Keresés

Részletes keresés

görenygep Creative Commons License 2005.06.02 0 0 106
Igen. Az elv jó volt a FIDESZ-nél. Adókedvezményt kell adni. A baj ott volt, hogy ÁTLAGKERESETEKBEN gondolkodtak. Márpedig a munkavállalók zöme minimálbért kapott már akkor is. Pozitívum volt viszont, hogy hogy a család- és a szociálpolitikát szét tudták választani. A legrászorultabbaknak ezért volt az ún. nevelési segély. A mostani kormány viszont hallatlan cinizmussal igazságosnak állítja be, azt hogy eltörli. Mert kinek kedvez az új rendszer? Annak, akinek SEMMI JÖVEDELME NEM VOLT, és NINCS.
Ott érvényesül a 100%-os emelés. Ezzel sikeresen hozzájárul a nyomor újratermelődéséhez.
Mekkora pofátlanság volt Göndör Istvántól olyat mondani, hogy a nyugdíjasok zöme (átlagnyugdíj) 60 ezret kap.
A nyugdíjasok zöme 30 ezer körül kap. Erről lehetne egy általános kimutatást készíteni. Nyugdíjfolyósító adatai kellenek csak, %-os lebontásban.
Bár nem kell nagy ész hozzá, hiszen a bnérek közel 70%-a MINIMÁLBÉR. Ergó a nyugdíj sem igen több. Vagy a bolsevik matematika az ávós és párttitkári nyugdíjakkal számol csak? mTörök Zsolt "melósokról" beszélt a parlamentben. LÁTOTT-E már életében dolgozót, vagy nyugdíjast???
Summa summárum a mostani elképzelés Gyurcsány ötletrohamának végterméke. Szó szerint végtermék. Ismerve a parlamenti matematikát, keresztülverik.
Úristen! Lesz egyáltalán kormány, amelyik rendbe tudja hozni azt a mérhetetlen kárt, amit a bolsi éra négy éve hozott? Szkeptikus vagyok.
Egy vigasztal, Lassan már mindent elloptak, nincs miért hajtani itt benn. MOST AZ UNIÓS PÉNZEK LENYÚLÁSA KÖVETKEZIK!!!! Ezért fontos a 2006-os választás!
Előzmény: JO (94)
Wic Creative Commons License 2005.06.02 0 0 105

továbbra is így gondolják....

 

Előzmény: Geyza (-)
dez1 Creative Commons License 2002.01.21 0 0 104
Bocs, nem olvastam végig, ezért lehet hogy ismétlek valakit.

Kérdés, hogy mi a hatékonyabb támogatási mód a gyerekek szempontjából:

Odaadsz X pénzt jövedelemtől függetlenül a szülőknek. Vagy odaadsz Z pénzt jövedelemtől függően a szülőknek, és Y-t a gyereknek adod iskolai reggeli, ebéd, kirándulás, egyéb programok formájában.

hegyivadasz Creative Commons License 2002.01.21 0 0 103
Rég volt ugyan, tán már nem is érdekel senkit, de azért csak megjegyzem itt, főleg, hogy Fergével együtt erre alapoztad a kritikádat.
Szóval írtam a KSH egyik szagértőjének, kérdezvén, hogy a GDP hogyan viszonyul a költségvetés bevételeihez. Íme a válasz:

"És még egy kérdés: milyen korreláció van a GDP változása és a költségvetés bevételei között?
Pozitív. Feltételezhetően nem túl szoros a kapcsolat."

Előzmény: liberálmensevik (39)
JO Creative Commons License 2001.12.29 0 0 102
ÜDV!

"Másrészt az önkormányzati támogatást jórészt az állam finanszírozza, másrészt azt is az adófizetők, tehát a mi szempontunkból teljesen egyenértékű a dolog. "

Egyáltalán nem egyenértékű több ok miatt is.

1-Az önkormányzatok sokszor még a kötelező feladatok ellátására sem kapják meg a pénzt.
2-Önkormányzat és önkormányzat között is hatalmas különbség van anyagi értelemben. És általában azok az önkormányzatok a szegények ahol sok a szegény gyermek. Ez pedig fontos szempont az elbírálásnál. Valaki mindenképpen rosszul jár. Egyedül a költségvetés nem. (hasonlóan a minimálbéremeléshez)

"Amiket leírtam, VIII. ker. konkrét példák. "

Igen, a szegénységi probléma, nem a fővárost sújtaja a legjobban.

Az adó ügyében igazad van, utánaszámoltam, tényleg csak töredék kerül a 40%-ba.

m.t.:
JO

Előzmény: 1x1 (99)
Sheme Creative Commons License 2001.12.26 0 0 101
Ja, és a végén a 3 gyekerszülés miatt akkora lesz a feleségem luka, hogy a főnyomócső is holtjátékos lesz benne!

;-)

Előzmény: JO (97)
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.17 0 0 100
(színfalak mögött zajlott)
Előzmény: Összeesküvő (6)
1x1 Creative Commons License 2001.12.17 0 0 99
Kedves Jo!

Én írtam neked számokat. Te is megpróbálnád?

Másrészt az önkormányzati támogatást jórészt az állam finanszírozza, másrészt azt is az adófizetők, tehát a mi szempontunkból teljesen egyenértékű a dolog.

Amiket leírtam, VIII. ker. konkrét példák.

Az adó kiszámítása pedig elég egyszerű. Veszed a bruttó bért, felszorzod 12-vel, megnézed az adósávokat és minden sávra leszeded az abba tartozó részt. Majd a szumma összeget hónapra vetíted. Lehet, hogy ez a kereset elcsípi a legmagasabb adósávot, de csak kis része adózik 40%-kal.

Üdv

1x1

Előzmény: JO (97)
V.Péter Creative Commons License 2001.12.16 0 0 98
Ha azt hiszed, hogy 3 (vagy több) gyerek általában ANYAGILAG megéri, akkor elég nagy tévedésben élsz. Az, hogy a 3. gyereknél nő a támogatások és adókedvezmény mértéke, annyit tesz lehetővé, hogy a család anyagi helyzete ne romoljon tovább.
Előzmény: JO (97)
JO Creative Commons License 2001.12.16 0 0 97
ÜDV!

Bár nem ilyen egyszerű a probléma:
Az igaz, hogy csak akkor érdemes belefogni, ha háromig meg sem állsz:) Az alatt nem éri meg.:)

m.t.:
JO

Előzmény: Sheme (96)
Sheme Creative Commons License 2001.12.16 0 0 96
Hi!

Ahogy olvaom az utóbbi néhány sort, arra jöttem rá, hülye az, aki gyereket gyárt.

Nem hiszem el, hogy havi 5000 valamennyiből egy csecsemőt gondozni lehet. A többirőlmár nem is szólva.

Előzmény: JO (95)
JO Creative Commons License 2001.12.15 0 0 95
ÜDV!

No igen, ez egy jó kérdés. Bár a csapó alanyi jogon jár.

m.t.:
JO

Előzmény: V.Péter (93)
JO Creative Commons License 2001.12.15 0 0 94
ÜDV!

Találtam egy számítást arról, az egyes családtípusokra milyen hatással van az gyermekek utani adókedvezmény.

-Abszolút vesztes család, mert nincs gyermek: 17%
-Relatív vesztes, mert nem képes teljesen igénybe venni az adókedvezményt alacsony jövedelme miatt:34%
-Nyertes, teljesen igénybe tudja venni:49%

Forrás: Pénzügyminisztérium 2000.09.07

Érdekes, hogy a Tárki (Monitor) adatai ugyanerre:
-Abszolút vesztes család, mert nincs gyermek: 17%
-Relatív vesztes, mert nem képes teljesen igénybe venni az adókedvezményt alacsony jövedelme miatt:21%
-Nyertes, teljesen igénybe tudja venni:62%

Mózer Péter szociálpolitikus számításai szerint egy minimálbért kerső család 3 gyermekkel évente 259200 Ft (havi 21600 Ft) adókedvezményt nem tud igénybevenni.

És akkor nem beszzéltünk még azokról a családokról, ahol az egyik (v. mindkettő) szülőnek nincs keresete vagy a gyermek már a felsőoktatásban tanul. Ami plusz terhet, de csökkenő szociális ellátást jelent.

m.t.:
JO

V.Péter Creative Commons License 2001.12.15 0 0 93
Az a számítás már tartalmazta a kiegészítő családi pótlékot is (amit a jogosultság megállapításánál biztosan nem kell figyelembe venni), ezért 3 gyerek esetén biztos, hogy jár a kieg. cs.p. Valószinünek tartom, hogy a családi pótlékot sem kell figyelembe venni, ekkor pedig már 2 gyereknél is jár a kiegészítés.
Előzmény: JO (92)
JO Creative Commons License 2001.12.15 0 0 92
ÜDV!

Lényeg az, hogy fillérre pontosan senki nem tudja, hogy 2 minimálbért kereső szülő és 4 gyerek esetén mennyi az 1 főre jutó jövedelm és a te számolásod, ha jól emlékszem pont a 18310- körül volt. Ha csak pár forintot is tévedtél máris nem jár a plusz zsozsó. Arról nem is beszélve ha az bizonyos vagyon megvan akkor biztos nem jár. Szóval bonyolult ez a kérdés, szvsz semmiképpen nem lehet kijelenti, hogy a mostani családpolitika az alacsonyabb jövedelműeket segíti.

m.t.:
JO

Előzmény: V.Péter (91)
V.Péter Creative Commons License 2001.12.15 0 0 91
"Pontos számokat nem tudok prezentálni, de VPéter számításai szerint két minimálbért kereső szülő esetében nem már nem jár"

Légy szíves próbálj kicsit pontosabban fogalmazni (főleg ha a számításaimra hivatkozol)! Nem igaz az, hogy két minimálbért kereső szülő esetében nem már nem jár a kiegészítő családi pótlék. Akkor nem jár, ha csak egy gyermekük van (mivel ekkor az egy főre jutó havi netto jövedelmük meghaladja a 18310 Ft-ot), kettőnél több gyermek esetén már biztosan jár.

Előzmény: JO (89)
JO Creative Commons License 2001.12.15 0 0 90
ÜDV!

Ma MO-n minden pénz amit az államtól egy család kap szociális juttatás. Az elnevzéstől függetlenül, úgyhogy itt maximum a számokkal érdemes foglalkozni az elnevezésekkel nem.

A gyermeknevelésnek nem szabadna segélyezés kérdésének lenni, ahogy ezt te is mondod, de ma sajnos az.

m.t.:
JO

Előzmény: armagnac (77)
JO Creative Commons License 2001.12.15 0 0 89
ÜDV!

-Az 5900 az alanyi jogon járó csapó.
-A kiegészítő az 4000/hó/gyermek. Pontos számokat nem tudok prezentálni, de VPéter számításai szerint két minimálbért kereső szülő esetében nem már nem jár.

"- Rendkívüli gyermekvédelmi támogatás évente kétszer, 15 000 (havi 2500/gyerek) "

Hopp ez mellé ment. Mert ezt az önkormányzatok állapítják, meg és fizetik a saját költségvetésükből.

A kedvezményes ebéd, az egész magas jövedelemig jár. Nyilván alacsonyabb kedvezménnyel.

A tankönyv és hasonló támogatások szintén járnak a magasabb jövedelműeknek is.

"Tehát összesen a számszerüsítettek havi kb. 12000, családi szinten 36000 plussz pénz, ami meghaladja a "gazdagok" adóvisszatérítését. "

Nem igaz. Mert a "gazdagok" is kapnak egy csomó kedvezményt. Ráadásul rosszul is számoltál a családi pótlék miatt. Még 3 gyerek esetén is legalább 4-8e Ft-tal több ellátást kap az államtól a "gazdagabb" család.

"Viszonyítás képpen egy átlagfizetést (kb. 90000) kereső dolgozó havonta 23000 SZJA-t fizet. "

Ezt hogy számoltad ki????????? Nem kevés ez egy picit? Ez már a legmagasabb adókategóriába esik.

m.t.:
JO

Előzmény: 1x1 (85)
V.Péter Creative Commons License 2001.12.14 0 0 88
Én is "burzsuj" vagyok, csak olvastam az adatokat pl. az "Országgyulési Beszámoló" cimü hirdetésben. Persze lehet, hogy mégsem ennyi a kieg. cs.p. összege, hiszen - ahogy az MSZP-töl megtudhattuk - a hirdetésben szereplö adatok 80 százaléka nem igaz. :-)
Előzmény: 1x1 (87)
1x1 Creative Commons License 2001.12.14 0 0 87
Az adatokat egy iskola szoc. ügyekkel foglalkozó ügyintézőjétől kaptam, három gyerek esetén. Mivel én a "burzsuj" kategóriába tartozom, tényleges tapasztalatom nincs a pontos összeggel kapcsolatban.

1x1

Előzmény: V.Péter (86)
V.Péter Creative Commons License 2001.12.14 0 0 86
Mondanivalód lényegét nem befolyásolja, de a kiegészítö cs.p. összege nem 5900 Ft/hó/gyerek, hanem 4000 Ft/hó/gyerek, 2002-ben pedig 4200 Ft/hó/gyerek lesz.
Előzmény: 1x1 (85)
1x1 Creative Commons License 2001.12.14 0 0 85
Kedves Jo!

Csak a Te kedvedért! Olyan segélyek, amelyet csak a szegények, pontosabban 3 gyerek esetén 91 000 forintnál kevesebbel rendelkező családok vehetnek igénybe:

- Kiegészítő csapo: 5900/hó/gyerek
- Rendkívüli gyermekvédelmi támogatás évente kétszer, 15 000 (havi 2500/gyerek)
- Ingyenes v. igen kedvezményes ebéd (VIII. ker. konkrét példa alapján 3600/hó/gyerek)

Tankönyvtámogatás, beiskolázási segély stb. nélkül. Ezen felül ugye a normál csapo és az adókedvezmény igénybe vett része, de ezeket mindenki kapja.
Tehát összesen a számszerüsítettek havi kb. 12000, családi szinten 36000 plussz pénz, ami meghaladja a "gazdagok" adóvisszatérítését.

Viszonyítás képpen egy átlagfizetést (kb. 90000) kereső dolgozó havonta 23000 SZJA-t fizet. Tehát másfél dolgozó adója megy el folyamatosan egy ilyen család támogatására. Azt ha még ők is kapnak valamit, az szemétség. Minek a burzsujnak mégtöbb, itt a szegények vérén élősködik...

Előzmény: JO (72)
nemmindegy Creative Commons License 2001.12.13 0 0 84
De nagy lett a csönd ...
:-)
Sheme Creative Commons License 2001.12.13 0 0 83
Nem mindegy?
Előzmény: nemmindegy (82)
nemmindegy Creative Commons License 2001.12.12 0 0 82
Nem olvastam végig az összes hozzászólást, de az első pártízben nem találtam utalást az alábbira:
azon családok, ahol nem tudják igénybevenni az adókedvezményt, 4000 forint családipótlék-KIEGÉSZÍTÉST kapnak. Havonta!
No akkor most mi is van?????
Sheme Creative Commons License 2001.12.12 0 0 81
Hi!

Csak tudnám, miért nem RÁM szavaztok? Bizony eljönne a Kánaán:
- kefélhetnétek az újonnan megnyíló bordélyházakban (Ne engem b@szogassatok... ;-) )
- mindenki kaphatna ingyé' autót - majd leszoknátok arról a marhaságról, hogy Bp-en kocsival járjatok, úgyis akkora a dugó!
- ingyenes lenne a helyi tömegközlekedés - tényleg!
- nem a menekülteket helyeznék a volt orosz laktanyákba, hanem a sok szerencsétlen hajléktalant!
- eltörölném a munkanélküli járadékot: helyette a számláit fizetném, annyit, mint egy évi átlag kivetítre egy hónapra. Nekem ne igya el az adófizetők pénzét!!! Segíteném így 1 hónapig, ha nem kap munkát, valahogy adnék - ezt vitassuk meg!

- nem annak adnék nagy adókedvezményt, aki többször telefröccsentette az asszonyt és sok-sok picsagyümölcsöt nemzett, mert azért ne az fizesse a magasabb adót, aki nem élvezett!

Várom a további javaslatokat!

Magyar Népért és Annak Jólétéért Dolgozók Pártja

;->?

MZ/Y Creative Commons License 2001.12.12 0 0 80
Na, csak halkan! Meg ne valósuljon! :)
Előzmény: armagnac (79)
armagnac Creative Commons License 2001.12.12 0 0 79
Na de MZperYpsz kartács! Az az imperialista fidesz taktikája, hogy a gazdagoknak kell kedvezni! Aki nem dolgozik, az nem kap gyedet, aki keveset keres, az meg a gyedből se tudja igénybe venni a teljes kedvezményt. Mijazhogy eltörölni a zadót? Talán inkább a gyedet! Akkor a munkanélküli is pont annyit kap, mint a jól keresők!
Előzmény: MZ/Y (78)
MZ/Y Creative Commons License 2001.12.12 0 0 78
Na most erre mit mondjak? Le lehet írni a GYED adójából? De jó! Nem lehetne esetleg, talán ELTÖRÖLNI a GYED utáni adót?
Most tényleg újdonságot mondtál...
Előzmény: 1x1 (55)
armagnac Creative Commons License 2001.12.12 0 0 77
Na de kedves JO! Itt egyedül te vagy az, aki nem erről beszél és beszélt. Szegénységi kérdést próbálsz kreálni a társadalom önfenntartásából. Pénzügyi transzfert kívánsz teremteni a GYERMEKEK KÖZÖTT. Mintha az SZJA lenne a legnagyobb befizetés a büdzsében. Elárulom, hogy nem így van! Amit itt elméleti munkásságként előadsz, az egy kicsi értelmetlen játék a számokkal. Úgy osztod el a világot, hogy vannak a gazdag gyermekesek és a szegény gyermekesek, akik természetesen MIND önhibájukon/saját teljesítményükön kívüli okokból lettek gazdagok és szegények, s akik között az általuk befizetett pénzeket "igazságosan" szét akarod osztani. Ráadásul az általad szegénynek aposztrofált embereket a minimálbér alatti kategóriából rángatod elő, hogy még szebb legyen a dolog...

Teljesen hibásan állsz az egész kérdéshez, ugyanis a gyermekek nevelése nem SEGÉLYEZÉS kérdése. Az adókedvezmény, mint a neve is mutatja KEDVEZMÉNY, amit azért kap az állampolgár, mert olyasmit valósít meg, ami társadalmi cél. Azért részben jövedelemarányos kedvezmény formájában kapja, mert ezzel biztosítható, hogy a gyermekvállalás nem anyagi - tehát relatív szegénységbe süllysztő v. onnan kiemelő - kérdés lesz. Amikor azt állítod, hogy a jövedelemmel nem rendelkező szülők gyermekeire kevés jut a családi pótlékból, akkor nonszensz hülyeséget beszélsz, mert a családi pótlék a gyerekeké, a szülők azok, akikre kevés jut belőle. Nekik kell segélyen élni, nem a gyermekeiknek. Nem gondolhatod komolyan, hogy egy sajnálatosan nyomorban tengődő, minimálbér alatt élő házaspár a csp-t 100%-ban a gyermekére tudná költeni! Márpedig ha nem arra költi, akkor nem ért célba!

Előzmény: JO (62)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!