Keresés

Részletes keresés

Szigi101 Creative Commons License 2018.03.08 0 0 169
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.08 0 0 168

Sziasztok!

 

Még nem sokkal a budapesti koncert után leadta a Jazzy rádió a budapesti Sade koncertet az egyik este, elég későn. Én nem tudom honnan van meg az anyag és kinek az ötlete volt, de csak ment a rádió és közben kapcsoltam, hogy ez a hazai felvétel. Utólag nagyon bántam hogy nem vettem fel. Ez egy koncertfelvétel volt ugye, tehát közönséggel, mindennel. Csak azt hittem hogy külföldi. Ez azért mekkora bukta! Azóta sem találom. Én ugye kint voltam, ha valakinek megvan, nagyon szépen kérem, jelezze, nagy örömet okozna ha elküldené a hanganyagot, ugyanis minőségi, szép emlék volt. Köszi! Puszi!

'Rpee Creative Commons License 2013.02.08 0 0 167

 

---------------------------------------------------------------

csekkold a csatornám

http://www.youtube.com/user/softsynthportal?hl=en

 

waters Creative Commons License 2012.09.22 0 0 166

...vagyis a center....

Előzmény: waters (165)
waters Creative Commons License 2012.09.22 0 0 165

Sziasztok!

 

Faterom megvette az "új" Blurayt és a többcsatornás hangoknál nem szól a 2 front hangfal, stereoban viszont igen....nem hallottatok valami hibás szériáról?

mmBálint Creative Commons License 2012.06.29 0 0 164

eddig a 4990-es ár vezet (Alexandra ha jól emlékszem...) Valaki tud jobbat? BP-en?... :-)

GreyHulk Creative Commons License 2012.06.14 0 0 163

Egynapos akció volt a MediaMarktos eladó hölgy szerint

Előzmény: mmBálint (162)
mmBálint Creative Commons License 2012.06.14 0 0 162

A Westendben kérdeztem, ott 4990 a CD-DVD - van valahol BP-en olcsóbban? 3500-ért vennék kettőt (tényleg!)

Előzmény: GreyHulk (160)
m_and_m Creative Commons License 2012.06.13 0 0 161

Megéri!

Előzmény: GreyHulk (160)
GreyHulk Creative Commons License 2012.06.12 0 0 160

Csak ma a Mediamarkt-ban (legalább is itt Győrben) a Blu-ray koncert 5000 Ft, a CD+DVD 3500 Ft.

m_and_m Creative Commons License 2012.05.31 0 0 159
Előzmény: mmBálint (158)
mmBálint Creative Commons License 2012.05.31 0 0 158

nem tudjátok, lehet már kapni valamelyik üzletben (Budapesten)? Netes rendeléseket látok, de az pár nappal későbbit mond szállításra (és úgyse vagyok itthon napközben). :-)

Előzmény: Szigi101 (157)
Szigi101 Creative Commons License 2012.05.23 0 0 157

Meg is jelent. Jó kis lemez, felidézi az emlékeket a koncertről.

m_and_m Creative Commons License 2012.04.08 0 0 156
Remek hír, már a hivatalos oldalon is!

http://www.sade.com/hu/news/2012-03-26/sade_megjelenteti_ll_koncert_cddvdjt_bring_me_home_live_2011_cmmel_mjus_21n/
Előzmény: The Fly (155)
The Fly Creative Commons License 2012.04.08 0 0 155

The Fly Creative Commons License 2012.04.08 0 0 154

Sade lança DVD/CD no Estados Unidos.Aclamado como o melhor concerto do ano, Sade lançará seu DVD ao vivo, CD e Blu-Ray "Bring me Home ao vivo 2011" em 22 de maio.
Em 2011, após um hiato de 10 anos, Sade voltou aos palcos com Soldier Of Love que se tornou um dos melhores álbuns do ano passado, rendendo a ela o sexto lugar da turnês mais lucrativas. A turnê, dirigida por Sophie Muller, que agora estará disponível em DVD/CD, com 22 dos maiores sucessos de Sade, tocada ao vivo no palco visualmente deslumbrente. Indicado pela PollStar para "Melhor turnê do ano 2011" e "Melhor produção de palco"

O DVD também terá bastidores, com um documentário de 20 minutos filmado por Sophie Muller, bem como um documentário técnicos e outtakes da tripulação.

Set List DVD 

1. Soldier Of Love 
2. Your Love Is King 
3. Skin 
2. Your Love Is King 
4. Kiss Of Life 
5. Love Is Found 
6. In Another Time 
7. Smooth Operator 
8. Jezebel 
9. Bring Me Home 
10. Is It A Crime 
11. Love Is Stronger Than Pride 
12. All About Our Love
13. Paradise
14. Nothing Can Come Between Us
15. Morning Bird
16. King Of Sorrow
17. The Sweetest Taboo
18. The Moon And The Sky
19. Pearls
20. No Ordinary Love
21. By Your Side
22. Cherish the Day 

List CD

1. Soldier of Love
2. Skin 
3. Kiss of Life 
4. Love is Found 
5. In Another Time
6. Jezebel 
7. All About Our Love
8. Paradise/Nothing Can Come Between Us
9. Morning Bird
10. The Moon and the Sky
11. No Ordinary Love
12. By Your Side
13. Cherish the Day

 

 

YESSSS!!!!!!

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.25 0 0 153

 

Félelmetes kezdés!!! Yeahhh!! :)))

 

m_and_m Creative Commons License 2011.11.24 0 0 152

Je ez fórum, nem az a fórum. Szóval, a 145-ös hozzászólásra hiívtkoztam.

Előzmény: m_and_m (151)
m_and_m Creative Commons License 2011.11.24 0 0 151

"Nagyon remélem, hogy lesz 2012-ben Soldier Of Love live dvd (...) A pletykák szerint már biztosan lesz"

 

Itt már írtam a "pletykákról": http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=346419

Előzmény: The Fly (149)
m_and_m Creative Commons License 2011.11.24 0 0 150

Kattints a megnyitott cikkismertetőkön a cikk címére, akkor megnyitja az eredeti cikket!

Előzmény: m_and_m (147)
The Fly Creative Commons License 2011.11.24 0 0 149

 

 

A többiek után én is megosztom a tegnapi koncert-élményeimet, kezdtem pár saját fotóval:O)

 

 

 

Megérte várnom 1990 óta erre a koncertre...21 évi "fanság" után életem első Sade koncertjére nincsenek szavak, az hogy varázslatos, zseniális, örök, az kevés.

 

 

 

A koncert előtt vettem egy turné-programfüzetet, érdekes, hogy nem volt becsomagolva, és kár, hogy nincs benne az egész éves turné állomás-sorozata, ez azzal menthető, hogy amikor nyomtatták, még sehol sem volt a Dél-Amerikai vagy az Európai őszi menetrend. A diszkográfiás fotókkal sem vagyok kibékülve, pl. ott van pár 45-ös kislemez, de hiányzik a By Your Side. Kérdeztem az eladókat, hogy van-e még valami a kipakoltakon kívül, közölték, hogy mivel  turné lassan  véget ér, már sokminden elfogyott:(

 

 

 

A júniusi jegyvásárlásnak hála nagyon jó helyen ültem (C szektor legeljén szélen a színpad felé).

 

A Soldier of love nyitószámnál még fel sem fogtam, hogy tényleg egy Sade koncerten vagyok, elementáris kezdés volt, tánc/zene/fények, ahogy Sade kiemelkedett...Your love is king, erre már ugrottak a régi rajongók (akár 40 fölött ) is, a Skin jól szólt élőben, a SOL lemezen is a top 3-ban van. A Kiss of life nagy kedvencem, egyedül ennek a háttérvetítésével nem voltam kibékülve - valahogy nem illett a számhoz a kerti varázslat, a sok zöld...majd reklamálok Sophie Müllernél:) A Love is found "gyilkosan" nagy volt, a gitár a végén "Killer Blow" volt. In another time - helyette lehetett volna más szám is. ASmooth Operatorról nincs mit mondani, kár, hogy a Snake Bite nem volt a végén. A Jezebel odaszegezett a székhez, annyi erő volt benne. A Bring me home gyönyörűen szólt. Is it a crime - végigizgultam, hogy a végét ki tudja-e énekelni Sade - mivel tegnapelőtt Zágrábban is volt koncert, nem volt sok ideje pihentetni a hangját, de sikerült, varázslatos volt...A Love is stronger újrahangolva picit reagge-s lett, a háttérben viszont a legjobb vetítés ment - a '80-90-es évek hangualatai, koncertek, életképek - ezeket még sosem láthattuk. All about our love - a meglepetésszáma Lovers Rockról - nagyon örültem neki. Paradise/Nothing can come közben látszott, hogy azok a '80-as évekbeli funkys számokat mennyire élvezik a zenészek is ennyi év után is! A Morning Bird volt a "leglúdbőrözösebb" szám, az egy szál zongorával előadva az egyik csúcspont volt. King of sorrow - mindent kihoztak belőle, tökéletesen szólt. Sweetest Taboo - vissza a '80-as évekbe, felhőtlenül. Moon and sky - ismét vissza a jelenbe. Pearls - a másik csúcspont, annak ellenére, hogy nem tartozik a legnagyobb kedveceim közzé ez a szám, de előben mindent vitt. Innetől már csak "örömzene" volt - No ordinary love- By your side, és a búcsú...és a ráadás, a Cherish the day, amikor már mindenki állt és táncolt, tapsolt, kicsit aggódtam, milyen magasra megy fel Sade, de épen visszaérkezett a Földre, közzénk. 

 

 

 

Hiányzott egy picit a Feel No Pain, az egyik nagy kedvencem a Like A Tatoo, esetleg egy Hang On To Your Love vagy egy Cherry Pie, egy Never As Good, egy Sweetest Gift- de ezzel a számlistával is tökléletesen meg voltam elégedve.

 

 

 

A Sophie Müller által megálmodott fények, filmek, képek, színpadkép - egyszerűen zseniális volt, minden szám önálló életet kapott, egyik ámulatból lehetett a másikba esni. És a zenészek, a "társak" - Stuart, Paul és Andrew - nagyon nagy respekt annak, amit tegnap este is nyújtottak...kiváncsi vagyok, hogy lesz-e harmadik Sweetback album, amig Sade rászánja magát kb. 10 év múlva egy újabb stúdióalbumra...

 

 

 

Nagyon remélem, hogy lesz 2012-ben Soldier Of Love live dvd (br?) és cd, szerintem megint valamelyik amerikai koncertet vették fel kiadásra (mint a Lover's live-nál, ott 2 egymást követő koncertből lett egy).  A pletykák szerint már biztosan lesz:o)

 

És ha azt vesszük, hogy 2014-ben lesz 30 éves a zenekar, hátha meglepnek minket valami extrával…

 

 

 

Sajnos, dedikálás vagy közös fotó nem jött össze, de a koncert, az tökéletes volt… 

 

Szigi101 Creative Commons License 2011.11.24 0 0 148

Ez elég sovány :-(

Előzmény: m_and_m (147)
m_and_m Creative Commons License 2011.11.24 0 0 147
Előzmény: Szigi101 (138)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.24 0 0 146

A fülpiszkákat én is láttam (még jó hogy orrpiszkálás nem volt..). Nekem túlságosan visszhangzott és csattogott az aréna. Egyszerűen nem tetszett az akusztika. A mély és a magas szörnyen volt elosztva. Az előadás és a show viszont hibátlan.

Előzmény: ilozv (143)
m_and_m Creative Commons License 2011.11.24 0 0 145

Élő koncerten az első pár dal ritkán szól tökéletesen, hisz a beállás még üres teremben történik, az előadás meg emberekkel teliben (jobb előadóknál, van akinek a félig üres jut)

 

Bár a két évvel ezelőtti margitszigeti Loreena Mckennitt az első taktustól kezdve tökéletes volt.

Előzmény: ilozv (143)
m_and_m Creative Commons License 2011.11.24 0 0 144

Csak egy röpke kérdés volt ;)

 

De az ezt az élményt is haza lehet majd vinni:  http://www.sadeusa.com/content/good-news-concert-dvd-filmed

Előzmény: Szigi101 (142)
ilozv Creative Commons License 2011.11.24 0 0 143

Néha a hideg futkosott a hátamon tegnap... Ezt a koncertet bűn lett volna kihagyni. Jól volt összerakva a műsor, nagyon jó volt a vizualizáció, és valóban sütött a zenészekből a profizmus.

 

Egyébként tényleg szarul volt hangosítva, de szerintem az arénát lehetetlen jól hangosítani. Főleg, úgy, hogy mindenhol jól szóljon.

Sade-nak a kontroll-al is gondja lehetett. Eleinte folyamatosan a fülesét piszkálta, és volt is pár intonálási hiba / bizonytalanság - teljesen érthető, ha nem hallotta magát.

 

Viszont nincs élő koncert hiba nélkül, aki steril zenét akar hallgatni, az vegyen CD-t.

Szóval ez az egész úgy volt nagyon jó, ahogy volt.

Előzmény: Törölt nick (135)
Szigi101 Creative Commons License 2011.11.24 0 0 142

Meglepne, ha mégegyszer láthatnánk Magyarországon.

Előzmény: m_and_m (141)
m_and_m Creative Commons License 2011.11.24 0 0 141

De valamit fikázni az sokkal érdekesebb, arra jobban beindulnak. Tegnap, meg nem volt mit fikázni...

 

Apropó! Mikor jön legközelebb?

Előzmény: Szigi101 (140)
Szigi101 Creative Commons License 2011.11.24 0 0 140

A pozitív kritika is kritika :-)

Előzmény: m_and_m (139)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!