Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.05.27 0 0 36
Háááát....mostmár ideje lenne elérni az 1989-es életszínvonalat.......:(
ereik Creative Commons License 2007.05.27 0 0 35
Akkor most hova jutottunk 5 év alatt?
ereik Creative Commons License 2007.05.27 0 0 34

Én csak az osztrák sogóroknál jártam mostanában EU-s országban. Szinte ugyanannyiba kerülnek az élelmiszerek, kb.20-50, legrosszabb esetben 100Ft. az eltérés a boltokban.

Az energiaárak is érdekesek ám, csak meg kell nézni.

Nagyon drága pl. a tömegközlekedés, de 1l benzin 1, 2 euró körül van és nálunk?

Előzmény: timi (32)
geszthi Creative Commons License 2007.05.26 0 0 33
Több a mobil, mint a magyar
Index
2007. május 25., péntek 16:01

2007 áprilisában, tizenhárom évvel a GSM szolgáltatás hazai beindulása után a mobiltelefon-előfizetések száma meghaladta a lakosság lélekszámát – közölte pénteken a Nemzeti Hírközlési Hatóság pénteken. Idén áprilisban a három magyarországi mobilszolgáltató ügyfeleinek száma 10 millió 108 ezerre nőtt, így hazánkban száz lakosra már 100,4 előfizetés jut.
timi Creative Commons License 2002.01.11 0 0 32
Nemrég olvastam valahol, hogy ha holnaptól EU taggá lépnénk elő, akkor a lakosság 73 %-a a létminimun alá esne. Szomorú jövő vár a létmin. szint alá kerülőkre, mert az élelem és a fűtés lényegesen olcsób ma még mint az EU-ba.
ane Creative Commons License 2002.01.11 0 0 30
Ehhez még hozzájönn 5-6 millio a környékrol. Kimarad a számitásbol az a kevés akinek jutott az 1,2 milliár docska alamizsnábol.
Előzmény: NMI (29)
NMI Creative Commons License 2002.01.11 0 0 29
Amerikai norma szerint Magyarország lakosságának 90%-a szegény. (35000 USD= cirka 9 és fél millió)
Előzmény: Tappancs (28)
Tappancs Creative Commons License 2002.01.09 0 0 28
Washington, 2002. január 9. (MTI) - A földkerekség leggazdagabbnak tekintett országában, az Amerikai Egyesült Államokban 31 millió ember él a szegénység körülményei között. A katolikus egyház egyik szervezete által készíttetett és szerdán nyilvánosságra hozott felmérés adatai szerint az afrikai eredetű amerikai kisebbségből származó gyermekek 30, a latin-amerikai szülőktől származó gyermekek 28, míg a fehér gyermekek 13 százaléka a szegénységi küszöb alatt él.
Az Egyesült Államok fiatal korú lakosait erősebben sújtja a szegénység, mint a lakosság bármely más csoportját. A lakosság összlétszámához viszonyítva a szegények hányada az Egyesült Államokban nagyobb, mint a többi iparilag fejlett országban - foglalta össze a számadatokat Roberto Vitillo tiszteletes, a társadalmi fejlődésért munkálkodó katolikus szervezet vezetője. A szerdán közzé tett jelentés annak a lelkiismeret-ébresztő mozgalomnak a keretébe illeszkedik, amellyel a katolikus egyház az Egyesült Államokban élő szegény sorsúakra, és főleg a gyermekek által elszenvedett szegénységre szándékozik felhívni a figyelmet - írta az EFE hírügynökség.
Meg akarjuk erősíteni azt az érzést, amely arra irányul, hogy erőfeszítéseket tegyünk a következő nemzedék megfelelő táplálékkal, lakással, orvosi ellátással és neveléssel való ellátása érdekében - hirdeti Vitillo atya.
A hivatalos számok szerint szegénynek minősül egy négy főből álló család, ha jövedelme nem éri el az évi 17 650 dollárt. Az ország 281 millió lakosa közül 31 millióan élnek ebben a helyzetben - nem számítva a jogtalan bevándorlóként élők tömegeit. Szociológusok felmérései szerint a közvélemény szemében szegénynek minősül az a négytagú család, amelynek a lakásra, élelemre és ruházatra fordítható évi jövedelme nem éri el a 35 ezer dollárt. +++
retail Creative Commons License 2001.12.05 0 0 27
Igen jól látjátok a legnagyobb gond az esélytelenség.Mert a nyugdijasok a bérből fizetésből élők 90% ide tartozik.+ a hajléktalanok stb.Hogy ez mit tesz ki az ország lakosságából azt nem tudom de hogy a nagytöbbség az biztos.Az esélytelenségről annyit,hogy tőke nélkül tényleg nincsen semmire esély,az meg köztudott,hogy ezeknek az embereknek tőkéből van a legkevesebb.Már felélték a tartalékokat a rezsik adók stb pedig felélik a jövedelmüket.ííés hiába jók az ország termelési és egyébb adatai,ha a megtermelt javak nem a termelés arányában oszlanak meg!!!!Pl: a mezőgazdsági termékek (feldolgozás nélkül)mire eljutnak a fogyasztóhoz 3x-ra emelkednek tehát nem oda jut a pénz ahol megtermelték.Vagy a JÓL fizető állami állásokban lévők kitermelték É a fizetésüket,vagy hiba esetén felelőségre vonták É öket anyagilag? azt hiszem ilyet ti sem tudtok.De ha jól hallotam a TV-ben az országvizsgálat a nyugati megfigyelők részéről pont ezt hozták ki.hogy ilyen bérkülömbség egyetlen EU országban sincs mint nálunk.
Mallow Creative Commons License 2001.12.05 0 0 26
Az esélytelenség. Az esélytelenség mire? Arra, hogy több javat birtokoljak?
Előzmény: Probatbicol (21)
psimon Creative Commons License 2001.12.05 0 0 25
színes tv meg hűtő ma már a legtöbb putriban is van, viszont előfordul, hogy a villanyt meg kikapcsolták. kéregetőnél is láttam már telefont.
egyébként 9,9m, de erről nem a fidesz-kormány tehet. nálam az a koldus, akinek állandóan anyagi gondjai vannak, és ebben az értelemben igaz a 9,9m.
Előzmény: Tappancs (24)
Tappancs Creative Commons License 2001.12.05 0 0 24
Én meg ismerek olyan tehetőst, akinek nincs mobilja.
A félmillió magánmobilt erősen alulbecsültnek érzem.
Vezetékes előfizető is van vagy hárommilió. Ha igazán szegények volnának, akkor nem bírnák az előfizetői díjakat sem.
Abban viszont van igazság, hogy Magyarországon nagyjából már az is a középosztályba tartózónak számít, akinek van (bér)lakása, fizeti a számláit és van hol laknia, de félretenni nem tud. Ez persze így volt az előző ciklusban és azelőtt is.

A mobilellátottság mellé megnézhetjük, hogy hány háztartásban van nyaraló, autó, színes tévé, hűtőgép, mosógép, PC, bankbetét, életbiztosítás, részvény...
Előzmény: Probatbicol (22)
szepi Creative Commons License 2001.12.04 0 0 23
Igy igaz! Az esélytelenség a legnagyobb szegénység mert az hosszutávú, lehet hogy végleges.Évente 3-4 hónapot vagyok csak otthon, igy nem tudom mennyire esélytelenek az emberek, de ha valaki nagyon akar valamit azt ma Magyarországon is el tudja érni. Lehet, hogy nehezebben, szegényebben de elérheti.
A mobiltelefon teljesen hibás mértékegység valóban.
Svédországban 6,2 millio elöfizetö van az alig 8 millio lakosra. Van néhány ismerösöm akik szociálsegélyen élnek,de van mobiljuk, pedig másra is tudnák költeni a kis alamizsnát.

üdv szepi

Előzmény: Probatbicol (22)
Probatbicol Creative Commons License 2001.12.04 0 0 22
Ebből legfeljebb félmillió lehet magánkézben, a többi inkább cégtelefon.

És a félmillióból is egy csomó ugyanannál a tulajnál van.

Egyébként, bármi furcsa , de egy mobiltulajdonos is lehet szegény. Ha például nincs munkája, tartósan beteg, vagy ilyen családtagok vannak a környezetében. Ismerek mobilos haléktalant: egyetemi docens az illető.

Előzmény: Tappancs (17)
Probatbicol Creative Commons License 2001.12.04 0 0 21
A szegénység relatív. Mást érez szegénységnek egy afrikai, egy orosz, egy magyar vagy egy amerikai.

A szegénység nem a javak hiánya, hiszen a gazdag ember sem köteles dúskálni.

A szegénység = esélytelenség. És ez az, ami nagyon megnövekedett nálunk.

Előzmény: Mallow (4)
ZR Creative Commons License 2001.12.04 0 0 20
200 év múlva nem lesz olyan, hogy Magyarország...a '73-'78-as generáció egyszerűen halálra ítéli ezt az országot...
Előzmény: Mallow (6)
NMI Creative Commons License 2001.12.03 0 0 19
Lehet, hogy 4 millió mobiltelefonos és x millió koldus országa vagyunk? Akkor szűkítettük a koldusok számát, max 6M.

Szepinek: Csak találgatok, de lehet, hogy PuPu a közéleti tisztaságra gondolt.

Előzmény: Tappancs (17)
táliberális Creative Commons License 2001.12.03 0 0 18
Nagyon vicces vagy! Minden fideszesnek húsz van, a gyerekeiknek tíz, a rokonaiknak öt fejenként! Valami jobbal gyere legközelebb!
Hajrá bal!
Előzmény: Tappancs (17)
Tappancs Creative Commons License 2001.12.03 0 0 17
Most a 4 millió mobil-előfizető ország vagyunk.
szepi Creative Commons License 2001.12.03 0 0 16
Tiszta udvar rendes ház. Emlékszel még erre a táblára pupukám ? A 60-as évekbem láttam öket a vidéki házak homlokzatán. A nagyanyámén is volt. Ugy látszik már a bolsik is rájöttek, hogy a tisztaság a társadalmi fejlettség és az emberi jólét mécéje lehet. Van is benne valami, de nem hinném hogy pont Ausztria sokkal vezetne Magyarország elött, már ami a nagyvárosokat illeti. A vidéki települések valóban sokkal rendezettebbek, tisztábbak mint mondjuk az Alföldön. De ez csak pénz kérdés. Persze 45-évig közös volt minden igy a ház elötti utcarésszel senki sem törödött ez még ma is látszik. Örömmel mondhatom, egyre szebbek a magyar falvak is, kezdik az emberek kinöni a "közösségi szellemet".
Ket dolgot szretnék töled kérdezni.

A tisztaságot egy országra, nagyvárosokra, falvakra, udvarokra, lakásokra, fürdöszobára vonatkoztatod?

Honnan lehet datálni a magyarországi igazán lerobbant, elszegényedett emberek megjelenését?

Szivélyes üdv. szepi

Előzmény: PuPu (15)
PuPu Creative Commons License 2001.12.02 0 0 15
Ahogy azt a Móricka elképzeli, szepikém...
A te igazságod akkor jön majd el, mikor akkora lesz majd a tisztaság Magyarországon is, mint Ausztriában. Addig is, a kettő közötti különbséget tekintsd nyugodtan a két ország fejlettsége közötti különbségnek - nyugodtan...
:O)))
Előzmény: szepi (12)
Összeesküvő Creative Commons License 2001.12.01 0 0 14
Nem vagy te egy kicsit túl radikális?

Olyan Táliberális? :)

Előzmény: táliberális (10)
logicsystem Creative Commons License 2001.12.01 0 0 13
nyugi tálib...
jön az orvos és beveheted a nyugtatód...

egyébként nem muszály hazánkban szenvedned, el is költözhetsz innen...viheted magaddal a többi "aggódót" is.

Előzmény: táliberális (10)
szepi Creative Commons License 2001.12.01 0 0 12
Magyaroszágon pont annyi koldus van amennyit a komcsi rendszer kitermelt plusz akik még lendületböl szegényedtek el. Ha Ausztria sorsára jutunk 45-után ma nálunk is annyi koldus lenne mint náluk. Az Oláh "koldusokat" egyik oldalon sem vettem figyelembe.
szepi
Tzp Creative Commons License 2001.12.01 0 0 11
"Leváltjuk a kormányt és Kuncze Gábor lesz a belügyminiszter. "

O meg rosszabb lenne, mint Orban.

Előzmény: táliberális (7)
táliberális Creative Commons License 2001.12.01 0 0 10
Tudom, hogy szeretnétek elviccekődni a dolgot, de ez sajnos nagyon komoly dolog. Orbánnak volt négy éve ezalatt sokat tehetett volna, de ehelyett loptak, csaltak és hitleristák karjaiba lökték az országot! Csak meg kell nézni az EU jelentést! A történelemkönyvek a legkártékonyabb kormány jelzővel fogják illetni.
Előzmény: szappan (8)
logicsystem Creative Commons License 2001.12.01 0 0 9
talib...és elv-társai

neked ( és társaidnak ) fizetnek az állandó fikázásért ? vagy csak alapjáraton (esetleg veleszületett rendellenesség miatt )vagytok ennyire a haza és haladás ellenesek ?

Előzmény: táliberális (7)
szappan Creative Commons License 2001.12.01 0 0 8
Te ez valami vicc hogy ilyeneket irogatsz a Kunczerol mag a komcsikrol, vagy tenyleg igy gondolod?
Előzmény: táliberális (7)
táliberális Creative Commons License 2001.12.01 0 0 7
A duplája! Minimum hatmillió! Ennyi koldus van. A többi hárommillió nem koldus, csak a létminimum alatt él. 600-700000 lakos középszinten él és 10-20000 lakos ( a fidesz klientúrája) dúskál a javakban! Ez nagyon szomorú és ezen változtatni kell! És változtatni is fogunk! Leváltjuk a kormányt és Kuncze Gábor lesz a belügyminiszter. Az összes fideszesek ülni fognak!
Előzmény: NMI (-)
Mallow Creative Commons License 2001.12.01 0 0 6
Én kifejezetten a magasztos siránkozás-érzés ellen kívántam szólni. Nem annak örülök, hogy lehetne rosszabb, de nem is sírok amiatt, hogy lehetne jobb is.

Ha Te sem széndékoztál siránkozni, akkor ezt ne vedd magadra.

Jó kis lázálom: 200év múlva majd azért fogunk siránkozni, mert a nyugati minimálluxus-szint alatt szenvedünk...

Előzmény: NMI (5)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!