Keresés

Részletes keresés

Probatbicol Creative Commons License 2001.11.27 0 0 64
Értem, kösz.

A következő kérdés: a hatóság a feljelentés tartalma vagy az elébe tárt anyag alapján minősít?

Egy példa: feljelentek valakit lopásért, de az adatokból rablás látszik, akkor mi a helyzet?

tehát a hatóságot köti-e az, hogy a feljelentők minek minősítették vagy sem? A hivatalból történő eljárás elve alapján arra tippelek, hogy nem köti.

Előzmény: Törölt nick (63)
Probatbicol Creative Commons License 2001.11.27 0 0 62
Oké, akkor a következő kérdés: állította ezt vagy keltett-e ilyen látszatot?

Nyilván a "megbízó" felé kellett volna állítani ilyet vagy kelteni ilyen látszatot. Hát ez elég zűrös, nem?

Ugyanis akkor most nyilatkoztatni kellene a megbízót is, hogy mondta-e neki Medgyessy, hogy majd pénzért behozza a képviselőket illetve meg kell őt kérdezni, hogy keltett-e szemében Medgyessy ilyen látszatot?

És mi az, hogy látszat? Mi van akkor, ha éppenséggel nem keltett ilyet vagy nem volt ilyen szándéka, de a megbízó valamit úgy értékelt, mint látszatot?

Mondok egy példát! Látja a megbízó, hogy Medgyessy karon fogva jön az egyik képviselővel, és ebből azt hiszi, hogy Medgyessy befolyásos az illetőnél. Akkor ez szándékos látszatkeltés?

Nehéz. Nem csodálom, hogy a rendőrség viszket ettől az ügytől!

Előzmény: Törölt nick (61)
Probatbicol Creative Commons License 2001.11.27 0 0 60
Na, vajon miért? Csak nem úgy gondolják esetleg, hogy az elébük tárt szerződés "karcsú" egy nyomozás elrendeléséhez?
Előzmény: Törölt nick (59)
Probatbicol Creative Commons License 2001.11.27 0 0 58
Oké, így már teljesen világos.

Tehát a hatóság pillanatnyilag nem érzi úgy a feljelentés alapján, hoigy bűncselekmény történt, ezért is nem rendel el "élből" nyomozást.

Akkor viszont úgy tűnik, hogy a feljelentgetők hamarosan elkedzik b@sztatni a rendőrséget, ügyészséget, igaz? (Kommunista maradvány, összefonódás, stb.)

Előzmény: Törölt nick (57)
Probatbicol Creative Commons License 2001.11.27 0 0 55
Igazad van.

Csakhogy itt az a bökkenő, hogy az inkriminált cselekmény elévülési határideje néhány nap múlva lejár. Namármost, tettek feljelentést (pl: Bencsik), de kiderült (és ez engem is meglep!), hogy az nem szakítja meg az elévülést. Vajon tényleg így lenne?

Hanem aszongyák, hogy akkor szakad meg és kezdődik ezzel újra, ha a hatóság nyomozati cselekményt foganatosít. Egyelőre viszont csak feljelentéskiegészítésre adták vissza, és állítólag az még nem nyomozati cselekmény, tehát az elévülés vígan telik tovább.

Na, lehet erre gombot varrni?

Előzmény: Törölt nick (54)
alfredoo Creative Commons License 2001.11.27 0 0 53
probatbicol

mit nem ertesz?

mai mn-ben olvastam, hogy nem igazok azok a hiresztelesek hogy mp pedofil.

ezenkivul meg sok hiresztelesek nem igazak!!

erted?

Előzmény: Probatbicol (52)
Probatbicol Creative Commons License 2001.11.27 0 0 52
Amit ma nem értek, az a következő. Úgy fogalmaz a Magyar Nemzet, hogy:

"Könnyen elévülhet Medgyessy tette"

Ez egy nagyon fogós ravasz dolog. Elévülni csak bűncselekmény tud, "tett" nem tud elévülni. Az újság nyilván azt hiszi, hogy ezzel elkerüli az alaptalan vádaskodás látszatát, hiszen nem bűncselekményt ír, hanem a 'tett'-et, de az "elévülés" szóval mégis azt sugallja, hogy Medgyessy bűncselekményt követett el.

Ezt viszont nem tudjuk. Ahhoz, hogy legalább egy alapos gyanú megálljon, büntetőeljárásra van szükség. ezzel az a baj, hogy noha megtörtént a feljelentés, az elévülés ezzel még nem szakadt meg, ahhoz a nyomozás elrendelése is szükséges. Ha ez az elévülési határidőn túl történne meg, akkor valószínűleg meg kell szüntetni az eljárást.

Amit nem értek tehát: miért helyez az újság büntetőjogi kontextusba egy esetet, ami még nem az, és megtörténhet, hogy nem is lesz az?

Kukacoskodnék? Nem tudom. De egy valami biztos: ha netán az eljárást elévülés címén nem indítják majd el (vagy nem folytatják), akkor örökre fenn fog maradni a vád, hogy ugyan bűncselekmény volt, de sajnos elévült. A sárpötty tehát megragad, függetlenül attól hogy tényleg bűncselekmény volt-e vagy sem.

Remélem, van aki érti ezt a nüanszot.

Törölt nick Creative Commons License 2001.11.26 0 0 51
Szia Geyza!
Én is megjegyeztem. Főleg azt, hogy nem értem. Azt nem értem, hogy A PÁRTELNÖKÖK - akik képviselik pártjukat! Ezek szerint Pokorni csak dísz?? Nem mintha bármi bajom lenne OV-vel, akár mint miniszterelnökkel. Szóval nem értem. Ettől függetlenül megmagyarázni megtudom! :-)
Előzmény: Geyza (7)
Probatbicol Creative Commons License 2001.11.26 0 0 50
Tényleg, Mexikóban jégcsákány a divat: azzal ölette meg az akkoriban ott élő Torckijt régi barátja, Sztálin elvtárs.
Előzmény: Gedimin (49)
Gedimin Creative Commons License 2001.11.26 0 0 49
Jégszaggató, jégkés, jégszablya, nem mindegy? Jégcsákány!
Előzmény: Trebitsch (48)
Trebitsch Creative Commons License 2001.11.26 0 0 48
Jégkalapács... Aztán mi a francnak kéne a jeget kalapálni?
Újságíró.
Előzmény: Gedimin (47)
Gedimin Creative Commons License 2001.11.26 0 0 47
Szemerkényi Réka nagyon kellemes bódító parfümöket használ mostanában. Én is magammal vittem volna, ha épp Mexikóba utazok.

Amúgy neked is ott lett volna a helyed, megkereshetted volna Frei haverodat a száműzetésben, egyik kezedben elől egy üveg Tequila, a másikban, hátad mögé dugva egy jégkalapács...

Előzmény: Probatbicol (-)
Trebitsch Creative Commons License 2001.11.26 0 0 46
Asszem ontopicot találtam az Újpest-újságban.
Aszongya (karakterhelyesen gépelem):

"Mikulás-kölcsönző"

"Mikulások kölcsönözhetők" december 5-re, 6-ra és 7-re díjtalanul. Érdeklődni lehet az MSZP IV. kerületi szervezetének irodájában a Nádor u. 1.-ben, valamint a 230-2528-as telefonszámon munkanapokon.

Törölt nick Creative Commons License 2001.11.26 0 0 45
Hát hogy Gyurkovits nehezményezte, azon nem csodálkozom.

Amúgy meg szerintem, ha valahová meghívnak valakit, akkor két lehetőség van, amit kultúrembertől el lehet várni:

1. egy udvarias levélben kimenti magát.
2. elmegy a meghívásra.

A 3. lehetőség, hogy nem is válaszolok, de el sem megyek, szvsz udvariatlanság, bár Magyarországon eléggé bevett szokás, hogy nem válaszolnak a levelekre sehogy.

Azt meg egyáltalán nem tartom bajnak, ha egy politikus elmegy az Írószövetség, vagy bármilyen szövetség gyűlésére, HA MEGHÍVJÁK. Elolvastam Kovács felszólalását, én nem láttam benne olyat, hogy az MSZP maga alá kívánná gyűrni a Szövetséget, vagy meg akarná határozni, hogy most akkor hogyan is kell írni. Ha ez lett volna a szándéka, érteném a "nem értésedet".

Ha nem hívták volna, de ő mégis oda akart volna pofátlankodni, az egészen más szitu lett volna. De nem erről volt szó. Az bennem is fölmerült, hogy ez nyilván sok írónak nem tetszik majd, de akkor meg nem kellett volna meghívni.

Előzmény: Probatbicol (40)
Trebitsch Creative Commons License 2001.11.26 0 0 44
Nincs ennek a Kovácsnak egy darab könyve se? Mer ha van, akkor nyalvánvalóan mint író volt ott... :)
Előzmény: Probatbicol (40)
alfredoo Creative Commons License 2001.11.26 0 0 43
probatbicol

kaar hogy nem ment haza.

akkor legalabb lehetne mondogatni hogy bunko kovacs ugyan meghivtak de felallt es hazament...

Előzmény: Probatbicol (40)
alfredoo Creative Commons License 2001.11.26 0 0 42
piritos

egyetertek veled szerintem meg nagyobb stabbal kellett volna utaznia. a puspoki kar is kepviselhette volna magat.

egyebkent mi volt a bajunk szabadival? pedig szegeny csak egy MAGYAR vendeglot probalt thaifoldon letrehozni.

a tobbit amit irtal biztos egy szelsoliberalis baloldali irta rad frocsogeskent te csak ezeket a
szemet allatokat ismetelgeted. ugye?

de azert jobb lenne ha nem irnal ilyet mert nehanyan felreertik es azt hiszik hogy ilyen a
jobboldali stilus.

hallottam egy olyan forumrol ahol csak eszement
szelsojobboldaliak beszelgetnek egymassal....

Előzmény: Pirítós (37)
Probatbicol Creative Commons License 2001.11.26 0 0 40
Ma például nem értem a következőt.

Mi a jó fenét keresett Kovács László MSZP elnök az Írószövetség hétvégi közgyűlésén?

Noha már eleve hülyeség volt oda pártvezetőket meghívni, hiszen legalább annyi illúziónk maradjon meg, hogy az írók politikafüggetlenek. Lám, Kovács volt az egyetlen, aki el is ment.

De amikor látta, hogy a többiek nincsenek ott, miért nem ment el ő is? És ha már nem ment el, miért szólalt fel? Miért hitte, hogy minden író egyöntetűen boldog lesz az ő felszólalásától? És ugye remélhetőleg nem fog megsértődni, amiért Gyurkovits Tibor nehezményezte a felszólalást?

Fine Tune Creative Commons License 2001.11.26 0 0 39
"Mit kell itten érteni? Most ők az urak, azt csinálnak, amit nekik teccik.:-((
Nem gondolkodni!!!!Pláne nem kérdezősködni!!!!!!!!!"

Az MSZP is azt csinálta ami neki tetszik és nem azért szavaztam a Fideszre mert ezzel bajom volt, hanem azért mert nekem meg nem tetszett.

Előzmény: ez_már_nekem_is_sok (4)
Probatbicol Creative Commons License 2001.11.26 0 0 38
Na, ezt tudjuk be a kora reggeli vagy késő éjszakai időpontnak. Ilyenkor csak ennyire futja.
Előzmény: Pirítós (37)
Pirítós Creative Commons License 2001.11.26 0 0 37
Te Probat!
Arról, hogy miért Orbánt nevezték ki a Kereszténydemokrata Internacionálé alaelnökének és miért nem Pokornit, talán kérdezd meg a Kereszténydemokrata Internacionálét.
Mert hogy az tudod nem úgy van, hogy ideszól az CDI és azt monnya, hogy "Hapsikáim, köllene nekünk egy alelnök, nem tudtok valakit mondani Magyarországról?"

Továbbá.
Ha tetszik az itt (is) hisztériázó bolsi brancsnak, ha nem, Magyarországon ma Fidesz vezette kormány van, így salynálatosan Orbán, Magyarországot képviseli, mint minden miniszterelnök a világon.
És lóf@scest sem érdekel senkit a fába szorult namicsoda módlyára vinnyogó poszkomcsi bagázs siránkozása, hogydehát Orbán őket bizony nem képviseli. Egyéni szoc.probléma.

Minimum 2002-ig - fálydalom - lyoga van Orbánnak Magyarországot képviselni, főleg, ha kifelyezetten miniszterelnöki tevékenysége elismeréseként, Magyarországot képviselendő hívták meg a CDI-be. Továbbá. Mivel miniszterelnök, ezért lyoga van miniszterelnökként utazni és hurcolni magával a miniszterelnöki stábot, ha arra szüksége van.

De mit is magyarázok olyanoknak, akiknek lyogról, demokráciáról halvány fogalmuk nincs, csak a kötelező sületlen bolsi fröcsögést tudlyák előadni.

Talán malyd egy sok-sok élettel későbbi következő reinkarnáció tályékán (úgy a most következő házatlan csiga-lét, a lábatlan gyík-lét, meg a laboratóriumi patkány-lét után), már érdemes lesz alapfogalmakat tisztázni a nyavalygó nómenklatúrával.
Hali,
Pirítós

Előzmény: Probatbicol (28)
alfredoo Creative Commons License 2001.11.26 0 0 36
sisumaci

ha ilyen jo az emlekezeted talan te emlekszel nem volt ennek a liberalis akarminek valamilyen
keresztyen platformja? esetleg ennek a vezetoje
lehetett ov alelnokkent?

Előzmény: sicumaci (34)
alfredoo Creative Commons License 2001.11.26 0 0 35
sisumaci

ha jol ertem a celzasodat nem ugyanaz a resze,
amelyik ma boldog.

egyebkent a japan tv-nek is fontos volt ez a tanacskozas!

Előzmény: sicumaci (34)
sicumaci Creative Commons License 2001.11.26 0 0 34
Gyarló emlékezetem szerint OV a Liberális Intercicának is alelnöke volt pártelnök korában. Vagy rosszul emlékszem? És a sajtó egy része arra is büszke volt.
Előzmény: Törölt nick (27)
Anna11 Creative Commons License 2001.11.26 0 0 33
A narancsköztársaság tökéletes.
Vagy a narancsdemokrácia.
Ami ugyan nem demokrácia, de sok benne a C-vitamin, nem?
Előzmény: BandW (31)
b.viridis Creative Commons License 2001.11.26 0 0 32
Én már csak azt nem értem, hogy hova tűnt Probatbicol? :-))
BandW Creative Commons License 2001.11.26 0 0 31
Most akkor stop a gondolkodásnak.
Magyarországot felvették egy pártpolitikai szervezetbe, FIDESZ kormányostúl?
Hol köll harakirit elkövetni a demokratikus országberendezkedés érdekében? Mikor nevezzük ki magunkat narancsköztársasággá? Vagy banán. A gyümölcs már majdnem mindegy.
BandW
Előzmény: speaker (0)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.25 0 0 30
Pártállamban sem kötelező hülyének és értetlennek lenni.
Előzmény: PETUR (29)
PETUR Creative Commons License 2001.11.25 0 0 29
Örömteli, új fejlemény: többen megértették Probatbicol kérdését.

Lehet, mégsem vagyunk még teljesen pártállam?

Előzmény: rax (25)
Probatbicol Creative Commons License 2001.11.25 0 0 28
Napidíj, szállás, repülőjegy.

Ez persze elvi kérdés, nem az összeg számít.

Sőt, még az is lehet, hogy a szervezet fizette. Legyünk teljesen jóhiszeműek, amíg nem mondanak mást.

Előzmény: Kagakusha (26)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!