Keresés

Részletes keresés

elemes Creative Commons License 2006.08.04 0 0 1886
Itt a kontraszt:
    Megszüntették a nyomozást a Gresham-ügyben (index, 2002 május 14. 18:08): A Gresham-palota ügyében befolyással üzérkedés bűntette elkövetésének alapos gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen indított nyomozást az Országos Rendőr-főkapitányság Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatósága bűncselekmény hiányában megszüntette. Eszerint Medgyessy Péter miniszterelnök-jelölt cége jogszerű szerződést kötött a Gresco Rt-vel és nem akarta jogellenesen meggyőzni a kerületi képviselőket a Gresham palota eladásának előnyeiről.
és a mai ügyészségi álláspont között:
    Ebben az esetben egyébként nem a pénz átadása a lényeg – hangsúlyozta Morvai Attila. A befolyással üzérkedés bűntette már akkor megvalósult – tette hozzá, amikor a vádlott azt állította, hogy 50 millió forint ellenében elintézi a gazdasági miniszteren keresztül, hogy a Pannonplast ne kapja meg a kért hitelt.
elemes Creative Commons License 2006.08.04 0 0 1885
Kulcsár Attila korábbi vallomása szerint Bitvai Miklós 2003 tavaszán találkozóra hívta őt a Marriot hotelbe. Bitvai a találkozón állítólag azt mondta Kulcsárnak: Erős Jánostól, a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) vezérigazgatójától úgy tudja, hogy a Pannonplast Rt. hitelkérelmet nyújtott be az MFB-hez.

Bitvai szerint az MFB-hitellel a Pannonplast Rt. meg akarta akadályozni azt, hogy a Kulcsár érdekeltségébe tartozó Britton-csoport felvásárolja a céget. A főügyészség szerint Bitvai felajánlotta Kulcsárnak, hogy az akkori gazdasági miniszteren, Csillag Istvánon keresztül elintézi, hogy a Pannonplast ne kaphasson hitelt az MFB-től. Ennek érdekében - mint mondta - 50 millió forintot kell a miniszternek adni.

A vádirat szerint Kulcsár 2003. május 6-án egy budai étteremben adta át Bitvainak a pénzt. Tény, hogy a Pannonplast Rt. végül nem kapta meg a hitelt. Igaz, pont ekkor, 2003 májusában módosult az MFB-ről szóló törvény, amely kizárta a nem fejlesztési célú hitelek folyósítását. A helyzet érdekessége, hogy Kulcsár és Bitvai épp a törvénymódosítás elfogadásának másnapján találkozott. Az elfogadott törvény értelmében így már elvileg nem is volt szükség Bitvai közbenjárására.

De mi lett a pénzzel? Az eljárás során nem merült fel arra vonatkozó adat vagy gyanú, hogy a pénz eljutott volna a gazdasági miniszterhez vagy máshoz - hangsúlyozta kérdésünkre Morvai Attila. A nyomozó hatóság ebben az ügyben meghallgatta Csillag Istvánt is.

Ebben az esetben egyébként nem a pénz átadása a lényeg – hangsúlyozta Morvai Attila. A befolyással üzérkedés bűntette már akkor megvalósult – tette hozzá, amikor a vádlott azt állította, hogy 50 millió forint ellenében elintézi a gazdasági miniszteren keresztül, hogy a Pannonplast ne kapja meg a kért hitelt.
LuigiVercotti Creative Commons License 2002.05.15 0 0 1884
Beindult a Medgyessy gépezet! Lehet, hogy mégsem olyan impotens, ha az eljárás leállítását el tudta érni!
Prófécia: 4 hónap múlva az eljárás újraindul!
Előzmény: Törölt nick (1881)
igazat Creative Commons License 2002.05.15 0 0 1883
PasztorTibi Creative Commons License 2002.05.15 0 0 1882
Kedves confS!

Részemről szavaztam, de nem akarok mosakodni. Mert ugyan a Demokrata és a Magyar Nemzet azt mondta, hogy korruptak vagyunk, ami persze nem igaz, ezért aztán pereljük őket. A Medgyessy perében már megszületett a jogerős ítélet (bár nem tudom, megjelentek-e a helyreigazítások), a miénkben még nem, nem a mi hibánkból.

Pásztor Tibi

Előzmény: sz (1867)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.15 0 0 1881
"...Az egész Gresham-ügy egy mondvacsinált politikai hecckampány volt, most, hogy vége a kampánynak, a hecc is végetért..."

Bizony! Ő volt az első "Egyenként fogunk levadászni benneteket"

De, nem jött be!

Előzmény: PasztorTibi (1879)
PasztorTibi Creative Commons License 2002.05.15 0 0 1880
Kedves Cactus!

Mulder ügynök azt mondaná erre, az igazság odaát van. Biztos van Fidesz párti rendőr (ügyész, stb.), meg Medgyessy párti, de a rendőrség és az ügyészség pingpongjából is látszik, hogy igazából egyik sem tudta és egyik sem akarta fölvállalni, hogy a következő miniszterelnököt vegzálja. Ők is csak emberek.

Amúgy a 3. pontod még bejöhet... 8-)

Pásztor Tibi

Előzmény: Cactus (1875)
PasztorTibi Creative Commons License 2002.05.15 0 0 1879
Sziasztok!

Csak kipukkadt a lufi. Megértem a tisztelt jobboldali kollégák elkeseredettségét, de bele kéne nyugodni, hogy itt nem volt sem vesztegetés, sem befolyással való üzérkedés. Mostantól inkább a következő kormány tevékenységével kellene foglalkozni.

Az egész Gresham-ügy egy mondvacsinált politikai hecckampány volt, most, hogy vége a kampánynak, a hecc is végetért.

Pásztor Tibi

Probatbicol Creative Commons License 2002.05.15 0 0 1878
Feltehetően a 2. pontban irt, jobboldaliaknak fájó verzió az igaz. Tudniillik sokak agyában meg sem fordult a gondolat, hogy Medgyessz esetleg nem követett el bűncselekményt.
Előzmény: Cactus (1875)
Söpört Elek Creative Commons License 2002.05.15 0 0 1877
lms?????? :-))))
Cactus Creative Commons License 2002.05.14 0 0 1876
rendőrség = rendőrség + ügyészség + bírók + mindenki, aki ilyenkor rúg6tja a labdát.
Előzmény: Cactus (1875)
Cactus Creative Commons License 2002.05.14 0 0 1875
Sehogyan sem jön ez ki.

1. A rendőrség korrupt kormánypárti, mégsem tudtak Medgyessy-re ráverni semmit, azaz kétszeresen ártatlan.
2. A rendőrség nem korrupt, akkor meg Medgyessy ártatlan.
3. A rendőrség korrupt MSZP párti, akkor miért nincs még a sitten a teljes kormány?

Van még más lehetőség?

Előzmény: Probatbicol (1872)
sz Creative Commons License 2002.05.14 0 0 1874
ha már van egy aláírt szerződés, akkor szerintem mondhatjuk múlt időben is...
Előzmény: Törölt nick (1871)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.14 0 0 1873
Ez az irói munkásságod része? Vagy egyébként is ilyen vagy?
Előzmény: Probatbicol (1872)
Probatbicol Creative Commons License 2002.05.14 0 0 1872
Mi van, szararcú?
Remélted, mi, hogy jól elhúzódó ügy lesz ez, és gennyes nyálatokkal verhetitek tele a jobboldali sajtót. Na, lehet más gumicsontot keresni!
Előzmény: Törölt nick (1843)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.14 0 0 1871
A kormányfőjelölt a Medgyessy Consulting Kft-beli 80 százalékos tulajdonát május 15-ei hatállyal értékesítette
Figyelj!
Ma még csak 14.-e van. Maximum értékesiti május 15.-ei hatállyal.
Előzmény: Droopy (1870)
Droopy Creative Commons License 2002.05.14 0 0 1870
Szeretettel var a Mea Culpa.

A kormányfőjelölt a Medgyessy Consulting Kft-beli 80 százalékos tulajdonát május 15-ei hatállyal értékesítette. Felesége, Csaplár Katalin szintén eladta 20 százalékos hányadát. A vevők főként a kft. jelenlegi munkatársai, tanácsadók - nyilatkozta a napilapnak Toll Károly cégvezető, akit tavaly júliusban neveztek ki a vállalkozás élére.

A Medgyessy Consulting Kft. egyetlen befektetése a Tiszapüspöki Aranykorona Rt.A mezőgazdasági társaságban egyébként felügyelőbizottsági tag volt a nemrég elhunyt Hofi Géza humorista is.

Droopy

Előzmény: Keveházi János (1862)
Cactus Creative Commons License 2002.05.14 0 0 1869
Mondjuk az ott szavazók közül valószínűleg igen kevés embert lehet mélyebben "megsérteni".
Előzmény: sz (1867)
Cactus Creative Commons License 2002.05.14 0 0 1868
OK, értem. Abban is egyetérthetünk, hogy egyiket sem illik elkövetni - aki eltöri az utcán a kisujjamat, arról azt is el tudom utána képzelni, hogy képes fejbelőni. A reputációja mindenesetre tönremegy.
Előzmény: Törölt nick (1865)
sz Creative Commons License 2002.05.14 0 0 1867
Tegyük fel, hogy egy focicsapat tagja vagy. Valaki azt mondja, hogy korrupt mindenki, esetleg hozzáteszi, hogy kettő kivételével. Innentől kezdve neked kellene mosakodni, hogy te bizony a két kivétel közé tartozol. Szerintem megsértette azt a néhány embert, akik ott szavaztak. Mindegy, ez itt off - kíváncsi leszek, hogy történik-e az ügyben valami...
Előzmény: Törölt nick (1860)
Keveházi János Creative Commons License 2002.05.14 0 0 1866
Medgyessyt az ügyészség megpróbálta előre rehabilitálni. De azt általában csak kivégzés után lehet.
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.14 0 0 1865
Allamtitok es allamtitok kozott nincs kulonbseg, de allamtitok es valasztasi adat titkossaga kozott van.
A titkok differencialtak, van magantitok, uzleti titok, stb.. mindegyik megsertese buncselekmeny, ami konnyen osszemoshato fogalom, mert nagyon atfogo es a tomeggyilkos is koztorvenyes bunozo, es az is aki az utcan lekopi a masikat, vagy amikor hulyeskednek az emberek es egyik eltori a masik kisujjat, az is hivatalbol udozendo, ugyanis az sulyos testi sertes, mert 8 napon tul gyogyul. :))

Előzmény: Cactus (1861)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.14 0 0 1864
Majd most emelődik állami szintre a Tocsik féle gyermekjáték.
Merjünk nagyokat álmodni- Orbán.
Merjünk nagyokat lopni-Medgyessy
sz Creative Commons License 2002.05.14 0 0 1863
Ezt pedig én nem tudom, csak elképzelni tudom... "Szokás szerint" nem lesz semmi a dologból. Egyébként van erről egy topik itt.
Előzmény: Törölt nick (1850)
Keveházi János Creative Commons License 2002.05.14 0 0 1862
A legjobban jellemzi Meggyessyt, hogy a mai napon (május 14-én), holnapi hatállyal (amikor kijelölik miniszterelnöknek) eladta a Medgyessy Consulting cégét Hofi Gézának.
Valszeg 30 millióért.
Ezt hallották meg az ügyészek és ezért szüntették meg a nyomozást a Grasham ügyben.
Aki ugyanis holtakat képes feltámasztani, azzal nem jó ujjat húzni.
Cactus Creative Commons License 2002.05.14 0 0 1861
Ilyen értelemben van különbség államtitok és államtitok között?

PS. Abszolút nem értek a dolog jogi oldalához, tényleg csak érdeklődés.

Előzmény: Törölt nick (1860)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.14 0 0 1860
Ez abszolut jogos felvetes.
A Juszt konkretumokat hozott nyilvanossagra, amelyek konkret szemelyekhez kothetok, Ader pedig nem.
Nem arra ertem hogy, Adar amit nyilvanossagra hozott, az nem volt konkret, hanem nem lehetett konkret szemelyt beazonositani az nyilvanossagra hozott info alapjan.
Egy statisztikai eredmeny is konkretum, de csakis a maga osszefuggeseiben, viszont nem konkretum senkire sem.
A kulonbseg lenyegi.
Előzmény: Cactus (1855)
medellini Creative Commons License 2002.05.14 0 0 1859
Magat is szeretem szenyor, mert focista. De majd azt nezze meg szenyorsagod, amikor a kabitoszer rehabilitacios kozpont orvosait, vezetoit tunteti ki Szenyor Cherry. Az is mind az en emberem lesz, mert mi nem csak a drogot szalltjuk be Szenyorita Lampagyar alatt, hanem komplett vallakozoi szerzodest kotunk a kabitoszerfuggoek rehabilitaciojara is.
(s aztan Szenyor Cherry talan nem is fogja tudni, hogy a valosagban nem is rehabilizalunk, hanem piacot epitunk)
Előzmény: Törölt nick (1856)
Cactus Creative Commons License 2002.05.14 0 0 1858
Einstein legfontosabb megállapítása (a legalapvetőbb természettörvények egyik alapja) az a megállapítás, hogy amit sehogyan sem lehet megfigyelni, az nincs. Ha M. úgy üzérkedett, hogy nem üzérkedett, akkor nem üzérkedett, ha az MSZP úgy csalt a választásokon, hogy ne lehessen rájönni, akkor nem csalt, eszerint a törvény szerint.

Gondolom naivan én.

Előzmény: Törölt nick (1856)
medellini Creative Commons License 2002.05.14 0 0 1857
Szenyor Brekt

Az elso kettonel mar 4 eves koromban menobb gengszter voltam, a harmadik alatt viszont ehen doglottem. Persze nem is o a hibas, hanem az a focista fonoke. Dios mio, ennek ellenere szerettem ot, mert nalunk elso az egyhaz, masodik a foci es csak harmadik a napi adag.

Előzmény: Mario Brekt (1853)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!