Keresés

Részletes keresés

HA-SLN Creative Commons License 2002.03.13 0 0 122
csinnKA !!!!!
Most néztem meg csak a képeiteket!:-)))
És még én oktattalak ki benneteket...........
Ez a naplementés fantasztíkó
Nem hittem el, hogy ti csináltátok, csak mivel rajta van a dátum!:-))
És az a "bungaló elölröl" is rendkívüli ráérzésre utal!
Tényleg gratula!
Előzmény: csinnnKA (116)
HA-SLN Creative Commons License 2002.03.12 0 0 121
Sziasztok!
Sajnos egy kis időre kimaradtam, és nem tudtam írni.:-( Sajnos volt egy autóbalesetem, utána meg netem nem volt....:-( De végre itt vangyok!

Szóval Maldív tali mikor legyen?

Látom ismét kezdtek belebonyolódni a számolgatásba.
Ti hol nézitek ezeket a borzalmas árakat?
A téma épp aktuális! Vasárnap néztem utána, hogy az idén tervezett nyaralásom kb mennyibe is kerülne. Egy kis tapasztalat, kis utánajárás, és szerintem 2 hét félpanzióval bőven kijön költőpénzel is úgy negyedmillióból fejenként.
És én még ezt sem mondanám olcsónak.
Ha valaki kíváncsi lenne hogy jön ez ki az írjon, mivel nem szeretnék irodákat reklámozni.

A repjegy tényleg reális, kb 150.000.- de szállást én már foglaltam ott 13 dollárért kajával együtt is.
Tehát..........

Sajnos mindenkinek az a kényszerképzete, hogy aki messzire utazik, az drágán teszi!
Aki messzire akar menni, az fizesse meg!
Ha már Maldív, akkor ne legyen csóró!
De lehet kétszer el lehet menni ugyanannyiért, és akkor az nem csóróság.

aTTILa Creative Commons License 2002.03.12 0 0 120
Köszönöm HóGoLYó-nak és csinnnKA-nak!

Valamelyik adat meglepett(utazási iroda ára), de azért kb én is így számoltam...

Amint kezdek vlmit szervezni (kb fél év, mert nemrég jöttem haza egy másik hasonló szép helyről), majd megírom, esetleg addig is ha van még vlmi ami eszetekbe jut, akkor várom...

Még egyszer köszi,

Sok jó utazást!

HóGoLYó Creative Commons License 2002.03.11 0 0 119
aTTILa !

Nekünk azt mondták az utazási irodában, hogy úgy olcsóbb az utazás, ha Bécsből indul a repülő ill. többször kell átszállni.A mi repjegyünk 185000 Ft volt.Az útvonalunk Budapest-Párizs,Párizs-Malé.
A szállás 5* szigeten 30000/nap regelivel és vacsival.
Ettől persze vannak szerényebbek is.Próbáld meg a last minut utakat.

Előzmény: aTTILa (106)
csinnnKA Creative Commons License 2002.03.11 0 0 118
Akkor a rencered monnyon le! :-/
Beállítások rendben???
Előzmény: BlueBird (117)
BlueBird Creative Commons License 2002.03.11 0 0 117
Sajnos itt is csak piros ikszet látok.
Előzmény: csinnnKA (116)
csinnnKA Creative Commons License 2002.03.11 0 0 116
Előljáróban megkapod kedvenc naplementés képemet:
Előzmény: BlueBird (115)
BlueBird Creative Commons License 2002.03.11 0 0 115
: )
Előzmény: csinnnKA (114)
csinnnKA Creative Commons License 2002.03.11 0 0 114
Ne politizáljunk... bár én mindig is sejtettem, hogy baj van a rencerrel! ;-)
Előzmény: BlueBird (113)
BlueBird Creative Commons License 2002.03.11 0 0 113
Lehet, hogy a rencer miatt.
Előzmény: csinnnKA (112)
csinnnKA Creative Commons License 2002.03.11 0 0 112
Hogy-hogy-hogy-hogy??? :-O
Ezt nem értem!
Klikk a linkre... nekem müxik rendesen... neked mi(ért) nem??? :-(
Előzmény: BlueBird (111)
BlueBird Creative Commons License 2002.03.11 0 0 111
Kedves CsinnnKa köszönöm szépen, de nem bírom megnyitni : (
Előzmény: csinnnKA (110)
csinnnKA Creative Commons License 2002.03.11 0 0 110
Attila!
Biztos vagyok benne, hogy lesznek itt olyanok, akik igazán tudnak segíteni neked, addig is én adnék 1-2 infót (amit ugye én /is/ tudok)! :-)
1. Repjegy 150-170e között (attól függően, hogy hol rendeled). Lehet utazási irodán keresztül, vagy közvetlenül Malévtól!
2. Megmondom őszintén, amikor precízen utánaszámoltunk, kicsit rácsodálkoztunk: utazási irodával olcsóbb volt a szállás (hangsúlyozom: a miénk!), mintha a neten, a honlapjukon keresztül foglaltunk volna. (Utazási irodás csaj elmondta: igen jelentős kedvezményt kapnak az utazási irodák a maldívoktól, hiszen így fixen el van adva x szobájuk.) Ezt a kedvezményt Te -mint kívülálló civil- nem kapod meg. Tehát még így is (vagyis hogy az utazási iroda ráteszi a hasznát) olcsóbb volt rajtuk keresztül.
3. Költőpénz szerintem nagyon egyéni (hány kirándulást akartok, ill. milyeneket, mennyit és mit isztok stb.).
4. Kizárólag(!) oda tudsz menni a szigetedről, ahová ők kirándulást szerveznek. Maléra, a fővárosba csaknem mindenhonnan van kirándulási lehetőség, ezen felül nyilván néhány környékbeli halászfaluba és üdülőszigetre. Sehonnan nem utazgathatsz akárhová! (Ennek elsősorban utazási-eszköz-béli feltételei hiányoznak, magyarán: nincs mivel utazgatnod.)
5. Én esküdni mertem volna, hogy nyáron nem szabad nekivágni, de Laci&Jucua elbizonytalanítottak. A mi szigetünk pl. július-augusztusban "zárva" van, illetve egy részében "negyed-gőzzel" működik, a monszun, a trópusi esős-szeles-viharos hetek miatt, a személyzet 70 %-a ekkor megy szabadságra.
6. Két főre egy szolid utat? Meerun 700e Ft körül jöhet szóba a legolcsóbb, nekünk majdnem egy milla volt (költőpénzzel együtt). Igaz, január elején, ami ott is főszezonnak számít! :-)
7. Spórolást a Maldívokon felejtsd el (4 $ egy liter ásványvíz!!!). A pezsgő-tablettás dologról annyit, hogy a mi szigetünkön kihangsúlyozták, hogy TILOS a vízből inni, mert csak só- és mittoménmilyen szűrőberendezésen megy keresztül az óceán vize, és ez a fajta vezetékes víz kizárólag fürdésre alkalmas. (Voltak, akik a fogmosásból és a jégkockák formájában elfogyasztott víztől erős hasmenésben szenvedtek végig!) De lehetnek olyan szigetek, ahol komolyabb a szűrés, és iható a víz.

BlueBird!
Csss... csak neked... csak itt... csak most... (utána meg a többieknek is)! ;-DDD
Í M E !!!

Előzmény: aTTILa (106)
BlueBird Creative Commons License 2002.03.11 0 0 109
Aha, aha!!!
Előzmény: csinnnKA (108)
csinnnKA Creative Commons License 2002.03.11 0 0 108
Mellesleg most pakolászom fel a honlapomra a maldív képeket... lehet, hogy már holnap elkészülök vele, s esetleg megadhatom a titkos paramétereket az esetlegesen érdeklődőknek! ;-)
csinnnKA Creative Commons License 2002.03.11 0 0 107
Hógolyó!
A túrista-szigeteken tök szabadon öltözködhetsz, ill. bármilyen ruhában mászkálhatsz.
Monokini nem engedélyezett, bár ha saját partszakaszod van, ledobhatod a fürdőruci-felsőt, én több félmeztelen csajszit is láttam, holott hivatalosan tiltott a (fél)meztelenkedés.
Az étterembe általában sehol sem engedélyezett a csak fürdőruha... viszont ha a fürdőrucidra felkapsz egy maxi-pólót, máris szalonképes vagy. (A short-rövidpóló szerelés is elfogadott.)
Ha bementek Maléra (vagyis a főváros-szigetre), a mecsetekbe csak fedett vállal és térddel engednek be. Nekünk mákunk volt, mert a shortos fiúknak és miniszoknyás csajoknak ingyen osztogattak "kölcsön-kendőt", amit szoknyaként magadra kellett kötni... de pl. egy ismerősöm mesélte, hogy nekik ugyanezért (vagyis ugyanilyen) kölcsön-kendőkért 1 $-t kellett fizetni (attól függ, mennyire élelmes az ottani idegenvezető).
Szóval az "őslakos" szigetekre szolidabb szerelés illik (ne felejtsd el, ők muzulmánok!), de "otthon", a saját szigeteteken lehet lazábbra is venni a figurát! :-)

Egyébként a szigetedről annyit, hogy elhaladtunk mellette, ugyanis Meeru Full Moon fölött van! Nagyon szép sziget(nek látszott)! ;-)

Néhány hasznos link:
Hasznos információk a szigetről, telefonszámok
Ez pedig a sziget saját honlapja, ha jól láttam!
Keresgélj a neten, én tömérdek infót csipegettem fel innen! ;-)

Előzmény: HóGoLYó (105)
aTTILa Creative Commons License 2002.03.08 0 0 106
Sziasztok!

Nagyon jo a topic, koszonhetoen a hasznos hozzaszolasoknak!

Nagyon kedvesen egyesek felajanlottak korabban, hogy segitenek esetleg egy utazast megszervezni, ugyhogy nagyon halas lennek, ha valaki, aki mar volt (akar tobbszor is) a Maldiv szigeteken meg tudna valaszolni a kovetkezo kerdeseket:

1. Mo.-n hol lehet/erdemes repjegyet/utazast venni? Kb mennyi jelenleg?

2. Az egesz utat erdemes utazasi irodaval leszervezni, vagy pedig interneten a szallas konnyen leszervezheto egyenileg? Melyik megoldas olcsobb?

3. Mennyi USD koltopenz kell kb egy napra fejenkent? Mennyivel lehet elvergodni valahogy, es mennyivel tudod igazan jol erezni magad (fejenkent)?

4. Mennyire szabadon lehet utazgatni a szigetek kozott? Mennyire draga? (Olvastam, hogy nem igazan lehet akarhova kirandulni...)

5. Julius-augusztus jo idopont-e az utazasra? Melyik masik idopont idealis?

6. 2 fore egy szolid utat mennyibol lehet kihozni?

7. Mit cipeljen az ember magaval, hogy tudjon esetleg sokat sporolni? (Pl. a pezsgotablettas otlet nagyon tetszett:-) )

Elore is koszonettel:

Attila

HóGoLYó Creative Commons License 2002.03.03 0 0 105
Sziasztok!

Sok, sok érdekes dogot tudtam meg tőletek.Mi 3 hét múlva utazunk a Full Moon szigetre.Tudtok róla valamit?
Még egy dologról nem olastam ebben a topikban,hogy van-e valamilyen öltözködési illem?Fiukna hosszú nadrág, lányoknak fedetlen váll stb.
Kösz minden tájékoztatást.

csinnnKA Creative Commons License 2002.02.25 0 0 104
Ja, semmi... csak a 97-esben írt hozzászólásod alapján azt gondoltam, hogy talán árakat is tudsz (értsd: megjegyezted a maldív utak árait), mert az én emlékezetemben csak annyi él, hogy a Malév Airtours nekifutásból jóval drágább, mint a többiek! :-)
Előzmény: aljas666 (103)
aljas666 Creative Commons License 2002.02.22 0 0 103
Nem tudom, én nem szoktam utazási irodával utazni, úgyhogy nincs összehasonlítási alapom.
Előzmény: csinnnKA (98)
CáPeti Creative Commons License 2002.02.22 0 0 102
igen, "szép magyar szó".
de az hazai búvárok körében a magyarítás inkább: snorizni, snorkelezni.
:-)))
Előzmény: csinnnKA (101)
csinnnKA Creative Commons License 2002.02.21 0 0 101
Nálunk a 2 hét alatt egyetlen egyszer volt "vihar".
Azt is azért kell idézőjelbe tennem, mert este furcsa kopogásra lettem figyelmes... kimentem a bungiból, hát látom, hogy ömlik az eső. De úgy, amilyet még világ életemben nem láttam. Csodálkoztam is, mert kb. 5-6 perccel előtte mentünk be a bungalóba, akkor sötétedett be, és előtte még hétágra sütött a nap (amíg ugyi le nem ment). Szóval nagyon hirtelen jött a felhőszakadás. De jó, hogy kimentem megnézni, mert mire ember lezuhanyozott a fürdőszobában, addigra elállt. Tehát az egész nem tartott tovább 10 percnél. Olyan hajladozópálmafás szél akkor sem volt, csak a vízfüggöny.
Mondtuk is Mauruh-nak (pincérünknek), hogy "Itt soha nincs igazi vihar?"
Na erre mondta ő, hogy "Ajajj, dehogynem! Csak épp nem ebben az évszakban, hanem majd május-június tájékán, mielőtt szabadságra megyünk!"
Ezért is volt, hogy olyan nagy előszeretettel érdeklődtem Lacitól a nyári maldív tartózkodásuk iránt, mert én eddig eleve kizártam a tavasztól-őszig terjedő időszakot. Úgy gondoltam, hogy azért sokkal olcsóbbak azok az utak, mert nyilván végig x@r idő van ott olyankor. De ha nem így van... akkor érdekes lehet! (Pláne, hogy én sem vagyok a saját pénztárcám ellensége!)

KORALLOK: bevallom, mi is javarészt csak olyan helyeken snorkelingeztünk (de szép magyar szó), ahol még leért a lábam, mert fóbiám van a nyílt vízeken a túl mély víztől (elég rossz úszó vagyok). A maximum, ameddig rávettem magam, egy másfél-két méter vízmélységű korallszirt, aminek a széléig elúsztam, s a végén megfordulva a túloldalán nagy hirtelen kb. 5-10 méteres vízmélység "fogadott", amitől egyrészt frászt kaptam, tehát elindultam visszafelé, másrészt olyan elementáris erővel ragadott meg a víz, hogy néhány másodpercig egész komoly halálfélelmem volt. Iszonyú erős tud lenni a víz sodrása ott, ahol már ereje van a víznek. Kb. ennyi az összes tapasznyalatom. :-)

Előzmény: CáPeti (100)
CáPeti Creative Commons License 2002.02.21 0 0 100
csinnnKA

Megnéztem és is a linek amit írátál.
Egyik másik képen nagyon ronda fekete felhők vannak. Ezek is olyan jönafelhő-nagyzivatar-elmegyafelhő típusú napi esemény, vagy ezek évszakok szerint változnak ?
A másik, ami feltűnt: a snoris képeken látható "korallszirt" ugye csak a strandon levő ? Voltatok beljebb is ? vagy inkább pontosabban lejjebb is ? Ott milyen a tenger ?

Előzmény: csinnnKA (99)
csinnnKA Creative Commons License 2002.02.21 0 0 99
Laci!
Találtam neked valamit!!! :-)
A nagy keresők segítségével élménybeszámolókat és képeket keresgéltem a neten a szigetünkről, amikor ezt találtam!
csinnnKA Creative Commons License 2002.02.21 0 0 98
A Malév Airtours nem túl drága?
Előzmény: aljas666 (97)
aljas666 Creative Commons License 2002.02.18 0 0 97
A Malév Airtoursnak viszont van társasútja a Maldív-szigetekre, de csak repülőjegyet is lehet náluk venni bárhová, és nem csak a Malév járataira.
Előzmény: bibib (94)
csinnnKA Creative Commons License 2002.02.18 0 0 96
Bizony nem megy... sajnos! :-(
S azért meg kell mondanom, hogy odafelé a Zürich-i átszállás, visszafelé meg Párizs is elég messze volt ahhoz, hogy egy picit morogjunk emiatt. Pláne, amikor repülés közben a SRI LANKAN légitársaság hatalmas gépén utazva az előttünk lévő ülés háttámlájába beépített monitor térképén megjelent Magyarország és a "Budapest" felirat. Itt repültünk keresztül Bp. felett, csak éppen emiatt még 5,5 órát kellett repkedni (pontosabban 2 oda, 2 vissza, plusz a Párizsban töltött másfél órás várakozás).

Hiába... itthon még nem olyan nagyon elterjedtek a maldív utak, hogy érdemes legyen akár csak charter-gépet is indítani... arról nem is beszélve, hogy Maldívon mindenki bőszen mobiltelefonált, jószerivel egyedül mi, magyar szorultunk a 8 $ / perces vezetékes hívásokra. :-(
(Bár előtte felhívtam a Pannon is + a Westelt is, de persze azt sem tudták, hogy hol vannak a Maldív szigetek, s csak a listából kikeresve közölték "sajnálattal", hogy nincs lefedettség.)

Előzmény: bibib (94)
csinnnKA Creative Commons License 2002.02.18 0 0 95
Én "csak" dolgoz! :-)
Meg titkon szívem szakadozik meg... jubleum vanik... egy hónapja lesz, hogy hazajöttünk. Utálom, hogy érzésre már tök olyan, mintha fél éve történt volna. :-(
Épp 7végén meséltük a barátainknak, akiknél vendégségben voltunk: Maldív a világ legszebb, legegzotikusabb, legfantasztikusabb tengerpartja, igazi Édenkert... nem vicc... első perctől az utolsóig úgy éreztük magunkat, amíg kint voltunk, mintha álmodnánk. S számtalanszor, amikor a 28 fokos vízben pancsikolva visszafordultunk, a szigettel szemben, hogy gyönyörködjünk benne, elszorult szívvel gondoltunk arra, hogy nemsokára mindez csupán emlék lesz, s hogy milyen mélyen kell az elménkben (és a lelkünkben) elraktároznunk ezt a képet, a Paradicsom-beli emlékeket, színeket, illatokat, a szikrázóan hófehér homokon, a hihetetlenül türkiz vizet... a sós és párás levegőt... mindent! Komolyan mondom, egy ilyen helyre elmenni (az anyagi csődön kívül) kész mazochizmus! :-)
Előzmény: CáPeti (91)
bibib Creative Commons License 2002.02.18 0 0 94
Malév nem megy Maldív-szigetekre. Nem bírom a pontjaimat sem leutazni, mert Malév-val alig lehet egy-két helyre eljutni. :(
Előzmény: aljas666 (93)
aljas666 Creative Commons License 2002.02.17 0 0 93
Utazz olcsóbban! Malév Airtours bármilyen szolgáltatására beváltható, 500.000 Ft értékű utazási utalvány 450.000 Ft-ért eladó.
20/931-1098

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!