Keresés

Részletes keresés

Jana090 Creative Commons License 2019.09.11 0 0 79
Bocsánatot de nem tudom szerkeszteni. Nem 2018ban történt hanem 2017 év végén
Előzmény: Jana090 (78)
Jana090 Creative Commons License 2019.09.11 0 0 78
Van remény engem is 2016ban colitisszel diagnosztikaltak, utána évekig 2018 év végéig folyamatosan szenvedtem vele, de soha nem hittem el hogy csak úgy magától jön és 26eves koromra előtte full egészséges voltam, soha nem adjuk fel, elkaptam egy szalmonellat egy hónap kórház majdnem belepusztultam de 100% hogy a szalmonella fertőzés intézett valamit utána volt epe probléma ami megint csak érdekes de a colitiszemnek nyoma sincs aztán se! Ezt egy orvos sose fogja elismerni de gyógyítható ez egy igaz történet lenne mit tanulmányozni az eseten, de én sem tudom megmagyarazni mi történhetett.

Üdv Jani!
B-csabi Creative Commons License 2019.07.20 0 0 77

Kerüld a stresszt,sört,vörösbort ,pálinkát,apró magvas dolgokat,nagy tanácsot nem tudunk mondani mert a terápia mindenkinek más az én fiamnak 5 éves korában derült ki a gond,ma 20 éves ..amikor mi is olvasgattam a különböző dolgokat megfordult velünk is a világ..nem is olvasgatok azóta,amit e 15 év alatt leszűrtem a betegséggel kapcsolatban a legnagyobb kiváltó ok a lángolásra a stressz..Tudom kibicnek könnyű de mást nem tudok mondani

Előzmény: Resinifera (73)
nagiiii Creative Commons License 2019.07.17 0 0 76

Salofalk 2 doboz aktuális még?

Engem érdekel

Előzmény: Redmike (68)
Lambulin Creative Commons License 2019.05.31 0 0 74

Én is új vagyok itt. Nem egyedül. Én is reménykedtem egy darabig, hogy valaki meg szán és válaszol, utat mutat, reményt ad. Láthatóan nem egyedül. Sehol semmi. Már nem is várom. Ezerrel pörgettem egy ideig a különböző internetes tartalmakat. Rémisztő dolgok bontakoznak ki előttem. Abba is hagytam az olvasgatást. A legdrámaibb csalódás a dokinő, akinek a brutális colonosc. - egyébként elsőre negatív -vizsgálatának másnapján úgy mond, belobbant. Kétnap múlva újabb, már csak 30 cm felhatolás után a diagnózist nem is mondta el, csak a gyógyszer szedést ismertette. Próbáltam megkeresni a szakrendelésén rá egy hétre, hogy mondjon valamit. Mi ez, miért és mitől lett csak úgy egyszer, amikor az előtte való nap még nem volt.  Simán, szószerint durván elhajtott. Szóval, új lap, új élethelyzet. Élni kell. Így, ezzel tovább. Ha vígasztal valakit,  ......  bizony keresztül mentem már néhány dolgon életem során. Azt hiszem, a leg durvább ez volt idáig.

Előzmény: Zsadiné (66)
Resinifera Creative Commons License 2019.05.30 0 0 73

Üdv Mindenkinek!

Új vagyok, ma diagnosztizálták. Pentasa-r irtak fel és majd, ha meglesz a szövettani, akkor megmondja, hogy tovább, akkor lesz diatetikus is. Addig csak annyit mondott, hogy kiméletesen.

Tudtok abban segiteni, konkréten mit ehetek most?

Nem vérzek, de tompán fáj.

Tibor-403 Creative Commons License 2019.05.22 0 0 72
Előzmény: Csakegypisti (46)
Tibor-403 Creative Commons License 2019.05.22 0 0 71

Üdv Mindenkinek!

Ha esetleg rajtam kívül más is megunta már a Salofalkot, Medrolt, Remicadét, Humirát és még sorolhatnám a listát amit 7 év alatt megetettek, ill. beadtak nekem, akkor nézzen alaposan utána a lenti linknek. NEM GYÓGYÍTHATATLAN!

https://drbudai-germangyogytudomany.hu/

Emésztés, felszívódás, ürítés, és a hozzájuk tartozó biológiai programok

Lambulin Creative Commons License 2019.05.18 0 0 70

Ja, és 1500mg salofalt + 300 mg kúp. Ez kezdő, szokásos, vagy súlyos?

Lambulin Creative Commons License 2019.05.18 0 0 69

Új vagyok. Néhány napja diagnosztizálták. A colonoscopiát követő napon jelentkezett a vérzés és görcsölés. Egyszerűen padlón vagyok.  A bajt tetézi, hogy aranyérrel párosul. Ha valakinek van tapasztalata, nagyon megköszönném, ha megosztaná itt.

Redmike Creative Commons License 2019.04.30 0 0 68

Üdv!

Nekem nem vált be, allergiás lettem rá, de szívesen felajánlom ár alatt. Salofalk granulátum 3G 2 doboz van belőle.

Írj , ha érdekel.

B-csabi Creative Commons License 2019.01.19 0 0 67

Szia az én fiam 19 éves és 5 éves kora óta tudjuk a betegségét.most 19 éves az enyém most imuránt szed,és protein italt. a gyógyszer változó 3 havonta mindig más,volt rosszabb időszakok amikor szteroidokat kellett szedni.mi Szegedre Járunk,nagyon jó az orvos...

Előzmény: Zsadiné (66)
Zsadiné Creative Commons License 2019.01.17 0 0 66

Sziasztok! 

Most léptem be a colitis ulcerosa fórumba és szeretnék egy kis segítséget kérni. Egy 23 éves fiú édesanyja vagyok. Két éve állapították meg nála a betegséget. Kizárólag salofalk granulátomot és ha nagyon erősödik a betegség akkor salofalk kúpot kapott eddig a fiam. Szerintem ezeknek nem sok hatása van. Az szeretném megtudni, hogy nektek a gasztroenterológusotok milyen gyógyszert írt és, hogy hatásos volt-e. Előre is köszönöm a válaszotokat. 

Blazsena Creative Commons License 2019.01.06 0 0 65

https://belulrendben.hu/centrumkereso.html

Itt vannak a centrumok, ahol foglalkoznak colitis ulcerosával. A betegeknek van egy facebook-csoportjuk, itt talán tudnak segíteni:

https://www.facebook.com/ColitisUlcerosaHungary/

Előzmény: swenako1 (64)
swenako1 Creative Commons License 2018.12.13 0 0 64

Sziasztok sorstársak!

Néhány éve óta van colitis ulcerosa betegségem.  Érdeklődöm, tud e valaki itt Budapesten önsegélyező csoportot ahol többet lehet erről megtudni. Életmód tanácsok, tapasztalatok stb. cseréje egymás között. Jó lenne többet tudni. Esetleg hozzáértő tapasztalt dokit, klinikát ahol az okokra is fényt tudnak deríteni. Úgy gondolom sok minden okozhatja a gyulladást, valahogy mindig nyáron vagyok jól, és télen jön elő. Nagyon köszönöm ha tud valaki segíteni.

B09 Creative Commons License 2018.10.19 0 0 63

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy milyen támogatást kaphatunk az államtól mi "felnött" betegek? Adókedvezményről tudok. De hogy pl pótszabadság jár-e?

B-csabi Creative Commons License 2018.07.06 0 0 62

Esetleg Szeged gyerekklinika a rakparton Dániel főorvos...

Előzmény: smartfish (61)
smartfish Creative Commons License 2018.01.11 0 0 61

Tudna-e valaki olyan fekélyes vastagbél gyulladásos betegekkel (Ulcerative Colitis) foglalkozó szakorvost javasolni, aki megfelelő honorárium ellenében lektorálna egy kb. 450 szavas angol-magyar fordítású, betegeknek szóló kérdőívet? A dolog sürgős. KÖSZÖNÖM! :-)

smmariann Creative Commons License 2017.08.15 0 0 60

Colitis Ulcerosám van, ami többnyire tünetmentes, de most megint előjött. Sajnos már nem érvényes a gyógyszeriratási engedélyem és most megijedtem, mert csak október közepére kaptam időpontot az orvosnál.

Ez azt jelenti, hogy addig nem tudok gyógyszerhez jutni.

Tudna-e valaki segíteni Salofalk 500 mg kúp recepttel? Legalább 2 dobozzal kellene októberig.

B-csabi Creative Commons License 2017.08.14 0 0 59

A fiam a vaníliás Max-ot issza azt mondja elmegy..

Előzmény: liza60 (58)
liza60 Creative Commons License 2017.08.01 0 0 58

Tisztelt fórumozók! Segítségeteket szeretném kérni. Nutricia   Nutridrink tápszert írt fel az orvosom, de nem tudom melyik ízesítést válasszam. Van epres, csokis, málnás, vaníliás. Sajnos egyszerre 24 db-ot kell megvennem, ezért szeretném tudni, hogy melyik a legihatóbb, ha ebben már van valakinek tapasztalat.

Segítségeteket előre is köszönöm.

B-csabi Creative Commons License 2017.07.07 0 0 57

Most talán jobb passzban vagyunk,szteroidok hatnak...

Előzmény: ED54 (55)
valaki01234 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 56

Dr. Plósz János a Kenézy-ben

Előzmény: fandika (54)
ED54 Creative Commons License 2017.06.14 0 0 55

Kérdésedre nincs válasz.

Miért,miért? csak

c'est la vie!

Az én esetemben egy az azt megelőző nyáron Bakuban elkapott szalmonellás fertőzés s egy kibírhatatlan főnök együttese okozhatta a colitis-t,de ki tudja?

A fiad esetében teenager korbeli szorongás s nem igazán lehet jó a helyzete,m ilyenkor az osztálytársak ill az ellenkező nem képviselőivel való kapcsolat meglehetősen bonyolult.

mit tudok mondani?

Good luck s ha vmi kérdés lenne szívesen segítek hiszen 38 év tapasztalat azért 38 év tapasztalat ám!

Előzmény: B-csabi (53)
fandika Creative Commons License 2017.06.12 0 0 54

Udv,

erdeklodni szeretnek h Debrecenben kit ajanlotok orvost aki lelkiismeretesen foglalkozik a problemaval? A diagnozis mar meg van.

B-csabi Creative Commons License 2017.06.11 0 0 53

Köszönöm írásod,sajnos a fiam is a te cipődben jár,most 17 éves,és a gondolatok kavarognak bennem miért? de nem tudok mit tenni haladni kell az úton,ehhez segített az írásod még egyszer kösz,üdv Csaba.

Előzmény: ED54 (52)
ED54 Creative Commons License 2017.06.07 0 0 52

Az,h kinek mi ( alma v nem alma!) segít az teljesen egyedi eset.

Van ,akinek bizonyos tea,van akinek alma.

Ami biztosan segít az a stresszmentes élet pl falun

Persze ezt könnyű mondani,de pl az étkezés nagyon fontos.

Amit tudok ajánlani s ami nekem segített ( 179 cm magasság mellett 69-70kg -ról most 81 kg lettem!)

semmi füstölt áru!

no piros paprika!

húsból sok hal s igény szerint csirkemell filé bőr nélkül, jó minőségű sonka

zöldség, gyümölcs ( retek, bab,borsó nem!) - eper, málna nem ajánlott - sok kis mag miatt!

laktózmentes diéta, kecske sajt,túró , de tehén túró is jó, keménysajtok

minőségi kenyér

zsírfélék lecserélése kókuszzsírra - pálma zsír is jó,de a kókusz jobb

szénsavas üdítő limes zéró! sör dettó!

alkohol minimális , ha mégis inkább vörös bor

dohányzás no!

rendszeres sport

lehetőleg úszás,m az az idegrendszerre is nyugtatólag hat,de rendszeres séta min 30 perc

futás nem ajánlott ,m a lépésekkor megremeg a test benne a belekkel

Xalazin és étrendkiegészítők mint multivitaminok s ásványi anyagok

Jutavit Probium 6 + Inulin kapszula Lacto Seven tabletták

Nem olcsók,de tényleg hatottak nekem

25 éves korom azaz 1979 januárja óta vagyok diagnosztizálva colitis-esként 

Az elején nagyon rossz volt, sokszor koplaltam,de mára teljesen kezelhető ( knock on the wood!) a betegségem s az életminőségem is megfelelő

Rendkívüli fegyelem kell hozzá

Jobbulást - m ebből gyógyulás nincs!- mindenkinek!

Előzmény: Adrienn Toth Babics (48)
gesztenye82 Creative Commons License 2017.06.06 0 0 51

Sziasztok! Szegeden Szepes Zoltán doktorúrral kezelteti magát valaki? Tapasztalat? Köszi

Freund Krisztián Vilmos Creative Commons License 2017.05.17 0 0 50

Már mondták nekem is,hogy műtét gyanus vagyok de még nem műtöttek. Részt veszek egy kutatásban,eleinte vénába,most hasba kapom a készítményt,harmadik hónaptól tünetmentes vagyok.

Váci korházban lehet érdeklődni,tudtommal keresnek alanyokat.

A vizsgálat végző orvos neve dr Szaloki Tibor

Szotu Creative Commons License 2017.03.23 -1 0 49

Tisztelt fórumozók.Kb.20 éve vagyok collitis ulcerózás.Sokáig negkímélt a betegségem(csak ritkán újult ki,s akkor is hamar rendbejöttem).Viszont most 3 hónapja tart.Nem görcsölök,csak 2 naponta van egy székletem,ami picit véres.Viszont nem akar teljesen rendbe jönni.Az orvosom azt mondja,h.a rákmegelőzésre a vastagbél kivételét javasolja.Nálam annyiból komplikált a dolog,hogy a belem egy részén pseudopolipusok vannak,(ez nem egyenlő a polippal).A pseudopolipusaim nem hajlamosak  állítólag a rákosodásra,viszont így azon a szakaszon nem lehet biztos a "rálátás".Szőnyegszerűen sok-sok,így levenni sem lehet.Most 7 salazopirint szedek,s 8 mg medrolt,de nem tudom csökkenteni az adagomat,mert akkor erősebbek a tünetek.Egyszer javasolta az orvosom a biológiai terápiát,aztán mégis azt mondta,hogy az nekem nem segítene,mert nem jelentős a vérben a gyulladásra utaló érték.Nálam vszínűleg a pszeudopolipusok rakoncátlankodnak.Már-már belemennék a bél kivételébe,mert állítólag nálam kivitelezhető a rögtön összekötés a végbéllel,de aa megmaradt szakasz is begyulladhat...Akkor mi  ebben a ráció?Nemrégiban léptem a változó korba,s ezzel egyidejűleg "hülyült meg" a belem,arra viszont nem tudnak választ adni,hogy összefüggés van-e.Nem tudok jó döntést hozni,s azt sem tudom elképzelni,hogy milyen a szinte bél nélküli élet,s a sztómás változatot sem tudom,h.milyen.A műtéti gyógyulásban sem vagyok tájékozott.Akinek tapasztalata van,kérem ossza meg velem.Nagyon köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!