Keresés

Részletes keresés

ts33 Creative Commons License 2023.09.10 0 0 113

nálam 1987ben diagnosztizálták a cu-t, 1996ban volt perforációm, öt műtét jött utána, salazopyrint szedtem.

kb 20 év után derült ki, hogy  cöliákiás és laktózérzékeny vagyok, gluténes és laktózos élelmiszereket elhagyva (emellett az alkohol tilos, csokoládé, cukrozott ételek, üdítők szintén tilos) 5-6 éve gyógyszer nélkül is jól vagyok.

ts33 Creative Commons License 2023.09.10 0 0 112

nekem volt hasonló problémám, ügyeleten is voltam, mivel napokig nem jött semmi.

a  vízfogyasztás növelése napi 2 literre mintha segített volna, de kicsi a valószínűsége, hogy nálad is ez van vagy volt a probléma.

Előzmény: Meli321 (111)
Meli321 Creative Commons License 2023.02.27 0 0 111

Sziasztok,

 

8éve diagnosztizáltàk a CU-t. 

 

Az utóbbi időben mintha nem mozogna a bèl. Minden alkalommal masszírozni kell a hasamat ahhoz hogy valami kijöjjön, kínszenvedés wc-re menni. És sosem könnyebbülök meg, soha nem tudok kitisztulni. Hashajtót próbáltam, de az elején arra is rákell segíteni masszírozàssal.

 

Más is tapasztal ilyet? Mi vált be hogy normálisan mozogjon? 

PisztonkaRezso Creative Commons License 2022.06.04 0 0 110

Sziasztok!

CU val diagnosztizaltak lassan 5 eve.

A gyogyszerekre nem reagaltam, igy biologiai terapiat kapok, mar lassan 4 eve. Csak Nemetorszagban dolgozok, igy kint kezelnek.

Szeretnek haza jonni, mert utalok kint lenni, es a stressz is eleg nagy faktor ebbe a betegsegbe.

Itthon ugy tudom nem nagyon adjak meg a biologiai terapiat.

Van itt aki abba hagyta a biologiai terapiat? Milyen reakciok voltak?

 

horvotto1 Creative Commons License 2022.03.16 0 0 109

Üdv.

Van valakinek a colitisel olyan tünete hogy váladék szivárog a végbélből időnként? 

Főleg hasmenés után, vagy ha olyat eszel amit nem bírsz.

Köszönettel.

pruzsiX Creative Commons License 2022.01.25 0 0 108

Üdv .

Jópár éve szenvedek ebben a betegségben.

Pár tapasztalatot megosztanak .

 

 

Első sorba egy hír ha még nem küldte be valaki 

https://www.origo.hu/tudomany/20211007-a-belgyulladast-is-gyogyithatjak-a-sztatinok.html

 

Amit én tudok ajánlani .

Heti 2-3 gyors intenzitású séta kb 3km.

 

Glutamine por naponta 5-20g van ízesített kiszerelés is.

Útifű mag héj napi 5g , alma rost 5g

Kokuszzsir sütéshez főzéshez 

Megfelelő vitamin pótlás pl Scitec daily Vita min 

 

szel4u Creative Commons License 2021.10.12 0 0 107

Szia! Szeretnék kérni bővebb információt, ha lehetséges. 12 éve küzdök vele és most is kórházban vagyok és nem szeretnék biológiai kezelést kapni. Esetleg email címet adhatok: szel4u@gmail.com

Nagyon köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (84)
Meli19800527 Creative Commons License 2021.05.28 0 0 106

Üdvözlöm!

Érdekelne a termékcsalád neve!

Köszönöm 

Előzmény: Törölt nick (84)
sotila88 Creative Commons License 2021.01.13 0 0 105

Én is küzdöttem vastagbélgyulladással. Évek alatt alakult ki, nem vettem róla tudomást. Egy idő után azt vettem észre, hogy bizonyos ételek (bab, bableves, paprikás, zsírosan-fűszeresen elkészített húsok, karfiol, káposzta) fogyasztása után napokig fájdalmaim vannak az alhasam bal oldalán, fel vagyok puffadva, székrekedésem van vagy épp hasmenésem, nagy a "gáztermelés". Akkor fordultam orvoshoz, amikor ezek a tűnetek elviselhetetlenné váltak, és olyan alhasi görcseim voltak, hogy azt szavakkal megfogalmazni nem tudom. Negyed óránként törtek rám a görcsök és szaladnom kellett a wc-re, több napon át, éjjel-nappal. Az ultrahangvizsgálaton látták, hogy a sigma-belem meg van vastagodva. Féltem, hogy vajon mitől, vajon mi lehet az. Rögtön vérvizsgálatra és székletvizsgálatra kellett volna mennem, utólag már tudom, de akkor a kezelőorvosom ezt meg sem említette, nekem pedig eszembe sem jutott, mivel semmi információm nem volt a vastagbél betegségeiről. Azt fontos megjegyezni, hogy éveken át a felsorolt ételek fogyasztása után tapasztaltam tüneteket, az orvoshoz fordulás előtti hetekben pedig már ételtől függetlenül jelentkeztek a tünetek. Pár napig görcsök, székrekedés vagy hasmenés, utána akár egy hét tünetmentes állapot is. Persze, a vastagbéltükrözésre a tünetmentes időszakban került sor, vettek mintákat is, és azt mondta a kezelőorvos, hogy semmi drasztikus elváltozást nem látott a tükrözés közben a vastagbelemben. Látszik valamilyen enyhébb gyulladásnak a nyoma, de ennyi. A minták vizsgálatának eredményei is azt mutatták, hogy semmi komoly elváltozás nincs, csak valamilyen enyhe gyulladás jelei vannak. Mivel a görcsös, elviselhetetlen tünetek ismét előjöttek, újra orvoshoz mentem, belgyógyász-sebészhez. Székletminta elemzésre küldött, és éreztem rajta, hogy a sötétben tapogatózik. A székletminta eredménye megmutatta, hogy a helikobaktérium és a candida gomba száma jelentősen nagy. Ezek ellen kaptam antibiotikumot és a gomba ellen is valamilyen gyógyszert. A tünetek 2 nap után enyhültek, a negyedik napon pedig elmúltak. Fontos megjegyeznem, hogy szigorú diétát kaptam, ami a vastagbélgyulladásra lett összeállítva, a fogyasztható élelmiszerek pontos listájával. A dohányzást megtíitották. Elmúlt kb. két hét, és a tünetek ismét előjöttek. Ekkor egy másik fajta antibiotikumot kaptam. A tünetek ismét 2 nap után elmúltak, ekkor egy olyan diétát kellett követnem, ami könkrétan a candida gomba fertőzésre lett összeállítva. Azóta többnyire tónetmentes vagyok. Görcseom immár 7 hónapja nincsenek. Krónikus hasmenésem vagy székrekedésem 7 hónapja nincs. Persze érzem, hogy még mindig nincs minden rendben, többször szoktam reggelente érezni wc-zés előtt, hogy van enyhe fájdalom az alhasam bal oldalán, de ez a reggeli wc-zés után elmúlik. Az elmúlt 7 hónapban talán 5-6 alkalommal fordult elő, hogy egy-két napig székrekedésem volt, vagy nagyon enyhe hasmenésem. Nyilván a diétát már nem követem, és kellene még folytatni a kezelést, mert valószínűleg nem lett a baj teljesen kikezelve.
Jelenleg kordában tartom a bajt. Viszont, ez így egy szinte teljesen tünetmentes élet. És tudom, hogy ha elhagynám a cigarettát és a cukros üdítők rendszeres fogyasztását, akkor minden rendben lenne. Egyébként, napi szinten fogyasztok zöldséget, gyümölcsöt, úgy érzem, hogy többnyire egészségesen táplálkozom.
Amit kerülök: bableves, fűszeres húsok (vagy csak nagyon ritkán pl. szilveszterkor kis mennyiségben, bő salátakörettel), hagyma. Azt vettem észre, hogy ha a hagyma meg van főzve vagy sütve, akkor attól előjönnek a tünetek. Ezt így kerülöm.
Amit én tudok mindenkinek javasolni, akinek bármilyen vastagbél problémája, vastagbél gyulladása van:
1. székletvizsgálat, vérvizsgálat
2. az orvos által előírt diéta hosszútávú, szigorú betartása
3. annak megállapítása, hogy melyik élelmiszerektől újulnak ki, erősödnek fel a tünetek, és ezeknek az élelmiszereknek az elkerülése,
4. ultrahang vizsgálat és vastagbél tükrözés, lehetőleg akkor, amikor jelen vannak a tünetek
5. cukros üdítők, cigaretta, sör, erjesztett dolgok elkerülése, vagy minimalizálása
6. napi szinten gyümölcs és zöldség fogyasztás, minél változatosabban
7. tényleg következetesen betartani azt, hogy minden nap megigyunk 2-3 liter vizet
8. mozgás, mozgás, mozgás, minél több séta, futás, aktív életvitel.

9. az orvos által előírt gyógyszerek következetes beszedése.
10. dohányzás elhagyása, minimalizálása

Nekem bevált, helyrejöttem. És lehetnék még jobban, ha a felsorolt listát minden nap betartanám.

B-csabi Creative Commons License 2021.01.01 0 1 104

Ezt most muszáj volt ide betegyed. .egyébként gyere le ide a déli határhoz, naponta látjuk ezeket ilyeneket élőben..

Előzmény: ts33 (103)
ts33 Creative Commons License 2020.12.29 -3 0 103

"December 25-én migránsokat fogtak a román határszakaszon az erdőben, harsogta a kormánymédia!De ahhoz már hülyék voltak a Fidesz agitprop osztályán hogy a fényképezett migránsok cipőjét bekoszolják a hitelesség kedvéért!Ha valaki átverekszi magát a zöldhatáron ekkora sárban, annak nem ilyen tiszta a cipője!Nem baj, legközelebb majd jobban sikerül!Legyen egyszer már jó napja annyi pénzért Bakondinak is"

 

Torlonia Pyrandus Creative Commons License 2020.10.22 0 0 101

Üdv. Furán hangzó név, talán nem bay.

Előzmény: EndreB2 (100)
EndreB2 Creative Commons License 2020.10.22 0 0 100

Kedves Érintettek!

 

Fekélyes vastagbélgyulladás (colitis ulcerosa) klinikai kutatási kérdőív teszteléséhez keresünk gyermekkoró interjúalanyokat (2-7 év közöttiek esetében gondozóikat) A kérdőív célja a betegség új terápiáinak kifejlesztése.  Az interjú nem tartana tovább 1 óránál és célja, hogy visszajelzést kapjunk a kérdőív érthetőségével, kérdéseinek megfogalmazásával kapcsolatban. Az alanyok fáradtságukért anyagi juttatásban részesülnek.

Részletekért kérem írjanak ide: study.n.b.cool@gmail.com

Köszönettel

Brutyó Endre

 

Bukieri Creative Commons License 2020.10.16 0 0 99

Szia! Nagyon szeretnék információt! Sajnos én is ebben szenvedek. Ki szeretném próbálni amit ajánlasz! Nagyon köszi!

b.erika.ati@gmail.com

Előzmény: Törölt nick (84)
B-csabi Creative Commons License 2020.09.03 0 0 98

Szegeden tudok,ha esetleg az is megfelel,fiamat is odahordom 15 éve..

Előzmény: Soul24 (96)
P123P Creative Commons License 2020.07.23 0 0 97

Sziasztok. Röved annyit, hogy öt éve élek együtt ezzel a szörnyű betegséggel.Gondolom az mindenkinek ismerős, hogy a doktorok nem tudnak segíteni. Én is kipróbáltam már mindent. A leg hihetetlenebb diétáktól a méreg drága gyógyszerekig, amikor eljutottam arra a szintre, hogy már csak a steroidokban bízhatok. De ezt nem akartam. Lehet, hogy csak nekem segít amit meg szeretnék veletek osztani, de bízom benne, hogy lesz egy két ember akinek jobbá tehetm az életét. A lényeg, hogy recepteket keresgéltem a neten egy jó kis vacsorához, amikor megláttam a GÖRÖG SZÉNA nevét. Soha nem hallottam róla. Majd a feleségemmel utána olvastunk, és úgy döntöttem, hogy kipróbálom. Én kapszullában vettem 610 mg-os 100 db-os. El kezdtem szedni reggel és este egy-egy szemet, mivel semmi nem változott ( már türelmetlen vagyok) a harmadik héten abba akartam hagyni, de szerencsére a feleségem rám parancsolt és folytattam tovább. Négy - öt hét elteltével szinte egyik napról a másikra jelentősen jobban lettem. A reggelek még nem tökéletesek, de a nap további része szinte olyan mintha semmi bajom nem lenn. Szerencsére már több mint két hónapja egészen jól vagyok, kirándulni járok, nem kell aggódnom, hogy mikor kell rohannom. Ha valaki utána olvas ennek a gyógynövénynek és úgy dönt, hogy kipróbálja kérem ket hónap elteltével ossza meg velünk a tapasztalatait. Ja még valami. Mindent eszek ( kolbász, csirke, sertés, szalonna, hagyma, kenyér csak néhány fajta, TEJ EGYÁLTALÁN NEM csak szója, és minden reggel eszpresszó kávé, meg néha esténkét egy - egy sör is jöhet. Én megint élvezem az életem. Mindenkinek jobbulást kívánok. Ha esetleg van kérdésezek szívesen válaszolok amire tudok.

 

Soul24 Creative Commons License 2020.05.24 0 0 96

Sziasztok!

 

Budapesten élek. Valaki tudna nekem egy jó és segítőkész orvost ajánlani? 

Két év alatt megfordultam már egy pár orvosnál, de valahogy egyik sem volt az igazi.

Mivel ez elkísér minket egy életen át szeretnék egy normális orvos-beteg kapcsolatot kialakítani.

Én is mindenhol úgy jártam, hogy csak vizsgáltak, felírták a gyógyszert, de azt már nem árulták el mire, 1 év eltelt mire megtudtam mi is a betegségem.

 

Előre is köszönöm a válaszokat! 

Brunelli Creative Commons License 2020.05.21 0 0 95

Kedves Vid86! 
kerhetnek infót a termékről? email címem: brunelli05@gmail.com 

koszonom szépen! Szép napot! 

Seul13 Creative Commons License 2020.05.07 0 0 94

Szia. Nekem a dokim hibásan írt tablettát kúp helyet. Sajnos a gyógyszertár nem veszi vissza. Hiányzik belőle 2db. Szívesen eladom ha még szükséged van rá. 

Előzmény: Pumukli04 (93)
Pumukli04 Creative Commons License 2020.04.20 0 0 93

Sziasztok!

Én is úgy jártam, hogy a dokim elérhetetlen és nálam is fogytán a Salofalk granulátum.... 

Ha lenne valakinél feleslegben, szívesen átvenném én is :)

Tittye07 Creative Commons License 2020.03.18 0 0 92

szabo04@gmail.com

Előzmény: Törölt nick (84)
Tittye07 Creative Commons License 2020.03.18 0 0 91

Kedves vid86!

Szeretnék tájékoztatást kapni erről a cégről és kipróbálni a termékeiket.

Én 2014 január óta küzdök a CU-val. Az orvosom már mindent kipróbált rajtam, kezdve a szuszpenzió,kúp, urbason, immuran stb. Jelenleg a Remsima ifusiót kapom, már a 6.-on is túl vagyok. Tünetmentesen élek, de mivel nem tudom meddig is lehet-kell ezt kapnom, szívesen lecserélném természetes hatóanyagokat tartalmazó szerekre.

Köszönettel: Tittye

Előzmény: Törölt nick (84)
Raduly22 Creative Commons License 2020.03.10 0 0 90

Sziasztok,  salofalk granulátumot megvennék egy dobozzal, a dokim szabadságra ment március végéig  és fogytán a gyógyszer. Ha valakinek van felesleges, írjon rám, köszönöm!

PisztonkaRezso Creative Commons License 2020.02.20 0 0 89

Hello!

Colitisem van es biologiai terapiat kapok. 

A terapia elhagyasa utan, milyen tapasztalatok vannak?

Gyogyszerrel fenttarthato a javulas?

Az elottem szolohoz, en anyit tudnek, hogy mig nincs mit kezelni, nehez lesz meggyogyulni. 

Sajnos tapasztalatbol beszelek. Nekem semmi nem segitett, kiveve a Biologiai terapia, de nekem kimutattak a Colitis. 

En teljesen megvaltoztattam az eletformamat(nagyon keves hus, cukor.Kola,Alkohol ezek semmi. Konzerv, felvagott 0.

Magyaros konyhat elfelejthetem. Mediteran konyhat ajanlottak. 

Probald meg a Belflorat, ha kamionozol, mi Nemetbe szoktuk venni a Perenterol Fortet meg iszok eleg sok Ricola gyogytetat, zold dobozos, Instanz, Müllerbe tudsz venni. 

Kavet azt felejtsd el, azt volt a legnehezebb lerakni, koffein  mentest iszok. Sport az lehet, nekem az jot tesz, futas uszas ezek.

Keres talan egy masik orvost. 

 

HakapesziM Creative Commons License 2020.02.11 0 0 88

Üdv mindenkinek. Nem tudom merre tovább. Kb. fél éve kezdődött, puffadás, majd hasmenés. Máskor is volt már hasonló - kamionos vagyok - előfordult már, hogy benyaltam ezt - azt. Ilyenkor 3 - 4 nap, max egy hét és elmúlt. Most nem. Elkezdtem ösztönösen keveset enni - ha nincs miből, akkor nem fosok, mondván - illetőleg csak banán, alma, rizs stb. De nem lett lényegesen jobb. Amúgy ez csak pár napig volt, az a klasszikus, tíz - percenként - rohanok - a budira - hasmenés, inkább csak az inger maradt, főleg stresszes helyzetekben, pl. forgalmi dugó, ugyan, most mi lesz, ha itt jön rám a szapora? 
Hazamentem, mondom kivizsgáltatom magam. Maszek doki, ami kell, vérkép: semmi súlyos. Zsírmáj, pár milliméteres epekő. Eddig jó. Aztán újra hasmenés, már otthon, most már vér is benne, láz, hat hét alatt tíz kiló fogyás, 44 éves vagyok, ennek a fele sem tréfa, irány a béltükrözés! Semmi végzetes, gyulladás, ödéma, de fekély nincs, valószínű fertőzés, de az IBD sem zárható ki. Leb.szás, előbb tenyésztést kellett volna csinálni! OK, doki, fizettem érte 66 ezer pénzt, tudni akartam, nem rák - e. Ha úri kedvem úgy hozza, minden héten csináltatok egy kolonoszkópiát. Mintha akkora élmény lenne. Utána tenyésztés: bingo, campylobakter! Na ugye, így a doki, akkor antibiotikum! Beszedem, javulgat - javulgat, de nem az igazi. Kéne menni laktóz tesztre, de rövidre zárom: laktózmentes cuccokat fogyasztok. Amúgy magamtól is érzem, hogy a tejtermékektől felfúvódom mint tehén a lucernától és megy a hasam.
Ez volt októberben, utána némileg jobb, 4 - 5 kilót visszaszedtem - nem mintha nem fért volna rám némi fogyás, most vagyok 103 - 105, 110 - ről indultam. Már azt hittem vége. De nincs vége.
Olyan kéthetes ciklusaim vannak. Két hétig semmi, eszem - iszom, mulatok, napi egyszeri széklet. Ja, a szeszt nem vetem meg, de a rövidből visszavettem, azt érzem, hogy nem jó. Próbáltam teljes absztinenciát is, de nem volt lényegesen jobb, úgyhogy feladtam.
Két hét után diszkomfortérzés, lágy széklet, nem olyan rossz mint az elején, de már nagyon unom. Vannak ételek, amiket már kirostáltam, pl. virsli, akármilyen fajta, meghajt, mint Singer a varrógépet. Tészta, rizs, hajdina oké, erőset feladtam, pedig imádom, savanyúság dettó. Cralex tabletta ilyenkor, azzal nagyjából megvagyok. Ez tart megint 5 - 7 napig, utána megint normális széklet. Étvágyam jó, folyton ennék, de nem merek nagyon bekajálni, mert mi van, ha? Karácsonyi ünnepek, megviselt, ilyenkor mindenki zabál, fogyott az Unicum is főzőcskézés közben, de utána kis diéta - jobb lett. 
Januárban aztán egy egzotikus helyen teleltünk 11 napot, tengeri herkentyük, gyümölcsök, sör, rövid, meg sem kottyant, tán egyszer volt gond, de akkor benéztem egy tejes sütit.
Most dolgozom, de megint tekeri valami a hasam. És mindig derékájdalommal együtt jelentkezik. Elegem van már. Naponta áldanám a nevét, aki jönne egy használható ötlettel!

szoanett Creative Commons License 2020.02.09 0 0 87

Sziasztok!

 

Gyógyszerváltás miatt feleslegessé vált Pentasa (4 g granulátum - fél doboz) gyógyszeremet szívesen odaadnám valakinek, akinek szüksége van rá! szoanett0510@gmail.com e-mail címre jelezze, aki szeretné!

Twixx Creative Commons License 2020.01.05 0 1 86

Kedves vid86!

 

Kérnék infót a termékről, ami segített neked a betegség leküzdésében.

 

Köszönettel:

Hencz Szilvia

szilvia.hencz@gmail.com

Előzmény: Törölt nick (84)
samy76 Creative Commons License 2020.01.02 0 0 85

Tisztelt fórumozók! Salofalk végbélszuszpenzió 4gr, valamint Budenofalk végbélhab 2 mg feleslegessé vált, mert a használója sajnos elvesztette a vastagbelét. Több doboz van mindkettőből. Ha valakinek szüksége lenne rá, kérem írjon a nyilvános emailemre, összekötöm vele.

Törölt nick Creative Commons License 2019.12.27 -2 1 84

Sziasztok!

Pár fontos információt szeretnék megosztani veletek. Ezek már egy jó ideje foglalkoztatnak és sok ember számára lehetnek hasznosak. A colitis ulcerosa-m folytán folyamatosan kerestem az utat, hogyan lehet orvosok és 'gyógyszerek' nélkül is visszaállítani a szervezet egyensúlyát, a betegség komolyságától-előrehaladottságától függetlenül. Erre több megoldást is találtam, az egyik a táplálkozásban rejlik, a másik a gondolatokban, ezek közül az elsőt szeretném megosztani. 3 és fél éve alakult 1 magyar cég, akik termékeikkel most már a világ minden országában elérhetőek. A termékekben lévő 100%-os természetes összetevők egymás hatását, akár 100x -osára is emelik, így a szervezet homeosztázisát igyekeznek visszaállítani, ezért az összes termék hatását tekintve antioxidáns, gombaölő, vírusellenes, antibiotikus, tisztít, méregtelenít, áthatol a sejtfalon, segíti a tápanyagbevitelt, sejt energiát termel, szabadgyök megkötő, visszaállítja a sav-bázis egyensúlyt, kiviszi a nehézfémeket a szervezetből, javítja a sejtek közötti információátadást. Mindamellett feltölt ásványi anyagokkal és vitaminokkal, így is erősítve a szervezetet és az immunrendszert. Mivel ezek nem tucat termékek, így már több ezer embernek segítettek mindenféle betegségeikre, az én colitis ulcerosam-t is bele értve. Hiszen jelenleg tünet mentes vagyok, bármit ehetek és ihatok és mindezt gyógyszerek (salofalk granulátum és kúp) nélkül, csak a szokásos kontrollra járok. Nem beszélve arról, hogy a cég már a megalakulás évében világdíjat nyert, valamint világszabadalmi eljárással is előrukkoltak a kutatómérnökök. Ha szeretnél az egészség jólétének útjára lépni, akkor itt az idő. Kellemes napot mindenkinek! (Szívesen küldök bővebb információt :)

mucuska51 Creative Commons License 2019.12.06 -1 0 83

Sziasztok!

 

Szeretnék segítséget kérni. Egy éve diagnosztizáltak nálam a colitis ulcerosat. Nagyon szenvedek az ezzel járó ízületi fajdalmaktol. Milyen gyógyszert szedhetnék ami erre megfelelő lenne?

 

Köszönöm előre is?! 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!