Keresés

Részletes keresés

Nyafkamacska Creative Commons License 2009.06.07 0 0 38425
Néhány éve minden rendezvényt van "szerencsénk" így végig "élvezni".
Azon gondolkodtam, hogy ha a rendezvénytől többszáz méterre zárt ablakok melllett nem hallom tőlük a tévét, akkor ott milyen lehet? És mi értelme van ilyen mértékű hangosításnak?
Előzmény: ppapa (38424)
ppapa Creative Commons License 2009.06.07 0 0 38424

Ja kérem, akinek betegesen éles a hallása!:)))

Különben pontosan fél 10-kor fejezték be a muzsikát a BMTE-pályán. Akkor köszöntek el a közönségtől, hallhattuk, hogy: viszontlátásra, meg is néztem a zórát.

Mondtam is magamban: nocsak, lazsálnak?:)

Előzmény: Törölt nick (38423)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.07 0 0 38423

Költői kérdés?

A rendőrökre nem vonatkoznak a jogszabályok?

Kettőre gondolok: A megkülönböztető jelzés indokolatlan használatára, és a csendrendeletre!

Én kb másfél kilóméternyire, a "másik hegyen"  "élveztem" egész délelőtt  a 10 másodpercenként felharsanó szirénát, majd késő estig az iszonyatos hangerejű "kultúrát"

Igaz volt egy kis üdítő szünet: 7-től 1/2 9-ig Bach hangversenyen voltam a Deák téri templomban. De mikor hazatérve kiszálltam a kocsiból, még akkor is mellbevágott ez a szörnyűség.

MINDENNEK VAN HATÁRA! (Vagy legalább is kellene, hogy legyen!) 

Előzmény: ppapa (38417)
villa Creative Commons License 2009.06.06 0 0 38422
Folytatva a beszámolókat, tegnap délután ott voltam a Környezetvédelmi Világnap alkalmából rendezett evangelikus hátterű környezetvédelmi konferencián a Művészeti Iskolában. A délutáni blokk a fenntartható településekkel foglalkozott, Font Erzsébet a Környezetvédelmi Minisztérium egykori főosztályvezetője tartott előadást, majd Körmendy János, és Jancsó Gábor e témában, végül én számoltam be az elmúlt húsz év helyi gondjairól és eredményeiről a környezetvédelem, rehabilitáció, természetvédelem terén.

Este a végén tizenketten maradtunk és egy magvas kerekasztal, panel alakult ki, ott volt még Beliczay Erzsébet Levegő Munkacsoport alelnök, és Réz Nagy Zoltán Debrecenből is, mások mellett, és a fő téma, dilemma a városaink jövője volt, amikor olyan vélemények is vannak, hogy menjünk vissza a falura, miközben a városiasodás tovább folyik, az ide tartozó technológiák tarthatatlanok, és amit most művelünk sok esetben az is értelmetlen. Pl. ezer milliárdokat fordítunk az alföldi települések szennyvíz tisztítására, akkor, amikor a süllyedő talaj és rétegvizek mellett egyre több vizet emelünk ki, gyorsan elszennyezzük, majd elvezetjük a gyakran km-ekre lévő tisztítóműbe, megtisztítjuk, és beengedjük a Tiszába…

 

villa Creative Commons License 2009.06.06 0 0 38421
a képes beszámoló:
önkénteseink, avagy hol vannak a fiatalok?












a rét a víztorony felé,












a magasfeszültség alatt,














a menők már ilyet visznek kertitörpe helyett...

villa Creative Commons License 2009.06.06 0 0 38420
Az sajnálatos, hogy az ilyen szabadtéri rendezvények szervezői többnyire a hangerőben látják az egyedüli értéket, a környéken lakóknak, BMTE pálya, Campona ez rémes lehet. Jövő hétvégén lesz a Pannónia utcai banzáj a parkban.

 

Ma a fennsíkon folytattuk a munkát, a cserje ritkítással, a Kamaraerdő közelében, a korábban kaszált hizlaldai területtől a víztorony felé tisztítottuk meg a cserjétől az árvalányhajas rétet. A Zöld Jövő kaszája mellett ott volt Péter Budatétényből kaszájával, Géza a mezőőr, Jóska az Anna utcából és botanikusunk Attila, köszönet nekik. A táj és gazdálkodás történetben sem ismeretlen ez, mert a legeltetés és a kaszálás mellett, a cserjéket is vágták rendre az ilyen területek bérlői, művelői. A kasza persze esetünkben most gépi kaszát, és vágófejeket, pl. körfűrész jellegűeket jelent, amivel több cm-es cserjéket, fákat is kivágunk.
villa Creative Commons License 2009.06.06 0 0 38419
A szabályozási tervek nagy általánosságban nem a lakosság bosszantására, vagy oligarchikus lobbi érdekek teljesülésére születnek – bár erre is akad példa – itt a golfpálya megépültével kell rendezni a környezetet. Pozitív, hogy a Nyél utca felett, a Herosz-al szemben lévő homoki kikericses rét megmarad, sőt védelmét javasolják. A golfpálya felett a Balatoni út felé egy kisebb sportlétesítmény van tervben. Sajnálatos, hogy a Dózsa Gy. út menti övezet mezőgazdaságiból átmegy lakóba, bár ott régen házak vannak, de pl. tehenet is tartanak, onnan kapjuk még a trágyát.

A Nyél utcától egy másik KSZT van tervben, ott vannak gondok a Csöngő utcai zóna beépítésével, ahol mi védelmet javasoltunk, - de nem kerub telkére ….! – itt a korábbi fővárosi TSZT-re hivatkoznak, ezzel együtt van esély a megakadályozására, tele van hériccsel és más jó gyeppel a terület a fenyők ellenére, a fővárosnál már bent vannak a javaslataink, hiszen övék a végső döntés.

Nyafkamacska Creative Commons License 2009.06.06 0 0 38418
Ma 5 előtt keltem. Vezettem párszáz kilométert. Most inkább a párnámat hallgatnám :-(
Előzmény: ppapa (38417)
ppapa Creative Commons License 2009.06.06 0 0 38417

De tudjuk. A Városháza honlapján fenn van mind a két mai program:

 

- Rendőrnap és önkormányzati gyermeknap a BMTE-pályán.

- Hagyományörző juniális a Városháza mögötti területen.

 

Ámde, ha időben foglaltál volna -- ingyenes -- jegyet a Klauzál-ház esti Haydn koncertjére (B-dúr mise), most már rég azt hallgathatnád.:) És nem a Zanzibárt.

Nem lehet mindenkinek egyszerre a kedvére tenni.:)

Előzmény: Nyafkamacska (38416)
Nyafkamacska Creative Commons License 2009.06.06 0 0 38416
Nem tudjátok, milyen rendezvény van a BMTE pályán? És miért kell nekem csukott ajtó-ablak mellett is ezt a rettenetet hallgatnom?
Kistétény Creative Commons License 2009.06.06 0 0 38415

Sanda gyanúm, hogy ismét zödterület esik aldozatul. A mezőgazdasági területen laknak, írja az előterjesztés. Akkor talán a lakás felépítésének jogosságát kell megvizsgáni. Ha engedély nélkül építkezik valaki, miért az övezetet sorolják át, miért nem büntetnek. A HEROSZ alatt lakóparkot terveznek. Minek????????????????

A Jókai utcában elkészült pincére épített lakópark is szenzációsan néz ki. Egy telken nem kettő, hanem 8 lakás épül.

Nem tudom miért nem tartatják be azt, az állítólag létező építési szabályt, hogy 1 telekre 2 lakás építhető. Sok pénz esetén építhető több lakás.........

Lassan úgy néz ki a kerület, mint egy heringes doboz.

Előzmény: Mud Rider (38414)
Mud Rider Creative Commons License 2009.06.06 0 0 38414
Előzmény: Mud Rider (38413)
Mud Rider Creative Commons License 2009.06.06 0 0 38413
Mit akarnak a Bartók Béla út – Török utca – XV. utca – Nyél utca – Balatoni út (7-es számú főút) által határolt terület-en szabályozni?
Ott a golfpálya van. meglevő dolog. Nem furcsa?
Előzmény: sgJános (38388)
satu51 Creative Commons License 2009.06.06 0 0 38412

Laci bácsi.

 

Csak gratulálni tudok !

Való igaz, a rendőrség épületén látható.

Előzmény: Törölt nick (38408)
ppapa Creative Commons License 2009.06.06 0 0 38411
És még valami:

A kertben vásárolni lehet a Kutató Érd-Elvirában lévő telepéről származó gyönyörű konténeres rózsatöveket Márk Gergely nemesített fajtáiból. Most szombaton és vasárnap a nyitvatartási időben ott lesz a mikrobuszuk, lehet választani (nem csak szavazni:)

 

 

 

Előzmény: ppapa (38410)
ppapa Creative Commons License 2009.06.06 0 0 38410
A KGT elnöke nagy örömmel osztogatta a rengeteg lelkes gyerkőcnek (és a jelenlévő felnőtteknek is:) Klauzál Gábor faiskolai katalógusának az eseményre külön másolt példányait.

 

Meg kell mondani, hogy rendkívül jó ötlet volt (amint a háttérbeszélgetésekből kiderült, a Budatétényi Polgári Kör jelenlegi pedagógus elnökének és az önkormányzat új programszervező referensének köszönhetően) a tanulóifjúság meghívása, hiszen ők most érzékelhették először, hogy milyen nagy érték van itt a kerületben és most a legfogékonyabb korban jött felismerés biztosan kihat jövőbeni hozzáállásukra és rajtuk keresztül családi-baráti környezetükre is.

A megnyitó után a kertben ismerkedhettek a rózsákkal.

 

 

 

Előzmény: ppapa (38409)
ppapa Creative Commons License 2009.06.06 0 0 38409

Amint azt a 38376-os hozzászólásban bátorkodtam volt beharangozni, koradélután ünnepélyes keretek közt megnyílt hosszú idő után újból hivatalosan a budatétényi Rózsakiállítás!

 

Arató László uram és régizene-együttesének nyitózenéje után dr. Somossy Zoltán, a Budatétényi Polgári Kör korábbi elnöke köszöntötte az egybegyűlteket (a korábbi években is mindig ők szervezték itt a rózsás rendezvényeket), majd Szabolcs Attila polgármester úr méltatta a Rozárium jelentőségét, kiemelve Márk Gergely elévülhetetlen érdemeit a nagyszerű rózsabemutató létrehozásában. Ezután dr. Szenci Győző, a Gyümölcs- és Dísznövénytermesztési Kutató-Fejlesztő Kht. igazgatója üdvözlő szavai következtek, majd dr. Dobos Károly, a Klauzál Gábor Társaság elnöke ismertette a jelenlévőkkel, hogy ezen a helyszínen már 151 évvel ezelőtt Klauzál Gábor faiskolája kínált 300-nál is több rózsafajtát.

Az ünnepi megnyitót ismét régizenészeink hangulatos muzsikája zárta.

 

 

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.06.06 0 0 38408
A felette látható díszités alaplán a rendőrség épületére gyanaxom
Előzmény: satu51 (38405)
satu51 Creative Commons License 2009.06.05 0 0 38407

Ott is van egy hasonló  ajtó

 

Ime

Előzmény: dobka (38406)
dobka Creative Commons License 2009.06.05 0 0 38406
budafoki posta bejárata és a tüdőgondozó között?
Előzmény: satu51 (38405)
satu51 Creative Commons License 2009.06.05 0 0 38405

 

A világra zárt ajtó -  hol látható?

dobka Creative Commons License 2009.06.05 0 0 38404
Jó volt látni a sok érdeklődő elsősorban a kerületi általános iskolások érdeklődését a Rózsakállítás megnyitóján. Köszönet a pedagógusoknak érte! Örülök, hogy a 151 éve éppen a mai rózsakert területén megnyitott és 1906-ig itt működő Klauzál Gábor kis-tétényi kertjének a katalógusát bemutathattam és a reprodukált eredeti 1859-60-as fa- és rózsakatalógus 1 példányát minden érdeklődőnek odaadhattam. Ma tudtam meg a helyi rózsaszakértőtől, hogy ez a katalógus, mely 358 fajta rózsafajtát tartalmaz igencsak az elsők között lehetett Magyarországon.
dobka Creative Commons License 2009.06.05 0 0 38403

Már megadtam a szervezőnknek a neveket!

Előzmény: S.O.S: (38395)
villa Creative Commons License 2009.06.05 0 0 38402

ez a Klauzál Társaságnak már csak ujjgyakorlat....-))

eddig aktivitását és eredményeit látva,

sajnos amúgy a Dísznövénykutató Corvinusba integrálása (eddig) nem sikerült, lévén ott a terület, a vagyon, ugyanakkor mi mint őrkutyák is ott vagyunk mindnyájan és figyelünk,

a  mindenkori vezetést is néha enyhe erőszakkal kell rávenni, hogy hagyja magát megváltani, és a kiállítást megmenteni,

Előzmény: kerub (38401)
kerub Creative Commons License 2009.06.05 0 0 38401

Tekintettel a Klauzálos kötődéshez meg kéne próbálni a kiállítási tevékenységet egy nonprofit rejtélyszervezet formájában bekebelezni.

Később pedig a területre is be lehetne jelenteni az igényt. :-)

Előzmény: zöld küllő (38400)
zöld küllő Creative Commons License 2009.06.05 0 0 38400
Csak az a kérdés, hogy kinek-minek adod a hozzájárulást? A kutatóintézetnek, mint költségvetési szervnek? A Rozárium területe nem önkormányzati tulajdon, de még csak nem is intézeti. Szerintem a terület a kincstáré, az intézet csak használója, max. vagyonkezelője lehet. Sajnos bármelyik pillnatban hozhat olyan döntést a fenntartó és a Vagyonkezelő Zrt., hogy megszünteti az egész intézetet, és értékesíti az ingatlant. A gyűjtött adományokkal ilyen esetben mi lenne?

Én arra is gondoltam, hogy önkéntes munkával is lehetne segíteni a kert rendbentartását. De az sem egyszerű, mert ha én pl. szeretném önként és dalolva lenyírni a füvet Gergely bácsi rózsakertjében, akkor őt büntethetik meg, hogy feketemunkát végeztet (hacsak nem vagyok szűk körben értelmezett közvetlen családtag.) :(
Előzmény: 504LACI (38390)
kerub Creative Commons License 2009.06.05 0 0 38398
38376 hsz. első képén olvasható, hogy a belépés díjtalan!
Előzmény: 504LACI (38390)
S.O.S: Creative Commons License 2009.06.05 0 0 38397
Ja, elfelejtettem szólni, hogy a rendszer valamilyen rejtélyes okból nem enged hozzászólni a régi nevemen. Szóval az S.O.S: tulajdonképpen a "Nagytétény, a méltatlanul elhanyagolt", én pedig a Nagytétényi Polgári Kör nevében veszek majd részt a kiránduláson.
Előzmény: dobka (38047)
kerub Creative Commons License 2009.06.05 0 0 38396

 

Ez egy vicc!

1998 óta még nem sikeredett a rendezés.

S.O.S: Creative Commons License 2009.06.05 0 0 38395

Kedves Dobka!

László Évától értesültem, hogy van még két hely a buszon, így szeretném bejelnteni férjem és jómagam részvételét.

Köszönöm a lehetőséget!

Előzmény: dobka (38047)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!