Keresés

Részletes keresés

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 10 órája 0 0 226315

De azzal is csak a masik oldalon.;-)

Előzmény: subaru360sd (226314)
subaru360sd Creative Commons License 12 órája 0 0 226314

Ezt ma rakta ki az itteni követség.

Tessék, már lehet a Magyarországon kiállitott nemzetközi jogsival vezetni

https://tokio.mfa.gov.hu/page/gepkocsivezetes-jogositvany?fbclid=IwAR1wrqV9dhnBU8Hf_UeXfyP7e5P7V6kb17db-0wlJJwpIOxALGw-5g53VJI

Előzmény: subaru360sd (226224)
bervas Creative Commons License 1 napja 0 0 226313

Meg persze a P10 a nagykompressziós hengerfejjel, távtartó alátét karika nélkül szériában erősebb, mint a T5.

Előzmény: bervas (226312)
bervas Creative Commons License 1 napja 0 0 226312

Aszimmetria, nem "aszimmetrika".

Amilyen minőségű a széria kerek henger, egy kicsit csálé kipufogó nem ront hatalmasat rajta.

Amit szemre lehet ellenőrizni T5H dobnál:

- kipufogó könyök középvonal hossza

- könyök végének belógása a dobba: a nyíló kúpba nem lóghat bele

- a dob elején a nyíló kúp hossza.

A fentiek egyszerűen ellenőrizhetők.

A T5H dobon nincs szűkülő kúp, csak hangfogó kamrák. A furulya a hangfogó kamrák közötti gázáramlást irányítja. A kivitele szokásos "olcsó utángyártott" a képek alapján. Ez szerintem nem okoz teljesítmény szintű problémát. Meg lehet próbálni megnézni, hogy 15-20 km hosszon 80-100% teljesítményen üzemeltetve a motort milyen a dobok vége. A legnagyobb gondossággal készített kipufogó rendszer esetén is különbözni fog. Ez a kétdobos rendszer hátránya.

Ami inkább hatással lesz a teljesítményre vagy annak hiányára, az a henger öntése, megmunkálása. 1 mm nagyságrendű szórás van a hengerek magasságában, ami befolyásolja a rések helyzetét. Hasonló méretű szórás van a páros rések (felömlő, kipufogó) egymáshoz képesti helyzetében, ami szintén befolyásolja a teljesítményt.

Én hibakeresés kapcsán először egy teljes kölcsön kipufogó rendszerrel próbálkoznék. 50-100 km alatt kiderül, jobb-e vagy nem.

Aztán a hengert cserélném ki kölcsön hengerre.

Persze kerek hengerfejből is van legalábbb kétféle kompresszió méretű. Ha a tieden pont a nagy égésteres van, amiatt is lehet gyenge a motor.

Ha semmilyen csere sem hat, akkor jöhet a gyújtás állítás, karbu pucolás, karbu állítás.

Alapesetben ha a tartós GPS-en mért 80-90 km/h közötti tempót bírja a T5, akkor az jó, nem bántjuk.

Előzmény: KacsaT5H (226305)
a_motor Creative Commons License 1 napja 0 0 226311

akkor bele kell törődnöm, hogy reménytelen...

köszönöm, hogy megpróbáltad!!

Előzmény: subaru360sd (226303)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 1 napja 0 0 226310

2t mukodes rezonanciafordulatszamon. Kisebb fordulaton visszamegy a fustgaz is, nagyobb fordulaton kipuban marad a frissgazkeverek is.

https://www.2strokeengine.net/2strokeenginetuning/2strokeengineanimation.php

Előzmény: KacsaT5H (226307)
trafo2000 Creative Commons License 1 napja 0 0 226309

Karbival lehet kísérletezni,azért van rajta állítási lehetőség hogy optimálisan legyen használható. Kipufogót max tisztítani szabad,mást nem csinálnék vele.Ráadásul ott fontos hogy egyformán működjön a két oldal.

Előzmény: KacsaT5H (226306)
trafo2000 Creative Commons License 1 napja 0 0 226308

Na,ha jól értelmezem,akkor még a kipufogóban elhelyezett lamellák is máshol vannak,és más a furulya is.

Ezen akkor így csak a csere segít.

Előzmény: KacsaT5H (226305)
KacsaT5H Creative Commons License 1 napja 0 0 226307

Köszönet a válaszodért, elöször is nekem ezt át kell eresztenem az agyamon ezt a szakleirást , hogy a szemem elött lássam ezt a folyamatot . Két dolog ……az elsö mínusz , hogy ezek az infók is sajnos mutatják , hogy mennyire az elején vagyok a dolognak , …..a második plussz , hogy igazán sok kedvet kap az ember töletek dolgokat eltanulni és ezen keresztül mindig jobban a gyerekkori emlékeket megtartani és fenttartani.!!!

Előzmény: Maketheworldabetterplace (226304)
KacsaT5H Creative Commons License 1 napja 0 0 226306

Topp , tényleg tanulságos a számomra a leírásod, köszönöm. A dolog úgy kezdődött, hogy én új csöveket vettem könyökek nélkül mert azok meg jónak néztek ki. A két csövet egyformának írnám le mert szerintem az azonos gyártási folyamatból  származtak. És akkor az egyiket visszacseréltetem mert a króm meg volt sérülve ( szerintem ez már az elsö hiba volt) és kaptam helyette egy másikat ami ránézésre különbözö. A frulyák mindenképpen . Mit gondolsz , a furulya fojtását változtatni ( lazítani ) vagy a tűvel és a karbival kisérletezni? Képet elöbb raktam fel. 

Előzmény: trafo2000 (226290)
KacsaT5H Creative Commons License 1 napja 0 0 226305

Szevasz és köszi, remélem látható egyértelmüen a különbség és van ötletetek a jobbításra. Én kezdöként nem értem :... 1. a végétöl a csavar 11mm különbséggel van positionálva,... 2. jobbról megnézve a fekete filztollcsikokat , az elsö a kipufogó vége és a 2.-5. csikok a kipufogóban felhegesztett tartógyürük helyzetét mutatja.!!!! Én még csak ugatom a szakot de nekem is már feltünt az asszimetrika.!!!!  Ötlet???

Előzmény: frundsberg (226300)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2 napja 0 1 226304

Ha nem tud megfeleloen tavozni a kipufogogaz no a motor homerseklete es romlik a htasfoka, no a fogyasztasa. A legfontosabb resz a konyokatmero, konyokhossz, es a diffuzor.A tolcseres resz a konyok utan. Ennek a hosszaval, szogevel, terfogataval lehet kiserletezni. Kisebb fordulaton rezonanciahoz toldani hosszabb kipu, magasabb fordulatszamhoz rovidebb szukseges. A diffuzor hatuljan furatok szoktak lenni, ezek merete es ateresztokepessege hatarozza meg a fojtast. Utana kovetkezik a hangtompito resz.

Ha nem jo a 2T kipu meretezes, az obliteskor kipuba kerulo friss kevereket nem nyomja vissza a hengerbe, nem egeti el>hatasfokromlas, fogyasztasnovekedes.

Előzmény: KacsaT5H (226297)
subaru360sd Creative Commons License 2 napja 0 0 226303
Előzmény: a_motor (226295)
subaru360sd Creative Commons License 2 napja 0 0 226302

Itt nem lenne muszáj indexet rakni, elvileg kézzel lehet "indexelni"

Én a saját biztonságom miatt szereltem rá indexet, mert bár a kreszvizsgán tanitják, senki nem ismeri a kézjeleket.

Az oldalkocsira is tettem, elöl olyan mint a mostani LED-es autókon, fehér lencsével,

ha a helyzetjelző/fényszóró be van kapcsolva akkor fehéren világit, ha indexel akkor sárgán villog, alapállásban sárgán villog.

Az eredeti hátsólámpába tettem egy válaszfalat a felül helyzetjelző/féklámpa, alul index.

A linken nem jön be túl szépen mert szétkaptam az oldalkocsit, és a garázsban kupi van ( bocs mindenkitől)

https://youtu.be/fKfDfDTeaQQ

Előzmény: KacsaT5H (226298)
subaru360sd Creative Commons License 2 napja 0 0 226301

Szia nagyjóuram!

Köszönöm a tanácsot, már csinálják a fékpofákat, áthúzatom elöl hátul.

Új gumikat kapott, ezért a kerekeket is kicentiroztatom, mind hármat.

Most várok az árajánlatra a fékdob befaragására ( nem tudom hogy hivják amikor nem teljesen kerek a dob, körbeesztergálják?)

Találtam egy műhelyt ahol elválalták a kerék centirozást

Igaz elkövettem a hibát hogy nem kérdeztem meg az árat előre...

A fékdob javitásra is rákérdeztem ugyanott, visszakérdeztek hogy "megcsináljuk, akármennyibe kerül?"

Kértem őket hogy kérdezzék meg mibe kerül a fékdob...

Amikor jobban szétnéztem rájöttem hogy lehet hogy nem az én kategóriámba tartozik a műhely...

korai Harley-val volt tele a műhely, kucklehead, hammerhead stb.

mondták hogy általában megrendelésre dolgoznak, az ügyfél megálmodja a motorját, ők megkeresik az USA-ban, és megépitik ahogy az ügyfél megálmodta.

Szerintem ha meg kell kérdezned az árat akkor már nem engedheted meg magadnak hogy ilyen motorokról álmodj...

Szétkapom majd a villát is, de most hogy jobban belegondolok, régen "ütött" a hátsó fék.

A gumicserénél, kicseréltem az első kereket a hátsóval, a hátsónak szebb volt a krómja...

Szóval nagy valószinűséggel a dobbal lesz a gond...

Hétvégére remélem kész lesznek a fékpofák is és a centirozás is...

Előzmény: frundsberg (226299)
frundsberg Creative Commons License 2 napja 0 1 226300

Tegyél már fel egy méretezett képet a kipufogó furulyáról, szerintem ott lesz a hiba.

Előzmény: KacsaT5H (226297)
frundsberg Creative Commons License 2 napja 0 0 226299

Mielőtt betétet ragasztatnál szerintem a villa perselye lesz kopott. A T5 villa elég könnyen szétszedhető, először azt nézd meg!

Előzmény: subaru360sd (226233)
KacsaT5H Creative Commons License 2 napja 0 0 226298

Köszi szépen , valamit kellene csinálnom mert a zsaruk már kétszer megállítottak és csak az volt a szerencsém , hogy amikor a motort kihoztam, a TÜV töl a teljes a teljes müszaki átvételi visszaigazolást lepecsételtettem!!!!

De megmondom öszintén , hogy semmi kedvem sincs zsarukra akik a hatalmukat  (és a veteránjármü nem hozzáértésüket ) akarják demonsztrálni.

Előzmény: subaru360sd (226292)
KacsaT5H Creative Commons License 2 napja 0 0 226297

Köszi szépen , mit értesz a kisseb folytáson ? A lyukakkal játszani ? Szimetrikussan felfúrni?

Előzmény: Maketheworldabetterplace (226282)
KacsaT5H Creative Commons License 3 napja 0 0 226296

Hallo és köszi az ötletet de a új kipufogóban kb.1000km van és tényleg tipi-topi tiszta.

Előzmény: abes (226278)
a_motor Creative Commons License 3 napja 0 0 226295

Nincs valami ötleted, hogy lehetne ezt a filmet megszerezni?

Gyerekkorom egyik kedvence volt. Talán ahol készült, van esély megtalálni dvd-n.

http://iszdb.hu/index.php?szinkron=18686

https://www.imdb.com/title/tt5205684/

Köszi!!

Előzmény: subaru360sd (226292)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 3 napja 0 0 226294

Mznel nyitottunk a kipun, 10% fogyasztasnovekedes, 4000tol gyengult, 2000-4000 kozt erosodott.Valszeg alul tul sokat, felette tul keveset nyom vissza a gyari kipurendszer.Pannonianal is valoszinu hasonlo a helyzet.

Előzmény: trafo2000 (226290)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 3 napja 0 0 226293

Egymast szidjak, mocskoljak. Lehet valaki cselekedetet kritizalni.De akkor mi magunk ne kovessuk el ugyanazt. Azert kapnak fizetest, hogy javitsak az emberek eletet, nem egymas haszontalan sertegeteseert.  A baranytomeg bologat, nem erdekli oket a logika.Szidni, utni lehessen valakit, ok nelkul vagy okal, az sem szamit nekik.

Előzmény: trafo2000 (226289)
subaru360sd Creative Commons License 3 napja 0 0 226292

Hello

Nem hiszem hogy sokat segit, de a MOONEYES boltban vettem az indexeket 15 éve.

https://www.mooneyesshop.jp/

Szerintem nézz szét motoros boltban, és vedd meg ami szerinted megy a motorhoz...

Nekem ez jött be, picit változtattam a felfogatáson a motor hátulján.

WAPE ( ha jól emlékszem a Cseh cucc) 12V-os gyújtás/töltés van rajta, LED-es izzók vannak benne a fényszóró kivételével, az H4-es halogén.

Egy robogó LED-re gyártott index reléje szépen befér a tank alá, az aksiról kapott áramot.

Mivel nem mindennapos használatban van a motor, tettem egy pici vizálló főkapcsolót az aksidoboz tetejére. Az üllés pont jól eltakarja.

A kormány bal oldalán háromállású kapcsoló az indexnek és dudának, jobb oldalon kétállású a fényszóró Hi/Low

állásnak.

Előzmény: KacsaT5H (226276)
Yahuu1 Creative Commons License 3 napja 0 0 226291

Sziasztok! 

A kis testvér Danuvia forumba felkerült egy börze kép a hétvégéről. Látható rgy standon egy piros P21-es. Esetleg tud valaki valamit róla vagy kontaktot?

Köszönöm 

trafo2000 Creative Commons License 4 napja 0 1 226290

Amit most tapasztaltam talán nem vonatkozim rád de jó éyzben tartani. Szóval van egy t1 amin egy maszek rozsdamentes rendszer van. Pocsék hangszín és nagyon hangos volt,elenysző fojtással.. Szétvágtam,gyártottam egy gyárihoz hasonló furulyát. A motornak jó hangja lett de elkezdett fuldokolni a benzinben,mivel a kevés fojtásnál szegény lett a keverék annyi benzint adtak neki amennyi kifért a csövön. A tű legalsó hornyában volt a zéger. Most úgy használható hogy a legfelsőben van,de lehet kellene még egy fúvoka csere is mett 125 ös. Plussz most már van erő is a motorban,mert az se volt.

Tehát a kipufogó állapota is meghatározza a keveréket,ezzel a teljesítményt is.

Előzmény: KacsaT5H (226277)
trafo2000 Creative Commons License 4 napja 0 0 226289

Felesleges itt politizálni. Hiába vannak érvek,én még nem láttam olyat hogy egyik oldali szimpatizáns meg tudta volna győzni a másikat. 

abes Creative Commons License 4 napja 0 0 226288

Jól látod ez a lényeg. A többinek helye itt ne legyen, ebbe már egyszer belerokkant ez a fórum. Azóta se téret magához. :-(

Előzmény: Maketheworldabetterplace (226287)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 4 napja 0 0 226287

Melyikuk Pannoniajanak nagyobb a vegsebessege, es melyikuke fogyaszt kevesebbet? Melyik politikus milyen 2T olajat hasznal?:-)

Előzmény: abes (226286)
abes Creative Commons License 4 napja -1 0 226286

Az a különbség, hogy nincs.

Előzmény: pontazaki (226285)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!