Keresés

Részletes keresés

Tiborc Creative Commons License 2003.02.04 0 0 280
Erre megkérdezi az okostojás:
„pvcpadlo válasz erre | adatok | e-mail 2001-12-17 20:42:40 (151)
jéé Győri Béci volt az évfolyamtársad?
nahát nem is montad...:O)”

És még sürget is!

Mondtam, nincs magyarázkodás.
Akkor kellett volna, érthetően, tisztán, magyarul.

„A gyerek olyan buta volt, mint két segg együtt.”

Igaza van Trebitschnek, hiszen a Links – Arsspalte az ÁVH- a Rechts Arsspalte meg a Munkásőrség, így megvan az egész házmester.
Valami jobb mószerolást, ha kérhetek.
Tiborc

Előzmény: Törölt nick (278)
Feles Elek Creative Commons License 2003.02.04 0 0 279
Ez nem változtat a tényen, hogy esmég "árnyékra vetődtél","kocsag"...
Előzmény: Törölt nick (278)
Tiborc Creative Commons License 2003.02.03 0 0 277
Kedves Trebitsch!
Más miatt kerestem elő a topicot, de ha megvan, nem hagyom másodszor is szó nélkül!

„Trebitsch válasz erre | adatok | e-mail 2001-12-17 20:28:43 (146)
Engem 79-ben vettek fel a Műegyetemre, mert előző évben ötödik voltam a budapesti fizikaversenyen. (A pontszámom alapján nem vettek volna fel, valszeg... :)
Egy évfolyamba azzal, akinek nem kellett felvételiznie, és senkit nem érdekelt se a pontszáma se semmi, mert az apja szochazás volt.
A gyerek olyan buta volt, mint két segg együtt.
Persze a nosztalgia ettől függetlenül érthető. Én is voltam KISZ-táborban. :)
Csak nem hülyültem meg tőle teljesen, legalábbis azt hiszem.„

Erre megkérdezi az okostojás:
„pvcpadlo válasz erre | adatok | e-mail 2001-12-17 20:42:40 (151)
jéé Győri Béci volt az évfolyamtársad?
nahát nem is montad...:O)”
És még sürget is!

Nagy az Isten állatkertje!
Szerény ismereteim szerint Trebitsch elsőévessége előtt vagy tizenöt évvel vették fel Győri Bélát a Debreceni Agrártudományi Egyetemre, elsőévesnek.

Nem semmi egy topicban, ahol egynapos tévedésért megy az őrjöngés, tizenöt évet tévedni! A célzott rágalmazás ellen nem véd semmi sem. Keveri szegény az ÁVH – t a Munkásőrséggel, az agrártudományokat a műszaki tudományokkal, pvc – t a döngölt agyaggal!
Ennyit a jól felkészült vitapartnerekről, a tényközlésekről.
Amikor a mindenáron való mószerolás megy, ész nélkül, értelem nélkül. Rágalmazni jó, a kutya sem veszi észre, hogy pvcpadlo egy hiteltelen hablatygenerátor, önjáró, illetve, automatikusan végbélsár - ürítő üzemmódban, mert ez a célja. Nem vitatkozni, mószerolni, bármi áron. Közben hiteltelenebb, mint az általa kifogásoltak.
Utólagos „megmagyarázomnak” itt helye nincs. Nem magyarázkodunk.
Márai Sándor valahol tévedett, amikor a hiteltelenségről beszélt. Van rettenetesebb is a már nem az eszmét, hanem a zsákmányt védő kommunistánál. Az eszelős, aki eszelősen védi téveszméit, és minden gyakorlati haszon nélkül.
Ezt nevezik az indexen eszmecserének?

Tiborc

Előzmény: Trebitsch (168)
Góg és Magóg fia Creative Commons License 2002.06.04 0 0 276
De remélem Téged boldoggá tett.
Előzmény: valasztopolgar (274)
ath Creative Commons License 2002.02.11 0 0 275
balázska!

mizujs jány gusztival? szvsz ne nézd a tv-t mert a végén még stroke-ot kapsz, annak meg nem örülnék!

valasztopolgar Creative Commons License 2002.01.15 0 0 274
Csak a tények kedvéért. melnyikov, alias molnár balázs ír egy _HIVATALOS_ beadványt. A számokkal nincs pontosan tisztában, mint te se zsoltika, amikor a gimnáziumi éveid alatt elfogyasztott söreidért fizetett összeget kellett volna az asztalra kitenni. Egy dátumot elírni nagy égés. Mintha csak írnátok, de nem olvasnátok.
Előzmény: igazi Yosarian (98)
ath Creative Commons License 2002.01.14 0 0 273
edvárd!
dobtalak! egyébként miért is nem írsz az eredeti neveden? arra miért nem válaszolsz, hogy tudsz e vmit a panaszbizóról és melnyikovról? vagy csak a szád jár, mint mindig? dolgozik a pártfegyelem! :)
Előzmény: Góg és Magóg fia (272)
Góg és Magóg fia Creative Commons License 2002.01.13 0 0 272
GA nem jogász. És nem értem hogy jön ide. Ezer éve nem futottam össze a nevével...

Egyébként is nem értem mit jár a szád... egy sutyiban internetező kis libatolvaj vagy, nem? :)

Előzmény: ath (271)
ath Creative Commons License 2002.01.07 0 0 271
attól még nem etikus és legfőképpen nem gusztusos. megélhetési panaszos. szép karrier! ismered te egyáltalán a panaszbizot, vagy csak itt is pártoldaltól függően osztod azt a nagy eszed? ide milyen gpa idézetet tudnál bemásolni?
Előzmény: Góg és Magóg fia (270)
Góg és Magóg fia Creative Commons License 2002.01.07 0 0 270
Most nem az élvezetről van szó hanem hogy joga van-e rá? Joga van. Te tudod a legjoban.
Előzmény: ath (268)
ath Creative Commons License 2002.01.07 0 0 269
edvádkám, miért nem használod a normális nicked?

ráadásul balázska nem is jogász. csak egy egyszerű, frusztrált, tehetségtelen házmester, aki egy ezresért ír panaszokat. ebből még futja páleszra.

Előzmény: Góg és Magóg fia (267)
ath Creative Commons License 2002.01.07 0 0 268
jogász vagyok, mégsem lelem élvezetemet abban, hogy feljelentgessek. miért nem megy az ilyen ügyésznek?
magyarázhatom ezt egy házmesternek!
Előzmény: Góg és Magóg fia (267)
Góg és Magóg fia Creative Commons License 2002.01.07 0 0 267
Nyomi a te agyad... mi különbség vóna? És ez az ember jogász! AE
Előzmény: ath (249)
Tiborc Creative Commons License 2002.01.02 0 0 266

Kedves melnyikov!

Nem kellene ezt ilyen komolyan venni.
Csak elmondom a magamét, mert itt annyi tudós ember van.

Hibázni mindenki hibázik.
Én is valami ilyesmit tettem 2001. december 31. –én, amikor „elvesztettem eddigi szüzességemet”. Vendégségben láttam a Heti hetes szilveszteri műsorát.
Nem csalódtam, mert azt láttam, amit vártam.
De nem rohanok helyesbíteni, mert annyit nem érnek.

Kedves melnyikov!

Valamikor 2001. december 31. –én, úgy 11 óra 45 perc tájékán az RTL „brainstorming” akciócsoportjának illetékes hablatyolója benyögte a Vadász János Úr által szervezett kétórás könyvtáros sztrájkot.
A másik ügyeletes hablaty azonnal emlékezett, hogy ez csütörtökön volt.
Aranyos, rögtön ez a topic jutott eszembe!
Az időpont!
Mellékelek majd egy hivatkozást is, de rögtön beugrott: pénteki szabadnapomon koppantam a kerületi könyvtár ajtaján, rajta díszelgett a sztrájkfelirat!*

Ennyit a hitelességről, a pontosságról.
Tévedni Ők is tudnak, de hogy a korrekcióért tegyek valami hivatalos lépést?
Minek?
Ez ellen a politikailag korrekt, a párttitkárok, és az esperesek kihízott képét mázsákkal túlszárnyaló adoniszi szépségű gyülekezet ellenében felesleges! A férfi és női szépség európai, sőt amerikai hitelességét megcáfoló „New Age” ellen szóljak egy peres szót is?

Minek, kedves melnyikov?

Ezt a korszerű, hiteles, a modern időket, eszméket hitelesen, telekövér pofával sugárzó, nem a régmúltat, hanem a mai egészséges életmódot személyében is szuggeráló "szupercsapatot" illetlenség lenne kritizálni!
Hiteles képviselői Ők a hárommillió koldus országának!

Ennyi megjegyezni valót tartottam szükségesnek az utókor számára, elnézést a laza csatlakozásért a topic eredeti témájához.
Tiborc

*http://www.mno.hu/index.mno?cikk=46231&rvt=42

Előzmény: melnyikov (230)
ath Creative Commons License 2001.12.29 0 0 265
és ez hogy is jön ide? ha jobban figyeltél volna láttad volna, hogy ez a joga megven minden politikusnak. csureknak éppúgy, mint petőnek. balázskát ne keverjük velük.
Előzmény: Tiborc (264)
Tiborc Creative Commons License 2001.12.27 0 0 264
Valóban igaza van azon asztaltársunknak, aki közös pl»ath«formon van Pető Ivánnal!
Idézet:
"3. pető nem videózással tölti a napját, hogy bele tudjon kötni a műsorokba."

Emlékeim szerint Pető Iván sokkal intelligensebben manipulálta a közvéleményt.
Palotás János mondta el 1991. november 12. keddi, az őszi ülésszak 23. napján tett beszédében a Pető - módszert:

"Itt szeretnék rátérni arra, hogy szabad-e népszavazással dönteni egy gazdasági kérdésben. A válaszom, tisztelt képviselőtársaim az, hogy nem. De itt nem is erről szól a népszavazás. A gazdaság ugyanis már réges-régen döntött a világkiállításról. Annak minden szervezete egyhangúlag kimondta, hogy meg kell rendezni az 1996-os világkiállítást. Gazdaságilag nincs vita. Két politikai párt azonban úgy döntött, ezt megakadályozza politikai hatalmánál fogva. E politikai hatalommal szemben kell, megítélésem szerint alkotmányos jogunkkal élve, politikai eszközt alkalmazni, megakadályozandó, hogy politikai akaratot erőszakoljanak rá a gazdaságra. (Taps az MDF soraiban.) Ez a politikával szembeni fellépés, politikai fellépés igényli azt a politikai eszközt, amit a számunkra a demokrácia biztosít, azaz a népszavazást.

A fiatal demokraták parlamenti beszéde azért azt engedi e témában sejteni, hogy szükségük van tapasztaltabb politikai partnerük, a szabad demokraták hatékonyabb segítségére. Pető Iván az SZDSZ és a FIDESZ közös politikai célját sokkal ügyesebben és sokkal hatékonyabban képviselte az elmúlt hónapokban, hetekben és napokban. Neki sikerült, valóban sikerült elég széles körben, kicsit a valóságtól eltérően tájékoztatni, amit a hétköznapi nyelv, Pető Iván fordulatait használva, a televízióból véve, hazugságnak nevez.

Képviselőtársam abban is ügyesebb, hogy erre a célra nem a délelőtti parlamenti közvetítést használja sokadszor, hanem felismerve a legnézettebb média, a tv-híradó lélektanát, hetente szerez magának 3-5 perces monológot a közszolgálati televízióban. (Taps.)

Pető Iván, és gondolom tanácsadói, észrevették, hogy a televízió híradója abban az esetben, ha közvetlen támadás éri, jórészt vágás nélkül, akár 5 perces – ez rendesen a híradóban 5–10 hír ideje – időt is ad az őt ért rágalmak elhangzásának. Így most már a két plenáris ülésnap összefoglalóját figyelve láthatom, hogy a hat parlamenti párt egyike a kritikától előre tartó híradó összefoglalójában már eleve kétszeres súlyt kap. De ezzel nincs lezárva. Másnap jön az SZDSZ sajtótájékoztatója, ahol egy ütés a híradónak, hogy az SZDSZ egy percében előző nap kihagytak valamit az összesítve többórás SZDSZ-felszólalásból, amely egy közszolgálati híradónál megengedhetetlen. (Közbeszólások: Miről beszél?) Ez a kb. 30 másodpercet igénylő gondolat vagy mondatba fűzve aztán átlag 3-5 percig elmondja az éppen aktuális politikai állásfoglalásait, ezzel mintegy kisajátítva a közszolgálati televízió hírműsorát, tízszeres időt nyerve pártjának. (Közbeszólás: expo!) A múlt héten expo-ügyben . Most rátérek, rendben van.

A múlt héten sem kellett csalódnom. A plenáris ülést követő napon jött az SZDSZ-tiltakozás, majd 5 perc Pető Ivánnak. Ebbe az 5 percbe aztán belefért, hogy akik aláírják a népszavazás kezdeményezését, azok nem tudják, hogy a világkiállítás megvalósítása minden állampolgár esetében évi ezer forint plusz adót jelent. (Kósa Lajos: Havi!) Havi ezer forint plusz adóterhet jelent. (Közbeszólás: Nem mindegy!) Ez ugyan. (Közbeszólások.) Akkor havi ezer forint. Ez ugyan – és ezt Pető Iván tudja – nem igaz, de tényleg sikeresen okozott kárt, valóban megtévesztést keltett sok százezer emberben: a kellő pillanatban hangzott el a társadalomban, és a legnézettebb médiában hangzott el. Pető Iván tudja, hogy nem rendelkeznek ők semmilyen konkrét saját anyaggal egy esetleges világkiállításról, ami alapján egy ilyen véletlenül elejtett, azonban konkrét számot tartalmazó mondatot vagy összeget alá lehetne támasztani. De Pető Iván és szakértői azt is tudják, hogy a világkiállításhoz szükséges infrastukrúrák mindegyikét az expo nélkül is meg kell építeni. A világkiállítás nélkül ezek minden bizonnyal állami vagy önkormányzati beruházásként fognak megvalósulni. Mivel sem az állam, sem az önkormányzat nem tud, nem termel jövedelmet, így ezeket kizárólag központi és helyi adókból, azaz állandóan emelkedő adóterhelésből tennék világkiállítás nélkül.
Aligha lenne egyébként erre elég a világkiállítás nélkül a havi ezer forintos adótöbblet. Csak kizárólag egy növekedő gazdaságban, a világkiállítás üzleti értéke alapján remélhetjük, hogy ezen beruházások döntő többségét nem az állam és nem az önkormányzat építi majd fel, fizeti meg az építkezést, hanem üzleti befektetők, akik majd a használókkal és csak a használókkal igyekeznek később a beruházásaikat megtéríttetni.

A világkiállítással tehát nem adónövekedés jár, hanem esély az adók jelentős mérsékletére, míg az expo elhagyása garantálja az adóemelkedést folyamatosan, csak nem fogjuk közvetlenül látni, hogy ez a világkiállítás elmaradása miatt emelkedik adófizetési kötelezettségként, vagy a világkiállítás elmaradása miatt nem rendezik nyugdíjainkat.

Itt jegyzem meg, hogy október 15-én ebben a Házban sem Orbán Viktor, sem a Fiatal Demokraták Szövetsége általában, sem Pető Iván nem támogatta azt a módosító indítványomat, hogy 1992-től teljes körűen biztosítani kell a nyugdíjak értékállóságát. Egyébként, ha tönkretesszük a magyar gazdaságot javaslatainkkal, igazuk van, tényleg nem is lenne miből értékálló nyugdíjakat adni.

A híradót használta fel Pető Iván arra is, hogy ő pontosan idézze a Számvevőszék elnökének felszólalását, mely szerint a Számvevőszék nem tartja megvalósíthatónak a világkiállítást. Pető Iván, Orbán Viktor persze azért politikusok – ezt nem tőlem fogják először hallani, vagy nem is most hallották először –, hogy bármit úgy halljanak, ahogy az az ő céljaiknak megfelel. Én azonban úgy hallottam a Számvevőszék elnökét, hogy szükségünk van az 1996-os világkiállításra, ennek feltételei és garanciái valószínűleg megteremthetőek, de a Kormánynak átadott pénzügyi tervek kidolgozottsága, garanciái még nem elégségesek. Én még az MNB-től sem hallottam, hogy nem szabad világkiállítást rendeznünk, csak azt hallottam, hogy az eddig benyújtott befektetői nyilatkozatok, megjegyezve, a ki nem írt világkiállításra, nem tartalmaznak kötelező erejű, számonkérhető pénzügyi garanciákat a befektetőknél. Ez valóban így van, ehhez előbb ki kell írni a tendereket.

Visszatérve a tv-híradóra: rendkívüli találékonyság, a médialélektan ismerete utal az SZDSZ eddigi eredményére, de a közszolgálati televíziót manipulatív módon sem illik kisajátítani. (Zaj.) Tessék a Parlamentben vezérszónokként a jövőben azt az 50 másodpercet egyben elmondani, amit az SZDSZ az esti híradóban vissza akar hallani. Tessék úgy nyilatkozni, hogy azt még szándékosan se lehessen félreérteni. Ez is médialélektan."

Csak emlékeik felfrissítése miatt idéztem.
Tiborc

Előzmény: ath (234)
Rongy Elek Creative Commons License 2001.12.23 0 0 263
Ez a remek újság(le)író, hogy nem fért bele a www.gondola.hu-ba?

Főszerkesztő úr!
Ejnye-bejnye.

piero Creative Commons License 2001.12.20 0 0 262
Igazad van, ha a hozzám hasonló "balosokat" sikeresen provokálják, akkor az valóban jót szokott tenni a társadalomnak.
Egyetértek.
Üdv.
Piero
Előzmény: speaker (256)
micacska Creative Commons License 2001.12.20 0 0 261
Mea culpa: már én is beleesem aba a hibába,amibe Molnár, tehát helyesen:
NEM SAJTÓKLUB!!!!
szórakoztató műsor, vegyes színvolnalú.
Időnként telibe talál.
Azért szép,:-) hogy sokan sajtóklubnak tartják, így legalább helyesen értékelik közvéleményformáló erejét.
Üdv. mic.
micacska Creative Commons License 2001.12.20 0 0 260
A Heti Hetes sajtóklub, így ne kérjünk számon tőle olyasmit, ami nem tiszte.
Ismét gyarapítani fogom a péntekiek nézőszámát, jöhet Molnár Balázs is, örülök, hogy nem felejtették el, sőt ki is állnak mellette.
Üdv. mic.
Előzmény: igazi Yosarian (94)
micacska Creative Commons License 2001.12.20 0 0 259
OFF
Ha már a párhuzamoknál tartunk: Grespik László pert nyert.Ez neki nyilvánvalóan jó.
Azonban Szőke László műsorában/ATV/ a betelefonálók MINDEGYIKE enyhén szólva elmarasztalta és kiállt a Heti hetes mellett.
Pici pofáraesés.
Vagy "sajtómanipuláció" . Tudjuk.:-))))
Többet nem fog kamera elé állni, legfeljebb saját TV-t alapít. Reméljük nem kormánypénzből!
Üdv. mic.
P.S.: Terry esete nem dőlt el, a falu lakossága jelentős részben mellette áll.
ON
Előzmény: U-899 (54)
Probatbicol Creative Commons License 2001.12.20 0 0 258
A dolog attól volt mélyen primitív, hogy nem a saját műsorának védelmében emelt panaszt, hanem valamiféle "emelkedettségtől" vezetve. Ha Bayer, Lovas, stb. vagy esetleg az ATV emel panaszt hitelrontásért, akkor talán még meg is értem, mert ők valóban érintettek abban, hogy korrekt adatok hangozzanak el nyilvánosan a nézettségükről.

De vajon mi köze van ehhez Melnyikoffnak és milyen érdek vezeti? Nagyon úgy néz ki, hogy az érdekeltek beküldték őt panaszkodni, ő pedig szívesen elvállalja, mert Lovasék fényéből is reá is vetül egy kevés. Lovasék pedig okosak, mert ha Melnyikoff beég, akkor úgy kell neki, ha meg nem, akkor ők is jól járnak. De az is lehet, hogy ez a gazdi-kutyus rendszer már olyan kifinomult, hogy magától is működik, nem is kell neki szólni, megírja magától.

Kihasználják ezt a kis pöcst, aki nem veszi észre, vagy ami még rosszabb: tudja, de elfogadja.

Előzmény: piero (255)
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.19 0 0 257
rágd át magad szépen a Melnyikov-összesen, elég sokszor eldicsekedett a kis feljelentő szösszeneteivel
nehogymán más dógozzon helyetted... :))))
Előzmény: speaker (256)
speaker Creative Commons License 2001.12.19 0 0 256
Csak a hozzád hasonló balosokat, de az jót tesz a társadalomnak.
Kopizd már be ide melnyikov hova és milyen keretszöveggel kell a beadványokat beküldeni, mert mi is szeretnénk ilyeneket írni. Rengeteg ötletünk van, hadd tevékenykedjen a panaszbizottság.
Előzmény: piero (255)
piero Creative Commons License 2001.12.19 0 0 255
Nem az a baj pajtás, hogy panaszbeadványt írtál, hanem az, hogy ha jól tudom, újságíróként tetted csapnivaló stílusban és egy politikai show műsoron kérted számon a korrekt tájékoztatást, holmi nézettségi indexadatokat? Ráadásul egy olyan politikai elkötelezettségű csapat ellen írkáltál gyenge színvonalú beadványt, amely homlokegyenest ellenkezik a te beállítottságoddal?
Te tényleg nem érted, vagy csak provokálsz itt mindenkit?
Előzmény: melnyikov (248)
kábelbúvár Creative Commons License 2001.12.19 0 0 254
Ez hozzád képest értendő, vagy milyen relációban?
Előzmény: fanyűvő (211)
kábelbúvár Creative Commons License 2001.12.19 0 0 253
Feljelenteni csak pontosan, szépen, ahogy a ....

Már a gyerekek is így tanulják.

Nagykoala Creative Commons License 2001.12.19 0 0 252
konrád bezzeg nem írt feljelentést
élôszóban dobta fel a sógorát kádáréknak
Előzmény: melnyikov (248)
ath Creative Commons License 2001.12.19 0 0 251
tudod szerintem mi a véleményük a műsorszolgáltatóknak az ilyen balázska féle önkéntes rendőrökről? inkább nem írom le, mert a végén még kimoderálnak....szánalmas.
Előzmény: Kismarton (250)
ath Creative Commons License 2001.12.19 0 0 249
te nyomi kis pszichpata, még mindig nem érted mi a különbség ha a pető, a csurka, az pokorni ír panaszt és ha egy átlagpolgár? ezt nem bírja felfogni az a házmester agyad?

Előzmény: melnyikov (248)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!