Keresés

Részletes keresés

dolena Creative Commons License 2012.01.30 0 0 121

Sziasztok!

 

Lehet, hogy pofon egyszerűt kérdezek, de nem tudok rájönni, hogy miért nem tudom átállítani a gépemen az időt.. próbáltam kézileg és automatikus frissítéssel is, de nem változik, továbbra is 1,5 órával korábbi időpontot mutat.. azt se tudom, hogy vajon hogyan állítódhatott el.. de nagyon bosszantó... Gondoltam arra, hogy esetleg ki kellene próbálni, hogy ha másik kiszolgálóval szinkronizálom, nem a "time.windows.com"-mal, akkor hátha működik, csak azt sem tudom, hogy azt hogyan kell átállítani...

Előre is köszi, ha tudtok segíteni!

Werdnab Creative Commons License 2006.07.07 0 0 120
Köszönöm a segítséget.
A probléma megoldodott. Sikerült egy win 98-as indító floppyval DOS felülethez jutni, format c: /s, majd többszöri próbálkozás után F9-cel CD-romos indítás és feltelepítette az XP-t. Ma már a sárga kérdőjeleket is eltüntettem az eszközkezelőnél, igaz a video csak Internetről letöltve sikerült és most következik az office.
Előzmény: Werdnab (119)
Werdnab Creative Commons License 2006.07.06 0 0 119

Sziasztok!

Jó lenne egy kis segítség. A gép csökkentetben indult, lementettem mindent. Mondták a config.sys -t, de azt nem , hogyan és mit...
Megpróbáltam újra telepíteni, azóta elindul, majd leáll és újraindul egyfolytában és már csökkentetben sem. Xp-t használok. Mit kezdjek vele?

 

mr_ricsi Creative Commons License 2006.05.10 0 0 118
Az Asztalon jobb klikk, Tulajdonságok, Asztal fül, Asztali elemek testreszabása, majd "az Asztal karbantartása varázsló futtatása 60 naponként" elől vedd ki a pipát.
Előzmény: Zoltika (115)
Zoltika Creative Commons License 2006.05.09 0 0 117

Kösz!

(Én csak az április 26-ot néztem; az nem tűnt teljesen reménytelennek.)

:)))

Előzmény: Etus (116)
Etus Creative Commons License 2006.05.09 0 0 116

Szia Zoltika!

Erre a halott fórumra utoljára 3 évvel ezelött írtak.

Jobb lenne, ha itt érdeklödnél, mert ide járnak a guruk: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9045980

 

vagy itt: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9022631

Előzmény: Zoltika (115)
Zoltika Creative Commons License 2006.05.08 0 0 115

A segítségeteket kérem!

A munkahelyi gépemen XP professional 2002 van. Időnként gondol egyet a gép, és az asztalon lévő ikonokat baloldalra összerendezi oszlopokba (mint az automatikus elrendezésnél). Én ezt nem kérem, sőt, elég ideges is vagyok tőle. Ilyenkor nem tudok jobbat, mint egy rendszervisszaállítást lejátszani. Nagyon bosszantó, mert 2-3 naponta mindez bekövetkezik. Mitől, és mit kell tennem ellene?

(Más gépen ugyanez még nem fordult elő; a beállítások hitem szerint azonosak.)

DrBacardi Creative Commons License 2003.04.26 0 0 113
Sziasztok!

XP-t szeretnék telepíteni a gépemre.C format, egy csont Win98 feltelepít, majd Xp install, upgrade formában. Az újra indulás után az XP telepítő ellenenőrzi a C meghajtót amire a Win98 simán felment és közli hogy ide nem tud XP-t telepíteni, F3 és quit.

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.20 0 0 112
Java telepités.

Három percen belül három helyre írtad be ugyan azt a kérdést. Minek?! Ha valaki segiteni akar, és tud is, az ugyis válaszól, mégha csak egy helyen írod le a gondodat.

Előzmény: kotipas (111)
kotipas Creative Commons License 2003.04.20 0 0 111
Sziasztok!

Én is XP-t használok és az IE 6.0-al van egy olyan problémám, hogy a popup-os java-s weboldalakat nem tudom megnyitni. A kattintásra egyszerűen semmit nem csinál. (Pl. OTP internetbank, chat.gyaloglo) Találkozott már Vki hasonló problémával ? Mi lehet a megoldás ?

Előre is köszi a segítséget.

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.14 0 0 110
Szívesen, egyébként most látom, hogy nálad a Win98 telepítő már elvégezte a felülírást (ez abból látszik, hogy megszűnik az NT bootmenü és a Win98 indul), akkor viszont a floppyra és a sys c: -re már nem lesz szükség.

Hogy nem fut le a Win98 telepítő, annak más oka lehet. Van valami hibaüzenet?

Előzmény: Edwin Hubble (109)
Edwin Hubble Creative Commons License 2003.04.13 0 0 109
Hú! Ez jónak tűnik! Kösz!!!!!
Csak nincs bootfloppym, majd csináltatok valakivel.
Majd jelentkezem!
üdv.
Előzmény: Törölt nick (108)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.13 0 0 108
Szerencsére a boot sector már le van mentve, bootsect.dos néven, elvégezte ezt az XP telepítő. Utána felülírta a boot-szektort NT formájúra.

Ha most indítod a gépet a Win98 boot-floppyval, lehet használni a:

sys c:

parancsot, ami az aktív partíció boot-szektorát visszacsinálja a Win98-nak megfelelő formára. Ez a parancs CD-vel bootolva nem használható. Ezután már nem fog megjelenni az NT boot-menü, csak a Win98 fog indulni. Azt újratelepítve/kijavítva következik a boot-szektor módosítása NT formájúra. XP telepítő CD-vel indítva a gépet, Javítókonzol:

fixboot

parancs. A bootmenü megjelenik és mivel a bootsect.dos elvileg rendelkezésre áll, használható is lesz.

Ha valami oknál fogva nem jön össze, akkor ismét sys c:, majd rá kell indítani az XP telepítőt, ami megcsinálja a boot-menüt, a legelső újraindulás után pedig az XP telepítést meg kell szakítani.

Előzmény: Edwin Hubble (107)
Edwin Hubble Creative Commons License 2003.04.13 0 0 107
Kernel!

Segíts már nekem is!
Win98-am (fat) és xp-m (ntfs) is van. Az xp prof arról a partícióról bootol, amelyiken a win98SE van.
Probléma: megsérült a win98SE. Cd-ről bootoltam, de a javítás nem fut le, mert észleli az xp-t.

Mit csináljak, hogy az xp ugyanúgy behúzza a win98-at, mint korábban és a beállítások is megmaradjanak?

Gondolom el kellene menteni a win98 partíció boot sectorát, aztán meg visszatölteni. Nálam xp-ből nem lehet aktív partíciót állítani, úgy, ahogy írtad ki van halványulva.

Üdv

Előzmény: Törölt nick (94)
Kurbli Creative Commons License 2003.04.07 0 0 106
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy miért nem installál ,,windows installer"-es progikat (pl a DirectX 9, stb.) az XP-m? Általában ott elakad, hogy ,,Initializing..." és sehova nem mozdul onnantól kezdve. A Task Managerben megnézve a cucc ,,Running". Cancelre (ha engedélyezett a gomb) ,,Not responding"-ba dobja magát. Csak a TM-ből tudom kiírtani.

Más installerekkel (Adobe, stb.) nem csinálja, azok futnak szépen.

XP Prof English Version 5.1 Build 2600
Természetesen Admin vagyok.

Köszi!
-Kurbli-

Kerekfeju Creative Commons License 2003.04.03 0 0 105
Sziasztok!

Nem tudtok egy helyet, ahonnan letoltheto egy XP Home?
Vagy ha esetleg valakinek megvan otthon es hajlando kiadni a keyebol, akkor tudok ftp tarhelyet biztositani.
Jovo heten szeretnek egy laptopot vasarolni, amin XP Home van. Elotte muszaly kiprobalnom, mert olyan progikat hasznalok, amik nem biztos, hogy mukodnek. Legalabbis az itt olvasottak alapjan.
Please HELP ME!!!

dodika66 Creative Commons License 2003.03.20 0 0 104
Köszi a segítséget!
Azt sejtettem, hogy a CD-n meg kell lennie csak nem tudtam, hol keressem. Így már menni fog.
Előzmény: Elron (103)
Elron Creative Commons License 2003.03.20 0 0 103
Viszont akkor azt is tegyük hozzá, hogy a gpedit.hlp-t a \Windows\Help mappába kell tenni...
Előzmény: Elron (102)
Elron Creative Commons License 2003.03.20 0 0 102
Igazad van, ELÍRTAM. GPEDIT.DLL a párja.
(Meg gpedit.hlp)
Előzmény: Törölt nick (101)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.19 0 0 101
Én még nem láttam gpedit.exe-t, egyébként a CD-ről egyszerű:

I386\GPEDIT.DL_
I386\GPEDIT.HL_
I386\GPEDIT.MS_

Csak ki kell tömöríteni. Pl. WinRaR vagy WinCommanderrel stb.
Sőt, nemrég vettem észre, hogy még az msconfig-nak is van ilyen kibontó funkciója.

Elron Creative Commons License 2003.03.19 0 0 100
Látom, már régóta nem kapsz választ arra a kérdésre, amit itt feltettél. Ez azért lehet, mert létezik ugyanezen a fórumon egy Windows XP topic is. Legközelebb szerintem inkább oda írj, azt gyakrabban látják XP guruk.

A probléma: gpedit.msc a /Windows/System32 mappában kellene legyen. Ugyanitt gpedit.exe is! Keress rá, hogy ezen fájlok megtalálhatók e a wincsin. Ha igen, de máshol, akkor tedd ide. Ha nem, akkor legegyszerűbb egy másik gépről átkopizni. Előszedhető még a telepítő lemezről is, de azt nem tudom kapcsiból, hogy hol van...

Előzmény: dodika66 (99)
dodika66 Creative Commons License 2003.03.18 0 0 99
Könyörgöm mondja meg valaki, hogy mi van amikor beírom futtatásnak gpedit.msc és azt mondja: file nem található?

XP Prof Hun

Előre is köszi!

Elron Creative Commons License 2003.02.24 0 0 98
Ha csak egy user van - és annak nem adunk jelszót - akkor a bejelentkező képernyő nem jelenik meg. Ha már lett jelszó kiadva, akkor a Vezérlőpult > Felhasználói fiókok programban a "Jelszó törlése" a megoldás... ( A Vendég és Rendszergazda felhasználókat nem kell/szabad bántani, de ezeken túl csak egy - az aktuális felhasználó - lehet.)

Egyébként nem a rejtegetést, inkább a biztonságot szolgálhatja, ha a család többi tagja (főleg a fiad/lányod) nem konfigurálhatja össze vissza a rendszert. Én már többször telepítettem újra az egész cuccost ilyenért...

Előzmény: his (96)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.24 0 0 97
Parancssorba vagy Run: control userpasswords2

Vagy: TweakUI.

Lehetséges automatikus beléptetés a tárolt jelszóval is vagy üres jelszóval.

Vagy: közvetlenül a registryben, arra már nem emlékszem, de megtalálható. A TweakUI is a registryt állítja, úgyhogy mindegy végeredményben.

Előzmény: his (96)
his Creative Commons License 2003.02.23 0 0 96
Sziasztok!

Ujratelepitettem a WinXP-met. (Prof)

Sajnos most a Felhasznalo/Jelszo ablakkal indul el. Eddig ez nem volt.
Itthon feleslegesnek tartom. Nincs mit rejtegetnem a csalad tobbi tagja elol.

Hogy lehet ezt megszuntetni ugy, hogy bekapcsolas utan teljesen felalljon a
rendszer, es ne kerjen Felhasznalot / Jelszot? (Ujratelepites nelkul)

Tehat NE jelenjen meg (Felhasznalo/Jelszo) az ablak sem!

his Creative Commons License 2003.02.23 0 0 95
Sziasztok!

Fiamnak feladtak informatika oran, hogy allapitsa meg, hany darab
allomany es mappa van a C: meghajton.

DOS ablak - DIR /S igy megy.

De hogy lehet megallapitani (Win XP) ugy, hogy nem vessznuk igenybe egy DOS parancsot?
(Persze nem ugy, hogy szamoljam meg.)

Törölt nick Creative Commons License 2003.02.23 0 0 94

Fdisk programot tudod használni?
Win98 boot-floppy van?

A másik partíció aktívra állítása lehetséges a működő XP-ben is, de akkor a legközelebbi újraindításkor már nem bootol az XP, hanem el lehet kezdeni a Win98 telepítését, ahogy jeleztem a C: meghajtóra.

De mindenképpen jó, ha az fdisk-kel is tudsz aktív partícót állítani, hogy szükség esetén vissza tudj váltani az XP-re.

Aktív partíció átállítása XP-ben:

Futtatás: diskmgmt.msc

Látni fogod a második partíciót (is), melyre jobbklick, megjelölheted aktívként. Kivéve, ha ez egy kiterjesztett partíció, mert akkor nem fog menni, amúgy is ki van halványulva olyankor, ha jól emlékszem. Ha próbaképpen megjelölöd, az még nem gond, amíg nem indítod újra. Ilyenkor még vissza tudod jelölni a C: meghajtót. Szintén probléma lehet az ilyen módon való bootolással, ha az első partíció a 8.4 GB-os BIOS boot-határnál nagyobb.

Telepítés után legegyszerűbb esetben ilyen módon (mármint kézi aktiválással) is tudsz váltani a rendszerek között. Csak a Win98-ban persze nincs Lemezkezelő, de van DOS ablak és abban FDISK. Ha itt átváltod az aktív megjelölést, legközelebb az XP indul.

De ez így kissé fapados, úgyhogy valami bootmanagert szokás még telepíteni. Volna még lehetőség ennek elkerülésére (XP bootmenü létrehozása), de ahhoz az alábbi linken írtak megértése szükséges:

http://winimage.com/bootpart.htm

Bootmanager program sokféle van. Windowsban telepíthető pl. a BootMagic, de az fizetős (illetve warez). Nem azért említem, mintha én szimpatizálnék vele, de sokan használják.

DOS-ban telepíthető (Win98 bootlemezre felmásolható) pl. a magyar programozó által fejlesztett Masterbooter, ami szintén tökéletesen alkalmas a célra és magyar leírás is van hozzá:

http://www.masterbooter.com/main/features_hu.html

Előzmény: varu2 (91)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.23 0 0 93

Error Message: ACPI BIOS Is Attempting to Write to Illegal IO Port Address

http://support.microsoft.com/search/preview.aspx?scid=kb;en-us;Q283649

STATUS

This behavior is by design.

Contact the BIOS vendor for a possible BIOS update. For more information see the following Microsoft Web site:

http://www.microsoft.com/HWDEV/Onnow/BIOSAML.htm

Szóval BIOS update volna szükséges. Úgy lehetne értelmezni, hogy ez a hibaüzenet csak egy védekező reakció a nem XP-kompatibilis BIOS-szal szemben.

Előzmény: David444 (92)
David444 Creative Commons License 2003.02.23 0 0 92
Sziasztok!
Lenne egy kérésem, illetve egy kérdésem: Mit jelent ez, és hogyan tudnám ezt átállítani:
"AMLI: Az ACPI BIOS nem engedélyezett IO-portcímre (0xcf8) próbál írni, amely a(z) 0xcf8 - 0xcff védett címtartományba esik. Ez a rendszer instabil működéséhez vezethet." A rendszer tényleg néha instabil. A gép konfigja: P3 800 Mhz, 60Gigabyte Hdd, Geforce 2, Via 694X alaplap, 512 Mb Ram Windows Xp home (OEM) stb.
Kérlek segítsetek!
Köszi!
varu2 Creative Commons License 2003.02.23 0 0 91

.
.szia Kernel......

1./ kösz..
2./ nekem a második megoldási javaslatod volt követhető

3./ tehát leirnád a lépéseket?

ezt is kösz......

Előzmény: Törölt nick (90)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!