Keresés

Részletes keresés

víztorony Creative Commons License 2003.07.28 0 0 13
használ még valaki ilyet??
költözéskor találtam két doboz megbontatlan floppy lemezt (10db/doboz), szívesen elajándékozom valakinek, aki hasznát veszi.
(Imation 2HD, IBM Formatted)
CoBB Creative Commons License 2002.01.01 0 0 12
Ugyan már régen megoldódott a probléma, de azért ideírom, mi is fájt a windowsnak...

Szóval linux alatt fd1 volt a drive, és mivel ez probléma volt bizonyos esetekben, átkötöttük fd0-nak. Na, ettől behalt a win. A megoldás sem volt azért bonyolult: egyszerűen remove hardware device majd újradetektálás. És lőn csoda.

Ez azért szívás volt.

CoBB Creative Commons License 2001.12.14 0 0 11
Véletlenül??? :)
Előzmény: Kőarcú (10)
Kőarcú Creative Commons License 2001.12.14 0 0 10
Nem aktiváltad esetleg véletlenül a BIOS-ban a REPORT FDD FOR WIN95 opciót???
Előzmény: CoBB (9)
CoBB Creative Commons License 2001.12.13 0 0 9
Szakmai jellegű fórumokban általában ignorálom az ironikus megnyilatkozásokat, azok a Törzsasztalra valók. Éppen ezért csak az első mondatra válaszoltam... Mellesleg a probléma csak a Windows alatt jelentkezik, úgyhogy eléggé jó helyen van a topic.
Előzmény: HK Mp5 (8)
HK Mp5 Creative Commons License 2001.12.13 0 0 8
CoBB te tényleg nem vetted észre az iróniát a szavaimban? Na mindegy. Amúgy tényleg a Hardware rész a neked való.
CoBB Creative Commons License 2001.12.12 0 0 7
Ezt per pillanat nem tudom kipróbálni (hosszú ám a visszajelentkezés...), de nem emlékszem ilyen opcióra. Ez nem csak az újabb biosokban van? (Az enyém 1996. szeptemberi. Hát igen.)
Előzmény: netizen (6)
netizen Creative Commons License 2001.12.12 0 0 6
Go to bios setup:
Report no flopps disk to windows95 -> NO legyen
Előzmény: CoBB (-)
CoBB Creative Commons License 2001.12.12 0 0 5
Még jó, hogy előtte visszanéztem ide. :) Na de már megyek is át, kösz a tippet!
Előzmény: thuram (4)
thuram Creative Commons License 2001.12.12 0 0 4
Szerintem elég ha beirod a hardver tippek tapasztalatok oda járnak ugyis a jobbak..
Előzmény: CoBB (3)
CoBB Creative Commons License 2001.12.12 0 0 3
Hát nem szép dolog a topicduplázás, de megpróbálom... :)
Előzmény: thuram (2)
thuram Creative Commons License 2001.12.12 0 0 2
Ne foglalkozz azzal a f@sszal aki a választ adta az mindig csak probálja szivatni az embereket..Inkább kérdezd meg a hardveres forumon ott tuti megmondják a választ a kérdésedre.,.
Előzmény: CoBB (1)
CoBB Creative Commons License 2001.12.12 0 0 1
Nem igazán a legjobb megoldás. A drive viszonylag új - pár hónapos -, miután a régi feladta a küzdelmet. Másrészről ugyanezen a rendszeren a közelmúltban még működött. Nem gyakran használom, így sajnos nem tudom pontosan, hogy mikor következett be ez a kellemetlen változás.
Előzmény: HK Mp5 (0)
HK Mp5 Creative Commons License 2001.12.12 0 0 0
Vegyél egy új floppy drive-ot!
Én tegnap vettem egy 48 szorost, azóta tök gyorsan futnak a floppyk és nem is annyira hangos. Amúgy a piacon vettem, a második világháborús billentyűzet melett.
CoBB Creative Commons License 2001.12.12 0 0 topiknyitó
Szervusztok!

Egészen egyszerű kis problémám van: ha egy lemezt akarok olvasni windows (95OSR2) alatt, merevre fagy. A dologhoz hozzátartozik, hogy el sem kezdi a drive birizgálását. DOS módban, rendes DOS-ban, Linux alatt teljesen simán működik minden.

Hogy lehetne ezt helyrehozni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!