Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.02.04 0 0 25
Hogyan alakulnak a dolgok? Megszorítják a MATÁV-ot?
myrtlewood Creative Commons License 2001.11.30 0 0 24
Komolyan?
Azert ez eleg nagy pofaraeses a MATAV-nak. Tehat amit eddig sajat penzbol bekabelezett (ok tudom a mi penzunkbol) az atmegy allami(Vagy milyen ???) tulajdonba es o is fizet a hasznalataert mint mas?
Vagy mindenkinek ingyenes lesz a szolgaltatok kozul a kabelhasznalat?

Help valaki aki ert hozza

Előzmény: ready (12)
olajbaro Creative Commons License 2001.11.29 0 0 23
Az csak úgy tűnik, lehet, hogy menekülnek majd, vagy sárosak ők is.
Előzmény: Abszolút Nulla (21)
olajbaro Creative Commons License 2001.11.29 0 0 22
Ki lehetett ezt találni, legalábbis hasonlót lehett jósolni...
Előzmény: hobe (20)
Abszolút Nulla Creative Commons License 2001.11.29 0 0 21
A Matáv csak nevében magyar, többségi tulajdonosa a Deutsche Telekom.
Előzmény: olajbaro (19)
hobe Creative Commons License 2001.11.29 0 0 20
Magyarországon késhet a nyitás

A hazai helyzet egyelőre nem túl biztató. Lehet, hogy a csak elméletileg lesz verseny a helyi piacon, mivel a hírközlési döntőbizottság egy héttel ezelőtt utasította el a Matáv előfizetői hurok átengedéséről szóló referenciaajánlatát. Elfogadott referenciaajánlat hiányában pedig retorikai túlzás piacnyitásról beszélni. A Matávnak harminc napja van az ajánlat ismételt beadására. Ha a Hírközlési Főfelügyelet a másodikat sem találja elfogadhatónak, akkor ő maga köteles a dolgokat orvosolni határozatok formájában. Ezeket azonban a Matáv bíróságon megtámadhatja.

Előzmény: ready (12)
olajbaro Creative Commons License 2001.11.29 0 0 19
Nem mindig azzal volt a probléma, hogy a MATÁV milyen drága? Mikor lett ennyire olcsó? Az új szolgáltatásai olcsók?

Én csak üvöltöm: sértené a hatalmat, ha külföldi lenne a legnagyobb piaci szereplő. lehet, hogy Orbánéknak MATÁV érdekeltsége van.

Olajipar: MOL
Telefon- MATÁV lesz
Ha ebbe bele lehet nyúlni, az árakba is. Kiszívják majd belőlünk a pénzt, és nem a többi szolgáltató olcsul, hanem a MATÁV drágul.

Abszolút Nulla Creative Commons License 2001.11.29 0 0 18
Az lehet, hogy most még drágábbak, de ha meg akarnak élni a matáv mellett, akkor csak árat kell csökkenteniük előbb-utóbb...
Előzmény: Another (17)
Another Creative Commons License 2001.11.29 0 0 17
Sziasztok!
En azt hallottam, hogy direkt nem igyekeztek megcsinalni a valasztasok elott a vegrehajtasi utasitast. Az emberek ugyanis arra szamitanak, hogy a liberalizacioval olcsobb lesz a telefonalas. Nos, errol szo sincs. Amennyire tudom, minden masik szolgaltato dragabb a MATAVnal.
harm2 Creative Commons License 2001.11.29 0 0 16

Sziasztok!

Pár napja eset láttam (véletlenül!! -nem nézek én egyébként ilyesmit) egy beszélgetés részletet Orbán Viktorral a királyi tévén. Aszongya a riporter, hogy itt távközlési verseny és még a mai napig nincsenek meg a végrehajtási rendeletek ezzel kapcsolatban, addig pedig a szolgáltatók nem tudnak rámozdulni a témára. Legalább fél évvel korábban meg kellett volna alkotni ezeket, hogy fel lehessen készülni a december 23-i liberalizációra. Aszongya rá a Viktor Miniszterelnök Urunk, hogy majd a december 04-i kormányülésen megalkotják a végrehajtási rendeleteket... (19 nappal a liberalizálás előtt!!!!)

A vivendit meg ne várja senki, mert ritka geci banda; olyan áremelést nyomott a nyakunkba, hogy majd' berosaltunk. Ezév elején volt mindez, februárban meg tömegével mondták le az emberek a telefonjukat. Én is. A vivendi rohadjon meg! (Ráadásul nekünk még egy évet kell várnunk, hogy jöhessen helyette valami más vezetékes szolgáltató!)

Abszolút Nulla Creative Commons License 2001.11.28 0 0 15
Na és? Én teszek rá, hogy mennyivel tisztességesebb a matáv, mint a vivendi, meg a hátsó fele is milyen szépen csillog. Kevesebbet szeretnék fizetni - ez érthető és jogos gazdasági törekvés, nem? Hát akkor meg nem kéne ledorongolni azokat, akik szívesen vennének vmi jobb ajánlatot a matáv helyett. Pláne hogy pillanatnyilag egy alternatív ajánlat sincs.
Előzmény: Schizo Frame (14)
Schizo Frame Creative Commons License 2001.11.28 0 0 14
Szídjuk csak nyugodtan a Matávot.

Jelenleg ő a legjobb mind közül.

Előzmény: ready (13)
ready Creative Commons License 2001.11.28 0 0 13
mivan?ugye ez nem komoly?jah , hogy addigra mar internetezni se tudjanak epeszu keretek kozt (150ft-os kedvezmeny:((((((((((()
Előzmény: Schizo Frame (10)
ready Creative Commons License 2001.11.28 0 0 12
valamivel nem vagy tisztaban, de lehet hogy en nem.Szal januar egytol nem a matav tulajdona maga a telefonvonal, es nem az egyeb szolgaltatoke!Tehat azzal szerzodol akivel akarsz..remelem lesznek alternativak nekunk is, mert a vivendi a legszemetebb tavkozlesi ceg
akkor mar inkabb matav...egyebkent pantel is hirdet mar!
Előzmény: myrtlewood (7)
ready Creative Commons License 2001.11.28 0 0 11
Azert nincs, mert meg igy is a matav a legkorektebb szolgaltato..Ne sirankozz.Vagy menj at a vivendihez, akkor megertem, hogy sirankozol.
Előzmény: Abszolút Nulla (3)
Schizo Frame Creative Commons License 2001.11.28 0 0 10
Jó hogy jönnek az új szolgáltatók, éljen a verseny!

Sajnos a nem matávkörzetben lakók csak egy év múlva válthatnak a Matávra!

olajbaro Creative Commons License 2001.11.28 0 0 9
A MATÁV meg már most is csinálja. Rendben van ez így? Nem sérti sokak erkölcsi érzékét?
Előzmény: kdezsoe (8)
kdezsoe Creative Commons License 2001.11.28 0 0 8
Valahol mintha olvastam (hallottam)volna, hogy december 24-tol lehet kampanyolni nekik.
Előzmény: Abszolút Nulla (-)
myrtlewood Creative Commons License 2001.11.28 0 0 7
Na ez igy hirtelen csak tipp, de ha vannak is alternativ cegek, nekik meg nem nagyon lehet kiepitett halozatuk.
Ha meg most kezdik epiteni, akkor el fog tartani egy ideig valoszinuleg, es annyira nem is lesz olcso, hiszen a beruhazasnak meg kell terulnie.
Szoval nem nagyon szamithatunk arrra, hogy jan 1-tol eljon a kanaan
Előzmény: rainman (6)
rainman Creative Commons License 2001.11.27 0 0 6
Ugye azért odagondolhatom a vigyoripofát is!? :-)

Remélhetőleg a technológiai fejlődés előbb-utóbb (na azért szerintem nem januártól!) elhozza a valóban jóval olcsóbb telekommunikáció idejét is! Talán más platformokonn, talán más szolgáltatásokkal, stb.
A COCOM már nem akadály, mint ahogy nem is oly régen még az volt.
Üdv!

Előzmény: Abszolút Nulla (5)
Abszolút Nulla Creative Commons License 2001.11.27 0 0 5
"Nyugatabbra is hasonló volt a tendencia, ezt kéne megérteni."

Köszönöm a tanítást, Mester.

Előzmény: rainman (4)
rainman Creative Commons License 2001.11.27 0 0 4
A felfokozott várakozás ellenére eddig talán egyetlen reklámmal találkoztam. Na mit kínált?
Nem ingyen/jóval olcsóbb/általánydíjas helyi/internet vonalat, csupán olcsóbb TÁVHÍVÁSI lehetőséget.
Amit a VoIP technológiával akár a matávtól és más szolgáltatóktól is igényve lehet venni már most is.
Nyugatabbra is hasonló volt a tendencia, ezt kéne megérteni.

Üdv!

Előzmény: Abszolút Nulla (3)
Abszolút Nulla Creative Commons License 2001.11.27 0 0 3
Nem általános futurológiai eszmefuttatásokra, hanem konkrét tényekre volnék inkább kíváncsi. Jan. 1-ig 34 nap van hátra. Már mindennek tele kéne lenni az alternatív telefonszolgáltatók reklámjaival, hogy aszondja "2500 Ft előfizetési díjjal fővonal", "2450 Ft előfizetési díjjal fővonal", meg "most ingyen átjöhet hozzánk a matávtól" meg ilyenek. Aztán semmi sincs.

Tehát még egyszer megkérdezem: tudja valaki KONKRÉTAN, hogy milyen szolgáltatók készülődnek itt budapesten, mikortól szándékoznak beindítani a szolgáltatást, milyen ajánlataik lesznek, hol található a weblapjuk stb. stb.?

Előzmény: olajbaro (2)
olajbaro Creative Commons License 2001.11.27 0 0 2
Lehet, hogy mindenki marad majd a jól bevált, öreg távbeszélővállalatnál. Budapesten talán kevésbé lesz így, de országosan valószönűbb: az OTP mintájára.
Előzmény: Abszolút Nulla (-)
Abszolút Nulla Creative Commons License 2001.11.27 0 0 1
Na mi a helyzet? Senki nem tud semmit?
blaumann Creative Commons License 2001.11.27 0 0 0
szintén 0 infóm van, de az érintettségem is 0.
Előzmény: Abszolút Nulla (-)
Abszolút Nulla Creative Commons License 2001.11.27 0 0 topiknyitó
Lejár a Matáv-koncesszió vagy mi... dőlnek a versenytársak, ingyér fogunk telefonálni, tök jó lesz! Csak azt nem értem: hol vannak azok a híres versenytársak? Mondjuk itt Bp.-en - lesz valami alternatív szolgáltató január elsejétől? Ha lesz, mit fog ajánlani meg úgy egyáltalán. Sehol semmi infót nem találtam eddig még erről. A matáv-vonalamtól is szívesen megszabadulnék már.

Szóval tud valaki valamit, emberek? Mert én rohadtul nem.

A0

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!