aki nem nap mint nap jár arra és látja mikor megépítik az elsőre tuti beszopja, ha csak éppen nem megy előtte valaki aki már esetleg képben van...
Na kidühöngtem magam! Bocs, ha zavaros, de fáradt és nyűgös is vagyok!
Előzmény: haverja (140)
haverja Creative Commons License 2002.01.27 0 0 140
Hali!
Ahol meg jók lennének az utak, ott a önkormányzat majd szétb@ssza...
A Mészáros utca - Naphegy utca - Gellérthegy utca - Mészáros utca "körgyűrű" kb 500m es hosszán mostanra 6 fekvőrendőrt építettek ki, de ahogy látom, készül a 7.iis...
Gratulálok

(L)

madmaxx-- Creative Commons License 2002.01.27 0 0 139
szoval 1 jo kis story...

felujitotak az utakat a faluban(meg a jardakat is), de persze nem mindenhol.szoval van 1 eleg nagy meretu hely pont a kanyarban az egyik utcaban ahol nincs meg az aszfalt de tegla bevan rakva meg fold meg ugy nagyjabol egyszintbe van de megse az igazi.ezt mindneki bicajjal es motorral kerulgeti ki es pont a jobb oldalt van es jobbra kanyarodik ott az utca es mivel kis falurol van szo igy hat ugye amugyis figyleni kell ha kocsi+motor v. kocsi+bicaj van...(mert ugye keskeny utcak vannak)
de igy szinte mindenki az ut bal szelen megy bicajjal vagy motorral ott, ami ebben a helyzetben eleg veszelyes.

akor a masik ami eleg meglepo nekem hogy mikor az utakat es a jardakat csinaltak csak ugy lazan ontotek ki mint a csokolade ontetet a tortakra es nemfoglalkoztak a szelevel, ugye ahogy az ott szetfolyik szep lassan ahogy telik mulik az ido felkapjak a kocsi es motor kerekei es hat 1re bentebb nemlesz aszfalt az utakon...

atompyka Creative Commons License 2002.01.22 0 0 138
Ja persze, Te vagy a taxisok réme.

Tom

Előzmény: NLQ (137)
NLQ Creative Commons License 2002.01.22 0 0 137
minden nap latom....
Előzmény: atompyka (136)
atompyka Creative Commons License 2002.01.22 0 0 136
Hály!

Mikor láttad? Asszem, én pont előtte, még csak süllyedve, vmikor kora délután.

Tom

Előzmény: NLQ (135)
NLQ Creative Commons License 2002.01.21 0 0 135
hali atompyka!

na beirok ide en is egyet:
Dob utcaban a kertesz u tol 30 m re van egy 20*30 as lyuk de szo szerint az, mert kb 2 meter mely
2 honapja beszoltam a kozteruleteseknek hogy be fog szakadni az uttest (elotte mogotte meg van repedve az aszfalt kb 3-3 meteren)
2 hete megjavitottak.... kitettek 1 villogot....

nlq

Előzmény: atompyka (134)
atompyka Creative Commons License 2002.01.21 0 0 134
Nem győzik frissíteni a beírnivalót. Vagy keresik a kivételt.
:-) vagy inkább :-(

Tom

Előzmény: Irgalmatlan Szamaritánus (131)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!