Keresés

Részletes keresés

Városliget Fényőre Creative Commons License 2018.01.19 0 0 37

Elhalt a mikró topik. Kár. Biztos vannak legújabb mikrók? Fel!

nézek Creative Commons License 2014.08.19 0 0 36

az aldiban kínálják:

 

kitchenware mikrohullámú sütő,   30 ropi....

 

ha valakinek van ilyen, legyenszíves elmondani a véleményét a masináról..

köszönöm.

vinik táltos Creative Commons License 2011.09.06 0 0 34

Hello!

Nékem van egy 3 éves mikróm, ami két éve a pincében lebzsel.

Mindössze egy évet működött.

Egyszer csak nem indult be.

Mit lehet ezzel kezdeni?

Mennyibe kerül egy olyan nagyfrekvenciás izé?

Van benne egy kis panel elektronikus alkatrészekkel, az mennyibe kerül?

Talán megjavítanám, ha megéri.

Most két éves az új, rohadt drága (D) volt, akcióban 8.900 Ft.

Ez eddig jó.

Van valami tapasztalat, vagy szerelő a fórumon?

A választ előre is köszönöm.

Üdv: Táltos Károly

levente.batisz Creative Commons License 2011.09.03 0 0 33

Hali!

 

Inverteres mikrót vennék, de a Panasonicon kívül nem találtam más gyártót. Tudtok mást?

Törölt nick Creative Commons License 2005.11.12 0 0 32
Szia!

Nem ott vették (szerencsére), mert a jótállási jegyen a Metro Holding Hungary Rt van.......ott viszont azt mondták, hogy mivel nem forgalmaznak már ilyet, nem tudnak segíteni........
Előzmény: H_G (31)
H_G Creative Commons License 2005.11.07 0 0 31
Valószínűbb, h. eleve nem is kaptak hozzá a kínai piacon...
Előzmény: Törölt nick (30)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.06 0 0 30
Sziasztok!

Kaptunk ajándékba egy Galanz Pro Wave WD800ASL23-2W típusú mikrót, amely most szórakozik velünk, nem mindig azt csinálja amit akarunk. Néha kiolvasztás helyett mikrózik, meg süt.......hová lehet ezt vinni szervizeltetni (számla nincs, mert ajándékba kaptuk, ők meg nem tudják, hová tették.....)

Köszi,
Gina
psmith Creative Commons License 2003.01.02 0 0 29
Én mindig ilyet veszek (mikro+grill olcsóbb mint 22, video 30 alatt).
Soha nem volt velük bajom, igaz 3-4 évente kidobom és veszek újat.
A mostani mikro "márkája" LFG. Ez egy éves, de éppen úgy nem romlik, mint az előző.
Előzmény: Bukszus (28)
Bukszus Creative Commons License 2003.01.01 0 0 28
Szerencsere nekem sikerult zaras elott odaerni a Whirlpool markaboltba :)
Amugy a Keravillban is 45 az AT315, es meg csak nem is akcios :)

Mas, Keravillban volt 13-ert Galanz akarmi mikro, illetve 15-ert grilles is! Lehet, hogy veszek egyet ajandekba, melegiteni talan jo. Szerintetek meg lehet ebben bizni, vagy eletveszelyes? Made in China, de a Whirlpoolok is azok (igaz, azt viszont nem ott terveztek, es a minosegellenorzes is gondolom mas)

mellette szolhat az, hogy az alkatreszek (magnetron) gondolom ugyanaz, mint a tobbiben, meg osszevissza nem sugarozhat, gondolom, KERMI vagy akarmi bevizsgalta, bar az ilyen engedelyeztetesi procedurarol semmit sem tudok.

ellene szolhat a kinaiak kozismert minosegellenorzesi szintje, es a felhasznalt egyeb alkatreszek arerzekeny szinvonala :) Esetleg elkezd lotyogni az idozito gomb, vagy kiesik, vagy ha egyszer lefrocskoli a kolbasz a grillt, utana orokke budos lesz :)

Velemenyek?

Előzmény: Lokator (24)
GombocArtur Creative Commons License 2002.12.23 0 0 27
Üdv!

Azon gondolkozom, veszek egy mikrosütőt. Egy gagyi, akármilyen márka, akármilyen olcsón megteszi, de nem tudom, mi szükségem lenne rá.

Milyen előnyöket fogok élvezni, ha veszek egyet? Miben fogom igazán hasznát látni? Mire is jó egy mikrosütő?

kivi Creative Commons License 2002.12.14 0 0 26
Én most ezt néztem ki: Whirlpool.
Gabus Creative Commons License 2002.12.12 0 0 25
Jet, 3d, ilyen-olyan automatika - szerintem semmi különös, a lényeg a crisp! (de csak magamat ismétlem) :-)) azzal tényleg lehet sütni-főzni, nem csak melegíteni.

még korábban kérdezted az egyenletes hullámeloszlást (vagy miaszösz :-)) ez szerintem nem extra, hiszen a mikrohullám lényege ez kéne, hogy legyen - hogy nem az edénytől melegszik meg a cucc

És ami még nekem fontos volt, hogy a forgótányért le lehessen állítani, van olyan tepsim (négyszögletű), hogy forgatva nem férne el benne.

Előzmény: Lokator (24)
Lokator Creative Commons License 2002.12.11 0 0 24
13.-tól az Auchanban: Whirlpool AT315 39900,-
Ugyanez a Whirlpool mintaboltban most akciósan a 80 helyett 45-ért. Én meg majdnem megvettem ott, csak nem értem oda zárásig. :-)))

22l, 900W mikro, 700 W grill,
jet defrost, crisp, 3D hullám, digitális kijelzés, gyermekzár, stb.
vagy nagyon új, vagy nagyon spéci, mert csak olasz és cseh oldalakon van róla infó. egyik, másik

HNMswift Creative Commons License 2002.12.11 0 0 23
Lehet benne ehetöt fözni, csak sok idö kell, mig kitapasztalod. Nagy lendülettel nekilátsz, aztán egy idö után beleunsz. Melegít, kiolvaszt, navigál(:-))

Ja és szoktam benne rendszeresen kukoricát pattogtatni... :-))

HNM

Előzmény: kivi (22)
kivi Creative Commons License 2002.12.11 0 0 22
Hm?
kivi Creative Commons License 2002.12.10 0 0 21
Hm... a sütőre, mint navigációs segédeszközre nem gondoltam. :-)

Igazából teljesen ki vagyok békülve a gáztűzhellyel+sütővel. De ha már lesz mikrohullámú akkor ki akarom tapasztalni lehet-e benne ehetőt alkotni.

De akkor is a melegítés/olvasztás lesz a lényeg.

Előzmény: HNMswift (19)
HNMswift Creative Commons License 2002.12.10 0 0 20
OFF
A konyhánkban van villany, de ébredéskor kicsit erös, ezért a falra szerelt halványabb fényü kivitelben készült lámpakapcsoló felé tapogatok. Na ilyenkor jó irányfénynek a mikró...
ON

HNM

Előzmény: HNMswift (19)
HNMswift Creative Commons License 2002.12.10 0 0 19
Nem fogsz benne fözni... :-PP

Én is megvettem a grillezös kiolvasztós mittudoménmilyenfunkciókkalellátott mikrót, aztán arra használom, hogy amikor hazaesek megmelegítem benne a takarmányt. :-))

...ja meg szeretem azt a világítós kvarcórát, ami az elölapján van, mert ha a sötét konyhában afelé tartok, akkor nem akadok fönn az asztal sarkán, és nem herélem ki magamat korán reggel kávé elött... :-))

HNM

Előzmény: kivi (18)
kivi Creative Commons License 2002.12.10 0 0 18
Tudtam én hogy lesz ilyen topic! :-)
Mikrohullámú sütőt akarok venni (ki hitte volna?! :-), de az olcsóbb (20-30e forintos) kategóriából. Ilyesféle készülékkel van tapasztalatotok?

Főleg melegítésre használnám, de persze néha főznék is benne.

Lokator Creative Commons License 2002.11.29 0 0 17
Ehh. nemrég jött levél, hogy bocsi, de elfogyott. szerintem ôk is rájöttek, hogy túl olcsó. :-((((( nézelôdök tovább....

Van 1-2 egész jónak tűnô egyszerű samsung a keravill katalógusban. Valakinek van esetleg tapasztalata, hogy ez a TDS-rendszer (Hármas mikrohullám-elosztó rendszer) mennyire működik a gyakorlatban? Magyarul mennyire marad hideg a tányér közepén az étel?
Ue. a kérdés áll nem samsungra is. :-)))

Köszi L.

Előzmény: Gabus (16)
Gabus Creative Commons License 2002.11.29 0 0 16
üdv!

mi már vásároltunk fotexneten - nem volt semmi probléma vele (ingyenlottó nyereményt kellett beváltani :))

na és hogy a témához is szóljak, jól jártál ezzel a mikróval - pláne ha ilyen áron kapod és nincs semmi összekeverve. A legjobb a "crisp" funkció én rengeteget használom, bármilyen fagyasztott, panírozott husit megsüt (bő olaj helyett), hasonlóan a sült krumplit is, és nemcsak azt, amelyikre rá van írva, hogy sütőben is süthető, hanem a legolcsóbbat is. (válogatós gyerek ebédjének elkészítése 6,5 perc kriszpelés)

Előzmény: Lokator (15)
Lokator Creative Commons License 2002.11.29 0 0 15
Felhívtam 1-2 Keravillt, hogy van-e nekik TC 2240-es, de sehol nem volt. Aztán felhívtam a MediaMarkt-ot, nekik volt 1 kiállítási darab, á 69900 HUF(!).
Úgyhogy gyorsan megrendeltem a fotexneten, mielôtt észreveszik, hogy féláron adják. :-)))
Lokator Creative Commons License 2002.11.27 0 0 14
én is ezen gondolkodtam.
Vettél azóta mikrót? milyet?
Előzmény: nyman (13)
nyman Creative Commons License 2002.11.27 0 0 13
en eddig ugy csinaltam, hogy megnesztem a fotexneten a parametereket (TV, video, Huto), majd elmentem a keravillba es ott vettem meg. Csak a hutot kellet szallitatni, de az dijmentes volt.

Ja elotte azert osszehasonlitottam az az arakat a media marktba, meg egy ket masik uzletbe. Ogyebkent nemtom, hogy direkt csinaljak-e soxor a nagy valasztek ellenere ugyanazzal a tipusszamu, termekkel ritkan talalkoztam ket kulonbozo lancnal. Szal versenykepesek az arak.

Előzmény: Lokator (12)
Lokator Creative Commons License 2002.11.27 0 0 12
kicsit off, de
a Fotexneten rendeltetek már? működik? Mikor szállítanak házhoz? Úgy értem este meddig, esetleg hétvégén is?
Előzmény: Lokator (11)
Lokator Creative Commons License 2002.11.27 0 0 11
én is mikróvásárlás elôtt állok. Nem csalódtam, hogy van róla topik. :-)))))))

Most ez a TC2240 tetszik, mert olcsó és van benne 3D hullám. A régi mikrónk (nagyon régi) az étel közepét mindig hidegen hagyta, ezért ez a 3D rendszer nálam nagy prioritású.

Van valakinek ilyen vagy hasonló a TC 22xx sorozatból? milyen? bevált?

Kösz, üdv L.

Előzmény: blg (8)
confs Creative Commons License 2002.10.15 0 0 10
mi a mikrót csak melegítésre használjuk, arra nagyon kényelmes, ráadásul gyors is - főzni a tűzhelyen kell, sütni pedig a sütőben, kérem :P
nyman Creative Commons License 2002.10.15 0 0 9
Koszi szepen az infot. Meg csak hirtelen felindulasbol jott az ottlet, nezegettem a www.konyhaweb,hu-t, meg mas hasonlokat, de nem talaltam erre infot.
Előzmény: blg (8)
blg Creative Commons License 2002.10.15 0 0 8
jó mikrónak tűnik, nekem kb. az elődje van meg, és meg vagyok vele elégedve.

funkciók: nem olvastad el a whirlpool honlapján? akkor becopyzom:

A WHIRLPOOL MIKROHULLÁMÚ SÜTŐK
A Whirlpool mikrohullámú sütői méltán nyerték el világszerte a vásárlók bizalmát. Európa legtöbb országában - így Magyarországon is - a Whirlpool mikrók a legpreferáltabbak.
A folyamatos, nagy mértékű kutatás-fejlesztésnek köszönhetően a Whirlpool újabb és újabb egyedi újítással hozakodik elő. Ilyen szabadalom pl. a Dupla Mikrohullámforrás Rendszer és annak továbbfejlesztett változata a 3D Rendszer, a Crisp és a 6. Érzék funkciók, valamint a legfrissebb újdonság a "JET Defrost". Ezáltal a Whirlpool mikrohullámú sütői nemcsak melegítésre és leolvasztásra, hanem húsok, sütemények és egyéb ételek sütésére is kiválóan alkalmasak. Nagy előnyük, hogy háromszor-négyszer gyorsabban elkészül bennük az étel, mint a hagyományos sütőkben, ami a mai rohanó világban nagy segítség a háziasszonyoknak. És végül - de nem utolsósorban - a tápanyagok és vitaminok is sokkal jobban megőrződnek a mikrohullámú sütőben főzött ételben, és így az egészséges táplálkozás igényeinek is teljesen megfelel.


DMR
A Dupla Mikrohullámforrás Rendszer azt jelenti, hogy két szintről áramlik a mikrohullám a sütőtér belsejébe, így az az ételt egyenletesen járja át.

3D Rendszer
A DMR kiegészül egy visszaverő parabolatükörrel, ennek köszönhetően az ételt három irányból érik a mikrohullámok. Ez még egyenletesebb hőelosztást, és kiválóan átsült ételt eredményez.

Crisp funkció
A crisp funkció a mikrohullám, a quartz grill és a speciális, mágneses aljú crisp tál kombinációja. Ez a program lehetővé teszi, hogy húsokat, halakat, sőt süteményeket tudjunk sütni a mikróban.

Forgótányér-stop
A Talent mikróknál, bizonyos funkcióknál lehetőség van a forgótányér kiiktatására. Ez a sütőtér maximális kihasználtságát jelenti, hiszen így bármilyen alakú és méretű edényt lehet benne használni.

JET Start
A JET funkció egy pohár ital, egy tányér leves gyors melegítésére alkalmas. Ekkor a készülék a maximális energiafokozaton működik 30 mp-ig. A gomb ismételt megnyomásával a mikró további 30 mp-ig megy.

Melegen tartás
A Whirlpool mikrók sajátsága, hogy a program végeztével az ételt még további tíz percig melegen tartják. Ez is kényelmünket szolgálja.

Gyermekzár
Ez nem mechanikus zárat jelent, hanem egy biztonsági programot. Ez annyit jelent, hogy a gombok nyomkodása után a készülék csak abban az esetben indul el, ha először kinyitottuk az ajtaját, majd ismét becsuktuk azt.

Auto Defrost
Automatikus súly szerinti leolvasztás 5 különböző ételtípushoz.

Auto Crisp
Automatikus súly szerinti Crisp 4 ételtípushoz.

Quartz Grill
A quartz grill sokkal hatékonyabban és jóval kevesebb energia-felhasználással működik, mint a hagyományos grillszál. Nagy előnye még, hogy leégeti önmagáról a felfreccsenő szennyeződéseket, tehát soha nem kell tisztítani.

Rozsdamentes acél belső
A professzionalizmus jelképe: elsőrendű hatékonyságot, kiváló higiéniát és könnyű tisztíthatóságot jelent.

Lefelé nyíló ajtó

A lefelé nyíló ajtó könnyebb hozzáférést biztosít, emellett extra polcként is működik, amely akár 20 kg súlyt is elbír.

Edények
A Talent sütők leállítható forgótányér opciója a sütőtér maximális kihasználtságát eredményezi, hiszen így bármilyen alakú és méretű edényt lehet bennük használni.

Előzmény: nyman (7)
nyman Creative Commons License 2002.10.14 0 0 7
felhozom a topikot. Egy garzonba koltozok, amit majd atalakitok. Mivel a fozes nem az erossegem a konyhabutor tervezesenel felmerult, hogy kihagyom a sutot, csak max vmi keramia fozolap es ala befer a mosogep. Szal az esetleges sutesi ingeremet lehet hogy at kellene hidalni vmi grillezos mikroval. Lattem egy rokon topikot is, Főzőcske mikróban ahova a topiknyito is bekerdezett.

Milyet erdemes venni? Max 60 Khuf szannek ra, de nem kell hogy beszeljen. :o)

Neztem a legdragabbat a fotexneten az 52 kHUF, http://newshop.fotexnet.hu/index.php?class=list_big&category=005013018&p_id=366303&style=big&sid=4055164

Ebben vannak olyan funkciok, amikrol fingom nincs hogy mire jo. Tudna vki segiteni. Pl.

JET DEFROST gyorskiolvasztó funkció
Automatikus súly szerinti CRISP funkció
Öntisztító kvarc-grill
3 Dimenziós mikrohullámforrás (erre meg van tippem)
JET gyorsmelegítõ gomb
JET teljesítményfokozat
Melegen tartás funkció
Tartozékok: crisp tál (ez mi?)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!