Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.09.14 0 0 28
:-)))
...hát pl. elég sok olytott mésszel...

...de hogy mennyit tolna ezen a Nap, az más tészta :-)))

Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.14 0 0 27
nem tom, ez itt mennyire nagyon offtopic, de ha mar itt vagyok, megerdeklodom. Ezzel a kisbolygo dologgal kapcsolatban hallottam olyat, hogy nem ilyen atomraketat, meg ilyeneket kuldenenek ra, hanem beboritanak feher szinnel, aztan majd eltolja a napszel. Szal, hogy lehetne ezt kivitelezni?
Előzmény: Punknown Terrorist (10)
ragnar Creative Commons License 2003.09.14 0 0 26
Hi
Én is tudok ajánlani 2 hasznós progit (bár ha jol tom egyikben sincs naprendszer modell :)) Az egyik a Starry Night, a másik a Deep Space Explorer. Azt hogy mennyire komoly progik jól tükrözi méretük, előbbi 2, utóbbi 1 CD-s. Elég drága progik, de ha nagyon akarja az ember hozzájuk juthat ingyen is .....
endre_d Creative Commons License 2003.09.12 0 0 25
A csillagasz szakra mat-fizrol, fizikarol es geofizikarol lehetett atjelentkezni. Annak idejen meg felvetelit is irtunk harmadev elejen, utana lehetett kervenyezni.
Előzmény: LamaXX (19)
Echi Creative Commons License 2003.09.12 0 0 24
A Celestia tényleg nagyon jó.
Felician Creative Commons License 2002.01.25 0 0 23
Sziasztok, bocs, ez off, de ha már programoknál tartunk, földrajzi (úgy értem Föld-rajzi) témájú szimulációs (?) programot nem ismertek valahol letölthető közelségben?

előre is kösz

Felician

moonshadow Creative Commons License 2001.12.30 0 0 22
http://www.seds.org/pub/software/pc/win/

néhány program
vegyétek, vigyétek

Mallow Creative Commons License 2001.12.27 0 0 21
Erre gondoltam én is... azóta beindult a külön csillagásszak, kissé lebutított változatban.
Előzmény: LamaXX (19)
Galfi Gergo Creative Commons License 2001.12.27 0 0 20
Hej!

Szerintem ezt keresed:
www.shatters.net/celestia

Előzmény: Ferci (7)
LamaXX Creative Commons License 2001.12.22 0 0 19
A fizikus szak az utolsó két évben tartalmazott két specializációt, ezek egyike volt az asztrofizika. De az nem csillagászat. Volt csillagász szak is, amire a fizikus szakról lehetett átjelentkezni.

Ezek a 95-96-os tanév állapotai, azóta hogy mi van náluk, nem tudom. (Belőlem már programozó lett sajnos örökre :( )

Előzmény: Mallow (3)
zmedve45 Creative Commons License 2001.12.17 0 0 17
Szia!

Igen, küldd már el légyszi! Bár, a neve alapján sem emlékszem rá, annyira régen volt...de majd így felismerem!

1000 kösz,
Z.

Előzmény: Törölt nick (15)
rolling Creative Commons License 2001.12.17 0 0 16
A Skyglobe sem rossz, de létezik egy Skymap32 nevü program is, én inkább ezt nézegetem. Szöveges információkat is tartalmaz a bolygók aktuális adatairól, sôt egyes csillagokról is.

Visszatérve a tanszék kérdésre, annak idején az ELTE-n a mat.-fiz. tanári szakról is fel lehetett venni 3. szakként a csillagászatot. Azon az évfolyamon összesen négyen(!) voltunk csillagász hallgatók, de elôre megmondták, ne is reménykedjünk benne, hogy jó ideig (vagy egyáltalán) csillagászként tudunk majd elhelyezkedni. Még a tanszéken is egy évvel elôbb töltöttek be egy megüresedô állást (ô volt Érdi Bálint). Hiába, kis ország vagyunk, ide nem kell sok fôállású csillagász. De legalább a szakdolgozatomat ilyen témában írtam.

Akkoriban Detre László volt a tanszékvezetô, tanított Földes István, Balázs Béla, Marik Miklós. Ma már csak érdeklôdés szinten foglalkozom csillagászattal, de az élet "húsdarálója" erre sem engedélyez túl sok idôt...

Előzmény: Törölt nick (15)
BeR Creative Commons License 2001.12.15 0 0 14
Egy nagyon szép Naprendszer-szimuláció a Dance of Planet's, szinte minden csillagászati eseményt lehet vele modellezni, ki-bekapcsolni objektumokat, gyorsítani-lassítani az időt, zoom-olni, más szögből megnézni az objektumokat, pl, az 1999-es Napfogyit is meg lehet vele nézni... még DOS-os, de megy NT alatt is...
ungyuli-bungyuli Creative Commons License 2001.12.14 0 0 13
Biztos nem az, amire én goodolok, de kockáztatok: Orbits (.exe). Ha jól emlékszem az Dos-os volt.
Előzmény: zmedve45 (12)
zmedve45 Creative Commons License 2001.12.14 0 0 12
Hi!

Én évekkel ezelött egyszer találkoztam egy akkor még Win31-en futó progival, ami egész korrektül szimulálta az éggömböt. Az amatör csillagásznak teljesen megfelelt, lehetett benne az "időt előre és hátra állítani", ezáltal a Naprendszer főbb látványos eseményeit meg lehetett nézegetni, előre tudta jelezni stb, kirajzolta a csillagképeket, bolygópályákat és bővíthető csaillagkatalógus is volt benne. Pl. a pár héttel ezelőtti Hold-Szaturnusz fedést nem véletlen tudtam volna meg. Sajnos nem emlékszem a nevére, sem semmilyen elérhetőségére (azt hiszem fizetős progi volt).
Ebből a leírásból nem ismer rá valaki?

Z.

Előzmény: rosenkrantz (8)
Biga Cubensis Creative Commons License 2001.12.14 0 0 11
Állítólag annyi realitás azért volt az Armageddonban, hogy rakétákkal nem nagyon lehetne mit tenni, mert ha szét is robbanna, a törmelék hasonló pályán haladna tovább. (egy nagy helyett sok kisebb). Azt is hallottam, hogy a mai szinten esélytelen lenne pl. pár nappal vagy héttel előtte megtudni, hogy jön. Legalább fél év kellene, hogy lehessen cselekedni valamit, ezért is próbálnak katalogizálni minden ilyen objektumot.
Előzmény: Punknown Terrorist (10)
Punknown Terrorist Creative Commons License 2001.12.13 0 0 10
Illetve mégis találtam valamit, ami tegnap este elgondolkodtatott. Mi történne, ha kisbolygóval ütközés veszélye fenyegetne? Ezzel sok amerikai film foglalkozik, de nemigen járok moziba. Rakétákkal meg lehetne állítani? A Föld pályája nem módosulna? Ha igen, mi következne abból?
Punknown Terrorist Creative Commons License 2001.12.13 0 0 9
Mi fogott meg benneteket a csillagászatban? Leginkább az amatőrök érdekelnek, mert engem nagyon untatott azon a szinten, továbblépni meg nemigen tudtam volna vagy az elhatározás hiányzott, nem tudom. Vannak-e olyan népszerű és érdekes problémák, amiket otthon érdemes boncolgatni? Haveromnak van egy kis távcsöve, tehát még elérhetetlen messzeségben sincs tőlem, de valahogy a földi dolgok mindig jobban megfogtak.
Egy ilyen távcső még kukkolásra sem alkalmas, gondolom:))
rosenkrantz Creative Commons License 2001.12.11 0 0 8
A belső Naprendszernek sajnos nem valós idejű szimulációja, mert a Föld pl csak 1 perc alatt kerüli meg a Napot, szemben a valóságos 1 évvel...
Előzmény: Ferci (7)
Ferci Creative Commons License 2001.12.11 0 0 7
Itt is egy hobby csillagasz!
Minden erdekel. most eppen egy programot / internetes oldalt keresek ahol le lehet tolteni valami progit, ami valosidoben modellezi az egesz naprendszerben a bolygokat. hallottatok ilyenrol?
Előzmény: ArkAngyal (-)
Nereida Creative Commons License 2001.12.11 0 0 6
Van.
Mallow Creative Commons License 2001.12.04 0 0 5
Na persze így tanuló csillagászok is jelentkezhetnek, miért is ne jelentkezhetnének.
Előzmény: Dr. Lecter (4)
Dr. Lecter Creative Commons License 2001.12.04 0 0 4
vagy úgy.
Előzmény: Mallow (3)
Mallow Creative Commons License 2001.12.04 0 0 3
Ha jól tudom, fizikus szakról lehetett régebben szakosodni csillagásznak. Ha rosszul tudom, javíts ki nyugodtan!
Előzmény: Dr. Lecter (2)
Dr. Lecter Creative Commons License 2001.12.04 0 0 2
az ELTE-s csillagász szak még nagyon új.

??

Előzmény: Mallow (1)
Mallow Creative Commons License 2001.12.04 0 0 1
Melyik része érdekel a dolognak?

Az a kérdés, hogy a csillagász, vagy a fizikus szakkal járnál-e jobban (vagy rosszabbul)?

Szvsz nem fognak itt tolongani az emberek, lévén az ELTE-s csillagász szak még nagyon új.

Előzmény: ArkAngyal (-)
csakb Creative Commons License 2001.12.04 0 0 0
Van itt valaki, aki az ELTE-n csillagász szakra jár?

En Szegeden jarok csillagasz szakra. De annakidejen majdnem az ELTE-re mentem. Ha igy megfelel, akkor van.

csakb

Előzmény: ArkAngyal (-)
ArkAngyal Creative Commons License 2001.12.04 0 0 topiknyitó
Van itt valaki, aki az ELTE-n csillagász szakra jár?
Mindig is érdekelt a csillagászat, gyerekkoromban is csillagász szerettem volna lenni, csak valahogy az élet máshogy alakult.
Most viszont azon gondolkodom, érdemes volna-e megpróbálni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!