Keresés

Részletes keresés

Bandos Creative Commons License 19 órája 0 1 37926

Szia Peponi!

 

Köszi a bejelentkezést, és a csodás képeket! 

Hát igen, Filitheyo-n van az egyik legnagyobb "pálmasűrűség" a maldívon, és a reef is pazar!

Itthonról majd várjuk a hosszabb beszámolót is.

További jó nyaralást az utolsó 1-2 napra!

 

Bandos

Előzmény: Peponi73 (37924)
Bandos Creative Commons License 19 órája 0 0 37925

Szia jmp,

 

Ez a Sirru Fen Fushi nem semmi! Csodás hely lehet! Jól teszitek, hogy visszamentek oda!

De a többi sziget is klassz, ahol az elmúlt években voltatok!

 

Mi 2019-ben Dremland-en voltunk, a 2020 a COVID miatt kimaradt, majd 2021-ben márciusban barátokkal (akiknek első maldív út volt) Ukulhas lakott sziget (pozitív meglepetés!), utána júliusban Furaveri, 2022-ben januárban Filitheyo (negyedszer), augusztusban Sun Siyam Irufushi, tavaly pedig Amari Havodda, ami gyakorlatilag az egyenlítőn van, az egyik legdélebbi resort, 440 km délre Male-tól.

Előzmény: jmp (37921)
Peponi73 Creative Commons License 1 napja 0 1 37924

 

Szia Álom, Bandos!
Jól érezzük magunkat. 😊😊Az első 5 nap végig szuper idő volt, tegnap (13-án) estére kaptunk egy kiadós zuhit. Ma felhős napos volt.Az olvasottak alapján ilyennek képzeltük a szigetet. Közel a zátony, jól ki lehet menni, rengeteg a hal. Kétszer delfin csapat is elúszott a letörésnél.Teknőssel is lehet találkozni.

Imádom a pálmákat, hát itt van bőven, fotózhatom minden nap 😃Nekem az ételek nagy része csípős, de aki szereti, az válogathat bőven. A saláták finomak, lehet tésztát is készítettni. Sajnos szerdán reggel jövünk haza.Ma szuper volt a naplemente.
Üdv.: Peponi

Álom60 Creative Commons License 2 napja 0 0 37923

Kedves Peponi,

 

Gyönyörű képek. Hogy érzitek magatokat, milyen az időjárás? Hogy tetszik a sziget Nektek, mennyire olyan, mint amire gondoltatok?

Előzmény: Peponi73 (37922)
Peponi73 Creative Commons License 2 napja 0 0 37922

Pár kép még Filitheyo-ról 😃

jmp Creative Commons License 2 napja 0 0 37921

 

Fairmont-ra https://sirrufenfushi.com/ Új neve Sirru Fen Fushi Maldives megyünk most vissza! Jönnek testvéremnek velünk, 2 éve is ott voltunk akkor párom anyukájával. Ott találtam akkor egy Bungalót aminek két hálószobája volt és közte egy nagyobb nyitott nappali, így zavartalanul bárki azt csinál a szobájába amit szeretne de mégis együtt vagyunk napközben ha akarunk és nem kell mindig valakihez átmenni ha beszélgetni akar az ember. 

 

2 éve is minden remek volt, viszonylag nagy a sziget szerintem ár érték arányban is normális áron dolgoznak ahhoz képest, hogy 5 csillagos a hotel. Szép a sziget van még rajta elég homok, nem mossa még annyira a partokat mint láttam egy-két szigeten már évekkel ezelőtt is. Azt látom az időjárás már nem pont olyan mint régen volt. Ugye 10 éve még az ember decembertől-májusig mehetett és maximum 1-1 zárt csípett el ami még öröm is volt, hogy lát az ember monszun szerb esőt :)  Majdnem minden évben voltunk azóta 1-1 évet kihagyva, de akkor mindig megbántuk, hogy nem mentünk :) 

 

Utolsó szigetek vissza fele dátumban:

- Fairmont - aminek a neve látom most változott meg a napokban :) remélem a foglalásunk meg van :))) Sirru Fen Fushi Maldives - az új régi neve :)

- Vakkaru 

- Anantara Dhigu

- Shangri-Las Villingili - ezt nem ajánlom a partszakasza miatt, de lehet azóta már sokat fejlődött.

 

Bármelyikről kell információk valakinek megírom a tapasztalatokat..

 

 

Előzmény: Bandos (37907)
rebecha Creative Commons License 4 napja 0 0 37920

De onnan és nem változtattam a nevemet Kedves Flögi. A te leírásaid sokat segítettek ott nekünk. Tenerife is örök szerelem marad. DE MOST A maldív lett az új már minden nap csak arra gondolok,hogy mikor lehetek ott újra. Nagyon várom a januárt.☀️

Előzmény: Léna007 (37919)
Léna007 Creative Commons License 5 napja 0 0 37919

Én is követem, amiket írtok, csak nincs mit hozzászólnom. ,-)

 

Jajj, aza kék és a képeken...mikor nekünk kezdettől szakadt az eső, kcsit féltem, hogy csak szürke színú képeim lesznek, de aztán lett kontrasztos is. Már fotóalbumot is készítettetm.

 

Rebecha, most hogy írtad a Kanárikat, nem ismerjük mi egymást már azokból a topikokból, csak akkoriban még másképp írtad a neved (talán két cc-vel)?

 

Szerintem is mindekinek az utazási stílusát illik tiszteletben tartani. ;-)

Előzmény: moonwalkr (37914)
Peponi73 Creative Commons License 6 napja 0 1 37918

Még egy kis Filitheyo

Bandos Creative Commons License 6 napja 0 1 37917

Szia Peponi!

 

Köszi a képeket.

Még, még, még!

 

Képeket is várunk, és persze egyéb Filitheyo-s helyszíni élményeket és benyomásokat is.

Mi az ami a szigeten a legjobban tetszik?

 

Bandos

Előzmény: Peponi73 (37913)
rebecha Creative Commons License 2024.04.09 -2 0 37916

Kedves Moon!

Azt hittem, hogy már nem is fogsz válaszolni. De Te egy úriember vagy. Hidd el szívem szerint busines class-on vagy a Jakob Zoli magángépén utaznék... csak legalább csak egyszer megmutathatnám a férjemnek,hogy milyen érzés egy boinggen fellszállni. De mindegy. Erre az életre ezt dobta nekünk a gép. Én így is boldog vagyok, hogy a Maldívra mehetek pancsolni. Jan. 12-29-ig megyünk. Diffushira igaz nem olyan szép mint Fillitheyo. Már csak 6 óra a várakozás így egy 20 o/o -os akcióval 400 e ft-ból megvan a jegy 2főrecsomaggal üléssel nagyobb lábtérre l. Mi 12 éve velük repülünk még soha semmi probléma nem volt. Eddig minden ősszel a Kanári szigetekre jártunk,3-4 hétre csak ott nagyon hideg a víz ,meg elözönlötték a migránsok. Ézt cseréljük most a Maldívra.A továbbiakban is számítok a jó tanácsaidra.

Tisztelettel, köszönettel és szeretettel: Rebecha

Előzmény: moonwalkr (37914)
moonwalkr Creative Commons License 2024.04.09 0 0 37915

Jajjj Istenem! Filitheyo!!!!

 

 

Még, még, még...:)

Előzmény: Peponi73 (37913)
moonwalkr Creative Commons License 2024.04.09 -1 0 37914

Ne érts félre, azért mindenkit nagyon tisztelek, aki megvalósítja az álmait, akkor is, ha ez nem karikacsapásszerúen megy (akár anyagilag, akár egészségileg, akár másképp). Ezt sohasem szólnám le. Sőt minden megbecsülésem a Tied és Lénáé.

 

De a fapadosok ügyeskedésére mindig igyekeztem felhívni a figyelmet. Talán nem vagyok mindig naprakész belőlük, nem figyelem a tevékenységüket, de eddig az volt a sztenderd, hogy a két Wizz gép között 20 óra volt az átszállás. Ha ezen változtattak, az jó pont. De majd lesz más trükkjük...

Lehet, hogy bigott fapados-ellenes vagyok, de eddig mindig volt valami rossz tapasztalatom velük. És ez a fórum a tapasztalatok megosztásáról  szól. Csak hangot adtam neki.

 

Ettől persze elfogadom, hogy ha más az én rossz tapasztalataim ellenére is őket választja. Szabad világban élünk, szokás mondani:)

 

Drukkolok Neked a következő utadhoz.

 

 

OFF

 

Szép lassan készül a thai beszámoló is:)

 

ON

Előzmény: rebecha (37905)
Peponi73 Creative Commons License 2024.04.09 0 1 37913

 

Mobilról küldöm, nem tudom milyen lesz a minősége

 

Peponi73 Creative Commons License 2024.04.09 0 1 37912

50-s házikó

Kilátás a teraszról

Peponi73 Creative Commons License 2024.04.09 0 0 37911

Pár kép 😃

Peponi73 Creative Commons License 2024.04.09 0 1 37910

Szia Álom!

Egész jó volt a repülés, Bp-Dubai közt csak ketten ültünk a hármas székeknél. Dubai-Male már tele volt. Helyi idő szerint 11.40-kor szállt fel a hidroplan, és 12.15 körül érkeztünk meg a kinti stégre, majd hajóval a szigetre. Kis megbeszélés, majd elkísértek a szobánkba. 50-t kaptuk, nagyon tetszik, itt keskenyebb a part. Majd rakok fel képeket. 

Előzmény: Álom60 (37909)
Álom60 Creative Commons License 2024.04.08 0 0 37909

Szia Peponi73, 

 

Nagyon vártam, hogy bejelentkezz Filiről☺.

Milyen volt az utatok, hányas bungiban vagytok, milyen a part?

Előzmény: Peponi73 (37908)
Peponi73 Creative Commons License 2024.04.08 0 2 37908

Sziasztok!

Üdvözlet Filitheyo-ról 😊

Szép az idő, sok szép hal van a vízben.

Köszönöm a sok infót, jól jöttek!

 

Bandos Creative Commons License 2024.04.07 0 0 37907

Helló öreg harcos jmp!!!!!!!

 

Welcome again!

Jó régen voltál itt a fórumon, de remélem közben sokkal többet voltál a maldívon!

Mikor voltál utóljára, és melyik szigeten, és mikor utazol legközelebb, és hová?

 

Nálam a maldív nyaralások száma egyszerűbb, az eddig 27, 2002 óta, ezt fejből tudom.

Mindössze egyetlen év maradt ki, a 2020, a COVID miatt, bár akkor is volt foglalásunk nyárra, de le kellett mondani.

A szigetek számával már én is bajban vagyok, az előbb próbáltam összeszámolni, azt hiszem 23, ebből 21 resort, és 2 lakott sziget, és nincsenek benne azok a szigetek, ahol csak kiránduláson jártunk. És persze vannak kedvenc szigetek, ahol többször is voltunk (a Royal Island vezet 5-el, szorosan a nyomában Filitheyo 4-el), és közben több olyan nyaralás is volt, ahol nem egy, hanem két szigeten is voltunk.

 

Örülnék, ha utolérnél!🙂

Előzmény: jmp (37906)
jmp Creative Commons License 2024.04.07 0 0 37906

Most már össze számolom mennyi szigeten voltam, de még mindig vezetsz szerintem )))

Előzmény: Bandos (37880)
rebecha Creative Commons License 2024.04.06 -1 1 37905

Szia Moon! Köszönöm,hogy valaszoltál.a kalap evésről csak annyit,hogy mi olyan kalappal köszönünk amilyen van..

És a szemfényvestés is megtörténik. Okktóbertől módosította a wizz a menetrendjét,így sohol nem kell plusz éjszakát eltölteni.Léna is leírta hogy mennyit spórolnak, hogy utazni tudjanak. Ez nálunk sincs másképp. Egy fizetésből élünk, mert 4 éve szrokot kaptam és nem tudok dolgozni ezért, mindig s legolcsóbb megoldást kell keresni. Bízom benne, hogy hamarosan mi is utazhatunk nem csak fapadossal.

Előzmény: moonwalkr (37900)
moonwalkr Creative Commons License 2024.04.04 -1 1 37904

De még ez sem igaz feltétlen.

Mert ez az “olcsó” ez csak szemfényvesztés. Ezt fejtegettem alább, hogy 36e a repjegyekben a diffi, de az “olcsóhoz” nem kalkuláltunk járulékos költségeket (felesleges plusz szállások, transzferek a plusz napok kajái, stb.)

 

Szóval hagyjuk már ezt az olcsót.

Előzmény: seci (37903)
seci Creative Commons License 2024.04.04 0 0 37903

Avagy az embernek sok ideje van olcsobban repulgetni avagy tobbet kolt ra, de nem mennek a szabijából az értékes napok veszendobe.

-seci

Előzmény: moonwalkr (37900)
COOP Creative Commons License 2024.04.04 0 0 37902

Flydubai elég jól tartja ezt az árat egész évben... és a többihez képest ez még úgy ahogy elfogadható...

Előzmény: rebecha (37897)
Léna007 Creative Commons License 2024.04.04 0 0 37901

Na most kidobott, mire megírtam egy második bejegyzést. Az jó lenne, ha mindig jönnének ajánlatok minden légitársaságtól. De így is jönnek már dögivel, persze soha nem oda van az akció, ahova mennénk, meg nekünk a szabadságunknapra pontosan el van döntve félig meddig a munkáltató által, akkor kell mennünk, azon a dátumon, amit egyszer lefixáltunk és ha előtte pár nappal vagy utána pár nappal van olcsó jegy, az nem segít. Nekünk nem az ár van az első helyen, azaz nem az olcsóség. Mi szeretünk nagy, megbízható, magas színvonalú légitársasággal utazni és szívesen kiadunkakár jóval több pénzt is azért, hogy ne kelljen átszállni vagy csak egyszer a lehető legrövidebb átszállással. Ezek általában a legdrágábbak. De egy példaa gyors emelkedésre. Tavaly novemberben Turkish, Singapour Airlines jegyek 1000 Euro körül voltak tőlünk Indonéziába, most 1500 körül vannak már. Elsőnek mi mindig a repjegyet vesszük meg. A szállásokat 1-2 hónappal utána kezdjük foglalgatni és legutolsónak a bérautót (ha olyan helyre utazunk, ahol lehet), de mind a szállás, mind az autó ára magasan felfelé szokott menni, ahogy megy az idő az utazás felé. Jó annak, aki flexibilis és ő dönti el az utazása napját. Az még sokat variálhat. Mi már sokszor megvettünk repülőjegyet egy évvel korábban is, de most már nem tehetjük meg, mert augusztusban el kell dönteni, ki mikor megy szabira, egyszerre csak egy mehet el és onnantól, hogy megegyeztünk egész jövő év végéig ehhez vagyunk kötve. Ha biztos vagy már benne, hova szeretnél utazni és találsz most már neked megfelelő árban jegyet, ne tétovázz a vétellel.

Előzmény: Léna007 (37899)
moonwalkr Creative Commons License 2024.04.04 -2 0 37900

Én a Kayak.com-on szoktam nézni a repjegyeket.

 

Ha most beírtam egy random januári kb. 3 hetes időablakot (te nem írtál konkrét dátumot, de kipróbálhatod). A FlyDubai-t dobta fel legolcsóbbnak, ami mostani árfolyamokon 298/főre jött ki, ami abszolut versenyképes a Te Wizz-eddel.

De a következő lépcső a Turkish, ami még 36eFt-tal drágább.

 

És itt jön az, hogy ha Te kihozol egy éjszakát Abu Dhabiban + 1 éjszakát Maléban oda-vissza transzferestől, akkor én megeszem a kalapom. Ráadásul nincsenek feleslegesen kihulló napok (a Turkish-sel pl. cakom puder 12 óra alatt kinn vagy), stb. stb. stb.

 

Jó nézegetést

Előzmény: rebecha (37898)
Léna007 Creative Commons License 2024.04.04 0 0 37899

Szia Rebecha. Tapasztalatom csak a repülőjegy vételben van. Mi mindig direkt a légitársaságnál vesszük, általában nagyobb cégeket választunk, nem fapadosokat, mert abban sajnos a mi városunkból nincs választék. Általában minden hónappal az uatzás felé, egyre jobban emelkedik a jegy ára. Mi olyan 8 hónappal korábban szoktuk megvenni. A szállásokhoz nem tudok hozzászólni.

Előzmény: rebecha (37895)
rebecha Creative Commons License 2024.04.04 0 0 37898

283E FTFŐ BOCSI elírtam

Előzmény: rebecha (37897)
rebecha Creative Commons License 2024.04.04 0 0 37897

Flydubai van most 83ft/ fő. A szállás apartman ár Diffushhin. Thailandon én sem mennék félpanziósba. A flydubainál is külön kell fizetni azcülésért. Már nagyon régen repültem(kb. 30 éve) nem fapadossal, akkor még más volt a módi.éjjel végignéztem az általam ismert légitársaságokat+ skyskenner.most ez volt a legolcsóbb jegy.Vagy...holvérdemes még keresgélni???

Előzmény: moonwalkr (37896)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!