Keresés

Részletes keresés

nyilhegy04 Creative Commons License 2002.02.21 0 0 40
Zsinat- id. Hegedűs 1:0?
Zsinat- id. Hegedűs 2:0!!
:O)
Zoffar Creative Commons License 2002.02.21 0 0 39
...sőt, még a náciké is... És ez így van jól. A diktatorikus hatalommal élő rendszerek kiszolgálóit egyaránt megilleti a dorgálás.
Ez pedig nem az oldaliság miatt kell, hogy így legyen, hanem az erőszakosságuk miatt és mindaz okán hogy azt és úgy teszik, amit és ahogy azokat Krisztus megvetett.

Sajnállak.

Zfr

Előzmény: flexy (30)
Összeesküvő Creative Commons License 2001.12.04 0 0 37
Egyáltalán nem sületlenség.

Mind a kettő olyan szervezet tagja, ahol a politikai függetlenség kiemelkedően fontos szempont. Talán felfigyelhettél arra, hogy hangsúlyoztam a kettő különbségét és pusztán analógiát alkalmaztam. Mégpedig a fenti okok miatt.

Egyébként pedig nem reménykedem. Sajnos biztos vagyok benne, hogy az ilyen gátlástalan emberek tovább fogják terjeszteni a tanaikat, olyan helyen, ahol annak a legkevésbé sincs helye. És akkor a tartalmukra még ki sem tértem.

Előzmény: flexy (30)
asta Creative Commons License 2001.12.03 0 0 36
Aprócska helyesbítés:

Nem TUDTA letagadni!! Antall J. kezében volt már a boríték és ezt már mindenki tudta.

Ugyhogy ez nem olyan nagy érdem, ahogy az emlitett úr sem nagy író:O)))))
Talán lehetett volna, jobban tette volna.....:O))))

Előzmény: ttaarrllee (35)
ttaarrllee Creative Commons License 2001.12.01 0 0 35
De ez a nagy író legalább nem tagadja le a múltját. Ha ezek után is kell a híveinek, az az ő dolguk.
Tehát én a nyílvánosságra szavazok.

Gláznosztyot!

Előzmény: misimacko (22)
asta Creative Commons License 2001.12.01 0 0 33
Egyetértek!

ha van türelmed, tedd csak fel a többi tanitást. Szembesítsük csak kedves gyűlölkődőinket, akik állitólag vallásosak- mennyire nem felelnek meg egyetlen kritériumnak sem.

Van persze megbocsátás:)))) Annak, aki belátta a tévedését:)))

Előzmény: kaleb (24)
misimacko Creative Commons License 2001.12.01 0 0 32
Teljesen igazad van.
Előzmény: asta (31)
asta Creative Commons License 2001.12.01 0 0 31
Ide figyelj Flexy!

Nektek, akik ilyesmiker irkáltok, semmi sem szent!

Legfőképpen nem a vallás. Képmutató gyűlölködők vagytok.
Fogalmatok sincs, mit jelent igazi hivőnek lenni. Fogalmatok sincs Isten szeretetéről! Fogalmatok sincs a krisztusi szeretetről!

Ha egy pap a templomban politikai meggyőződését hirdeti, az süllyedjen a föld alá szégyenében!

Szerencsére a kisebbség ilyen csak!

Előzmény: flexy (30)
flexy Creative Commons License 2001.12.01 0 0 30
A rendőrök esete azonos lenne a papokéval? Sületlenség.

Ne reménykedj! Ha egy pap esetleg valóban nem lehet párt tagja, attól még nyugodtan mondhat olyan szentebeszédet/igehirdetést, hogy kettéáll tőle a bolsik füle.

Előzmény: Összeesküvő (8)
sg4 Creative Commons License 2001.12.01 0 0 29
De Ők legalább ugyanazt képviselik mindig, nem úgy mint a tieid, akik ha kell komcsik, ha kell szocik, legújabban szocdemek. Szánalmas!
Előzmény: Törölt nick (26)
Hy Creative Commons License 2001.12.01 0 0 28
Lórira rá kellene ereszteni egy macskát!
kaleb Creative Commons License 2001.11.30 0 0 24
Szerintem annak van vaj füle mögött, aki nem világíttatja át magát

Én a 3/3-asozást az etikai primitivizmus kategóriájába sorolom, és akkor még udvarias is voltam. Mert egy csoportba sorolhatnám azzal a sztálinista felfogással, amely a világ gondjait a kémek és árulók leleplezésével vélte orvosolhatónak, és ebben is lenne igazság.

De maradjunk az etikai megközelítésnél. Vegyük a legelterjedtebb keresztény tanítást, a katolikust. Ez hét erényt és hét bűnt emel ki. Idézem:

Az erények sorában vannak sarkalatosak (okosság, igazságosság, lelki erősség, mértékletesség) és isteniek (hit, remény, szeretet). A hét főbűn: kevélység, fösvénység, bujaság, irigység, torkosság, harag, jóra való restség.

Ez idáig 14. Ez a tanítás nem próbálja az erény és a bűn kérdését arra redukálni, hogy voltál-é besugó, vagy nem.

És ez nem a teljes tanítás, csak az alapok. Ez az a mérce, amin Hegedűst meg lehet és kell mérni. Meg a Bibliából kiolvasható többi erkölcsi tételek.

Ez az igazi átvilágítás, nem pedig a BM iratai közti turkálás, és annak nagyhangú kijelentése, hogy ha történetesen azt a vétket, a besugást valaki nem követte el, akkor már ő tiszta, erényes ember.

Tudjuk, hogy a két Hegedüs nem az. Ehhez nem kell a BM irattárába bemenni. Szavaik és tetteik, modoruk és gesztusaik árulkodnak erről. A zsinat tagjai ezt vették észre, és eszerint határoztak.

Előzmény: Tank (18)
asta Creative Commons License 2001.11.30 0 0 23
Miről beszélsz? Mert én nem erről!

A lényegre nem mertél válaszolni!

Igen: vannak rossz papok. Ők is emberek és nem hibátlanok!
A következtetésed pedig hibás. Ebből csak az következik, hogy aki a templomban politizálni akar, az sürgősen vesse le a reverendát. Mégpedig azok érdekében, akik valóban azt a feladatot szeretnék végezni, amire felkenték őket.

Előzmény: ttaarrllee (21)
misimacko Creative Commons License 2001.11.30 0 0 22
Képzeld, hogy csak viccből írta alá a papirt, mint egy nagy magyar író. Vigyázzatok, ha tényleg ügynök volt, megpályázza a MIÉP elnöki székét.
Előzmény: ttaarrllee (20)
ttaarrllee Creative Commons License 2001.11.30 0 0 21
"Nézd meg jól és gondold meg! Pontosan ide vezet az, ha papok politizálnak!
Gyülölködésre, fröcsögésre - templomokba való stilus! Szerinted! Szerintem pedig nem! NEM! "

Én is azt mondom, nem az baj, hogy valaki 3/3-as ügynök volt, hanem az, hogy van aki nem tud hallgatni róla.
Csúnya papok, szélsőséges papok.
Hallgassuk inkább a mérsékelt baloldali báránykákat.

Előzmény: asta (19)
ttaarrllee Creative Commons License 2001.11.30 0 0 20
Milyen finnyás ez a Bölcskey, amikor nem az átvilágításról van szó.

Eladta a lelkét.

asta Creative Commons License 2001.11.30 0 0 19
Te Turulmadár!

Nézd csak meg miket írtál ide!

Nézd meg jól és gondold meg! Pontosan ide vezet az, ha papok politizálnak!

Gyülölködésre, fröcsögésre - templomokba való stilus! Szerinted! Szerintem pedig nem! NEM!

Szégyelheti magát aki ilyen helyzetbe hozta a saját egyházát!

Megosztja a hiveket, tönkreteszi a papok hitelét, zavart kelt ott, ahol éppen nyugalmat keresnének az emberek.
A teplom nem politikai gyülések helye!

Ne menjen papnak, aki ezt nem képes felfogni!

Előzmény: turul50 (10)
Tank Creative Commons License 2001.11.30 0 0 18
Szerintem annak van vaj füle mögött, aki nem világíttatja át magát. De adott IQ alatt más változat is elképzelhető:)
Előzmény: kaleb (17)
kaleb Creative Commons License 2001.11.30 0 0 17
Ha valaki az átvilágitást emlegeti, rögtön tudom, hogy vaj van a füle mögött, és azért kiabál.

Ezt a két latort (id. és ifj. Hegedűst) nem kell átvilágítani, hogy lássuk, kikkel állunk szemben. Amit a Ref. Egyház most tesz, az egészséges immunreakció.

MORPHEUSZ Creative Commons License 2001.11.30 0 0 16
"Vizet prédikál és bort iszik"
TIPIKUS ESET....
Soha nem volt feladata egyetlen lelkipásztornak sem (már akit Isten hívott el erre a szolgálatra), hogy aktívan politizáljon! Valóban teljes embert kíván/kívánna mindkét életpálya/hívatás...
Narancstalan Creative Commons License 2001.11.30 0 0 15
A legkevesebb, hogy teljes embert kivánó feladat . Ehhez én hozzávenném, hogy aki lelkész, az próbáljon meg az általa (illetve az egyháza által) képviselt eszmékhez legalább közelíteni. De ez ??? Ég és föld.
Előzmény: Devil Inside (14)
Devil Inside Creative Commons License 2001.11.30 0 0 14
Aki nem látja be, hogy a lelkészi hivatás teljes embert kivánó feladat az nem alkalmas lelkésznek.

Amellett mutassatok olyan képviselöt, aki az alkalmazotti munkaviszonyban áll máshol.

Előzmény: turul50 (10)
Tank Creative Commons License 2001.11.30 0 0 13
Most már csak a topik címe nem világos. Épphogy 1:0
Narancstalan Creative Commons License 2001.11.30 0 0 12
Hajrá Zsinat!
Akkor a pannongágyiót is kiteszik a mostani helyéről?
Hajrá Zsinat!
wizes Creative Commons License 2001.11.30 0 0 11
Nna de, hol vannak a lelki-észek?
Hinye.
Nehugymán ilyen agyament ganéktól tanúljanak Valakik!
Tsakazé'
w. > pogány. /nem puhány/
turul50 Creative Commons License 2001.11.30 0 0 10
"a demokrácia 11 esztendejében, a komcsik által beszervezett, volt bolsi békepapok eldöntsék, hogy egy másik embertársuk politizálhat vagy sem! Ezt csak a kommunista rémuralom idején tehették az állami egyházügyi hivatal munkatársai, volt besúgóik, ma csak áhitoznak róla"

Elsöpri őket a népharag. Bölcskei napjai megszámláltattak.
Emberjogi harcosok!
Alkotmányos emberi jogot sértett Bölcskei besúgógyanús elvtárs!
Nem háborogtok?
Bölcskei-Horn-Pető-Kálmán Attila-Bauer-Paskai

Előzmény: Összeesküvő (8)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.29 0 0 9
Nyilva mar az gyhaz is tele van biciklistakkal...
Előzmény: flexy (6)
Összeesküvő Creative Commons License 2001.11.29 0 0 8
Ne reménykedj abban, hogy az AB valamit is csinálni fog ebben az ügyben. Marad ahogy van, hál'Istennek. Már csak azért is, mert nem a politizálást tiltották meg, hanem hanem módosították a lelkészi munka végzésének feltételeit.

Ugyan nem egyházakról szól, és nem egy egyház alkotmányára vonatkozik, de nagyon hasonló eset a Rekvényi contra Magyarország ügy. Az Európai Bíróság kimondta, hogy jogszerű, ha a törvény megtiltja a rendőrök aktív politizálását. Ez szerintem analóg eset azzal.

Volt olyan eset is, amikor egy pap (dán, ha jól emlékszem) az egyházi előírásoktól eltérően vezette a szertartásokat, illetve a keresztelést. KIzárták. A Bíróság itt azt mondta ki, hogy a pap, mikor az egyház szolgája lett, felvállalta az egyházi előírások megtartását. Itt épp erről van szó. A különbség annyi, hogy az egyházi szabály jövő évtől lesz hatályos. Addig minden lelkész eldöntheti, hogy eleget tesz neki, vagy felhagy a lelkészkedéssel.
Ennyi.

Előzmény: flexy (6)
affenesetudja Creative Commons License 2001.11.29 0 0 7
A volt es attetelesen jelenlegi kenyerado gazdaid baszogatod? Ez csunya dolog.
Előzmény: repeant (-)
flexy Creative Commons License 2001.11.29 0 0 6
Na még csak az kéne, hogy a demokrácia 11 esztendejében, a komcsik által beszervezett, volt bolsi békepapok eldöntsék, hogy egy másik embertársuk politizálhat vagy sem! Ezt csak a kommunista rémuralom idején tehették az állami egyházügyi hivatal munkatársai, volt besúgóik, ma csak áhitoznak róla. Majd még azt is eldöntenék, hogy ki mit gondoljon?
A zsinati "alkotmány módosítást" majd elsöpri az alkotmány bíróság és jöhet a nem vagyoni kártérítés. Legalább így összegyűlik egy kis plusz pénz az ereklyés országzászló helyreállítására.
Előzmény: Összeesküvő (5)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!