Keresés

Részletes keresés

sutotokpure Creative Commons License 2022.05.14 0 0 39

Én is összefoglaltam emlékeimet a Martosról, ahova 1958-61-ig jártam, elsőtől harmadikig.

Előzmény: sutotokpure (36)
Menroting Creative Commons License 2018.05.05 0 0 38
Menroting Creative Commons License 2018.05.05 0 0 37

Előzmény: Balda (4)
sutotokpure Creative Commons License 2018.02.04 0 0 36

Én is oda jártam, Szabó László, 1958-61. (elsőtől harmadikig.)

Előzmény: turi (9)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.14 0 0 35

Sziasztok !

 

Molnár Levente vagyok. 

 

 

Nővérem meg én is a Martosba jártunk suliba , ő évfolyamtársa volt Zubcsek Andinak, én meg 79-be voltam elsős .

 

Nővérem neve Molnár Réka , osztálytársak Pálfi Györgyi , Makovnyik Magdi , Ditrich Dóra, stb. Osztályfőnöke valami Julika néni.

 

Én már nem emlékszem senkire , pocsék a név memóriám.  Egyedül az ének tanárra, valami Jocó , miatta rúgtak ki a suliból :)

 

 

Előzmény: Balda (15)
mészárosági Creative Commons License 2013.09.19 0 0 34

Mészáros Zsuzsa néni 85 éves, változatlanul Zuglóban laknak, tavalyi súlyos balesetéből csodával határos módon kilábalva imádja három unokáját és három dédunokáját, akik rendszeresen látogatják. Mészáros Ágnes

 

Előzmény: Apa56 (29)
mészárosági Creative Commons License 2013.09.19 0 0 33

Áhel Klári nénire jól emlékszem. Én Mészárosné zsuzsa néni Ágnes lánya vagyok.

 

Előzmény: Áhel (30)
musicmaky Creative Commons License 2013.02.07 0 0 32

Akkor Te az Elemér vagy! De Jó!

 Én is abba az osztályba jártam, üdv. Laci

Előzmény: VEE (25)
musicmaky Creative Commons License 2013.02.07 0 0 31

Sajnos csak most láttam, de így is jó látni!

Magam 1958-66-ig jártam a Martosba, Antal Ilona, Majd Tóth Ida volt az osztályfőnökünk. De sok emlék....

üdv. Dobos László

Előzmény: Apa56 (29)
Áhel Creative Commons License 2011.08.15 0 0 30

Hello! Véletlen találtam erre az oldalra és egyből feltörtek az emlékek bennem. Áhel Lászlóné a szeretett nagymamám volt, aki sajnos 10 évvel ezelőtt meghalt. Az apukám pedig Áhel Ákos. Apunak rengeteg régi osztályképe megvan még a Martosból, meg a mamám osztályképei, kirándulás képei stb. is. Én is jártam a Martosba ami akkor már Heltai volt.

 

Áhel Csilla

Előzmény: Aranykéz_59 (26)
Apa56 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 29

Elég régen volt bejegyzés úgy látom. Elhagyott lett ez az oldal, pedig sokan jártunk ebbe az iskolába. De az idő ugye...

Jómagam 1959-67 között koptattam a padokat. A végén C osztályban. Osztályfőnökünk - Sinka Jánosné ( akkori nevén ) - az alább említett duci néni volt, pedig nem is volt duci és olyan 40 év körüli volt. A barna köpenyes gyakorlati tanár pedig Bártfai ( penészbajusz ) tanár úr volt. Legendás volt Kovács Zsiga tornatanárunk és Buray Katalin ének és magyartanárnő, akik végigkísérték a 8 évünket. 40 éves osztálytalálkozónkon ( 28-an voltunk ) még ott volt Mészáros Zsuzsa néni, Varajti Edit néni és Földesiné Marika néni is. Köszönet nekik is...

Mzsoli Creative Commons License 2010.11.08 0 0 28

Az igazgató neve Badó Géza.

(vagy nem hihi:)

 

Torma dzsí meg fölöttem lakott kettővel.

Burics Ili (Ilona) meg osztálytársam volt:)

 

(Molnár Zoli renitens elem, megszámlálhatatlan szaktanári, néhány ofő, és egy igazgatói intő büszke tulajdonosa:)

Picardia Creative Commons License 2010.07.13 0 0 27
Szia Zoli!
Megtaláltuk egymást, másodszor is.:-))) Iwiw!
Tünde vagyok (Tamara nővére).
Ettől függetlenül, örülök, hogy Te is megtaláltad ezt a topikot, hátha felbukkannak még páran.
Szióka :-)
Előzmény: Aranykéz_59 (26)
Aranykéz_59 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 26
Hali:
Én is a Martos Flóra általánosba jártam Zuglóban.
A nevem:Papdi Zoltán 1965-'73-ig jártam ide.Az elsőben és másodikban a Stolcz János
né Marika néni volt az ofőm.
Az Áhel Ákossal egy osztálybajártam.
hali:Zoli
Előzmény: Picardia (24)
VEE Creative Commons License 2010.05.21 0 0 25
Bár nem remélem, hogybárki is olvasná, de meglátva a topiccímet meg végigolvasva, elhatároztam, hogy összefoglalom élményeimet a Martos általános iskolával kapcsolatban.

'62-ben, 15 évesen a kerület másik végéről felkerekedve, kihévezve beállítottam (Sánta?) igazgatóhoz, hogy én ott ifivezető szeretnék lenni. Eléggé elcsodálkozott és egy ötödikes osztályfőnökhöz, Tóth Idához irányított.

Onnantól kezdve - középiskolás koromban végig - ennek az osztálynak voltam a rajvezetője. (Persze, ma már én vagyok az egyetlen, aki az országban akkoriban úttörővezető voltam, mindenki más elfelejtette, ha ilyent vállalt...)

Többször volt szerencsém az egész iskola ünnepélyét levezetnem.

Kicsit missziónak éreztem a tevékenységemet, mert például az első pesti (belvárosi) kirándulás során jöttem rá, hogy sokan ki sem mozdultak még a lakótelepről vagy pedig csak a nagymamájukhoz vezető útvonalat ismerik. Többen például még nem ültek trolibuszon.

Azért is fűződik sok emlékezetes élmény ehhez a négy évhez, mert az osztályfőnöknő - aki talán az országban addig és azóta egyedülálló módon nyolc évig vitte az osztályt - az éves országjáró kirándulásba mindig beiktatott egy-egy érdekes gyárat Bizonyára nemcsak én, hanem az osztály tagjainak többsége azután sem jutott el pl. üveggyárba, szövödébe stb.

Szóval rengeteg idő kellett, míg HÉV-vel vagy villamossal a Keletitől kijutottam a Martosba, de bizonyára kedvvel csináltam, ha négy évig ugyanazzal az osztállyal csináltam számtalan szabadidős programot.
Picardia Creative Commons License 2010.03.01 0 0 24
Sziasztok!
Én is a Martosba jártam, az 1965-ben induló B osztályba, osztályfőnök Áhel Lászlóné volt. Örülnék, ha jelentkezne valaki, bár az iwiw-en már levadásztam pár osztálytársamat. Ott is van Martos Flóra klub. :-)
Balda Creative Commons License 2009.12.14 0 0 23

Szia Erika

 

:-) , hogy végre egy osztálytárs is erre tévedt. Voltál valaha is osztálytalálkozón, amióta végeztünk? Én nem (már ha egyáltalán szervezet valaki ilyesfélét), igaz Zuglóban csak átutazóban fordulok meg és senkivel sem maradtam kapcsolatban.

 

 

Előzmény: T.Erika (22)
T.Erika Creative Commons License 2009.11.24 0 0 22
Szia!

Véletlen tévedtem erre az oldalra. Én is osztàltàrsad voltam.
Előzmény: Balda (5)
Balda Creative Commons License 2008.02.14 0 0 21

"Titokzatos vagy, bár nem ismered a nevem, de Te nemn mutatkoztál be ;-) " - ez a mondat helyesen így lett volna: Titokzatos vagy, bár Te ismered a nevem, de Te nem mutatkoztál be ;-)

Előzmény: MagyarNYban (19)
Balda Creative Commons License 2008.02.14 0 0 20

Úgy emlékszem, hogy Zsolt talán csak az utolsó 2 évben járt velünk, mert évet halasztott valami miatt. Ha 69 febr.-i vagy, akkor tényleg 75-ben kezdhettél és még stimmelne is, hogy Zsolt 5-6 évig osztálytársad volt (de biztos vagyok benne, hogy nem együtt végeztetek).

Titokzatos vagy, bár nem ismered a nevem, de Te nemn mutatkoztál be ;-) Ha itt, a fórumon nem, azért dobhatnál egy levelet privátban, hogy kivel is beszélgettem az elmúlt napok során. köszi

 

Előzmény: MagyarNYban (19)
MagyarNYban Creative Commons License 2008.02.14 0 0 19
Ha az o nevuk nem mond semmit, akkor megsem voltunk mi egy osztalyban, mert veluk vegig egyutt jartam 1.-tol, 8.-ig. Akkor talan megis csak egy evvel alattam lehettel. Nem ertem egeszen hogy hogyan, mert en  '69 februari vagyok, de ugy latszik az ev vesztesseg miatt lehetett valami keveredes. Nem, a te neved nem ismeros nekem.  Sajna   :(
Előzmény: Balda (18)
Balda Creative Commons License 2008.02.14 0 0 18

Én első 4 évfolyamban C-s voltam, csak 5.-től lettem B-s. Barna Kati néni neve is stimmel. Ezek szerint osztálytársak voltunk. Viszont a Torma Gábor, Bíró Laci név nem ugrik be. Majd előkeresem én is az osztályképeket.

Én Burics Józsi vagyok, s Te vagy? ;-))

Előzmény: MagyarNYban (17)
MagyarNYban Creative Commons License 2008.02.14 0 0 17
 Most direkt elokerestem a 100 eve nem latott osztalykepeimet, es mint kiderult; 1976-ban voltam elsos es az 1.c-ben voltam es Barna Kati neni volt az osztalyfonokom...ha ahogy emlitetted alsoban te is c-s voltal akkor osztalytarsak kellett legyunk.  A kov. evben a 2.b-ben voltam es Meszarosne volt az OF. Es innen kezdve vegig b-s voltam 8. osztalyon at. Harmadikban maradt a Meszarosne, es melle jott valami Olga neni, akit "Olajnak" beceztunk. Remlik ebbol barmi is? A Biro Laci, Torma Gabor nev ismeros?
Előzmény: Balda (15)
MagyarNYban Creative Commons License 2008.02.14 0 0 16
En a Szatmari Zsolttal egy osztalyba jartam!  Legutobb amikor otthon voltam latogatoban, ossze is futottam vele valamelyik buszon Zugloban. Ha vele egy evfolyamban voltal akkor velem is. De en meg mindig nem tudom ki vagy haha
Előzmény: Balda (15)
Balda Creative Commons License 2008.02.13 0 0 15

Stimmel minden, amit írtál a környékről, tanárokról. Sanyi bá tényleg barna köppenyben mászkált állandóan. Csak ez a B osztály nem jön össze. Szintén 69-s (decemberi), évvesztes vagyok, ezért is kezdtem csak 76-ban az iskolát. Én alsóban C-s voltam, aztán összevonták 5.-ben a 3 osztályt 2-be, így kerültem a B-be. Nálunk a lányoknak a Zubcsek Andi (osztálytársam) anyukája tartotta a technika órákat, ha sikerült valami ehetőt főzni, akkor kináltak is minket :-)

Volt egy lány röplabda csapata a sulinak, amit előszeretettel kerestem fel Szatmári Zsolttal és csapódtam fiú létemre hozzájuk. Zsolt anyukája volt az edző-féleség.

 

 

Előzmény: MagyarNYban (14)
MagyarNYban Creative Commons License 2008.02.13 0 0 14

   Persze, hogy a BP-i Martosrol beszelek. Holott en 20 eve az USA-ban elek, es nem jartam arra nagyon reg, azert arra emlekszem, hogy az ovoda egy utcaval lejebb volt (a hugom odajart), es 2 sarokkal odebb volt a Kun Bela altalanos.  Az iskolai gondnok a Ruman Matyi apja volt, es a tornaterem iranyaba vezeto folyosorol volt a lakasuk bejarata.

 

   Emlekszem a Sanyi ba'ra is 'gyakorlati foglalkozas' - (valamiert 'sotet barna' van a szemem elott - talan barna koppenyt hordott?), magas sotet haju/szemu, bajuszos manus volt.  Minket lanyokat egy duci neni <nevre nem emlekszem> tanitott fozesre, csalamade keszitesre es pocsek, csikos szoknya varrasra.  Az igazgato Bodo vagy Bado Bela volt. Magas idosebb, osz haju ferfi. Feltunk tole haha

 

  Mivel en is B-s voltam elsotol-nyolcadikik vegig, de nem remlik a te OF-od neve azt gyanitom, hogy talan egy evfolyammal elotted lehettem ott?? Esetleg '75-tol? Pedig meg mertem volna eskudni, hogy '76-ban kezdtem. En '69-es szuletesu vagyok, es Te?

 

 

Előzmény: Balda (13)
Balda Creative Commons License 2008.02.12 0 0 13

Szia Évfolyamtárs,

 

Az a baj, hogy nem is rémlik a biosz tanárod neve :-(( (Ugye a budapesti, Zuglóban található általános iskoláról beszélünk mindketten?) Mivel két osztály volt csak felsőben, így az A-ba járhattál. Mert mint írtam, én a B osztályban végeztem és (ha memóriám nem csal) Eke Zsuzsanna volt az osztályfönököm (magyar-orosz (?) tanár). Talán 7.-ben (vagy 6.ban?) kaptuk, akkor jött az iskolába és kaptuk meg a korábbi osztályfönökünk helyett. Edit nénire (földrajz) emlékszem még, talán Sanyi bá volt a fiúk technika tanára, ..... többi tanár neve után már nagyon kellene gondolkozni vagy elővenni a ballagási meghívott ;-)

 

Előzmény: MagyarNYban (12)
MagyarNYban Creative Commons License 2008.02.12 0 0 12
Szia!  En is '76-'84 kozott jartam a Martosba. Olgyai Zoltan volt az osztalyfonokunk, biologiat tanitott ... te ki vagy?
Előzmény: Balda (8)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.12 0 0 11
Azt hittem a Martos Flóra Gimnáziumról van szó, de nem.
-Survivor Creative Commons License 2007.07.30 0 0 10
én is 52-es vagyok, de év végi. azaz évvesztes.
ha megfeszülök, sem jut eszembe az OF neve . a bizonyítvány pedig MO-n van, én meg itt pár ezer mérfölddel odébb (csak alsósként, 4-ik végéig jártam a MF-ba, az 5-iket már rákosszentmihályon ).
ha sorolnál neveket, lehet beugrana.
osztálytársak közül is csak csak 3-4 névre emlékszem.
.
Előzmény: turi (9)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!