Keresés

Részletes keresés

Mozo66 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 239


Hát ha nehezen is , de belegyömöszöltem a fákat a vödrökbe .... és ha hiszed ha nem , igazi barackokat terem .
Előzmény: common (236)
vm.aniko Creative Commons License 2008.05.06 0 0 238

legegyszerűbben úgy tudnám elmondani,ha az a csomagküldős eperfácskád van ahogy te mondtad,hogy ez ugye hoz az anyanövényből kis indákat.olyan miliméter vastagok és a végükön elkezd fejlődni egy kis epernövényke.namost ők ugye ezt úgy reklámozzák,hogy ettől lesz olyan lelógó és hosszú a növény,hogy tele van ilyen inkákkal.de ha ezek az indák elérnék a földet akkor gyökeret eresztene az a kis eprecske ami fejlődik rajta és igy már 2 növényed lenne.az ujra fejleszt indákat és ujra kinő rajta egy kis epernövényke,és igy tovább és igy tovább.

 

itt egy cikk,nem olastam végig de a képeken nagyon jól látszik a szaporitás.

http://images.google.hu/imgres?imgurl=http://home.iae.nl/users/nickl/eper-82.jpg&imgrefurl=http://home.iae.nl/users/nickl/ume-269.html&h=265&w=350&sz=36&hl=hu&start=87&um=1&tbnid=M4nlfs5qHHQF6M:&tbnh=91&tbnw=120&prev=/images%3Fq%3D%2Beper%26start%3D80%26ndsp%3D20%26um%3D1%26hl%3Dhu%26sa%3DN

Előzmény: common (233)
vm.aniko Creative Commons License 2008.05.06 0 0 237
ez törpe növekedésű nektarin,én imádom a nektarint és mindenféle barack  a kedvencem:)
Előzmény: common (236)
common Creative Commons License 2008.05.06 0 0 236

Ertem, danke!

 

Latjatok erre nem is gondoltam volna, hogy egy igazi facskat is bele lehet gyomoszolni egy cserepbe. Szep ez a barack! Igazi gyumolcsot is terem?

Majd elgondolkodom rajta, de iden nem valoszinu.

Amuyg hol vannak fizikailag?

 

Mozo66 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 235
Ahogy Fárosz mondja . A tőosztásról annyit , hogy ha így csinálod gyakorlatilag azok is új hajtások , mert a télen visszahúzódó törzs hajt oldalhajtásokat 3-5 esetleg többet is . Képzelheted ha évekig hagyod egy helyen akkor a második évben az új hajtások megint ennyit hoznak darabonként , az már 20 fölött lehet ...és így tovább . Tehát ezért kell szétültetni őket .

A ládás téma nem egyszerű , mert az eper sekély gyökerű , de nagy vízigényű növény és pontosan eltalálni , hogy mikor mennyi vízre +tápanyagra van szüksége , nem egyszerű . Erre az a javaslatom , hogy ha lehet minél nagyobb edénybe próbáld tenni . A 2-3 litereseket felejtsd el , legalább 20 - 30 literesbe próbálkozz , de ha egy tövet akkor a minimum legyen a vödör méret .

Csak annyit , hogy én amúgy barackkal foglalkozok , és vannak vödörben termő barackfáim , ha esetleg nem csak az epret szereted .
Előzmény: common (233)
fárosz Creative Commons License 2008.05.06 0 0 234

Common!

 

Általában azt az eper amelyik nem hoz indát, azt tőosztással lehet szaporítani. Magyarul összel ásóval kiemeled a tövet és annyi részre szeded szét amennyire mutatja.

 

Indával való szaporodást a növény maga végzi. Magyarul, hoz egy hosszú szárat aminek a végén megjelenik egy kis dudor. Ez növekszik, és mire látsz rajta 2-3 levelet, akkor már gyökeret is eresztett, oda ahol éppen van. Ugyan ez az inda tovább is mehet és újra új növényt nevel.

Ezeket az új növényeket összel áttelepítheted ahová akarod.

 

A balkon és a cserepes futó eperrel kapcsolatosan csak rossz tapasztalataim vannak. Soha nem gyömöszölnék cserépbe olyan növényt aki a szabadföldben érzi jól magát.

Na mindegy nekem ez a véleményem.

 

Szerintem keress rá a tulajdonság alapján, és utána olyan epertövet vásáróljál aki mellé növényjelölö van tűzve.

Előzmény: common (233)
common Creative Commons License 2008.05.05 0 0 233

"tőosztással akár kacshajtással "

Ezek a fogalmak pontosan mit jelentenek? Ugy kb. sejtem, de nagyon nem vagyok otthon a temaban. Elvileg mikor/hogy szokas az ilyesmit csinalni?

 

Előzmény: Mozo66 (232)
Mozo66 Creative Commons License 2008.05.05 0 0 232
Na annyit a dologról , hogy nem a kimerüléssel van a bibi , hanem a sűrűsödéssel . 2-3 év után annyira besűrűsödnek a tövek , hogy rengeteg , de apró virágot fog hozni, meg persze termést is esetleg legvégső esetben nem is hoz termést . Persze megoldás lehet , ha alaposan kiritkítod , de sokkal jobb , ha akár tőosztással akár kacshajtással új helyre telepíted . Így el lehet kerülni a talajuntságot , valamint megfelelő talajszerkezetet lehet kialakítani .
Előzmény: common (226)
common Creative Commons License 2008.05.05 0 0 231

Hat, hogy a ladaba ultetett kuszo eper tenyleg kifarad-e ~2ev utan.

Es ha igen, akkor hogyan lehet megujitani?

 

Előzmény: fárosz (230)
fárosz Creative Commons License 2008.05.04 0 0 230
Magyarul mi is a kérdés?
Előzmény: common (229)
common Creative Commons License 2008.05.03 0 0 229
Egesz konkretan nem szabadfoldi eperrol volt szo, hanem ilyen ladaba ultetett kuszo eperrol. Eperfacska v. mittomen minek nevezik.
Szal ezeket az epreket indarol lehet ujitani???
Előzmény: fárosz (228)
fárosz Creative Commons License 2008.05.02 0 0 228

Common

 

Ez szamárság akárki írt ilyet. A szabadföldi eper saját magát újjitja!

Az igaz, hogy állitólag 3 évente új helyre kell(?) ületetni. Bár nálam már 20-on éve van egyhelyen, bár az is igaz, hogy én az Öngyógyitó kiskert módszere szerint ápolom a kertemet, biztu ezért. Szóval, ha új helyre rakod át őket, akkor a kiszedett töveket ülteted át, oly modon, hogy amennyiben lehet szét szeded a töveket. Valamint ha indát hozott akkor a gyökeret eresztett indás-tövet ülteted el. Mind ezt összel.

Előzmény: common (226)
vm.aniko Creative Commons License 2008.05.02 0 0 227
ez biztos,hogy nem igaz:)esetleg a föld merül ki ahová az eper van ültetve és nincs benne elég tápanyag.
Előzmény: common (226)
common Creative Commons License 2008.05.02 0 0 226

Sziasztok!

 

Azt olvastam valahol, hogy 2 ev utan annyira kimerul a foldieper, hogy uj novenyeket kell palantalni. Igaz ez?

 

Ezeket a "nem kimerult" palantakat hogyan szaporitjak? Csak nem magrol???

 

Koszi!

fpa Creative Commons License 2008.04.28 0 0 225
Es milyen foldbe ultetted?
fpa Creative Commons License 2008.04.28 0 0 224
Szia Zita2!:) Nagyon orulok, hogy ezt irtad ;)) Mindenkeppen venni fogunk, ha nem kapunk majd palantakat, akkor mi is magot vetunk! :) Koszi, udv, Fpa
Előzmény: zita2 (223)
zita2 Creative Commons License 2008.04.28 0 0 223
Szerintem érdemes megpróbálni, ha van elég helyük. Nekem három éve van két balkonládányi hónapos szamócám, amit magról keltettem. Nagyon szépen nőnek és teremnek, az első virágot idén pl. február végén (!) hozták. Most épp mogyorónyi zöld termések vannak rajtuk. Pedig szegények kicsit sűrűn vannak egymás mellett. Gyakorlatilag novemberig folyamatosan terem. Télen is kint van, nem szoktam behozni.
Előzmény: fpa (217)
fpa Creative Commons License 2008.04.28 0 0 222
Ertem. Koszi :)
Előzmény: fárosz (220)
fárosz Creative Commons License 2008.04.26 0 0 221

Akkor ezek szerint ketten már biztos, hogy örülünk.

Pár darab dughagymát és körömvirágot ültettél közéjük ill.melléjük?

Előzmény: taormina1 (219)
fárosz Creative Commons License 2008.04.26 0 0 220

fpa!

 

Én úgy gondolom, hogy  keress rá a balkoneper vagy futóeper, vagy ampolnába ültethető eper címszó alatt, a fajtára. A legtöbb fajta szabadföldi, ezek csak mérgelődést fognak okozni. Azon túlmenően, hogy el is pusztulnak.

 

 

Előzmény: fpa (217)
taormina1 Creative Commons License 2008.04.25 0 0 219
Tele! Mindent elöbb csinál, mint mások.
Előzmény: fárosz (218)
fárosz Creative Commons License 2008.04.25 0 0 218
Gondolom mára már teli van virággal!?
Előzmény: taormina1 (216)
fpa Creative Commons License 2008.04.23 0 0 217
Sziasztok! En egy kerdessel fordulnek hozzatok. A minap a boltban lattam 6-os csomagban eper palantakat. Sajnos nincs kertunk, de nagyon szeretnek eper palantakat nevelgetni, hatha hozna gyumolcsot. Szerintetek balkonladaban jol meglenne? Vagy esetleg valahogy mashogy? Elore is koszonom a segitseget! Szep napot es udv, Fpa
taormina1 Creative Commons License 2008.03.19 0 0 216
Valamiért ez a három sokkal elöbbre tart az összes többinél!:-)
Előzmény: fárosz (214)
zita2 Creative Commons License 2008.03.19 0 0 215
Szia!

Én is örülök, hogy mást is érdekel a téma. Ide kívánkozott még, hogy elmondjam: két éve vettem egy boltban szamóca magot. Fajtajelölés nem volt rajta, csak hogy erdei szamóca jellegű, folytonérő típus. Kicsit szkeptikus voltam, de ültetés után 4 hónappal már termett, és azóta is, folyamatosan. Február végén megjelennek rajta a virágok, és novemberben, egész a fagyokig terem. Nincs rajta sok, de nem is ez a lényege. A gyerekek imádják, és én is mindig megcsodálom. Csak attól félek, hogy előbb-utóbb kiöregszenek a tövek, mert nem képez indákat.
Előzmény: fárosz (211)
fárosz Creative Commons License 2008.03.12 0 0 214
taormina1

Ugyan, nem tartozol semmivel. Legyen sok örömöd bennük.

 

 Bár mindenki azt mondja, hogy a tavaszi telepítésü eper a telepítés évében nem terem. Én ezt ennél a fajtánál nem tapasztaltam, remélem, hogy ezt ti is így fogjátok tapasztalni. Sőt év közben még az indáról megredtek is teremtek. Azért az hiszem, hogy ez végképp nem normális. Bár az sem volt normális, hogy az eddig csak tőosztással szaporodó eper, egyszer csak elkezd indázni is. Remélem, hogy ez csak tavaly volt így.

Előzmény: taormina1 (213)
taormina1 Creative Commons License 2008.03.11 0 0 213
Köszönöm szépen, megkaptam, mindjárt el is ültettem csöpögö esöben. Kérlek írj egy számlaszámot, mert csak az elküldés, látom egy vagyonba került!
Előzmény: fárosz (212)
fárosz Creative Commons License 2008.03.11 0 0 212

taormina1

 

Megkaptad az epres csomit?

Előzmény: fárosz (210)
fárosz Creative Commons License 2008.03.06 0 0 211

Zita2

 

El sem hiszed mennyire örülök, hogy te is a vegyeskulturát alkalmazod.

Az Gertrud Franck- Öngyógyitó kiskert c munkájából jegyzetet készítettem és azonos címen topicot nyítottam itt. Ha megengedet ajánlom figyelmedbe.

 

Én az eperesbe dughagymákat, és lóbabot ültetek "össze-vissza" már mindkettő helyén van. Az epres 3 oldalán 50-60 centinként 1-1 körömvirág van. A negyedik oldalán mézvirág díszlik.

 

A borsom már jelöli a sorát, amikor leérik akkor a megmaradt növényi részt az eperközé teritem.

 

Nem ebbe a topicba való, de mégis itt mondanám el, hogy a sárgarépa sorok közé marékszám édesköményt ültettem

Előzmény: zita2 (208)
fárosz Creative Commons License 2008.03.06 0 0 210

taormina1

Írj címet, és jövő héten hétfőn feladom.

Már vártam a jelentkezésedet.

Előzmény: taormina1 (209)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!