Keresés

Részletes keresés

Nagyon kezdo Creative Commons License 2013.07.20 0 0 493

Tornászok, edzők, tornatanárok, gyógytornászok, gyógytestnevelők! Segítséget kérnék! Izomegyensúly témában írok dolgozatot, ennek egy része a női szertorna. Tudnátok tanulmányokat, dolgozatokat, könyveket, tanácsokat, véleményeket adni nekem a témában? Mik a női szertorna tipikus velejárói? Sérülési kockázatai? Izomzsugorodások, -nyúlások helyeiK? Vagis az izomegyensúly kérdésében minden érdekelne. 

Én ugyan tornász nem vagyok, de az elsőszülöttem (fiú) hosszú ideig űzte a Fradiban. Míg nem egy nap sok kűzdelem után rémálmok kíséretében abbahagytuk, ma már atlétikázik.

Bármi anyag, hozzáfűznivalót szívesen veszek ami a dolgozatom elősegítheti itt: levayg@gmail.com

Arima Creative Commons License 2013.04.22 0 0 492

...mármint Londonban?

Ott nem lett érmes, ötödik lett ugrásban. De Pekingben még ezüstérmes volt.

Előzmény: ameone (489)
yuri97 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 491

Sziasztok!

Mit tudtok a Tumbling-ról?

Nagyon régóta érdekel,de csak angol oldalakat találtam róla.

Akit tud róla bármit,az kérem írja le.

(Esetleg még olyan helyet ahol ezzel foglalkoznak)

 

Válaszokat előre is köszönöm!

 

ameone Creative Commons License 2012.08.31 0 0 489

Létezik,mivel nem kopik :)Az olimpián is indult és azt hiszem ugrásban érmes lett.

Előzmény: Bogaar (488)
Bogaar Creative Commons License 2012.08.30 0 0 488

Sziasztok!

Létezik. hogy ez a tornásznő még aktív sportoló?

http://gymnast.bplaced.com/AG/Chusovitina.htm

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.14 0 0 487

A talajtorna nagyon nem érdekelt, de most láttam a férfi mezőnyt.

El is csodálkoztam, hogy semmi köze már a régi bohóckodásnak, akrobatikus elemekről van szó.

 

Aztán látva a női mezőnyt, még jobbak voltak. Náluk belefért az a pár nőies mozdulat:))

martino810 Creative Commons License 2011.09.23 0 0 486

Hali!

 

A képen látható személy kezén lévő csuklószoritót hol tudom itthon beszerezni? Eddig még sehol nem találtam ehez hasonlót se. Ha valaki tudja hol hol tudnám ezt megvásárolni kérem iron vissza! :) nagyon köszönöm (link:4.bp.blogspot.com/_OHuS0Q5RvWI/TJ-cZxbBFwI/AAAAAAAAATo/__L9HS9Dvxo/s400/gymnastic-rings.jpg)

kori2 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 485
Hello mindenki!
Bár úgy látom sajna nem tl nagy itt a forgalom, sőt ezer éve nem járt erre senki sem ;O( ;O(
Mindenesetre azért ide írom, hogy április 21-től torna EB előbb a férfi majd a női.
Hogy mennyit és mit ad belőle az eurosport, azt nem tudom, mindenesetre benne volt az áprilisi össz beharangozójukban..

Jó hétvégét mindenkinek!
kori2 Creative Commons License 2010.02.24 0 0 484
hát igen régen másként értékelték a pofont, mint ma... bár ettől függetlenül én azt mondom, hogy lehet másképp is el lehetett volna érni azt, hogy hibátlanul sikerüljön a gyakorlat. Nem azt mondom, hogy nincsenek helyzetek amikor igen kell egy jól irányzott pofon, de ez a szimpla gyereknevelésben is így van..
Mindenesetre akkor szép, hogy sokkal inkább kitartottak és küzdöttek a versenyzők, mint most. Valahol egy-két versenyt élőben végignézve úgy éreztem, hogy mire odajutnak a gyerekek, hogy igazán gyümölcsözzön az addig elvégzett munka már elmegy a kedve az egésztől, nem élvezi a dolgot... amiben nyilván nagy szerepe van annak, hogy milyen körülmények között edzenek manapság, és mennyire nem ismerik el a sportágat sem szakmailag sem általánosan közösségileg.

Előzmény: Gorcsev01 (483)
Gorcsev01 Creative Commons License 2010.02.24 0 0 483
Kedves kori2!

Tényleg nem túl nagy a pörgés. :(
Nem edzősködöm, informatikus lettem végül. :)
Én nem láttam az általad említett filmet, csak egy részét. Nem igazán éreztem jól magam miközben néztem. Való igaz, hogy akkor még nem vették ilyen szigorúan a tettlegesség fogalmát, mint most. El csattant egy-két pofon, vagy mint említettem néha több is. De akkor ezt nem vettük ennyire komolyan.
Emlékszem volt egy srác, akit akkor Vereckei edzett. Csak azt láttam, hogy leesik a nyújtóról, visszamászik, megint nem sikerül, megint leeseik, megint visszamászik. Kb. az ötödik ilyen után oda ment hozzá az edző, lekevert egy pofont a síró gyereknek, leüvöltötte a haját, mire a srác megcsinálta a gyakorlatot leesés nélkül. Nem azt mondom, hogy ezt kell csinálni, de akkor ott úgy tűnt, hogy bevált.
Volt még sok eset, amikor csak szívattak minket. :(
Egyszer engem oda küldtek a Vereckeihez, hogy kérdezzem meg:
- A Vereckei az hágó, vagy szoros? Egyik sem mert István.
Ne erre kaptam is egy jól irányzott fülest. Én akkor még nem tudtam, hogy ki ő. Nekem nem volt annyira vicces, mint az edzőknek.
Volt egy srác, a Farkas Gábor. Őt többször is ki akarták venni a szülei, mert nem akarták, hogy püfölje őt az edző, de a végén mindig megkapták az ígéretet, hogy a Gábort többet soha nem ütik meg. Ő volt a legjobb tornász a csoportban. Ha minden igaz meg is találtam a neten. :)
Előzmény: kori2 (482)
kori2 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 482
Kedves Gorcsev!
Bár nem én indítottam a topicot, de üdv. itt ;O) Igaz sajnos nagyon kevesen és nagyon ritkán jár erre bárki is.. ;O( ;O( ;O(
Remélem azért segít a fórum megtalálni régi csapattársaidat!

Tehát ha jól értelmezem a szavaidból, akkor a bemutatókor nagy port kavart Fehér tenyér annyira mégsem tért el a valóságtól, mint azt próbálták bizonygatni a különböző szaktitkárok, szakosztályvezetők.... Ez megdöbbentő és ugyanakkor fura, hogy ennek ellenére mennyire "magasabb szinten" állt Magyarországon a torna sport, mint most...

Amúgy hogy-hogy nem mentél edzsőnek, miután abbahagytad, márha megkérdezhetem? -legalábbis amit írsz abból azt vettem ki, hogy nem edzősködéssel foglalkozol..

Előzmény: Gorcsev01 (481)
Gorcsev01 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 481
Sziasztok tornarajongók!

Picit beleolvastam a fórumba, de minden hsz-t nem olvastam még végig.
Én valamikor a 75-80 között tornáztam a KSI-ben. Ilyen nevekre emlékszem, hogy Csányi, Vereckei, Szekeres, Sóvágó mint edzők. Arra tisztán emlékszem, hogy Csányi mesternél kezdtem, aki nagyon megszerettette velem és a többiekkel a tornát. Szerintem miatta tartottam ki évekig, de végül győzött a józan ész. Sajnos éreztem, hogy soha nem leszek a legjobb és így lassan elment a kedvem a végére. A nagy törést egy Kiskunhalasi emlékverseny okozta, ahol még dobogós sem lettem, pedig esélyes voltam még az aranyra is, csak a melegítéskor annyiszor csináltatta meg velem az edző a gyakorlatot, hogy a versenyre elfáradtam és nem sikerült elsőre a kézállás a nyújtón. Leestem és ezzel el is úszott a dobogó. :(
Emlékeszem még egy két névre a társak közül, hát ha valaki magára ismer itt a fórumon: Farkas Gábor, Pék József, Verebes Gábor.
Emlékszem Farkas Gábor volt a legjobb a csoportban. Ő volt az egyetlen akit nem mertek verni. Volt egy két pofon, meg volt azért durvább dolog is. Kaptunk kötéllel, edzőcipővel, kézzel. Volt mikor csak büntiből kellett kötelet mászni, fekvőtámaszt csinálni. Minden esetre a sport szeretete ma is meg van. Amikor tudok megyek focizni, kosarazni.
Ha torna közvetítést látok a TV-ben mindig megnézem. Bár már elég ritkán találok ilyeneket. :( Csodálkozva látom mi mindent meg tudnak már csinálni a nagyok. Nekünk még a dupla szaltó is csak a szivacsgödörbe sikerült. :)

Remélem sikerül valakit fellelnem a régiek közül, bár gondolom a fórumnak nem kimondottan ez a célja. Ezért utólag is elnézést kérek.
üdv
Gorcsev
celebrian Creative Commons License 2010.01.22 0 0 480
Úgy látom, a linkek nem sikerültek. :(

Two and half punch front
http://www.youtube.com/watch?v=jEdtWkG333Q

Layout
http://www.youtube.com/watch?v=DM4sgJWvRYY

Double tuck
http://www.youtube.com/watch?v=VS1LFMMlUo0

Full in back out
http://www.youtube.com/watch?v=A13kIP0vJ_s
Előzmény: celebrian (479)
celebrian Creative Commons License 2010.01.22 0 0 479
Sziasztok! Magyar kifejezéseket keresek. Tudna valaki segíteni?

Dismount
Ezt arra mondják, amikor a korlátról leugranak szaltóval vagy valahogy.

Pike position
90 foknál jobban hajlított a test, pl a jager szaltó közben

Two somersault with a full twist
Ez a magyarázata a full in back out-nak. Két szaltó csavartan???

Az ugrásokra tettem be linket. (Two and half punch front, layout, double tuck, full in back out)

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=jEdtWkG333Q" target="_blank">Two and half punch front</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=DM4sgJWvRYY" target="_blank">Layout</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=VS1LFMMlUo0" target="_blank">double tuck</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=A13kIP0vJ_s" target="_blank">Full in back out</a>

Köszi előre is a segítséget.
kori2 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 478
Na ha arra a kicsi képre kettőt klikkeltél volna akkor megnyitotta volna nagyban ;O) erre én is csak a talaj végére jöttem rá ;O)

Hát igen lehet lehetne vékonyabb, de mondjuk a tévé iszonyatosan kövérit. De tényleg lehetne könnyedebb a dolog. De ezt talán lehet fejleszteni.... Meg szerintem talán ha más nemzet színeiben hajtotta volna végre ugyanezt ugyanígy akkor megkockáztatom magasabb pontokat kapott volna ugyanerre a gyakira. és ez elgondolkodtató...

Mindenesetre nagyon kíváncsi leszek a csapat és az egyéni döntőkre..
Főleg a végleges sorrendre, mert amit a neten írnak és amit a közvetítésekben mutattak az nem reális, mert ugye azt mondják, hogy egy nemzetből csak ketten lehetnek ott a finálékban, és pl. az egyéni összetettnél a kiirt 24-es listában 6 helyet számoltam össze úgy kapásból, ami megüresedik ezáltal.
Előzmény: bubbbba (477)
bubbbba Creative Commons License 2008.08.10 0 0 477
Szerintem csak annyi a gond Dorinával, hogy nem elegáns tornász. Véleményem szerint lehetne kicsit vékonyabb, mert így valahogy nehézkesnek tűnt. Korrektül hajtotta végre a gyakorlatait, valóban nem volt számottevő rontása, csak kicsit lassú és darabos a mozgása. Ha ugyanezt a szintet egy dinamikusabb, elegánsabb tornász hozta volna, sokkal impozánsabb pontszámokat kaphatott volna.

(extornász vagyok)

Előzmény: kori2 (473)
cenicienta Creative Commons License 2008.08.10 0 0 476
Ne aggódj!Megnyitotta.nagyon pici volt a kép, de meg tudtam nézni, ami érdekelt
kori2 Creative Commons License 2008.08.10 0 0 475
na jó 3. egyben utolsó próbálkozás...
kori2 Creative Commons License 2008.08.10 0 0 474
hát sajna nem másolta be a közvetlen linket teljes hosszában. megpróbálom másképp...
Remélem így már müködik ha mégsem akkor marad a lentebb írt verzió
kori2 Creative Commons License 2008.08.10 0 0 473
No itt megtaláltam ;O)
Mind a 4 szert meg lhet nézni.
A közvetlen link ez: http://www.telesport.hu/content/video?url=http%3A%2F%2Fstreamer.carnation.hu%2Fmtvod%2Ftelesport%2F20080810%2F11_500_boczogo.wmv&start

másold be a böngésződbe és elvileg el kell indulnia.
Ha mégsem akkor nyisd meg ezt a linket: http://www.telesport.hu/igy-szerepeltunk-a-masodik-napon
és itt jobb oldalon lesz egy olyan cím: "Böczögő felemás kezdése" kattints arra és akkor abban a kis fekete video dobozban elkezdődik Dorina talaja. Ha duplát kattintasz a videora akkor teljes képernyőssé válik.
Bár nem tudom mit tud Dorina, és a menőkkel szemben hol tart tudásban, de szerintem nem volt ez annyira rossz szereplés. Oké nem volt hibátlan, de végülés nagyon komoly rontások nem voltak benne. Mondjuk szakértői szemmel lehet más a vélemény.... És még csak 16 éves és az első olimpiája....
Szóval azt hiszem én a jövőre nézve bizakodom..
Bár elgondolkodtató, hogy pl. Kínában és Amerikában központosított felkészítés/edzés/stb van és az élen is állnak..... És hát a két ország hozzáállásában és habitusában van különbség...
kori2 Creative Commons License 2008.08.10 0 0 472
No ez jó kérdés...
Nem tudom a Magyar tv adta-e, és ha igen akkor a weboldalukon van-e visszajátszás..
esetleg nézzd meg az mtv honlapját.. hátha.
www.mtv.hu

Én az Eurosportot néztem reggel, és végülis a 4 szerből csak a gerendája került képre.. azt sem tudom az eurosportnak van-e visszanéző lehetősége a weblapon... de ott kisebb esélyt látok, mint a Magyar tv-n
cenicienta Creative Commons License 2008.08.10 0 0 471
Szeva!meg lehet találni valahol Dorina reggeli szereplését az interneten???
kori2 Creative Commons License 2008.08.10 0 0 470
Haliho!
Torna szerető forumozók... Túl vagyunk a selejtezőkön, és számomra megdöbbentő, hogy Brazilia OTT tud lenni egy olimpián csapattal sőt mi több! ha jól láttam így hirtelen (mert az esti közvetítést még nem néztem vissza) akkor bent vannak a csapat döntőben.... HIHETETLEN!! és mi Magyarok pedig sehol nem vagyunk.. ; O(
Mindenesetre Dorina gerendája szerepelt a hajnali/reggeli közvetítésben és komolyabb hiba nélkül megcsinálta!! ezért mindenképp nagy GRATULÁCIÓ nki!! és igéretes a továbbiakra nézve! ;O)
A H D Creative Commons License 2008.08.04 0 0 469
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy tud-e valaki a BAH-csomópont környékén(tehát ahhoz minnél közelebb:) egyesületet vagy valami gyakorlási lehetőséget?
Amúgy anno 1 gimnáziumi osztálytárssal megtanultuk a hátraszaltót:) jóvolt:)

A lólengéshez például milyen rávezető eddzés javasolt? A hátraszaltós időkben még próbálkoztam segéeszközön "lólengeni" , egy bizonyos 'gombán'. És hát nehéz volt:)

Köszönöm az esetleges válaszokat és sziasztok!
Arcoiris Creative Commons License 2008.04.28 0 0 468

Hello mindenkinek!!!!!

Én csak azt szeretném kérdezni, hogy: hova mehetne egy 16 éves lány (mármint én) szertornázni?? Még nem próbáltam, csak balettoztam és művészi tornáztam....

Nem szeretném versenyszerűen űzni, csak hobbiból, mert szerintem gyönyörű példája a mozgásművészet gyakorlásának...

A választ előre is köszönöm....

Arcoiris

yamashita Creative Commons License 2008.04.04 0 0 467
Köszi megtaláltam.
Nagyon jók a fotók.
Dorinának van egy topikja, a sportfórumon is, ha érdekel!
Coriolis Creative Commons License 2008.04.03 0 0 466
Sziasztok!

Írtam egy rövidebb bejegyzést a Böczögő Dorináról és a szertornáról, ha érdekel titeket. Van pár fotó is :-)

http://coriolisblog.blogspot.com/search/label/torna

C.
yamashita Creative Commons License 2008.04.01 0 0 465
http://www.tornasport.hu/motesz/szertorna/versenynaptar.htm
Itt megtudhatod az időpontot is, és az eredményeket is.
Ez a felnőtt és ifi női és férfi országos bajnokság lesz.
kaszabolcs Creative Commons License 2008.04.01 0 0 464
Sziasztok. A neten olvastam, hogy országos torna-bajnokság lesz Budapesten ápr.18-tól 20-ig. Tudna valaki bővebb infoval szolgálni? Mert csak ennyi volt írva....:S
yamashita Creative Commons License 2008.03.30 0 0 463
Elindult a női válogatottunk az Eb-re.
Sok sikert nekik!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!