Keresés

Részletes keresés

Flacika Creative Commons License 2018.02.22 0 0 7013

Szívesen! Itt: http://parkall.hu/ több várost is meg tudsz nézni (sajnos nem mindet, ahol fizetni kell).

Előzmény: Ádrienneee (7012)
Ádrienneee Creative Commons License 2018.02.22 0 0 7012

köszönöm :)

Előzmény: Flacika (7011)
Flacika Creative Commons License 2018.02.22 0 0 7011

8-ig.

Előzmény: Ádrienneee (7010)
Ádrienneee Creative Commons License 2018.02.22 0 0 7010

Halika!

 

Este hányig kell fizetni ebben a kerületben a parkolásért??:D

Ate.s Creative Commons License 2014.10.28 0 0 7008

Jó hogy itt vagy még.

 

Nem csak régiség rolója, hanem a házak körfolyosólyán a betörések is terjednek. A rendőrség (5. kerület) gyáva és felelősség hárító.

 

"Némelyik boltos  rendszeresen vásárol a cigányoktol, gondolom semmi nyugta vagy hasonló nem kerül elő" és ezek milliárdos emberek.

 

"Parkolóhelyet nehéz kapni, éppen megürült egy, már inditottam is hogy beállok oda

Persze odaugrott a cigány hogy az foglalt

Kösz hogy foglalta nekem, mondtam és tolattam is be

Há má nézzd má még elgázol, ajvákolt

Betolattam és elküldtem a francba. Nem mintha egy utcai harcos lennék, de nem lehet mást tenni

Emellett elloptak két robogómat, amiben biztos vagyok cigány keze volt, mert volt afférom korábban valamelyikkel. Szerencsére évek múlva előtalálta a rendőrség. Köszönet nekik!"

 

Örökzöld kérdés.

 

Nos a fenti eset után beszóltam a köztereseknek, hogy unom már hogy a cigány nekem szól be és ő parkol ott ahol én fizetek helyi adót

Adtam a nevemet a telefonba!

 

Rokkant parkolóban állnak minden nap, élvezik és kenik akit kell. 

 

 

Rövid idő mulva kijöttek kicsit rendet rakni, persze csak figyelmeztették a szabálytalanúl parkolókat

Ma ugyanúgy megy tovább a dolog

Kérdeztem a parkoló őrt , mi a helyzet a nepperek parkolásával

Repperek, mi az? kérdezte gúnyosan vissza

Azt hittem pofánvágom a gyereket.

 

 

Dagadt cigány nem ügyel fel senkit, ott mindenki magának  üzletel. Nincs "keresztapa"

 

 

 

De, van kisfőnök. 3-4 csávót irányít. Ez a lényeg.

 

 

Megjelennek néha ujak is, azok naivul odaszólnak nekem is hogy van-e valami eladó

Gondoltam már hogy le-fel fogok mászkálni egy festménnyel csak úgy heccböl :)

 

Előzmény: horex (7006)
horex Creative Commons License 2014.10.26 0 0 7007

És természetesen van kamera a Kőrút felöli végén és attol bejebb is + a Balaton utca sarkán, többiröl nem tudok

Ennek az az eredménye hogy az ott zöldséget vagy valami kis virágot áruló nem cigány csövest mindig elzavarják

Rendnek kell lenni!

Előzmény: horex (7006)
horex Creative Commons License 2014.10.26 0 0 7006

Ha már iylen régi kommentemet észrevetted,

nagyon is ismerem a helyzetet

 

Az elmúlt hónapban javitottam egy régiséges rolóját amiböl egyszerűen kivágták a kétoldali zárat, lakatpántot eltörték és az ajtót kezdték feszegetni

Mindez éjjel 2 tájban, de valami rendőrjárőr/állitólag/ megzavarta őt vagy őket

Szemben a HM. a járórnek nem az a dolga hogy jelentgessen

Azt is hallottam hogy valamelyik nepperrel szólalkozott össze a régiséges és "fizetségül" kapta a feltörést

 

Némelyik boltos  rendszeresen vásárol a cigányoktol, gondolom semmi nyugta vagy hasonló nem kerül elő

 

Van ott nekem komálós cigány nepperem, beszélgetünk a helyzetröl néha

Azt mondja ő nem szól bele a vitákba mert nem akar kést kapni az oldalába

 

Viszont keménynek kell lenni a gyengébb cigánnyal, még ha vannak is társai

Parkolóhelyet nehéz kapni, éppen megürült egy, már inditottam is hogy beállok oda

Persze odaugrott a cigány hogy az foglalt

Kösz hogy foglalta nekem, mondtam és tolattam is be

Há má nézzd má még elgázol, ajvákolt

Betolattam és elküldtem a francba. Nem mintha egy utcai harcos lennék, de nem lehet mást tenni

Emellett elloptak két robogómat, amiben biztos vagyok cigány keze volt, mert volt afférom korábban valamelyikkel. Szerencsére évek múlva előtalálta a rendőrség. Köszönet nekik!

 

Nos a fenti eset után beszóltam a köztereseknek, hogy unom már hogy a cigány nekem szól be és ő parkol ott ahol én fizetek helyi adót

Adtam a nevemet a telefonba!

 

Rövid idő mulva kijöttek kicsit rendet rakni, persze csak figyelmeztették a szabálytalanúl parkolókat

Ma ugyanúgy megy tovább a dolog

Kérdeztem a parkoló őrt , mi a helyzet a nepperek parkolásával

Repperek, mi az? kérdezte gúnyosan vissza

Azt hittem pofánvágom a gyereket.

 

 

Dagadt cigány nem ügyel fel senkit, ott mindenki magának  üzletel. Nincs "keresztapa"

 

Megjelennek néha ujak is, azok naivul odaszólnak nekem is hogy van-e valami eladó

Gondoltam már hogy le-fel fogok mászkálni egy festménnyel csak úgy heccböl :)

 

Előzmény: Ate.s (7004)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.10.23 0 0 7005

Utólagos engedelmeddel átvittem egy "szaktopikba".

 

Több reakció is jött, ez az egyik:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=132178653&t=9005529

 

 

Előzmény: Ate.s (7004)
Ate.s Creative Commons License 2014.10.23 0 0 7004

Horex, már elszaporodtak az "inzultusok". A hangos és erőszakos területfoglalókkal napi szintűek az atrocitások a falk Miksa utcában. A helyiek rettegnek a kihívóan bámuló és sétálgatókat leszólogató cigány árusoktól. A Falk Miksa utcában nappal átlag 6-7 autóval díj fizetése nélkül parkolnak, rokkant parkolóban vagy akár a parkoló zónán kívül is. Nyíltan, büszkén. Rendőrök, parkolóőrök, közterületesek vagy akár a nap mint nap arra járó hivatali dolgozók, bírósági dolgozók!, nők, gyerekek, családos emberek mind szemkontaktust kerülve vagy fejleszegve oldalaznak arrébb.

 

Az egymással párhuzamosan dolgozó nőkből és férfiakból álló cigány hordák sajátos, de állandó szerepfelosztással működnek: figyelő emberek (2-3 csoport az utca elején és végén), kéregetők, eladó műkincset keresve mindenkit leszólítók, alkalmi vételt kínálók, plusz a kocsikban meghúzódó sötét alakok, akik ki tudja mivel üzletelnek. Erről Rogán Antal, Tarlós papa vagy a helyi politikusok miért hallgatnak? Felújították a Peter Falk szobor körüli utcarészt és ezen a köztéren a békának csúfolt kövér cigányvezér nap mint nap a járda közepére telepített műanyag kempingszékéről felügyeli csicskái munkáját. Ez tényleg 2014 Budapesten a 100 éves házakkal szegélyezett Falk Miksa utcában? Az EU támogatást büszkén hírdető kötelező transzparens alatt. No meg a műkincskereskedők mit szólnak ehhez? Azt azért lehet tudni, hogy többen sajátos üzleti viszonyt ápolnak az illegális kereskedő cigányokkal... Ráadásul a helyi pletykák szerint a rendőrségi bejelentéseket a visszajutó információk miatt rendszeres atrocitások követték (autókarcolás, postaládába szemét, műanyag cégtábla letépése stb.), de intézkedés nem. 

Előzmény: horex (4798)
Vince Lair Creative Commons License 2014.07.07 0 0 7003
King_of_Giants Creative Commons License 2014.04.06 0 0 7002

Korán hülyéztem :)

Csak egy darabig volt egyirányú, egy épitkezés idejére

Előzmény: King_of_Giants (7000)
Peter atyuska Creative Commons License 2014.03.15 0 0 7001

És arra hivatkoznak hogy forgalom csillapítás, de azt nem veszik figyelembe hogy ha véletlen aki oda megy vagy ott lakik és elsőre nincs hely ahova beálljon (nem a kapu előtt) az megy egy rohadt nagy kört = felesleges kilométerek = több szennyezés, plusz dugó ami eddig nem volt = nagyobb szennyezés az adott útszakaszon.

Előzmény: King_of_Giants (7000)
King_of_Giants Creative Commons License 2014.03.14 0 0 7000

Megszületett az új forfalomtervezés

Azt is elhajtanám a francba aki tervezte. Egy HÜLyE, igy nagybetükkel

A felső kétsávos rakparti út az Olimpia park mellett egyirányú lett és befelé a Belvár felé

Ma fordulok be hogy megyek tanklnia XII.ker-be, hát nem lehet

Kérdem a rendőrt , merre?

A szemere u-ba menjek, majd a Hegedüsön.

Ja áll a kocsisor reendszeresen

A másik azt mondja a Balassi végén át lehet menni

Persze, csak a 2-es végállomásánál van egy átmenő forg.tilos tábla

Mégis ezt választottam :) Nehogymár megkerüljem a fél várost

 

Barom aki igy áttervezte. Kifogásoltam korábban is néhány rossz közlekedési tervet az önkormi honlapján, szartak rá

Peter atyuska Creative Commons License 2014.03.10 0 0 6999

Tudom és ezért is kivagyok akadva, főleg azon ha olyan házaknál nem lehet bejutni a kapunk kocsival ahol van hely parkolásra, és régen volt behajtó most nincs a felújítás után. Tervezőre még budit sem bíznék rá tervezni.

Előzmény: vivat24 (6997)
King_of_Giants Creative Commons License 2014.03.10 0 0 6998

A nép "birka része" meg tapsol a sétáló utcáknak, mintha nem lehetne elférni a járdán. Azt se értem , hogy miért szűkitik le a park.helyeket, vas cölöpökkel, mint a Belvár "Fő" utcájában. Nem beszélve róla, hogy az Erzsébet tér felöl átmenő forgalom tilos tábla van

Persze, majd kimegyek a Bajcsyra és vissza az Alkotmányon keresztül hazafelé?

És meg kell nézni, mennyire el lesz baltázva a Belvár közlekedése ha kész a Kossuth tér

 

A Falk Miksát is szépen felújitották, volt díszbeszéd az átadásán

Mostanság felszedték a köveket és kiigazitották ívesre a dísz-csikokat, aztán kiszedték a földet a fák körül és valami murvával szórták be

A napokban meg valami elektromos szolgáltató bontotta fel az utcát egy villamos szekrény körül

Az elosztó szekrény már korábban is rohadt, de úgy tűnik közműegyeztetés nem volt

 

Természetesen a nagy "reklámtábla" hogy "EU támogatással épült bla-bla" egy parkoló helyet elfoglal az utca végén

 

Szemetes kosár egy van az egész utcában

Fejetlenség az egész felújitás

Előzmény: vivat24 (6997)
vivat24 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 6997

Most már megnyílt az Erzsébet híd alatti parkoló is, kicsit több a hely, de minden sétáló utca környékén gondot jelent a lakosság parkolása. Mélygarázs, parkolóház a megoldás. sajnos ezek nem épülnek. Egyébként  az idősödő helyi lakosságnak általában nincs kocsija. Ez a mi házunkra is jellemző, de gondold át , hogy milyen nehéz a Vörösmarty tér környékén élőknek parkolni. Az Irányiban- a Molnárban a Belgrád rakparton a Veres Pálnéban azért valamennyire meg lehet állni. Persze elismerem, hogy nem könnyű,  de vannak rosszabb helyzetben lévők.

Előzmény: Peter atyuska (6992)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.03 0 0 6996

z egész rokonságnak jól kell járnia, ha túl sokan vonulnak fel, elfogy a nyereség amit eloszthatnak maguk között

Előzmény: Peter atyuska (6995)
Peter atyuska Creative Commons License 2014.02.19 0 0 6995

Na most baszakodnak a molnár utcában hétfőn lezárták, akkor dobták be a papírokat is amin ezt a tényt közlik és hogy egy hét, ja persze, de a mai napig szinte semmit sem haladtak az a max 6 ember és egy két gép nem is tud haladni, ahhoz 30 ember 5-9 gép kéne. A szervezés katasztrófa. Na morogtam.

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.06 0 0 6994

 normális országban az lenne a legfontosabb, aki adót fizet (lakó, vásárló, kereskedő), az ötödik kerületben éppen az ellenkezője rajzolódik ki, talán a legdurvábban

Előzmény: Peter atyuska (6992)
Flacika Creative Commons License 2014.01.31 0 0 6993

Egyetértek!

Előzmény: Peter atyuska (6992)
Peter atyuska Creative Commons License 2014.01.31 0 0 6992

Aki meg ott lakik az dögöljön meg mint én is pld. mert van egy használt kocsim amivel dolgozok és ha kell a szülőket viszem kórházba vagy a telekre mert ők is ott laknak az anyám azóta amióta megszületett? Azért tessék egy kicsit átgondoltabban nézni egy adott ingatlan környezetet.

Előzmény: vivat24 (6977)
vivat24 Creative Commons License 2014.01.31 0 0 6991

Én ráadásul másik kerületbe járok orvoshoz, így alakult. A körzetinek ki kell jönnie hét közben, hétvégén pedig az ügyeletnek, szerintem. A Petőfivel ( nekem már csak ez marad a neve)  gondolom az volt a cél, hogy a Szabadság tér, és közben a Bazilika felé legyen egy sétáló útvonal. A problémám a Váci utca elhanyagoltsága. Kicsit jobban meg kéne becsülni ezt az utcát. Pont ezért nem tetszik a Váci utca közepének parkolóvá alakítása, mert megakasztja az a folyamatot, amit eleve elterveztek. Vagyis, hogy egy jó turista útvonal alakuljon ki a Vörösmarty tértől a Szabadság hídig.

Előzmény: Regin__a (6988)
vivat24 Creative Commons License 2014.01.26 0 0 6990

Abban igazad van, hogy rokonok országa vagyunk, és mindig lesznek kivételek. A  Belváros csak az üzletek színvonalának emelésével és a környezet korszerűsítésével  fog tudni megváltozni. Az  üzletek is akkor tudnak prosperálni, ha kulturált és korszerű a környezet. A  lepukkant, beragasztott üzletek helyett stílusos boltok kellenek. A szuvenír nem baj, ha  külföldön jársz megveszed a holland malmot, ez ilyen. Jó lenne egy  elegáns, bejárható Belváros.

Előzmény: Törölt nick (6989)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.19 0 0 6989

nem a parkols volt a legnagyobb gond, bár érdekes, hgoy bizonyos cégeknek, embereknek mindig jutott megoldás, másoknak meg nem ,h a nem rokonok vagy haverok voltak. 

kérdés hogy az üzletek elvándorlása hol fog megállni, lesz-e elég marha aki hajlandó kfizetni 1-2 év alatt egy üzlet árát bérletre, és hasonlóak. az is lehet hogy csak szuvenyír üzletek lesznek a váci utcában, és azt is megmagyarázzák hogy miért jó. az biztos hogy egyre kevésbé élhető a belváros, és nem -csak- a parkolási gondok miatt. 

Előzmény: vivat24 (6987)
Regin__a Creative Commons License 2014.01.19 0 0 6988

Ügyelet egy helyen van csak a Gerlóczyban

Javasoltam már átteni akár a Hold, akár a Hercegprimásba, ezek megközelithetőek autóval és sokkal jobb a parkolási lehetőség

A Hold u. lenne a legjobb

A Gerlóczy-Semmelweis a kerületi lakosoknak is le van zárva, csak a közvetlenül ott lakók hajthatnak be

Körzeti nem jön ki, pláne nem hétvégén, azért van napközben is az ügyelet

Mentőt inkább hagyjuk, nincs jó tapasztalatom vele

 

A  Belvár "Fő utcájában" minden második parkhely után van egy vaskaró, összességében jópár parkhelyet csökkent

A hülyén kialakított egyirányú utcákrol nem beszélve, pl. Arany J.u kétfelé egyirányú

Előzmény: vivat24 (6986)
vivat24 Creative Commons License 2014.01.19 0 0 6987

Igazad van, hogy elköltöztél, remélhetőleg most meg tudsz állni. Egyébként pont azért fiatalítják meg a Belvárost és újítják fel, hogy európai nagyvárosok színvonalát elérje. A Váci utcai parkolás viszont egy visszalépés, és semmit nem old meg, de irdatlan ronda. Ott tusakodnak a kisbuszok, taxik és egy két privát kocsi a sétálóutca kellős közepén, nevetséges.

Előzmény: Törölt nick (6982)
vivat24 Creative Commons License 2014.01.19 0 0 6986

Több orvosi rendelő is van. Ott van a Hercegprímás, azután van a  Semmelweis 14/B ez sürgősségi  innen is ki is megy az orvos a lakásodra. Akkor a Váci 40 -  ben egy. Azt nem mondom , hogy hívj mentőt, mert a betegszállítás fizetős és mentő csak súlyos baleset, rosszullét esetén jön ki, de ha nem bírsz elmenni a rendelőbe, hívd fel a saját orvosod és hívd ki, ezt minden idős járóképtelen ember is megteheti. Abban igazad van, hogy a körzet orvosainak kéne ingyen parkolás és nem csak azoknak akik kerületi  lakos orvosok, hanem akik kerületi körzetorvosok!  Persze arra is kell gondolni, hogy máshol sem rózsás a helyzet a többi környező kerület is dugig van kocsival , mert a belvárosiak átparkolnak. Nem mondtam, hogy nem gond a parkolás,  de azzal, hogy a Váciban 2 db parkolóhelyre beállhatnak   nem fog megoldódni az alapprobléma.

Előzmény: Regin__a (6983)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.18 0 0 6985

a saját és a családi céget is elvittem, az önkori szórakozását megunva. turkálónak 15 éve végkiárusító boltnak adnak üzlethelységet bérbe és véglegesen is, valódi vállalkozásoknak meg nem, sőt évtizedes üzleteket és vállalkozókat szinte kivétel nélkül elüldözték, emelgetik a bérleti díjat, oszt a haveroknak majd jó lesz. vagy az igényes kínai turkálónak. 

Előzmény: Regin__a (6984)
Regin__a Creative Commons License 2014.01.17 0 0 6984

Erősen azon jár nekem is az eszem és még vevők is érdeklődnek erősen a lakásom iránt

Csak üriteni kellene a sok "lomtol" aztán lelépni

Én már nem feccölnék új lakásban mert vén vagyok, csak lakásbérlés valamely külső kerületben

Előzmény: Törölt nick (6982)
Regin__a Creative Commons License 2014.01.17 0 0 6983

Nem tudom hol laksz és autózol-e

de

más példával jövök, ami nekem "vesszőparipám" sajnos

Orvosi ügyelet Gerlóczy u

Oszloppal elzárva, közelben nem lehet parkolni. Természetesen a főpolgármesteri hivatal lekeritett magának egy zárt parkolót a volt bazárnegyed helyéböl

 

Sajna nem egyszer jó szarul voltam, vagy beálltam az egyetlen tilos helyre, vagy a Madách téren , széles Károly körut vagy mi az ott, túloldalán keresgéltem helyet

Ha nincs, tovább a Dob utcába és ujabb körök

 

Tudod amikor nagyon szarul van az ember, minden méter számit gyaloglásban

Nehogy azt mond hogy hívjál mentőt, mert lekur*zlak :)

Ott van egy nagy körzetnek is a nappali orvosi ellátása

Tudod hogy lehet megközeliteni a Belvárosbol?

Csak gyalog. Nem egy öreg néni /bácsi jár orvoshoz és az orvosok autóinak sem adnak parkoló engedélyt a korábbiakkal ellentétben

 

De OK ne legyenek autók

És ha lovakkal járnánk még azokat is ki kellene tiltani, vagy hol parkolnának?

Előzmény: vivat24 (6977)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!