Keresés

Részletes keresés

Szeder Creative Commons License 2001.12.20 0 0 16
Sziasztok.

azontul, h mivel lehet egy linuxot lehalasztani, szivesen olvasnek en itt arrol is, h mivel lehet a 'tetszhalott' linuxot visszahozni ujra az eletbe.

tortent ugyanis most fel oraja, h eppen cdt kellett irni. X az folyamatosan fut [mert kell a sok terminalablak], de cdt szinte kizarolag konzolrol, mkisofs+cdrecord kombinacioval irok. szoval, cd sul, en xchattel ircelgetek, xmmssel mp3at hallgatok. atvaltok konzolra, cdiras hol tart. kb 50%, akkor meg 10 perc [4xes az iro]. Xre vissza, az meg behal. mp3 megall, egerkurzol nem mozdul, ctrl+alt+Fx nem cisnal semmit. aztan figyelem, h a vinyo meg kerreg, de nem folyamatosan, hanem idonkent. nahat. eltelik 10 perc, cdiron a led abbahagyja a vilogast, eject gomb, kinyilik, lehet latni a lemezen, h vegig megirta. szoval, eddig csodalatos, mint a meseben <: le a kalappal! (;
aztan masik szobaba at, ssh indit, ps aux, latom, h van egy xmms <defunct> de ezen kivul egy Xes processz se fut [pedig mint mondtam, volt xchat, meg par terminalablak], es maga az X sem. nahat. su -, aztan chvt 1, mint azt alant is irta valaki. gephez vissza, de nem valtott konzolra. aztan nem tortent semmi. ctrl+alt+backspace nem hozta vissza, ellenben a kepet mozgatta egy picit... (; ctrlaltdelt veletlenul nyomtam csak meg [altalaban inittabbol ki szokott lenni tiltva (; de most nem volt], aztan ujraindult.

szoval. miket lehet meg ilyen esetekben csinalni, h magahoz teritsuk kedvenc linux boxunkat? < [ctrlaltdelen meg reseten kivul, mer ahhoz ujrainditani kell ugye... es ctrlaltdel ilyenkor mar nem is mindig jon be... reset meg nem palya, amiota naplozo fs van fenn (;]

egyebkent debian woody, ami 4.1.0-9es verzioju Xet jelent, s3virge videokartya, asszem SVGA server, 2.4.14es kernel xfs 1.0.2 es grsecurity 1.8.8 patchekkel

sz

szipka Creative Commons License 2001.12.18 0 0 15
Ja a kernelről beszéltem.
szipka Creative Commons License 2001.12.18 0 0 14
Ezt a hibát én is tapasztaltam, Debian woody, és a korai 2.4.5-9 között jött elő, de amikor felraktam a 2.4.10-et a hiba megszünt. Lehet hogy ez megoldja, de lehet, hogy nem ez a probléma.

Szipka

Előzmény: TaXiN (3)
KoporShow Creative Commons License 2001.12.18 0 0 13
A /dev/hda2 filekent is funkcional, ha az ember ezt megnyitja, az nem mas mint a lemezen talahato adatok omlesztve. Elkepzelhetjuk mit jelent egy ilyen file-t az editorban megnyitni...

Egyebkent az ilyen lefagyasszerusegeket nem tekintem igazi hibanak, mert heyes konfiguracio eseten (egyszeru ulimit allitassal) az egyes processzek altal felhasznalhato memoria es stack meret maximalizalhato.

Előzmény: dr_strange (11)
TaXiN Creative Commons License 2001.12.10 0 0 12
Pingelni lehet, csak nem erdemes :-)
Előzmény: KoporShow (5)
dr_strange Creative Commons License 2001.12.09 0 0 11
az F3 mc-ben az nem a view file?? lehet, hogy meg akart nyitni szegény valami irdatlan filet
Előzmény: rudolph rednose (9)
kisbetu Creative Commons License 2001.12.09 0 0 10
cdrom hda2-n? Érdekesch...
Előzmény: rudolph rednose (9)
rudolph rednose Creative Commons License 2001.12.09 0 0 9
Nekem is lefagyott a múltkor... A Midnight Commanderben F3-mal elkezdtem lapozni a /dev/hda2 állományt (cdrom), amire elkezdte veszettül pörgetni a cd-t. 5 perc után mondom, jobb lesz ezt leállítani, ekkor még be tudtam hozni az X-t, elindítottam egy konzolt, s ebben az állapotban úgy megmerevedett, hogy semmire sem reagált (adtam neki 15 percet, hátha magához tér). Ki tudja, mitől lehetett ez?
3xcess Creative Commons License 2001.12.08 0 0 8
Windowson is probaltad? :) Kivancsi lennek...:)
Előzmény: Qfwfq (7)
Qfwfq Creative Commons License 2001.12.08 0 0 7
Probalt mar valaki Opera-val 5000-szeresre nagyitani egy JPEG filet?
Az eroforrasok kimerulesevel jar. A gep nem fagy le, csak hasznalhatatlan.
m0rcz Creative Commons License 2001.12.03 0 0 6
"Na - ha ekkor CtrlAltF1-el a kellő időben átlépsz karakteres felületre, akkor annyi."

Na a napokban nekem is sikerult MAJDNEM leakasztani a linuxomat. Mondjuk csak a konzol valt hasznalhatatlannal es tavolrol egy jol iranyzott "chvt 1"-el ismet enyem lett az iranyitas..
Szal a gepemen a mysqld eppen egy gigabyte-os meretu adatbazissal szuttyogott, talan indexet gyartott a kollega, vagymi (load az egekben, kezd kipakolaszni swapre), gondoltam kilepek X-bol, hogy adjak neki meg kis memoriat, ahol garazdalkodhat.. nos ebben a mozdulatban merevedett meg, a desktop mar ures volt, az egerkurzor mozdulatlanna fagyott a monitor kozepen :)) Mondjuk, kozben legalabb dolgozott tovabb :)))

m

Előzmény: TaXiN (3)
KoporShow Creative Commons License 2001.12.03 0 0 5
Az egesz kernel lefagy, vagy csak az X-szerver?
(ertsd: pingelni lehet?)
Előzmény: TaXiN (3)
KoporShow Creative Commons License 2001.12.03 0 0 4
> De miért is jó az neked, ha letudod fegyíasztani a kernelt, valahogy én ettől kicsit idegenkedek.

Azt szerintem hasznos tudni, hogy mitol fagy, ahelyett, hogy az ember biztonsagba higgye magat aztan jol megjarja. Ez foleg olyan rendszerben lehet erdekes, amit tobben hasznalnak, es vigyazni
akarunk, hogy egy ember ne tudjon nagy kart tenni.

Pont a Linuxnal nem art hangsulyozni ezeket, a dolgokat, mert fo elonyenek (megerdemelten) a stabilitast hozzak fel, ennek ellenere az eberseg alapveto.

Előzmény: Floriol (0)
TaXiN Creative Commons License 2001.12.03 0 0 3
R6/6 nál muxik, amikor kijelentkezel grafikus módbol, akkor ossze vissza villog a kepernyo, mig bejön megint a grafikus bejelentkező micsoda.
Na - ha ekkor CtrlAltF1-el a kellő időben átlépsz karakteres felületre, akkor annyi.
Nem tudom az uj distribek hogy viszonyulnak ehez, nem kiserletezek. (Eles rendszerek - user hegyek...)
rayn Creative Commons License 2001.12.02 0 0 2
insmod ufs
mount -r -t ufs -o ufstype=44bsd /dev/hda3 /mnt

(Neha hibatlanul muxik, ha megse, akkor valami szamokat kiir.)

Ha hibauzenetet kaptunk (sok szam), akkor megegyszer:

mount -r -t ufs -o ufstype=44bsd /dev/hda3 /mnt

es nem tortenik semmi.

ezutan:

halt vagy reboot

es mikor ki akarná ölni a mountot (ami még mindíg a memóriában van), csak áll.

Ezután már csak a reset gomb segít.

Törölt nick Creative Commons License 2001.12.02 0 0 1
Esetleg nézd meg, hogy pl. a 2.4.16-tal is fagyik-e! ;-)
Szvsz ez egy kernel bug lehet...
Előzmény: KoporShow (-)
Floriol Creative Commons License 2001.12.02 0 0 0
"O" ötletem van:)

Bocsi, de végre sikerült az első nullázásom.

De miért is jó az neked, ha letudod fegyíasztani a kernelt, valahogy én ettől kicsit idegenkedek.
Arra ott a jó öreg win, oda még progi sem kell anélkül is fagy rendesen.)

KoporShow Creative Commons License 2001.12.01 0 0 topiknyitó
Ebben a topikban arra varok modszereket, hogy hogy lehet mezei userkent (root jo) elkül lefagyasztani a rendszert. (Nem az X-et, hanem a kernelt.)

Ezt abbol az apropobol inditom, hogy talaltam egy programot, ami determinisztikusan lefagyasztja a gepemet: ez egy stack -overflow detektalo program az ocaml disztribuciobol, es a gepemen (Suse 7.3, Kernel 2.4.1) determinisztikusan lerohasztja a rendszert.

Ha elötte beadom az ulimit -s 10000 parancsot, akkor persze megszünik a hiba.


#include < signal.h >
#include < sys/resource.h >

static char sig_alt_stack[SIGSTKSZ];
static char * system_stack_top;

static void segv_handler(int signo, struct sigcontext sc)
{
char * fault_addr = (char *) sc.cr2;
struct rlimit limit;
struct sigaction act;
static char buffer[4096];

if (getrlimit(RLIMIT_STACK, &limit) == 0 &&
((long) fault_addr & (sizeof(long) - 1)) == 0 &&
fault_addr < system_stack_top &&
fault_addr >= system_stack_top - limit.rlim_cur - 0x2000) {
_exit(0);
} else {
_exit(4);
}
}

void f(char * c);
void g(char * c) { char d[1024]; f(d); }
void f(char * c) { char d[1024]; g(d); }

int main(int argc, char ** argv)
{
struct sigaltstack stk;
struct sigaction act;
stk.ss_sp = sig_alt_stack;
stk.ss_size = SIGSTKSZ;
stk.ss_flags = 0;
act.sa_handler = (void (*)(int)) segv_handler;
act.sa_flags = SA_ONSTACK | SA_NODEFER;
sigemptyset(&act.sa_mask);
system_stack_top = (char *) &act;
if (sigaltstack(&stk, NULL) != 0) { perror("sigaltstack"); return 2; }
if (sigaction(SIGSEGV, &act, NULL) != 0) { perror("sigaction"); return 2; }
f(NULL);
return 2;
}


Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!