Keresés

Részletes keresés

juditluc Creative Commons License 15 órája 0 0 35238

Köszönöm a hozzászólást! :)

Előzmény: Maldív2016 (35236)
juditluc Creative Commons License 15 órája 0 0 35237

Át;) És nem a Fb a lényeg;)

Előzmény: sifrefel (35235)
Maldív2016 Creative Commons License 25 órája 0 0 35236

2016-ban voltunk Bandoson, nem vettünk helyi SIM-et, és tökéletesen működött minden. 259 villa volt a miénk.

Előzmény: sifrefel (35235)
sifrefel Creative Commons License 1 napja 0 0 35235

Nem fogsz tudni helyi 15-20 dolláros SIM nélkül az óceán közepéről rögtön és azonnal FB posztolni, biztos átgondoltad :D

Előzmény: juditluc (35233)
guran3 Creative Commons License 1 napja 0 5 35234

Utazás Budapest-Amszterdam-Abu Dhabi-Male útvonalon volt. 4 éves gyerekkel nem volt leányálom, nem javaslom ezt az útvonalat. A gyerek a malei érkezés után azt mondta többet ne utazunk ide, elfáradt. KLM- Etihad kombóval semmi baj nem volt, még a csomagokat se hagyták el. A reptéren kevesen voltak 10 perc se volt az útlevélvizsgálat. Nehezen találtuk meg a Bandos képviseletét, volt vagy félperc. Várattak egy kicsit gondolom vártak még valakire, de nem érkezett, így maximum 10 perc után a hajón voltunk és utaztunk a sziget felé. Körülbelül 20 perc után már a szigeten voltunk, a szokások fogadtatással. Check in volt egy fél óra (információkkal együtt), de utána még várnunk kellett, mert még nem volt kész a szoba! (14 óra után érkeztünk!!!) Fizetésnél vagy 50USD kevesebbet kellett fizetni a szállásért, mint amit a booking mondott, nem reklamáltam. Ezután golfkocsival elvittek a 195-ös szobába. Délután 4-kor már az óceánba fürödtünk. 

Szoba (standard) nekem tökéletesen megfelelt, egyedül a fürdő színei nem tetszettek és hogy zuhanyzó volt. Elhelyezkedése a szobának: közel a nagy strandhoz, ez jó és snori szempontból is a kiváló. 180-as szobát (környékét) és néhány deluxe bungalót nem választanék, mivel a dive center mellett (körül) építkezés van.

A korallok sajnos elég lepusztultak, de a halak kárpótolnak mindenért. Néhol 5-10 méterre vannak a korallok és a szép halak. Cápából a legnagyobb körülbelül 1 méteres lehetett, amit a vízben láttam kb. 2 méterre volt tőlem. 

Étkezés nekem remek volt, terveztem, hogy elmegyek egy fizetős étterembe, de végül nem tettem. A gyerekeknek volt gyerek menü hagyományos európai ételekből. Én curry ettem curryvel... Aki nem szereti az ázsiai kaját az se fog éhen halni. Egy bajom volt, nekem nem voltak elég csípősek az ételek. Reggelinél 2 fajta szalámi és sajt volt. A beef a jobb szerintem. Ebédnél és vacsoránál minden volt ami szem-szájnak ingere.

Mi a tenger után, mindig elmentünk a medencébe, mivel így lemostam magamról a só és a homok nagy részét. Ott a bárban koktéloztunk (alkoholmentes), vagy üdítőztünk. 

All. inc kontra félpanzió: Nekünk 600 vagy 700 Usd-vel volt több az all. inc., mint a reggelis ellátás. Szerintem alkohol nélkül leittuk az árat és még ott az ebéd és vacsora ára.

Programok: mi üvegfenekű hajóval kirándultunk és esti horgászaton voltunk. Nekem beakadt egy körülbelül  2 kg-os tonhal. Breeze bárban utána ezt felszolgálták, teljesen ingyen. 

Borravaló: Nem nagyon láttam, hogy mások adtak volna. Nincs állandó asztal az étkezéseknél, így igazán nem is tudsz adni. Nem láttam az értelmét, nem kaptam jobb szolgáltatást, ha adtam.

A sziget méretei miatt sokat lehet sétálni, van wellness és gyerekeknek játékszoba, különféle foglalkozások.

Hazautazás sajnos túl hamar eljött. A gyereknek ekkor már az volt a kérdése mikor jövünk vissza (hosszú utazás ellenére)?Legalább 10 nap kell, ha a pénztárca és idő megengedi. 

Airfrance nem volt semmi baj a kiszolgálás jobb volt, mint az Etihadon. Párizsba a csomagunk lekéste az átszállást, 1,5 nappal később érkezett meg. 

Időjárás: nekem tökéletes volt, 1 nap volt esősebb, de különösebben nem zavart a vízben. Napimádók azért ne októberben és novemberbe utazzanak ide.

juditluc Creative Commons License 1 napja 0 0 35233

Kedves Funghi!

Neked is nagyon köszönöm! Igen, akkor biztos, hogy nem kell aggódjak emiatt, most már nyugodt szívvel mehetek helyi SIM nélkül. :)

Előzmény: Funghi (35232)
Funghi Creative Commons License 2 napja 0 0 35232

Kedves Judit, mi a 212-s bech superior bungalóban voltunk. Wifi ott is volt - a szobában volt a router, így hasított rendesen. Ahogy elnéztem az egy éven belüli hozzászólásokat a "szobákban" biztos van wifi, pár évvel ezelőtt volt gond.

Előzmény: juditluc (35224)
juditluc Creative Commons License 2 napja 0 0 35231

Kedves ctomi2!

Nagyon köszönöm a tapasztalatodat! Nem tudom, melyik bungalóban leszek, de most már azt gondolom a kapott infók alapján, hogy talán mindenhol működik. Legalábbis nagyon bízom benne:) Nem fogok SIMet venni így, ha többen is azt írjátok itt,h jól megy a wifi.

Viszont már több féle szúnyogirtót is beszereztem:)

Előzmény: ctomi2 (35230)
ctomi2 Creative Commons License 3 napja 0 0 35230

Kedves Juditluc!

Mi idén àprilisban voltunk a 182-es beach bungiban(recepciós közeli) és teljesen jó volt a wifi.

Netezés,kép-videofeltöltés wiber telefonàlàs is ment tökéletesen.

Remélem segített.

Előzmény: juditluc (35229)
juditluc Creative Commons License 3 napja 0 0 35229

Akkor nem én vagyok a béna, hogy nem találtam...:) 

Nem ment félre végülis, csak dupla lett, és nem akartam "trollkodni", de akkor marad. Bocsi.:)

Köszi a választ Neked is!

Előzmény: seci (35227)
juditluc Creative Commons License 3 napja 0 0 35228

Oh, nagyon köszönöm, ez jó hír! Van ugyan City SIM-kártyám, de ott sajna nincs netszolgáltatásuk. Helyi SIM kellett volna hozzá, de így akkor nem veszek, ha van használható wifi. Köszönöm! 

Előzmény: Peponi73 (35226)
seci Creative Commons License 3 napja 0 0 35227

Sehogy. Ha valami nagyon felrement, akkor irsz ide https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9111525 es megkered a moderatorokat, hogy toroljek.

-seci

Előzmény: juditluc (35225)
Peponi73 Creative Commons License 3 napja 0 0 35226

Szia!

Igen van, egész jól megy. Viber-en is tudtunk beszélni a családdal. Kint a teraszon is ment. Fotót is lehetett feltölteni.

Előzmény: juditluc (35224)
juditluc Creative Commons License 3 napja 0 0 35225

JA, és légyszi segítsetek: hogy kell szerkeszteni/törölni egy hozzászólást? Sehol nem látok ilyen opciót...

juditluc Creative Commons License 3 napja 0 0 35224

Kedves Sun Island- ismerők!

Több féle infót olvastam, így megkérdezem itt is: a "superior beach bungalóban" van ingyenes wifi?  Néhány helyen azt írják, hogy csak a közös helyiségekben. Máshol viszont (pl. itt is) azt olvasom, hogy "teljesen jó a wifi mindenhol, a bungalókban is". 

Akinek van friss tapasztalata, légyszi világosítson fel! :)

Köszönöm szépen! 

juditluc Creative Commons License 3 napja 0 0 35223

Kedves Sun Island- ismerők!

Több féle infót olvastam, így megkérdezem itt is: a "superior beach bungalóban" van ingyenes wifi?  Néhány helyen azt írják, hogy csak a közös helyiségekben. Máshol viszont (pl. itt is) azt olvasom, hogy "teljesen jó a wifi mindenhol, a bungalókban is". 

Akinek van friss tapasztalata, légyszi világosítson fel! :)

Köszönöm! 

Anbati Creative Commons License 3 napja 0 0 35222

Sziasztok! Ha a vízalatti élővilág, sznorkellezés, színes korall az elsődleges, melyik szigeteket ajánlanátok? 

moonwalkr Creative Commons License 3 napja 0 0 35221

Innen a fórumról tömegével. 
üsd be a keresőbe, hogy “Aaramu” és már olvashatod is.

Előzmény: manna13 (35218)
Beuska 10 Creative Commons License 4 napja 0 0 35220

De jó neked, hogy Bandoson vagy. Mi Januárban voltunk. Imádtuk... 

Most ujratervezés van. Gyorsan visszaolvasok, hátha találok nagyon jó szállást.

Előzmény: guran3 (35186)
Maria Hausert Creative Commons License 4 napja 0 0 35219

Ok, das kann ich verstehen. Ich werde demnächst mit https://www.accept-reisen.de/tanzania-safaris-sansibar nach Tansania reisen und lasse die Eindrücke vor Ort auf mich wirken. 

Előzmény: manna13 (35218)
manna13 Creative Commons License 4 napja -2 0 35218

Sziasztok 

Utazott mar valaki az Araamuu utazási irodaval?

ctomi2 Creative Commons License 5 napja 0 0 35217

Szia Vilàg utazo !

Mi idén àpr 1-én voltunk Sunon.Megkérdezhetem melyik irodànàl foglaltatok ?

Mi neckivel voltunk de most kicsit bizonytalan hogy jövőre kinél foglaljak.

Köszönöm

juditluc Creative Commons License 2019.11.04 0 0 35216

Ez hasznos lehet, köszi! Valszeg jobban járok, mintha visszaváltom itthon:) Bár valamennyit azért hagynék a hazaútra, de ez jó lehet.

Előzmény: sifrefel (35214)
juditluc Creative Commons License 2019.11.04 0 0 35215

Köszönöm mindenkinek!

És igen, jogos: több "bározás", több jatt :). 

Előzmény: Funghi (35213)
sifrefel Creative Commons License 2019.11.04 0 0 35214

Amennyi kp. rajtatok marad a végén, azt ott hagyhatod a végelszámolásnál, a különbözetet meg kifizeted kártyával. Kétszer voltam, mindkétszer fizethettem így.

Előzmény: juditluc (35210)
Funghi Creative Commons License 2019.11.04 0 0 35213

Elnézést pongyolán fogalmaztam.

A fogyasztás, bármi is legyen, az a végén kártyával fizetendő, de a borravaló nagysága nőhet, ha több helyen veszel igénybe szolgáltatást, több helyen adsz borravalót. :-)

Előzmény: juditluc (35211)
Peponi73 Creative Commons License 2019.11.04 0 0 35212

Jól mondod, a bárban fogyasztott dolgok, az ebédhez vagy vacsihoz az italok-üdítők mind szobaszámlára mennek. A kirándulások is.

Ha átmész esetleg a Holiday-re, adnak egy kis kártyát, az ott fogyasztott dolgokat is a szobaszámlára teszik. Mi ott vettünk pár ajándékot, azt kp-vel fizettük a kis üzletbe.

A borravaló kp-s csak igazából.

juditluc Creative Commons License 2019.11.03 0 0 35211

Alkoholt nem iszom, szóval a "bározás" max.napi 1-2 üdítő lesz (nem AI-t, hanem teljes panziót kértem).

juditluc Creative Commons License 2019.11.03 0 0 35210

De a "bározást" meg a programokat nem a szobára terhelik,es távozáskor fizetem (a kártyámmal)? Akkor ugye arra sem kell kp. 

Mintha azt olvastam volna,h a fakultatív progikat is a végén kell rendezni. Vagy azokat akkor,amikor igénybe veszem,és csak kp-ben lehet?

Egyébként a 200 dollárt 1 főre gondoltam, nem tudom,ez kiderült-e az írásomból. :) 

n.tomika Creative Commons License 2019.11.03 0 0 35209

Igazából szerintem attól függ mennyire lesz szükségetek, hogy mit csináltok!  A programok árát nem tudom, mert mi nem voltunk, pedig 6éjszaka után jár egy ingyenes, de arra sem mentünk. Úgyhogy mi ilyenekre nem költöttünk. All inclusive ellátással voltunk, így igazából italra csak olyanokra költöttünk, ami nem része az all inclusivenak. Ami költség volt még a bicikli valamint a takarítónak, pincéreknek a sok 1dolláros!  Valamint utolsó nap délben kicsekkoltunk és 6kor indultunk a szigetről így a kettő közötti időszakban fizetős ha iszol.... Úgyhogy nagyjából elég lehet a 200$. Egyébként kártyát a recepción elfogadnak. 

Előzmény: juditluc (35207)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!