Keresés

Részletes keresés

Levi n Creative Commons License 2023.01.23 0 0 156

Üdvözlök mindenkit, abban szeretném a segítségeteket kérni hogy van egy bosch Gaz 4000w ZWA 24-2 A23 as kombicirkóm és van egy Ariston BCH cd1 120 indirekt tárolóm ennek az összekötésében kérném a segítséget ha lehet.

kcarlos31 Creative Commons License 2022.10.12 0 0 155

Üdv! Az enyém egy Radiant és hasonló a viselkedés...Meg lett csinálva? Mi volt a baj?

Köszi

Carlos

Előzmény: Ónozó_ismét (154)
Ónozó_ismét Creative Commons License 2022.03.31 0 0 154

Üdvözlök Mindenkit!

 

Van egy Saunier Duval Renova Star F24E BT  kombi-cirkóm.

A hibajelenség a következő:

Ha nincs épp folyamatban a fűtés, mert mondjuk elérte a termosztát által beállított hőfokot a helyiség, vagy mert nyár van és ki van kapcsolva a fűtés, akkor nem ad melegvizet.

Ha kinyitom a csapot, akkor pár másodperc múlva villog a piros led, továbbra is hideg víz folyik.

Ha épp megy a fűtés, akkor simán ad meleg vizet, átkapcsol, majd visszakapcsol fűtésre, ha elzárom a csapot. Oda -vissza, mint ahogy kell.

Ha épp nem fűt és villog a piros led, de följebb állítom a termosztátot, hogy kezdjen fűteni, rögtön ad meleg vizet.

 

Úgy kezdődött, hogy egyre nehezebben kapcsolt be mikor HMV-et akartam vételezni.

 

Nyomás rendben.

Először azt hittem, hogy az áramlásmérő érzékelő ragadt le. Kihúztam a csatlakozóját, de akkor egyáltalán még fűtés közben sem adott meleg vizet, tehát valamiféle működése van a szenzornak, mert észleli a rendszer ha kiesik.

 

Kedves hozzáértők! Valakinek valami tippje?

Megköszönném.

Feereenc Creative Commons License 2021.11.19 0 0 153

Tiszteletem fórumtársak!

 

Van egy Beretta Smart 24 c.s.i kazánom,aminek a szivattyúja 50fok körüli,pedig sajnos a visszatérő 25-27 fokos. Mivel a szivattyúba ez a víz áramlik normál esetben,ezért nem szabadna 50 fokra melegednie. A motor áramfelvétele nem utal zárlatra,meg a fűtésvíz is kevés. Arra gondolok a bypass valamennyire nyitva van,és vissza megy a szivattyúba. A rendszernek szerintem nincs olyan ellenállása,hogy a bypass nyisson ,ezért az a tippem,hogy  alá szorult valami törmelék. Szétszeretném szedni,de kérek tapasztalatot olyanoktól akik már szereltek ki pl.szivattyút,hogy a gumitömítéseket cserélnie kellett-e ,vagy összeszerelés után is tömítettek? Esetleg ha valakinek van fényképe ennek a kazán motorjának ,bypassának a szereléséről,azt megköszönném!

 

                                                          üdv:Feri

kokenyzsolt Creative Commons License 2021.10.12 0 0 152

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni.

Adott egy Ariston AT 23 MFFI kombi cirkó kazán.

Mostanában kezdte hogy akár fűtést,akár melegviz megy elindul a kazán majd 1-2 perc múlva elalszik a láng,csak a ventilátor megy fent,majd pár perc múlva újra indul, újra elalszik és így tovább.

Merre keressem a hibát?

Köszönöm.

imruss0403 Creative Commons License 2021.08.26 0 0 151

Üdv. Szó lenne egy S:D Semia f24 kazánrol ami kapott egy wifis termosztátot. szoval üzembe helyeztem müködött is. viszont egyszer csak mobil applikáciobol probabool felvettem volna a futést s volt egy pukkanas, lenyomta az automatat, s azota se kazan(egyáltalan nem világit) se termosztát
esetleg vkinek 5let? köszönöm

Mtzpower Creative Commons License 2021.04.11 0 0 150

Jó napot.

 

Segítséget szeretnék kérni mert eltünik a fűtő víz a rendszerböl.A kazán 6 hónapos Saunier D Thema Classic c25

Info

-csöpögés nincs

A radiátor kör az osztónál a kazánról le van szelepelve elzárva 3 bár nyomás allat nem veszít vizet. Külön az oszton felszerelt órán ellenőrizve.

 

Így csak a kazán lehet hibás

A bitermikus hőcsrélő külsőleg tiszta nincs elszineződés szivárgás nyom.

 

Ami további tünet hogy a HMV megnyitásakor rövid ideig büdös víz jön tipikus radiátor víz szag.

 

Kérdésem az lenne hogy a kazán höcserélője hálozati víz nyomás  allat van ?

Mert ha igen és ott lenne gond akkor a hálózati 4 bár pont hogy a fűtőkört töltené gondolom.

 

A lényeg hogy távozhat a fűtővíz a Hmv irányban a rendszerböl??

Mert a víz eltünék és már kettő naponta kell utána tölteni

Nem sokat de 1.4 röl le megy 0.8 ra a nyomás.

Majd méf lefutatok egy rendszer ellenörző programot de hibakódot nem ír.

Köszönöm 

v._gyuri Creative Commons License 2021.04.01 0 0 149

Üdv! Az én Renova c24 cirkóm szóról-szóra ezt csinálja pár hete. Bíztam benne, hogy a hőcserélő vízkőtelenítése után megszűnik ez a probléma, de semmit nem változott. Megkérdezhetném, hogy az Ön esetében mi lett a végkifejlet? Meglett a hiba oka?

Előre is kössz a választ!

Előzmény: Jakab Ern (132)
Maccabee Creative Commons License 2020.11.01 0 0 148

Szia! 

Amit leírtál egy az egyben egyezik az enyémmel. 

Ugyan ezt produkáljs! 

Megkérdezhetem, ogy a tiédnek mi volt a baja? 

Én kivizköveztem ma mind a két kört és semmi. 

Ugyanúgy viselkedik! Fűtés be se kapcsol. Melegvíznél

meg mintha túlmelegítené. Szervizmódban viszont nincs ilyen jelenség. 

Esetleg megírnád, hogy mi volt a tieddel. Azt megköszönném! 

Ha van lehetőség a droszt.zsolt@gmail.com címre. 

Előre is köszönöm! 

 

 

Előzmény: Maccabee (144)
hoorvathadam83 Creative Commons License 2020.07.16 0 0 147

Sziasztok,

Beretta Smart 24CSI turbós kazánunk mostanában azt csinálja, hogy bárhova is állítom a csapi víz hőfokát felfűti forróra lekapcsol és kezdi újra. Annyi változik, hogy ha alacsonyabbra állítom akkor hamarabb kapcsol le ha magasabb hőfokra akkor tovább tartja a forró vizet. Hiába keverek hozzá több hideget mindig forróra hozza össze.

 

PPP77 Creative Commons License 2019.12.04 0 0 146

Kedves Mindenki!

 

Van egy Dég Colibri turbós gázcirkóm (tudom hogy nem volt a legjobb választás anno, de most sajna ez van). 30 illetve 40fokos víznél egyszerűen lekapcsol a cirkó, piros led világít. Többszöri újraindítás után ha túlküzdi  magát a 40C-on akkor már működik. Szerelő volt kint többször is, kicserélt 2 termosztátot a gépen plusz átnézte a csatlakozásokat, stb. Állítása szerint újra kell forrasztatni az alaplapot, de nekem gyanús hogy csak 30-40 fok között csinálja ezt. Sajnos baromi frusztráló hogy hajnalban lent állok fél órát a pincében mire átlendülünk a bűvös 40C-on, és u.ez a móka este is.

Amikor itt volt a szerelő persze alig produkálta ezt a hibát, említettem is neki, hogy próbálja csukott fedéllel is, mert lehet ez is közrejátszik abban hogy nála mindig működik.. Illetve az alábbi dolgot vettem részre az egyik alkatrészen (a leírása alapján háromjáratú elektroszelep mögött-jelentsen ez bármit is) A szerelőnek említettem, de nem is foglalkozott a dologgal..

 

Valakinek esetleg vmilyen ötlet, tipp? Sajnos abszolút nem értek a szereléshez, meg nem is szívesen kapnám elemeire a cirkót. Nő létemre sokmindent megcsinálok, de ezzel most óvatos vagyok.

köszönöm!

PPP77 Creative Commons License 2019.12.04 0 0 145

Kedves Pedro LGV!

 

Hasonló cipőben járok, épp most gondolkozom a kombi cirkóm cseréjén. Igaz, hogy jogszabály változások miatt újra kell engedélyeztetni az új cirkó beszerelését?

Megkérdezhete milyen tipust vettél és miért?

Köszönöm.

Előzmény: PedroLGV (140)
Maccabee Creative Commons License 2019.11.17 0 0 144

Adott egy Junkers OW23-1 gázkazán.

Melegvíz megnyitásakor rendesen van melegvíz. 

A fűtés indításánál azonban mikor a termosztát kapcsolja

csak a keringető indul! 

Szervíz üzemmódban beindul és minimum fűtésteljesítményre állítva majd memorizálva indul és dolgozik de csak langyosak a radiátorok.

Ha feljebb veszem a fűtésteljesítményt az előremenő ág pillanatok alatt forrósodik fel és kikapcsol. Vissza már nem. Áramtalanítás után termosztáttal indítva sem.

Hibakód nincs!

Mi lehet a baja! 

A lemezeshőcserélő esetleg a kazántesten körbefutó cső vízköves? 

Van iszapleválasztóm is, de azon keresztül áramlik a kandalló vize is.

Ha az lenne nagyon koszos gondolom az is forrósodna. 

 

sjohn Creative Commons License 2019.11.10 0 0 143

...hívj szerelőt!...

Előzmény: Pregi46 (142)
Pregi46 Creative Commons License 2019.11.10 0 0 142

Beretta Smart 4-re ugrik fel a nyomás,forr a víz!!! Mi tegyek?

 

Balazs Boda Creative Commons License 2019.08.10 0 0 141

szia megoldodott a kazan problema ? nekem is pont ez a baj es nem talok sehol megoldast

koszi

Előzmény: Laca. 1 (134)
PedroLGV Creative Commons License 2019.07.07 0 0 140

Sziasztok!

 

Lecseréltettem a kombi cirkó kazánomat egy kondenzációsra. 

A régi cirkó alkatrészeit (Demrad Solaris) hol tudom eladni, melyik topikban?

Egyben nem kell senkinek, annak már utána jártam, de mivel ritka darab ezért szétbontva eladnám!

 

Válaszokat előre is köszönöm!

szeretede Creative Commons License 2019.05.24 0 0 139

A füstcsövön van egy hőmérsékletérzékelő. Az rossz. Nekem csak kikopott a csatlakozása, így bedugtam egy fogpiszkálót, és onnantól jó. :-))))))

Előzmény: Laller789 (109)
Péter Láncfűrészalkatrész Creative Commons License 2018.10.11 0 0 138

Mi lehet az oka?

 

Western Energí 240fi

 A melegvízcsap megnyitásakor lobogtatja a gázlángot, túlfűt.

Emiatt később le is kapcsol.

Ha lejebb van véve a külső gomboknál a vízhőmérséklet, akkor ugyan nem lobogtatja, de a víz nem melegszik fel megfelelően.

Ha  1 negyedig tekerem máris lobogtat.

 

Hol tudok a gázon állítani?

Mi lehet a hiba oka?

Mi szabályozza?

 

Videó: https://www.youtube.com/watch?v=zomleEzvmsE&feature=youtu.be

Törölt nick Creative Commons License 2018.10.10 0 0 137

Tisztelt Hozzáértő!

 

Meg tudná mondani nekem valaki, hogy miért jár fűtés közben a Vaillant gázkazánunk (turbós) úgy, mint egy traktor? Tán vízkőlerakódás az oka?

grafikus todaytom Creative Commons License 2018.09.26 0 0 136

Egy kis segítség kellene.

Van egy Beretta Smart CSI 24kw kombi cirkóm, cserén/korszerűsítésen töröm a fejem.

Jó lenne úgy megcsinálni hogy ne kelljen az összes csövet odébb tenni. Ha marad a gyártó (Beretta) akkor valószínűleg ugyanoda esnek a kivezetések? Minden gyártó máshogy helyezi el a fűtés, melegvíz és gázcsöveket? Gyártón belül is van a típusok között eltérés?

Laci240 Creative Commons License 2018.06.16 0 0 135

Üdv.

 

Szeretnék érdeklődni van egy Vailant VUW 240/3-3 kombi cirkóm. Kiírta Az F75 hibát. A szerelő kicserélte a nyomásérzékelő szenzort a hiba maradt igy a régit hagyta benne.A barátom át forrasztotta az összes lehetőséget. A csatlakozókat át mozgattuk. Ha beindítom a szivattyú háromszor indul majd F75. Indítás előtt leengedek a nyomásból. mikor elindítom feltöltőm (1,2-1,6 bar) egy-kétt napig jó utána ismét F75.

Esetleg valakinek van egy jó gondolata ezzel a hibával kapcsolatban?

Köszönettel.

Laca. 1 Creative Commons License 2018.05.11 0 0 134

Üdv.

Van egy westend enegy 240fi kombi gazkazanom, ha ht melegvizet engedünk megy a futesbe is a meleg víz mi lehet a baj? Valami szelep nem működik?  

Vappali Creative Commons License 2018.01.19 0 0 133

Itt moderálás volt, vagy mi a fene? 

Jakab Ern Creative Commons License 2018.01.17 0 0 132

Üdvözlet!

Adott egy Renova c24 kombi cirkó. 

Mostanában, ha megy a fűtés akkor erősen el kezd zörögni a kazán. Ha a hálózati meleg vizet engedek akkor a cirkó jelzi hogy az 99 fokos . Miután kiengedem a forró vizet akkor elhalkul, de ha megy tovább a fűtés akkor újra kezdi. 

Szerintetek mi lehet a probléma?

pistik100d Creative Commons License 2018.01.10 0 0 131

Tisztelt Szakemberek!

Vaillant cirkónknál folyamatosan nyitott melegvíz csapnál a gázégő kb. fél percig megy lekapcsol és kb. 5 máspdperc múlva újraindul.
A kijelző kb. 75 Celsius fokot mutat. 
lehet, hogy valami túlmelegszik azért kapcsolgat ki és be?

Előre is köszönöm szépen a segítséget.

istván

kukac22 Creative Commons License 2018.01.07 0 0 130

Üdvözletem!A problémám a következő lenne: Junkers Euroline kazánunk van, 2 termosztáttal (Computherm), az egyik a padlófűtéshez,a másik a radiátorfűtéshez. A padlófűtéssel semmi gond. A radiátorfűtésnél az a probléma, hogy amikor a termosztát felmelegítette a radiátorokat és lekapcsolja a kazánt, akkor a termosztát újraindul és minden villog rajta addig, amíg újra be nem állítjuk. Ez este nagyon rossz, mert leállás után reggelig nem megy a fűtés. A szerelő már 4-szer volt kint, kicserélte a termosztátot és a bekötésnél is valamilyen érzékelőt, de még mindig ugyanezt csinálja. Tudna valaki segíteni, hogy mi lehet a gond? Előre is köszönöm szépen a segítséget!

BRUT1 Creative Commons License 2018.01.05 0 0 129

Köszönöm a seditséget !

 

A hiba a falikazán  tágulótartályban volt.
Nem volt benne semmi nyomás. Hogy miért azt nemtudom.
Ujra felpumpáltuk,és tartja a nyomást. A hozzá vezetó csö szinte teljesen el volt dugulva iszappal.
A nyomásérzékelö szenzor ugyszintén. Ezért nem mutatta a megfelelö értéket.
A höcserélö ki lett mosva ,de ott szinte semmilyen lerakódás nem volt. 3 éve mostuk ki,és azóta jelentös lerakódás nem keletkezett. Igaz az elöremenö viz szinte sohasem  haladta meg az 50 fokot
Most müködik minden hibátlanul.

Előzmény: iferencz (128)
iferencz Creative Commons License 2018.01.05 0 0 128

A szerelő meg a gázlángot veszi vissza, a vízhőmérséklet meg mehet 60-65 fokig nyugodtan. 40 fokoz víz nagyon kevés lest, nem fog jól melegíteni ... Bár átérzem a problémát, nagyon idegesítő az első frlfűtésnél a durrogás! 

 

Esetleg ha leveszed az előlapját, akkor +5-10 fokot tudsz feljebb menni, mielőtt pattogni kezd.

Előzmény: BRUT1 (127)
BRUT1 Creative Commons License 2018.01.04 0 0 127

Köszönöm !

 

Pont ezt csináltam. Amig a szerelö nem jön,addig 40 fokon müködtetem.

A pattogás ilyenkor nem jelentkezik.

Előzmény: iferencz (126)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!