Keresés

Részletes keresés

DJ at3sz Creative Commons License 2010.07.01 0 0 8385
Éltél te is akkor. Pár éve volt ez 3-4-5. Szal.
Előzmény: Csoki bácsi (8384)
Csoki bácsi Creative Commons License 2010.07.01 0 0 8384
Jó, hát nem születhet mindenki a legjobbkor...
Előzmény: DJ at3sz (8383)
DJ at3sz Creative Commons License 2010.07.01 0 0 8383
Előítéletes vagy. Akkor utaztam szét magam, amikor olcsó volt és credót hírből se lehetett látni. Mindenütt 266/415 néha Setra. Ma meg már minek? Max néha fotó s ennyi.
Előzmény: Csoki bácsi (8382)
Csoki bácsi Creative Commons License 2010.07.01 0 0 8382
Kész csoda.
Előzmény: DJ at3sz (8381)
DJ at3sz Creative Commons License 2010.07.01 0 0 8381
Kikérem magamnak, régen elég sokat. Fél megyét bebuszoztam.
Előzmény: Csoki bácsi (8380)
Csoki bácsi Creative Commons License 2010.07.01 0 0 8380
Eddig se sűrűn jártál át a megyébe, ezek után se... Igaz? :D
Előzmény: DJ at3sz (8379)
DJ at3sz Creative Commons License 2010.07.01 0 0 8379
Párkocsis alvi. Ezt de utálom... :)
Előzmény: htibor (8378)
htibor Creative Commons License 2010.07.01 0 0 8378
HU-Kecskemét: Közúti tömegközlekedési szolgáltatások
2010/S 125-191902
AJÁNLATI/RÉSZVÉTELI FELHÍVÁS – EGYES ÁGAZATOKBAN

NÉV, CÍM ÉS KAPCSOLATTARTÁSI PONT(OK)
Kunság Volán Zrt.

Teljes mennyiség
Helyközi menetrendszerinti közforgalmú autóbuszjáratok alvállalkozásban történő üzemeltetése évi 89 350 km + 10 %, minimum 1 db + 100 % kéttengelyes helyközi kivitelű dízelüzemű autóbusszal.
becsült költség héa nélkül 104 700 000 HUF

Műszaki, illetve szakmai alkalmasság:
Alkalmatlannak minősül az ajánlattevő, ha
a) a 2007., 2008.,és 2009. évben külön-külön évente összesen a belföldi menetrend szerinti személyszállításból származó nettó 10 000 000 HUF-ot elérő vagy meghaladó évente maximum három partnertől származó referenciával.Nem egy referencialevélnek, hanem a csatolt összesnek kell a fenti szempontot kielégítenie.
c) a szerződéskötéskor a dokumentációban meghatározott műszaki paramétereknek megfelelő, legalább 2 db legfeljebb 8 éves helyközi kivitelű autóbusszal, és a járművek kiszolgálásához a 358/2008. (XII.31.)Korm. rendelet szerinti tároló telephellyel,

Bírálati szempontok
Az összességében legelőnyösebb ajánlat az alábbiak szerint az alábbiakban megadott részszempontok
1. Az ÁFA nélkül számított km díj. Súlyszám 0,50
2. A munkavállalók átvétele a jelenlegi bérük és béren kívüli juttatások megtartásával. Súlyszám 0,25
3. A járművek szerződéskori életkora. Súlyszám 0,20
4. Klímával feszerelt autóbusz. Súlyszám 0,05

Az ajánlattételi, illetve a részvételi határidő
23.8.2010 - 10:00

TOVÁBBI INFORMÁCIÓK
10.) Az utastérnek 4 soros üléselrendezésűnek kell lennie, minimum 40 ülőhellyel és 15 állóhellyel.
21.) Az ajánlatkérő által rendelkezésre álló ÁFA nélküli vállalási díj fedezet 2010. évi árszinten 155 HUF/km a Dokumentáció (szerződés tervezet 9. pont) szerint, amely 1.1.2011-től évente közös megegyezéssel maximum a KSH által hivatalosan közzétett infláció mértékével növekedhet.
27.) A Szerződés kötéskor a járművek életkora nem haladhatja meg a 8 évet, a szerződés teljes időtartama alatt pedig minden év december 31-én a 12 évet. Járműcsere esetén kizárólag a kiváltott jármű egyedi életkorával megegyező vagy annál fiatalabb életkorú jármű végezheti tovább a feladatot.

TED link
KNL-241 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 8377

Azt hittem várnak vele 2012 végéig... Nem fényezésből írom, de ezt én már tudtam ősszel is, meg aki látta a folyamatokat a tömegközlekedés terén, az láthatta magától is:

 

http://www.baon.hu/bacs-kiskun/kozelet/elbocsato-szep-uzenet-a-volannak-307786

 

Hiába, kutyát nem lehet macskával házasítani!

Csoki bácsi Creative Commons License 2010.04.27 0 0 8376
Szerencsére! :)
Előzmény: bretyo (8375)
bretyo Creative Commons License 2010.04.27 0 0 8375
De a múltkorit nem :D
Előzmény: Csoki bácsi (8374)
Csoki bácsi Creative Commons License 2010.03.28 0 0 8374
A tendert érvénytelenítették...
Előzmény: suexID (8372)
SZEGECS Creative Commons License 2010.03.26 0 0 8373
BPF-050 ma Szolnokon:
suexID Creative Commons License 2010.02.04 0 0 8372
És érdeklődve várjuk szerintem a március 1. után esedékes tender-eredményeket, hogy végülis ki fogja nekünk leszállítani azokat a városi és elővárosi buszokat, amiket már tavaly be kellett volna szereznie (ígéreteihez híven) a Kunság Volánnak, csak éppenséggel ez elmaradt a pályázók körüli variálás miatt.
suexID Creative Commons License 2010.02.04 0 0 8371
http://index.hu/gazdasag/blog/2010/02/03/nem_szorjak_a_penzt_a_volan-tarsasagoknal/

-

A cikk meglehetősen szűkszavú, de a mai Petőfi Népében, és más internetes oldalakon azért olvasni lehet részleteket is. Azt mindenhol leírták, hogy a Dél-Alföldi Konzorcium vezetője a Tisza Volán Zrt., viszont nem értem, hogy miért nincs arról szó, hogy pontosan mely Volán társaságokat tömörítik az egyes konzorciumok, így például nem tudható, hogy Kecskemét és a Kunság Volán végülis hova tartozik ezentúl.

Egyes cikkekben szó esik arról is, hogy talán (!) Budapest és vonzáskörzetéhez tartoznánk ilyen téren, viszont ezzel kapcsolatban is jó volna valamiféle megerősítést kapni. Megint más kérdés, hogy ez az egész dolog számomra például meglehetősen fű alatt történt, főleg annak fényében, hogy alig 2 évvel ezelőtt még a Volán társaságok privatizációjának szükségességéről zengett a nyomtatott és elektronikus média.

De a fentiektől függetlenül jó volna tudni, hogy egész pontosan mit is jelent nekünk, átlag utazóknak ez az egész. Mert szép dolog, hogy egyes helyeken 4 milliárd, másutt pedig 800 millió forint éves megtakarításról beszélnek, de sehol nem szólnak arról, hogy...

- a konzorciumok létrejöttének mentén egyszerűsödik-e a jegy- és bérletrendszer, illetve legalább a térségi Volán vállalatok között létrejön-e valamiféle együttműködés (elfogadják-e kölcsönösen egymás bérleteit a cégek).

- lesz-e valamiféle változás a közösen üzemeltetett járatok terén, lesznek-e újonnan létrejövő ilyen járatok.

- a konzorcium cégei összefognak-e járműbeszerzés és fejlesztések terén, ami végső soron jó volna, hiszen 3-4, egységbe tömörült Volán nagyobb tételben és így olcsóbban tudna új buszokat vásárolni, lízingelni, és nem utolsó sorban az alkatrészellátás miatt üzemeltetni is.

Szóval, ha valakinek van ezekre a kérdésekre válasza, akkor nyugodtan írja le ide, szerintem érdemes lenne ezekről beszélni (és nem arról, hogy milyen tetszetős mintájú plüss üléshuzat van egynémely selejtérett 266-os Ikarusban).
BGab Creative Commons License 2010.01.20 0 0 8370

Elég nagyratörő tervek. Az elkerülőútnak van realitása, de a tömegközlekedés...

Hatalmas személetváltásra lesz szükség. Mindenesetre én drukkolok.

Előzmény: KNL-241 (8368)
BGab Creative Commons License 2010.01.20 0 0 8369

Jelenleg nincs 17-es busz Kecskeméten. Létezett két teljesen különböző, de hogy valamelyik piros lett volna, az nekem nem rémlik. A régebbi szerintem még a 80-as években szűnt meg, egy külterületi iskolához járt ki, a frissebbnek pedig nemrégiben szakadt meg a pályafutása, egyébként az Auchanhoz járt.

 

Előzmény: DJ at3sz (8367)
KNL-241 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 8368

Sziasztok!

 

Valójában már színházzá fajul a tömegközlekedés, így nem is igazán foglalkozom vele... A legújabb tervek grandiózusak, kívánom, hogy megvalósuljon és hogy sikeresek is legyenek... (remélem nem töketlenkedik el...).

 

http://www.baon.hu/bacs-kiskun/kozelet/a-jovo-kecskemetje-autok-a-sinek-felett-276790 

 

Rövid és középtávon szép elképzelés (5-15éves távlatban), azt nem értem, hogy mi lesz hosszútávra? Decemberben beszélt a KTV-n Frau Mörcédösz alpolgármester-asszony, aki kijelentette a riporter néni kérdésére, hogy Kecskeméten nem lehet villamost építeni, mert nem megfelelőek a közúti adottságok hozzá... De megfelelőek, ha meg nem, még mindig lehet bontani... Budapesten a Beller Imre utcán is járt villamos, ha jól tudom, pedig az max 10 méter széles kertvárosi kis utca...

Tavaly volt egy Főtéri pályázat, hogy ki hogyan újítaná meg... Megjegyzem, hogy 1-2 terv elég kiváló minőségben vázolta az átalakítást, tehát nem egy két maszatolást említett meg, ami jelenleg éves bontásban megy... (lsd. főtéri lábmosdató, majd szovjet emlékmű helye). Ezek a tervek, különösen az első és második helyezett pályamű számol a villamossal is, továbbá merőben átalakítaná a Kiskörút forgalmát és közlekedését, illetve a Széchenyi térről "eltünteti" a buszvéget. Merőben átalakítaná a Katona József teret, a Nagyposta előtt tömböt bontana... stb.

Erre a link:

 

http://hirosindex.hu/regio/kecskemet/kecskemeti_foter_palyazat__bemutatjuk_a_palyamuveket 

 

LMP-s kezdeményezés:

A Vasútállomás-GAMF között sztem ebben a formájában nem sok értelme lenne a villamosnak, mert az utána lakó 15000 embernek át kellene szállnia... Menjen ki a Homokbányára, úgyis épül ott még egy két áruház, meg a Homokbánya kimondottan előnyös helyen fekszik. Álom megfejelése álommal: újra indítsák meg a személyforgalmat a Kmét-Fülöpszállás vonalon, persze újítsák fel a pályát 100-ra, építsenek Homokbányához állomást, és ott lehet a végállomása a villamosna... :D És akkor 3 állomást is összekötne a vili, persze az más kérdés, hogy már a máriavárosin sincs személyforgalom... :S FELÉBREDTEM! :D

DJ at3sz Creative Commons License 2010.01.19 0 0 8367
Am a piros 17es busz megvan még? 199x-ből még emlékszem rá. :P
Előzmény: DJ at3sz (8366)
DJ at3sz Creative Commons License 2010.01.19 0 0 8366
Nah jó, ebbe sztem én nem fogok belepofázni. Ha már kaptam jogot az elitklubbhoz, ne éljek vissza vele. ^^ A kunszentmiklósi járat bőven kielégit.
Előzmény: suexID (8362)
suexID Creative Commons License 2010.01.18 0 0 8365
Jelenleg a Kunság a menetrendszerinti forgalom fenntartásához szükséges kocsikat sem tudja ugye kiadni, nem hogy külön fenntartson erre kocsikat. Szinte biztos vagyok benne, hogy a Mercedes több járatra tartana igényt a jövőben, ráadásul abból kiindulva, hogy német cég, nem fogja engedni, hogy akármilyen buszokkal vigyék a dolgozóit. Innen egyenes az út a magánvállalkozókhoz, esetleg a házon belül megoldott szállításhoz (ez utóbbi csak fantazmagória, nem valószínű, hogy így lesz).
Előzmény: BGab (8364)
BGab Creative Commons License 2010.01.18 0 0 8364
Igen, ezt én is gondoltam, hogy szerződéses járattal lesz megoldva a munkásszállítás. Ez egyébként nem feltétlenül jelent magánvállalkozó bevonását, de a Kunság Volánt ismerve nagyon valószínűsíthető. Kár, hogy az ilyenből nem tudja kivenni a részét a Kunság.
Előzmény: suexID (8361)
DjTom 207 Creative Commons License 2010.01.18 0 0 8363
Azért a Kecskeméti Fogaskerekű vasúton is érdemes lenne elgondolkodnunk. Felmenne a vízműdombra is. :)
suexID Creative Commons License 2010.01.18 0 0 8362
Volt már itt szó troliról, villamosról, éppen csak a metrót nem emlegették fel, de azt is csak azért szerintem, mert futóhomokon eléggé nehézkes. :D
Előzmény: DJ at3sz (8360)
suexID Creative Commons License 2010.01.18 0 0 8361
Legjobb tudomásom szerint a Merci magánvállalkozóval oldja majd meg a munkásszállítást, akárcsak a legtöbb hasonló (és környékbeli) üzem. Nem igazán hiszem, hogy a Kelet-Nyugati tengelyen elhelyezett villamosnak (éppen ezért) lenne ott bármiféle értelme. De, maga a villamos persze nem rossz ötlet, csak akkor azt már most el kellene kezdeni tervezni, hiszen hamarosan indul a Rákóczi út felújítása, folyamatosan folyik a főtér rehabilitációja, és egyre kevesebb tere lenne egy villamosjáratnak a jelen állás szerint.

De sokat nem várok ettől a koncepciótól sem, mivel a városvezetés már évek óta hiteget az egyébként sokkal kisebb falatnak számító tömegközlekedési átszervezésével is minden kecskemétit, aztán egy gyufaszálat nem raktak még odébb ennek érdekében.
Előzmény: BGab (8358)
DJ at3sz Creative Commons License 2010.01.18 0 0 8360
Villamos kecsón?
Előzmény: BGab (8358)
DJ at3sz Creative Commons License 2010.01.18 0 0 8359
Hmmm BKSZ számos Kunság Volán járat, 654-es. Vajh' használják is (pl. új tábla?) vagy tojnak rá?
BGab Creative Commons License 2010.01.18 0 0 8358

Maga az alapkoncepció, amiből kiindul, hogy változtatni szükséges, az nem rossz szerintem. Nyilván annak semmi értelme nem lenne, hogy ennél a pontnál meg is rekednének, mert erre vonatkozó javaslatok azért kellenek. Ezt én inkább csak ötletelésnek nevezném, mintsem konkrét javaslatoknak, mivel ezt nagyon alapos és kidolgozott tanulmányokkal és számításokkal kell alátámasztani. Ilyeneket bárki tud mondani, de pl. azt, hogy mindezt miből valósítanák meg, az nagy kérdés. Villamos a Mercedes gyárhoz témához meg nyilván szintén mélyrehatóbban kellene ismerni a dolgokat, hogy mi fog ott épülni még (a Merci köré odatelepülnek-e még más vállakozások pl. vagy csak a gyár lesz, milyen egyéb létesítményekre lehet ott még számítani), hogyan történik onnan pl. a munkásszállítás (ráadásul az én elképzeléseim szerint onnan a dolgozók a szélrózsa minden irányába fognak áramlani, és nem koncentráltan csak Kecskemét irányába), folyamatos lenne-e onnan a mukásforgalom, vagy csak egy nap 1-2 fix időpontban műszakváltásokkor. stb-stb. Az hogy két vonalat javasolnak, egy észak-déli és egy kelet-nyugati tengely mentén, az nem egy rossz elgondolás alapvetően, de jobban ki kell ezt azért dolgozni. Ehhez kapcsolódóan persze a mostani tömegközlekedési hálózat jelentős átszervezését is át kell gondolni. Kérdés az is, hogy ezt a két vonalat érdemes-e kiépíteni, eredményezne-e ez akkora üzemméretet, hogy megérje vele foglalkozni. És még számtalan sok más kérdés is felmerül.

Az erőművel kapcsolatban meg csak annyit, hogy az egy merjünk nagyot álodni kategória. Szép-szép, de...

Előzmény: suexID (8357)
suexID Creative Commons License 2010.01.18 0 0 8357
Ezt agyrémet olvastátok már?

http://baon.hu/bacs-kiskun/kozelet/a-tervek-szerint-villamos-jarna-es-naperomu-epulne-kecskemeten-281314

Az odáig rendben van, hogy egy az egyben lenyúlták tőlünk az 1-es villamos koncepcióját, de hogy ilyen fogalom nélkül rajzolják meg térképen, ezt nem gondoltam volna (nézzétek meg a PPT-t, amit a cikkben linkeltek) . Mellesleg a Mercedes gyárhoz minek villamos? Hol lenne az kihasználva?
Rbatka Creative Commons License 2010.01.02 0 0 8356
Emberek, sikerül akkor találkoznunk? :)
BÚÉK!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!