Keresés

Részletes keresés

pobeda Creative Commons License 2007.04.25 0 0 110
Jesse meg lehet már az első részben bement a magyar boltba.Húsbolt?Rendesen fel volt matricázva a pult.
Előzmény: BlackStar (107)
pobeda Creative Commons License 2007.04.25 0 0 109
Nem elég hogy magyar vagy,tehetségesnek is kell lenned.Erre emlékszem,meg talán Korda Sándor írhatta.
Előzmény: BlackStar (89)
BlackStar Creative Commons License 2007.04.19 0 0 108
> En abban a faluban lakom ahol az unokatestvere el.Jaszalsoszentgyorgynek
> hivjak..Johnny Weissmuller tudott magyarul,
De kicsi a világ. Na majd körbekérzedem az ottani rokonságot, hogy ki ismeri...
Mer'hogy a Nikolá Sárközy felmenőit mindenki :-o
Előzmény: ready (78)
BlackStar Creative Commons License 2007.04.19 0 0 107
> abban volt 1 rész, ahol egy sorstársával találkozott ... a sorstársa, mint standard földi
> gyerek működött ... és a papájának volt 1 boltya. na, abban a boltban
> mindenféle-fajta magyar zászkó volt a polcokon ... se amerikai, se német, se más,
> csak magyar ...
Igenigenigenigen!!!
A "Nehéz napok a Föld nevű bolygón" c. valdizni sorozat volt az. A Dzsesszi nevű főszereplőnek valakijének a valakije.
Amikor (kb. 12 éve) láttam azt a filmet, a pénztárgépen a sok magyaros matricával, azt hittem, hogy ez valami más műsor. Elég ledöbi volt :))
Előzmény: leha (45)
BlackStar Creative Commons License 2002.09.19 0 0 106
Ja, és még ezt találtam az imdb.com-on, a crew list cimszó alatt:
Gábor Demszky .... Himself (Mayor of Budapest)

Hát ez szép... Volt a városházán is valami? :))
Előzmény: Tyb (105)
Tyb Creative Commons License 2002.09.18 0 0 105
Ne panaszkodj, legalább lesz valami felettébb ismerős ebben a filmben...
Ja, és még ezt találtam az imdb.com-on, a crew list cimszó alatt:
Gábor Demszky .... Himself (Mayor of Budapest)

Előzmény: BlackStar (104)
BlackStar Creative Commons License 2002.08.29 0 0 104
Na elmennek a fenébe, ezt mint BMEs mondom :))
Előzmény: Tyb (102)
Zombie Creative Commons License 2002.08.29 0 0 103
I, Spy: USA bemutato 2002. november 1.
nalunk sztem csak jovore...
Előzmény: BlackStar (101)
Tyb Creative Commons License 2002.08.28 0 0 102
Hát én még nem láttam, de tuti, hogy megnézem, amint lehet. Most még csak annyit tudok róla, amit a tévében láttam. Azon nagyon jót röhögtem, hogy a Műegyetem központi épületét nevezték ki a filmbeli diktátor "palotájának"... :-)
Előzmény: BlackStar (101)
BlackStar Creative Commons License 2002.08.27 0 0 101
No és mit szóltok Eddi Mörfinek ahhoz a filmjéhez, amit tavasszal itt forgatott Pesten? (volt már, vagy még hátravan? :)) )
BlackStar Creative Commons License 2002.01.12 0 0 100
Ééééééés... 100 :))
BlackStar Creative Commons License 2002.01.12 0 0 99
No igen, ehhez azért tudni kell azt, hgy a könyvben többször is említ erdélyi embereket, a romántól függetlenül, ez az első dolog, a második pedig az, hogy Erdély nem Románia :)) (legalábbis nem adom nekik, úgyse tudnak rá vigyázni)
Előzmény: GoldenEye (98)
GoldenEye Creative Commons License 2002.01.12 0 0 98
Én még ugyan nem jártam arra, de azért Romániában vannak hegyek...elég, ha csak a Kárpátokra gondolunk..:))
Előzmény: BlackStar (97)
BlackStar Creative Commons License 2002.01.12 0 0 97
Kíváncsi vagyok, hogy hogyan magyarázzák meg a Vízli-féle román sárkányológiát... legalábbis nekem... Romániában nincsenek is hegyek :))
Előzmény: GoldenEye (95)
siridar Creative Commons License 2002.01.12 0 0 96
Bizony, Freidorf a mai napig Freidorf és Temesvár dél-nyugati kerülete. És a helyi hagyomány is úgy tartja, hogy "Tarzan" ott született...
Előzmény: deniboj (94)
GoldenEye Creative Commons License 2002.01.11 0 0 95
Ugyan (még) nem film, de ugye a Harry Potterben, a könyvben a legveszélyesebb sárkány a magyar mennydörgő..és előbb-utóbb ebből film lesz :)
Előzmény: BlackStar (86)
deniboj Creative Commons License 2002.01.10 0 0 94
Degeczi,

neked van igazad! Utánanéztem. Mellesleg annak is, hogy Freidorf jelenleg Temesvár egyik külvárosa...

Szóval csak mintegy 50 km-t tévedtem Araddal...

db

Előzmény: Degeczi (93)
Degeczi Creative Commons License 2002.01.10 0 0 93
Igen, az interneten fellelheto eletrajzok (mondjuk pl az imdb) mind a most romaniaban levo Freidorf (Szabadfalu)-rol irnak.

Vagy ezek nem mondanak igazat, vagy a rokonsagra hivatkozo jaszalsoszentgyorgyiek...

Előzmény: deniboj (92)
deniboj Creative Commons License 2002.01.10 0 0 92
ready,

én úgy tudom, hogy Weissmüller Jancsi Aradon született és onnan vándorolt ki. Becsületes bánsági - elmagyarosodott - sváb család.

db

Előzmény: ready (81)
HEnci Creative Commons License 2001.12.24 0 0 91
When Nobel Laureate Enrico Fermi was asked
if he believed in extraterrestrials, he replied -
"They are already here...they are called Hungarians!"
Előzmény: tengeri (55)
Degeczi Creative Commons License 2001.12.23 0 0 90
Ezt biztos itt olvastad vmi Blackstar-tol, meg (21)-ben...
Előzmény: BlackStar (89)
BlackStar Creative Commons License 2001.12.23 0 0 89
Nem tudom, volt-e már, de valahol hallottam, hogy Amcsiban a 20-as években ki volt írva valami filmes helyen, ahol a szereplőket gyűjtötték be, hogy 'Az itt kevés, ha magyar vagy, játszani is tudnod kell'
Erről hallottatok valamit?
Tyb Creative Commons License 2001.12.18 0 0 88
A Szellemirtók 1-ben az épületet, amelyen át Goza belépett a világba, valamilyen Sándor nevű építész tervezte.
A 2-ben meg a főgonosz Vigo herceg (a Kárpátok ostora, Moldávia bánata) segédjét Janosnak hívják.

A Cápa 2-ben amikor az egyik kiscsaj a fiújával vitorlázik, a csaj figyelmezteti a srácot, hogy vigyázzon a hajóra, mert különben "Budapestig meg sem állunk" - aztán csak megette őket a cápa...

Előzmény: Tyb (87)
Tyb Creative Commons License 2001.12.18 0 0 87
"Stephen King: Sorvadj el (Thinner) c. filmjet feliratosan lattam. Ott a cigany taboros jelenetben kb az egesz statiszta tabor magyarul beszelt. Fura volt. "
A könyvben egyetlen utalás volt a magyarokra: miszerint az öreg cigány az utolsó magyar vajda. Hm. Amerikában :-)
Előzmény: sexmachinehead (6)
BlackStar Creative Commons License 2001.12.18 0 0 86
Ahhoz mit szóltok, hogy a Harry Potterben, amikor a srác a tükör elé áll, akárhogy is nézem, az apjának a nyakában ehte bocskai-nyakkendő van? :))(A 2001es boszorkányviselet szerint biztos jól illik a talárhoz :)) )
ready Creative Commons License 2001.12.03 0 0 85
rendben..Egyebkent meg tenyleg hulyen fogalmaztam:)))))))
Előzmény: Erzsébeti (84)
Erzsébeti Creative Commons License 2001.12.03 0 0 84
Hali!

Off

"masik meg az , hogy sajnos "biologiaialg, illetve genetikailag" nem letezik igazi magyar allampolgar"
Genetikailag állampolgár...:)))
Ez jó:)))

Erzsébeti

Na hagyjuk ezt a... nincs értelme, és én sem vagyok olyan, aki feleslegesen akarja a másikat froclizni!!

Itt a jobbom,:) fogadd el!:)

Előzmény: ready (83)
ready Creative Commons License 2001.12.03 0 0 83
Jo.Akkor van egy magyar mukorcsolyazononk is aki nem magyarkent lett bajnok (osztrak ferje van).
Egyebkent meg nem szemelyeskedtem.A Weismuller cslad magyarnak erzi magat, erre celoztam, mig te csak hirbol, en szemelyesen is ismerem oket(Szerintem eleg nagy kulonbseg).Csak ennyit mondhatok.(jo pelda erre akar a szomszedom szlovak nemzetisegu magyar allampolgar, megkerdezed magyar-e azt fogja mondani igen, a masik meg az , hogy sajnos "biologiaialg, illetve genetikailag" nem letezik igazi magyar allampolgar)
Előzmény: Erzsébeti (82)
Erzsébeti Creative Commons License 2001.12.03 0 0 82
Hali!

???
Én magyar vagyok... Itt születtem, itt élek, és több mint valószínű, hogy itt is fogok meghalni...
Ha majd megnézed a sporttörténeti almanach-ot, akkor látni fogod, hogy ő, nem magyarként lett bajnok...

Erzsébeti

ui.: Ez nem a pol fórum! Miért kezded ezt a személyeskedést??

Előzmény: ready (80)
ready Creative Commons License 2001.12.03 0 0 81
Egyebkent tenyleg onnet szarmaznak.Csak itt is eltek.Nem egy olyan ember van itt, akinek tipikusan nemet hangzasu neve van, megis magyar.
Szal mittudomen azt hiszem en maradok a hitelesebb forrasnal:Johhny Weissmuller osztrak szarmazasu, de magyar ember volt.Pont ugy , mint unokatestvere Weismuller Bela bacsi fodrasz, es az o unokaja Weismuller Daniel alt.Isk.-as evfolyamtarsam.:P
Előzmény: Erzsébeti (79)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!