Keresés

Részletes keresés

piglet12 Creative Commons License 2007.10.24 0 0 27335
Jó, oké, elfogadom... nekem meg nem tetszik... ettől szép az élet, hogy különbözőek vagyunk, különböző a véleményünk... de ettől még nem kell a másikat leprimitívezni... és nem kell gyalázkodni!!!
Előzmény: satu51 (27333)
kerub Creative Commons License 2007.10.24 0 0 27334

"Ez a gazos, dzsumbujos borzalom az utca végén???... "

 

Hát ezek az állapotok a telek jelenlegi tulajdonosát minősítik.

Az igazi eredeti tulajdonosa rendbe tudta tenni annakidején a kertjét.

 

Néhány éve már voltak itt a kajszis sorsáról beszélgetések, Küllő valahonnan elővarázsolt egy látványtervet is akkoriban még emeletes házakat terveztek ide.

 

Előzmény: piglet12 (27325)
satu51 Creative Commons License 2007.10.24 0 0 27333
Hát én vagyok a primitív? Még mindig nem érted !!! Nekünk a barackos, egy olyan zöld terület mint a Népliget. úgy tetszik, ahogy van.
Előzmény: piglet12 (27331)
satu51 Creative Commons License 2007.10.24 0 0 27332
Én láttam őket , nagyon szépek voltak. Mindenki nyerhetett volna, mert kitűnő ízelítőt kaptunk Budafokról. Egy dolgot megtanultam, ha jövőre én is elindulok akkor szobrot fogok beküldeni. Mondjuk a szent Bernát szobrát , azt nehéz lesz legyőzni.
Előzmény: prizmama (27323)
piglet12 Creative Commons License 2007.10.24 0 0 27331

Na, tudod kivel beszélj így kedves Satu... a hasonlatod a részedről feltételez enyhe primitívséget. Én nem azt mondtam, hogy minden gazos területet be kell építeni, hanem, hogy nem sajnálom a gazos területet, ami mellesleg tele van parlagfűvel és kullanccsal a beépítéstől... számomra ez nem táj, még kevésb sem értékes zöldterület...Ennyi!!!... A személyes megjegyzéseidet meg tartogasd másnak... pl annak az előttemszólónak aki rondán gyalázkodik egy hivatalos fórumon... én is nagyon szívesen minősítettem volna őt, de nem tettem...

Előzmény: satu51 (27327)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.24 0 0 27330
Annak idején Budafok dimbes-dombos vidékén sok ilyen beton - izé (mi géppuska fészeKnek neveztük) csúfoskodott.
A legfeltünőbb a Kálvária utca tetején, a szent sír szomszédságában álló ház tetején volt, de onnan nem messze ha jól tudom a szt. Gellért utcában, a baptista imaház (ma talán leányotthon) közelében is volt egy.
No meg a másik "hegyen" is volt az olajtartályokat őrző honvédségi épület tetején, a Vincellér utcában (ma a 41 busz végállomása közelében).
A rajtuk lévő lőrés valóban csak egy keskeny kis rés volt.
Előzmény: bóz (27326)
satu51 Creative Commons License 2007.10.24 0 0 27329
Kedves bóz! Az ablak, ami le van takarva , az ék alakban befelé szükül. A Gyula Vezér lépcső a Nagytétényi útról a György-villától indul és a Rózsakert LKT.- re ér fel. Egyszer sétálj el arra, nagyon érdekes ez az öreg lépcső.
Előzmény: bóz (27326)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.24 0 0 27328
Az egyik akkori szabadságharcos Takács fiú később kint szobrászművész lett.
Alkotása a BNA gimnázium előtt, a parkban látható.
Szegény Takács Pali bácsi sírja a budafoki temető főútján található nemzeti színű szalag díszíti (méltán!).
Előzmény: kerub (27312)
satu51 Creative Commons License 2007.10.24 0 0 27327
Láttam én a Népligetben hosszú ideig Derékig érő gazt . Mégsem építették be. Kicsit primitív vagy!
Előzmény: piglet12 (27325)
bóz Creative Commons License 2007.10.24 0 0 27326

Én csak azért kételkedem, mert lőállásokon nem gyakori ekkora nyílást hagyni. Általában keskeny réseket hagynak, csupán a fegyverek csövének és a kilátás biztosítására.

Egyébként én szivesen venném, ha a feltett képeken látható objektumok helyét is valahogy meghatároznátok, mert pl. én sem tudom hogy hol van az a Gyulavezér lépcső és egyéb képpekkel is voltam már így.

Előzmény: satu51 (27324)
piglet12 Creative Commons License 2007.10.24 0 0 27325
Üdv Mindenkinek!

Most halásztam ki a postaládámból a „Tájékoztató a Hűség utca tervezett jövőéről” szóló szórólapot… és teljesen le vagyok döbbenve.. egyszerűen nem értem a felháborodást, és a fogalomhasználatot sem, ami akár ott, akár itt a topikon megjelenik:.. „utolsó egybefüggő zöldterület”… Mi???? Ez a gazos, dzsumbujos borzalom az utca végén???... Meg, hogy „tájgyilkos”.. Miért ez táj?... ne mondja már nekem senki, hogy ebben szeret gyönyörködni!!!... Oké, belátom, az építkezés rengeteg gonddal, szeméttel, környezettszennyezéssel járhat az utcában… de megmondom őszintén én sokkal jobban fogok örülni egy rendezett, parkosított beépített területnek (esetleg egy játszótérrel, ami iszonyú nagy hiány a környéken), mint ennek, ami itt most van… Nem értem miért kell egy nagyobb szabású építkezésen így felháborodni és csodálkozni!!! Mindenhol ez megy most, nem? Akinek nem tetszik költözzön egy lakatlan szigetre, vagy menjen el remetének!!!

 

Előzmény: gxy_gfx (27320)
satu51 Creative Commons License 2007.10.24 0 0 27324
Igen, én is erre gondoltam. A lőablaka a Nagytétényi útra néz. Vagy tán védte a lépcsőt.
Előzmény: gxy_gfx (27322)
prizmama Creative Commons License 2007.10.24 0 0 27323
Élvezetes lett a fórum, remek írások ,sok jó képek, csak úgy repül az idő veletek. Most volt nemrég egy " Budafokfotó " pályázat , tudtok valamit írni róla. Hol lehetne megnézni?
gxy_gfx Creative Commons License 2007.10.24 0 0 27322
Tuti, hogy katonai célokat szolgált, pinceszellőzőnek egyszerűbb alak és vékonyabb anyag is megtette volna. Néhol még egy kiugró második fal is megmaradt, ami a zojjektum bejáratát védte. A klasszikus vasbeton pinceszellőzőkre egyébként a Termő utcában akad néhány emblematikus példa.
Előzmény: satu51 (27321)
satu51 Creative Commons License 2007.10.24 0 0 27321
Remek vagy! Jó szemed van. A sűrűből ezt ki szúrni, gratulálok!!! Tipped nincs, hogy mi lehet? Kérésed, számomra parancs.
Előzmény: gxy_gfx (27319)
gxy_gfx Creative Commons License 2007.10.24 0 0 27320
A Hűség utcai tájgyilkosnak tudom a nevét. A legmegdöbbentőbb, hogy saját háza, kertje szintén a beépítendő barackosra néz.
Az ilyen igénytelen korcs húzzon inkább Amerikába. Ha diktátor leszek, komoly feltételekhez fogom kötni azt, hogy kiből lehet építési vállalkozó. Ez már eleve kirostálná az összes olyan torz atkát ((C) napirajz), aminek csak pénze van, de szellemileg kb. annyira nagykorú, mint egy döglött ízeltlábú ektoparazita... tetemét lebontó baktérium... szulfátos csapadékkal kipreparált maradványa.

<b0cs>Most több alázás nem jut eszembe, melózni kell.</b0cs>
Előzmény: Kistétény (27274)
gxy_gfx Creative Commons License 2007.10.24 0 0 27319
A Gyula vezér lépcső mellett van egy ilyen. De talán a mellette álldogáló ház-komplexumot is érdemes volna alaposabban megörökíteni (horribile dictu, a helyszínen H. P. Lovecraft ihletésű filmet forgatni, tiszta Arkham az a környék), mielőtt elnyeli a dózeres tőke éjsötét torka.
Előzmény: satu51 (27317)
villa Creative Commons License 2007.10.24 0 0 27318

ja, igy igen,

a találkozóhoz:

ha Garbóci Laci is jön, akkor húsznál tartunk, de gondolom, számosan még jelentkeznek, ezzel együtt még a felső kisteremben vagyunk,

jó lenne egy helytörténeti kép gyűjtemény vetitve, Zuginál van egy nagy adag digitalizálva, de M.Deákék is hozhatnak valami unikumot,

+a  csepeliek, Aschcroft mechanikás, vagy metallos előadása,

Előzmény: satu51 (27315)
satu51 Creative Commons License 2007.10.24 0 0 27317
Kérdezem tőletek, mi ez? Lő állás, a II. V.háborúból? Vagy, egy gombapince szellőzője. Ha valaki még azt is tudná, hogy hol látható, az csúcs volna!
Zitka Creative Commons License 2007.10.24 0 0 27316

Ez sem eredeti tulajdonos, hanem befektető. De attól még tulajdonolja a területet. :-)

Annak idején, mikor vettük a házat, megérdeklődtük az műszaki osztályon, hogy mi lehet ennek a teleknek a sorsa. Akkor azt mondták, nem lehet rá építeni, mert alábányászott terület. Ezalatt a pár év alatt persze kiderült, hogy már ilyen telkekre is építkeznek. :-(

Ott hallottuk (nemhivatalos infóként), hogy azért van rajta egy teniszpálya, mert így kvázi sportlétesítménynek számít, és kedvezőbb az adózás, ill. talán nem is kell utána fizetni adót.

(Fogalmam sincs, mik ennek a szabályai, csak a kapott infót adom tovább)

 

Gondolom, hogy hosszabb távú tervei lehetnek a területtel, hiszen sokáig be is volt kerítve (nem kétfilléres módon), amíg néhány nagyobb szélvihar be nem borította a téglakerítést. Aztán elszállíttatta a téglát, a területet időnként nyírják...

Előzmény: kerub (27313)
satu51 Creative Commons License 2007.10.24 0 0 27315
Dézsmaház utca 20-ban látható.
Előzmény: satu51 (27308)
najsebva Creative Commons License 2007.10.24 0 0 27314
VI. FÓRUMTALÁLKOZÓ

6 éves az index BUDAFOK-TÉTÉNY, múlt, jelen, jövő fóruma!
Újra találkozhatnók, nemde?!
Baráti borok - éteri sajtok - beszélgetés - közepette.

Időpont: 2007. november 16. péntek, 18 óra.

Helyszín: Chateau Budafok, avagy a megmenekült Tangazdaság.
Ha legalább negyvenen összejövünk, akkor a pincében.

1. villa
2-3. najsebva + 1
4-5. slr + 1
6-7. M. a deák (+Garbóci Laci)
7-8. chapelle + 1
9. Sebesjelölt
10.-11. Gondoló + 1 fő,
12.-13. Laci bácsi és néni,
14. Zygota
15-16. B_foki + 1 fő
17. rokfort
18. Zegzug
19. ppapa

Mindenkit szeretettel várunk!
Előzmény: rokfort (27178)
kerub Creative Commons License 2007.10.24 0 0 27313

"Soha senki nem használja, a tulaj várja a telek felértékelődését. "

 

Alig néhány a "tulaj" a többi és ez a nagyrésze az befektető!!!

Itt a környéken de még a XI. kerületben is sok helyen a SASAD kártalanította a tulajdonosokat Baracskán szántókkal, az itt megszerzett szántókat gyümölcsösöket pedig "hasznosítja" mint építési területeket.

A Hűség utcánál a szóban forgó kajszis tulajdonosai pl. soha nem lettek kártalanítva.

Előzmény: Zitka (27299)
kerub Creative Commons License 2007.10.24 0 0 27312
 

 

 

1956-ban a budatétényi patika a harcok alatt is nyitva volt, vitték a kötszert, meg a tápszereket, hozták a híreket.

A Gombatermelési vállalatiak lovas kocsival hordták a gombát, a Patikába mindig kaptunk egy ládával, ugyan úgy, mint a „Csirkegyár” termékeiből, amit szintén terítettek a lakosságnak.

 

Az „S” kanyarnál történ harcokról mesélték a patikába betérők, hogy a  szabinainak mondott kánai romoknál a Panoráma étteremmel szemben a dombtetőn vártak a Fehérvár felől érkező tankokra a fiúk.

Név szerint említették a Takács és a Szombay fiúkat Zolit és Robit ( ők budatétényiek voltak).

A kanyarban káliszappant öntöttek ki, valamelyik gyárból szerezték, az ipari felhasználásra gyártott kenőszappant  400 literes hordókban volt.

Az első tank nem is tudta bevenni a kanyart, hanem a mostani parkoló alsó végénél a kőkorlátot átszakítva mélybe zuhant.

Az utána következő  csúszkáló és megtorpanó többi tankot, gépkocsit fentről a dombtetőről támadták meglepetésszerűen, aztán mire a tornyok odafordultak, hogy tüzeljenek, gyorsan iszkiri.

Hát a Szombay fiúk is valahol a világ másik felében kötöttek ki, viszont az oroszok sokáig budatétényi lakosok voltak.

 

Előzmény: Törölt nick (27303)
bóz Creative Commons License 2007.10.24 0 0 27311
Ezen az elsárgúlt lapon az is olvasható, hogy 13 évvel ezelőtt még -vagy már- a TV22 is adott műsort. Bezzeg most....
Előzmény: M. a deák (27310)
M. a deák Creative Commons License 2007.10.24 0 0 27310
Varga Miklós interjú olvasható a Városháza honlapján... - ... és 13 évvel korábban egy helyi diáklapban.
Ezért (is) fontos, hogy a helyi lapokból és periodikákból egy-egy példányt megőrizzünk!



chapelle Creative Commons License 2007.10.23 0 0 27309
Köszönöm a történetet!
Előzmény: Törölt nick (27303)
satu51 Creative Commons License 2007.10.23 0 0 27308
Én tudok egy harmadikat.
Előzmény: villa (27306)
satu51 Creative Commons License 2007.10.23 0 0 27307
Valóban , ez a Csengery utcai. Hogy ezt is tudod, le vagyok nyűgözve a tudásod előtt. Gratulálok! satu51.
Előzmény: villa (27306)
villa Creative Commons License 2007.10.23 0 0 27306
Zöld Sanyinak van kettő is, a Nektár és a Csengery utcában, ez tán az utóbbi? előbbi az újabb és a minap nekiment egy autó,
Előzmény: satu51 (27305)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!