Keresés

Részletes keresés

Tengerimádó László Creative Commons License 2010.08.02 0 0 21375

Sziasztok Maldív rajongó tesóim :)

 

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Mi eddig csak búvárszafarikra jártunk, meg 1x voltunk Komandoo szigetén, de most Januárban 3 baráti családdal, apró gyerekekkel mennénk (1,5-2,5 évesek) és ehez szeretnék egy jó szigetet találni. A csemeték miatt olyan szigetet keresek, ahol van gyerekmedence, nagyon finom a homok, jó a kaja és esetleg van valami kis játszóház is. A szüleiknek meg jó volna egy szép house reef meg bébi cápák. Eddig Sun-t, Filitheyot, Kuredut, Dhonvelit, Vilamendhoot és Ellaidhoo-t nézegettem.

 

Kérlek, adjatok tanácsot.

Búvárszafari ügyben pedig, ha segíthetek szóljatok.

 

Köszönöm

 

L.

 

 

 

 

sirLancy Creative Commons License 2010.08.02 0 0 21374
Mindenkinek nagyon koszonom a segitseget!
szeszék Creative Commons License 2010.08.02 0 0 21373
Sziasztok !
Lassan két éve voltunk, de olvasni szoktam a fórumot egy kis nosztalgiázás ürügyén és így sir Lancy kérdéseire én is válaszolnék pár szóban.
Mi két éve szilveszterkor voltunk Kuredun, nagyon jó választás volt, remekül éreztük magunkat, csodálatos, gyönyörű. sok mindenre már választ kaptál , de én is segítek egy-két dologban.Mi sem találkoztunk szúnyoggal vagy hangyával, illetve csak a bungis részen volt, de az nincs közel sem az O-villákhoz sem Kiss P 83 által említett gyönyörű partszakaszhoz. Mi Ó-villában voltunk és lehet, hogy ma már én is a hidroplán felöli oldalt választanám, mert valóban gyönyörű a partja. Ha átmentek egyébként a másik oldalra valóban nem zavartok senkit.Szerintem is a legjobb étterem az Ó Resort.AI-vel mindenütt lehetett enni, mi koktéloztunk is AI-vel.
Euróval és dollárral is fizethetsz.Tengeri herkentyűk is vannak bőben, bár mi két gálavacsorát is ettünk és mindig volt minden. Szigettúra nagyon jó volt Komendoo szigetére mentünk át és egy lakatlan szigetre. Ez egy sokkal kisebb sziget, mint Kuredu. Javasolnám még a búvárkodást ez talán akkor jöhet szóba, ha két hétig vagytok, de szintén fantasztikus élmény volt. Árakra már nem mindenre emlékszem, de
2009-es januári beszámolómban nagyon részletesen leírtam mindent esetleg keresd vissza. Jó utat.
Ami-da Creative Commons License 2010.08.02 0 0 21372
Szia!

A mi tapasztalataink:
- a fürdiben voltak hangyák, de miután jeleztük és kaptunk spray-t eltűntek. Szunyák sajna voltak, bár látni nem láttuk őket, csak már a csípéseket a lábunkon. Biztos, hogy vinnék rájuk legközelebb valami kencét.
-déli villa puha homokkal :)
-nem
-kávé igen, koktél nem ("ha szépen mosolyogtam", kaptam a kávémba sok tejet)
-igen a sunset cruise
- O restaurant: kellemes volt, mert itt mindig mozgott a levegő, hangulatos, mert minden asztalon egy kis lámpás világított esténként. Juteszembe vacsi itt, csak foglalással! De ezt ne hagyjátok ki.. :)
- csak a 3 fő étteremben
-mi nem
-erről nem tudok sokat, de úgy rémlik két szomszédos szigetre visznek át. Félnapos program. Az egyik sziget lakott, iskolával, helyiekkel.

Én is itt a fórumon kaptam jótanácsként, hogy vigyünk herpesz ellen magas faktorú krémet a szánkra/kapszulát, ez tényleg nagyon jól jött, pedig amúgy nem vagyunk rá hajlamosak.

Egyelőre más nem jut eszembe...

Érezzétek jól magatokat, lazítsatok, napozzatok, mert itt minden adott lesz hozzá.
Előzmény: sirLancy (21366)
Kotász Csabi Creative Commons License 2010.08.02 0 0 21371
Sziasztok Drága Maldívosok.

Igaz már csaknem 6 hónapja olvasom napi rendszerességgel ezt a pompás fórumot, de ez még csak az első hozzászólásom. Az apropója pedig az, hogy eljött a várva várt nászutunk ideje, amit az egyik Maldív szigeten szeretnénk eltölteni és egy akutyafáját egyszer az életben megengedhetjük magunknak felkiáltással el is határoztuk magunkat. De a választás oly nehéz épp emiatt. Szeretnénk tehát a tapasztalt Maldívosok segítségét kérni abban, hogy pénztárcánknak megfelelő szigetet választhassunk. Az már korábban világossá vált, hogy a teljes ellátás nem tartalmaz italt, mi pedig elég kacsák :) vagyunk, és ami azt illeti tervezünk némi kedves alkoholos ital folyamatos fogyasztását is. :) Tehát all inclusive ellátás lesz a nyerő számunkra. De vajon melyik az a sziget, ami kellően szép, hangulatos ahhoz, hogy kettesben legyünk, de viszonylag szolid árfekvésű. Esetleg tudni lehet-e, melyik a legolcsóbb megoldás. Melyik utazási iroda kínálja a legkedvezőbb árakat? Nézegettem a szigetek saját weboldalait, kértem le árajánlatokat, de valamiért az az érzésem, hogy nem kínálnak olyan jó árat, mintha irodán keresztül szerveznénk. Augusztus végére, szeptember elejére tervezzük az utat, és nem tervezünk semmi extra programot, nem búvárkodunk, stb.. csupán kellemesen szeretnénk pihenni, jókat enni-inni, sokat napozni, sznorkerezni, ilyesmi.
Örömmel venném, ha a segítségemre lennétek tanácsokkal, hálám jeléül részletes beszámolót tartok majd és elárasztalak benneteket fényképekkel is. :D

Előre is köszönöm.
Üdvözlettel.
Csabi.
sirLancy Creative Commons License 2010.07.31 0 0 21370
Koszonom a hasznos infokat!
Esetleg arakra emlekszel?
Hotel sziget latogatason nem voltatok?
Tengeri herkentyuk is voltak v csak altalanos etelek?
Euro es dollar is hasznalhato volt?

Kosonom

L
Előzmény: KissP83 (21369)
KissP83 Creative Commons License 2010.07.31 0 0 21369

Szia SirLancy!

 

Nem volt szunyog sem meg hangya invázió sem :)

Inkább a hidroplán leszálló felöli oldal a jobb, mi ott voltunk, sokkal csendesebb és nyugisabb a tenger.

Át tudtok persze menni a másik oldalra, de csak akkor nem zavartok senkit, ha olyan bungalow napágyait használjátok, amelyik bungalowban nincs senki....nincsenek plusz napágyak.

Mi alap AI-ben voltunk, abban a kávé benne volt, de cappuchino és koktél nem. Lett volna GOLD AI, ott még a minibárt is ki lehet üríteni, de jóval drágább lett volna.

Igen volt benne egy esti napllementés kirándulás (delfin leses) láttunk is delfint, jópofa volt 1 órás kb.

A legjobb étterem szerintem az O. Kaja szempontból mindenhol kb 90%-ban azonos, inkább annyival jobb az O hogy elegánsabb, meg ki lehet ülni a teraszra közvetlen a parton.

Igen AI-val így van mindenhol lehet enni.

Én csak nappali horgászaton voltam ilyen mélytengerin, jó drága és semmi értelme nem volt. Az éjszkai viszont jóval olcsóbb és ott sokan fogtak, igaz nem óriás halakat, de legalább fogtak :)

A búvár centrumnál lehet jelentkezni Mantás kirándulásra, azt szerintem ki ne hagyjátok nagyon nagy élmény volt....

Figyelni szerintem nagyon nem kell semmire, csak, hogy le ne égj a napon :))))))))

 

 

Előzmény: sirLancy (21366)
hniko Creative Commons License 2010.07.31 0 0 21368
Köszi, kedves vagy! Hát az egyszerűség és ár miatt summer island, embudu és fihalhohit nézegetem, a nagyobbak közül pedig kuredut néztem ki....de olyan nehéz választani is, minden szempontot figyelembe venni... :-). De ha már végre foglalhatjuk, akkor gyorsan eldöntjük és az lesz, addig meg informálódok mindenről. :-)
Előzmény: maldívszerelem (21367)
maldívszerelem Creative Commons License 2010.07.31 0 0 21367
Nagyon szurkolok Nektek, remélem hamarosan összejön az utazás! Szigetet választottatok már?
Előzmény: hniko (21364)
sirLancy Creative Commons License 2010.07.31 0 0 21366
hi!

kellene meg par segitseg a Kureduval kapcsolatban

mi a helyzet a szigeten szunyog hangya ugyben?
O villa ami szebb nemreg epult kicsit korallos vizzel v. deli villa puha homokkal?
ha O villaban vagyunk de lesetalunk a deli reszre es letaborozunk zavarni fogunk valakit?
az AI-ben volt e kave es valami alap koktel?
az AI-hoz jar valami esti hajokazas is ha jol olvastam?
melyik a legjobb etterem?
valaki irta h jol emlekszem h AI vel mindenhol lehet enni?
ejszakai horgaszaton volt valaki?
van sziget tura es ha igen milyen szigeteket mutatnak meg?
mit ne hagyjunk ki?
mire figyeljunk?

minden segitseget koszonok

L
ABTGolf4 Creative Commons License 2010.07.30 0 0 21365

Hello,

 

köszi ismét a tájékoztatást. Mi szeptember első felében leszünk ott.

Hát akkor a saját reef biztos eltűnt...

Ezek szerint ki kell úszni messzebbre?

Vagy csak fizetős szolgáltatás keretében visznek ki merülni?

 

A bungaló milyen volt?

Mi a felszereltsége? Ha viszek kávét, lehet ott főzni, azaz van gép? Vízforraló?

Ágy jó? Fürdő rendben van?

 

Hogy volt a transzfer? Leszálttatok a gépről s tudtátok hova kell menni aki átvisz?

5 dodó 1,5L víz? Hmm, szép summa. :-)

 

Előzmény: KriszRocco (21360)
hniko Creative Commons License 2010.07.30 0 0 21364
Szia!

Még nem foglaltunk le semmit, sajnos még mindig nem biztos, de nagyon-nagyon remélem hogy összejön! Ha nem akkor majd jövőre, de mindenképp el szeretnék jutni. Az időpont (ha megyünk) pedig valószínű december eleje lesz, akkor talán már tényleg nem lehet gond az esővel (...tudom, hogy kiszámíthatatlan, de azért az esélye kisebb! :-) ).

Üdv.
Előzmény: maldívszerelem (21361)
maldívszerelem Creative Commons License 2010.07.30 0 0 21363
Akarom mondani: válik!
Előzmény: maldívszerelem (21362)
maldívszerelem Creative Commons License 2010.07.30 0 0 21362

Szia, Kedvenc Shíel!

 

A magam módján, igyekszem, az angagai beszámolóval is:))) Természetesen jövök képekkel is, már tanítják a kicsinyítést...;)

Addig is álmodom a következő Maldív-szigeteki élményekről... És remélem ami, akkor kimaradt, legközelebb valóra vágyik...

 

Szia!

Előzmény: Schíel (21343)
maldívszerelem Creative Commons License 2010.07.30 0 0 21361

Szia hniko!

 

Köszönöm a gratulációt. Igen, Meeru valóban szuper volt, a mai napig eszembe jut sok olyan dolog: hohó, ez kimaradt az élménybeszámolóból...!!! Aztán persze rájövök... Mit számít...??? Bárcsak ott lennék...

Apropó, Nektek sikerül összehozni az őszi utazást?

 

Üdv!

 

Előzmény: hniko (21342)
KriszRocco Creative Commons License 2010.07.29 0 0 21360

Szia.

 

És mikor mentek pontosan? Jó utat, irigyellek nagyon, én is szívesen mennék még.

Csak hogy ne érjen meglepetés leírom kicsit bővebben a tapasztalatokat. Van néhány dolog, ami annyira nem nyerte el a tetszésünket, de a látvány mindig és mindenért kárpótolt. Először is nincs a szigeten sem rájasimogatás, sem pedig cápaetetés. Ez kicsit rosszul érintett, mert nagyon vártam, de sebaj, azért láttunk sok cápát a parttól 1-2 méterre, és jópár ráját is a mélyebb vízben. Sajnos rengeteg a kínai vendég, akik nem épp a jómodorukkal hívják fel magukra a figyelmet, még szerencse hogy csak az étterembe találkoztunk velük, mivel sem a napot, sem pedig a vizet nem szeretik, így sokszor szinte csak mi voltunk a vízben és a parton. Maga a part ugyan végig homokos, de rengeteg benne a kagyló, és a korallmaradvány, így szokni kell a mezitlábas gyaloglást, a vízbe menet általában volt rajtunk papucs vagy cipő. Szintén negatívum hogy a szigetnek nincs házi reef-je. Többször mondták, hogy ott van az az olasz étterem mellett, de hiába sznoriztuk végig az egész területet sehol sem találtuk. Persze halakat így is láttunk bőven, de inkább a másik oldalon, a vízibungik felé eső mélyebb részen. Szerencsére itt volt a szállásunk is (135 és 139-es bungi), szerintem ez a legjobb része a szigetnek, viszont amiket itt írtak, hogy van olyan hely, ahol az aggregátortól nem lehet pihenni, azt mi nem tapasztaltuk, pedig sokszor körbejártuk a szigetet. Sőt, építkezést sem látni sehol, minden be van fejezve, a vízibungikon látszik hogy nagyon újak. Persze itt is be lehet fizetni külön sznorizásra, és palackos merülésre is, meg egy csomó minden másra, de ezeket mi kihagytuk.

A teljes ellátás mellé nem járt víz, reggel ugyan kaptunk gyümölcslevet, de az sem volt épp szomjoltó. A fórumtársaknak köszönhetően erre fel voltunk készülve, így páronként vittünk magunkkal 10 üveg ásványvizet, de még ez is kevésnek bizonyult. Az ottani palackos víz nemcsak drága (5 dollár), de van valami fura íze is, nem az igazi.

A borravalót nemcsak megköszönik, de el is várják a dolgozók. Anélkül nem szívesen foglalkoznak veled, sem a pincérek, sem pedig a takarítók.  Ezt leszámítva mindenhol európai tisztaság fogadja a turistákat, nyugodtan ehetők a gyümölcsök is, sőt, mit fogmosáshoz is csapvizet használtunk.

Kb. ennyi a negatív rész, de ezt könnyen elfeledteti az ottani környezet. Maga a sziget olyan mint egy botanikuskert, az ételek változatosak (főleg a desszertek), a homok fehér, a tenger pedig gyönyörű.

 

Ha tudok még segíteni, kérdezz bátran, addig is jó nyaralást. És várom a Te beszámolódat is, kíváncsi vagyok, mennyire nyeri el tetszésed ez a mesés hely.

 

 

Előzmény: ABTGolf4 (21359)
ABTGolf4 Creative Commons License 2010.07.29 0 0 21359

Hi,

 

üdv újra itthon. Örülök hogy ezt írod, mert míg kint jártál nekünk el kellett döntenünk hogy hova.

S a döntés a Paradise lett, hogy egy valóban hosszú repülőút után ne kelljen sokat motorcsónakázni.

Na meg a keretből erre könnyebben futotta.

Ha valóban bejön, akkor majd jövőre körülnézünk máshol is.

Előzmény: KriszRocco (21358)
KriszRocco Creative Commons License 2010.07.28 0 0 21358

Hello ABTGolf4!

 

Most jutottam gép elé, azaz mától dolgozom újra, hát mit mon, nem ez életem legszebb napja...

De maradjunk inkább a nyaralásnál. Bátran mondhatom, hogy a Maldív rajongók klubja 4 új taggal bővült, velünk.

Minden bizonnyal ez volt éünk legszebb nyaralása. Minden csodás volt, egész héten sütött a nap (álólag az előző héten viszont végig esett), láttunk sok kis cápát, ráját, trópusi halat, ettünk sokat, viszont inni tényleg nem kaptunk a teljes ellátásban. A repülőút kicsit hosszú volt, Düsseldorf-ból egyenesen Malé-ig 10 óra, de megérte. Minden olyan volt, mint a képeslapok. Akik jártak már ott, annak nem kell magyarázni. Kell még némi idő, mire visszarázódok, és akkor küldök majd bővebb beszámolót, és képeket is.

Előzmény: ABTGolf4 (21340)
Ami-da Creative Commons License 2010.07.27 0 0 21357
Hát, őszintén nagyon irigyellek... :) Biztos vagyok benne, hogy nektek is fog tetszeni. De nagyon kíváncsi lennék egy Sun-Kuredu összehasonlításra, please! :)

Érezzétek jól magatokat!
Előzmény: Tengericsillag86 (21356)
Tengericsillag86 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 21356
Augusztus végén megyünk. 3 éve voltunk Sun Islandon, ott semmi kifogásolni valót nem találtunk, reméljük itt sem lesz.
Ami-da Creative Commons License 2010.07.26 0 0 21355
Nincs mit... Mikor lesz a nagy utazás?

A fizetéssel kapcsolatban a tutit az utazásitok biztos meg tudja mondani, vagy írjatok egy levelet a szigetnek.
Előzmény: Tengericsillag86 (21354)
Tengericsillag86 Creative Commons License 2010.07.25 0 0 21354
Köszönöm szépen a válaszod!
Ami-da Creative Commons License 2010.07.25 0 0 21353
Szia Tengericsillag86!

Tényleg így van, mindenhol homok van, kivéve az O restaurant-ot, mivel ez az étterem és bár félig cölöpökön áll az óceán felett. Nagyon szabad érzés, mi szerettük, hogy nem kellett papucsban lennünk.

A helyetekben snorkel kirándulást nem hagynám ki. Ha jól emlékszem több lehetőség közül lehetett választani (rövidebb, hosszabb). Vizet vigyetek!
A delfinlesen (katamaránnal), sajnos nem találkoztunk delfinekkel, pedig mindent megtettünk, hogy odacsalogassuk őket. Aztán később a sunset cruise-n megmutatták magukat.

A fizetésben nem vagyok biztos, de nagy valószínűséggel csak dollárban lehet.

Remélem tudtam segíteni,

üdv. Ami
Előzmény: Tengericsillag86 (21352)
Tengericsillag86 Creative Commons License 2010.07.25 0 0 21352
Sziasztok,
Kuredu szigetéről lenne pár kérdésem.
Az egyik, hogy melyik kirándulásra érdemes elmenni?
Meg olvastam,h páran írtátok,h teljesen homokos az egész sziget, nincs sehol beton, ez az éttermekre is vonatkozik?
Illetve még az érdekelne, hogy a végén amikor fizetünk, az eurot is elfogadják e ?
Nikraszti Creative Commons License 2010.07.24 0 0 21351

Uzenetem elsosorban Meeruchif-nek szolt...

De akarki mas el Maldivon, batran irjon!

 

koszonom,

Előzmény: Nikraszti (21350)
Nikraszti Creative Commons License 2010.07.24 0 0 21350

Sziasztok,

 

Engem igazabol az ottani elet erdekelne, tudnal nekem kicsit meselni rola (akar privat emailben), mit csinalsz, hogy elsz ott, miert akarsz eljonni, es mi minden tortent Veled az elmult 4 evben miota kint elsz, illetve hogy egy europai embernek tudnad e ajanlani a koltozest..? borzasztoan kivancsi vagyok minden reszletre..

 

csupan egy rovid idot toltottem sun islanden, de tobbet adott mint hittem, es meg tobbet szeretnek tudni az orszagrol... a negativ kritika is rendkivul erdekel, nemcsak a rozsaszin almok, feltetelezem, elobbibol most amugyis tobbet tudsz meselni...

 

Szoval ha van kedved, irj, es nagyon szivesen dumalnek Veled minderrol, akar skype-on is...

 

Udv, N.

Előzmény: meeruchef (21045)
ozik Creative Commons License 2010.07.22 0 0 21349

Szia Thappa!

     Mi az Airtours katalógusból foglaltunk és itt gondolom az Airtours kontingense volt tele. Biztos van akkor még jegy más szervezőknek, de akkor sem semmi, hogy már most alig van vagy egyáltalán nincs februárra!!!!

Üdv.:ozik

 

Előzmény: Thappa (21348)
Thappa Creative Commons License 2010.07.22 0 0 21348

Szia ozik,

mi is már tavaly júliusban megvettük a jegyünket idén márciusra.

 

Mikor júniusban bementem az Emirates budapesti irodájába, a nő azt mondta, hogy már nincs arra a járatra jegy Dubaj és Male között, amire szeretnénk, már tele vannak(!), és mindenképpen rám akart beszélni egy másik járatot, ahol viszont nem 3 órát, hanem valami  fél napot kellet volna várni az átszállásra...

Ehhez képest utána az Emirates oldalán nyugodtan le tudtuk foglalni a jegyet arra a járatra, amire akartuk...

A gép pedig messze nem volt tele egyik irányban sem Male és Dubaj között.

 

Nem tudom miért van ez így... De csalódott voltam az Emirates irodája miatt, abszolút olyan érzésem volt, mintha a nő nem is akarna jegyet eladni, semmi segítsőkészség nem volt benne.

De az online foglalással semmi gond nem volt, és a repülőút is rendben volt.

Üdv., A.

Előzmény: ozik (21345)
ozik Creative Commons License 2010.07.22 0 0 21347
Nem! Pl.:heti 2-szer megy az AUA direkt Bécsből.....és ez pont egy ilyen járat.
ABTGolf4 Creative Commons License 2010.07.22 0 0 21346

A repcsin?

Miért, ilyen ritkák a járatok februárban?

Alig megy havi egy-egy gép? :-)

Előzmény: ozik (21345)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!