Keresés

Részletes keresés

peterhorvath71 Creative Commons License 2022.02.09 0 0 76863

Udvozletem!

A felsogallai Nikoletti csalad leszarmazottja vagyok .Erdeklodnek hogy van valakinek informacioja Michael Nicoletti-rol aki Felsogallan szuletett,Martonvasaron vette felesegul Grosz Katalint es Nagyteteny-en szulettek gyermekeik.Barmilyen informaciot elore is koszonok.E-mail hope711106@yahoo.com  

Horvath  Peter

Előzmény: kerub (57786)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.23 0 1 76862

Szerencsére.Minek Budafokra sétéló utca?

Illetve van egy a Játék utca egy kis része a piac elött.

Akkor lenne értelme a sétálóutcának ha elöbb lenne elkerülő út.

A Mária Terézia nem alkalmas hosszú távon arra hogy két irányú forgalom legyen autóbusz öblök nélkül.

A Kossuth lehetne forgalomcsökkentett 1 sávos út széles járdákkal.

Előzmény: kalászos (76861)
kalászos Creative Commons License 2021.11.22 0 0 76861

Megint elmarad a sétálóutca kialakítása a Kossuth Lajos utcában. :(

nemeza Creative Commons License 2021.10.01 0 1 76860
szellemi köldöknézés Creative Commons License 2021.09.15 0 2 76858

Elképzelhető, hogy a Péter-Pál utcán futó árok befedett részét láthattad.

Előzmény: magyar melós (76847)
W_B Creative Commons License 2021.09.08 0 0 76857

Szia!

 

Szeretnék kérdezni a barlanglakással kapcsolatban. Egy ismerősöm a Hak utcában lakik, és a kertjéből van lejárat.

Publikussá teszed az email címedet, vagy írsz nekem? (Az enyém publikus).

Köszi! :)

Előzmény: gxy_gfx (76856)
gxy_gfx Creative Commons License 2021.09.08 0 1 76856

A legvidámabb barlangbarakkok

 

A kerületi barlanglakásokat csak szövegben említi, de érdemes megnézni a képeket, hogy máshol milyenek voltak a hasonló ojjektumok.

 

Anno ez volt a Halk utca és a Kiskőbánya utca környéki mentesítéskor:

 

http://galaxy.impulzus.com/tmp/050520/barlanglakas/

http://galaxy.impulzus.com/tmp/050916/

Abu F Creative Commons License 2021.08.09 0 0 76855

"Van tematikus Budafok csoport a FB-on:

https://www.facebook.com/groups/639141226120095

 

 

Bár ott nem tudsz saját magaddal beszélgetni, kis skizo.. :-D"

Meg ott picit nehezebb kamu néven beszólogatni ;)

Előzmény: W_B (76851)
magyar melós Creative Commons License 2021.08.07 0 0 76854

Kedvességet, segítőkészséget senki nem vitatja...

A gond olyan helyeken van és nekünk elég sok céges és magán ügyeket is intéznünk kell, ahol minden ügykörnek más sorszáma van... ilyenkor az ügyintézők válogatósak, ami kényelmesebb nekik, azt veszik előre, amivel már macera van azt tologatják és csak akkor foglalkoznak vele, ha már nincs választásuk, vagy ahhoz már sokan feltorlódtak. A postán is ez megy. Teszem azt bemegy valaki csekket feladni, vannak még ilyenek, meg olyan is, hogy csak csekken lehet feladni, bármily hihetetlen, húz egy számot, megnézi a táblán, jó, csak ketten vannak előtte hamar végez... nagyobbat nem is tévedhetne. Már 15-en toporognak egymás nyakában, várva, hogy foglalkozzanak velük is, miközben bejön valaki más ügykörre és még ki sem nyomtatta a gép a számát, már szólítják... és ez ott is rendszeres... tavaly a korlátozások alatt haladt a sor, mint a kisangyal, mert csak annyian lehettek bent, ahány nyitott ablak és az ügyintézőknek nem volt válogatási lehetőségük... Ezért jobb a Savoya parki posta, mert bár kicsi és néha sorok vannak, de ott nincs számhúzás, érkezési sorrendben megy a dolog... Ahol egységes sorszám kiadás van, ott ugyanígy működik rendesen, ahol a fentiek szerint ügykörönkénti sorszám van, ott állandó, hogy bizonyos ügykörökkel kevésbé szeretnek foglalkozni az ügyintézők... Persze ha már kiböjtölöd, hogy végre odajuss elé, akkor már nincs gond, kedvesek, aranyosak... csak amíg odajutsz...

Ez van sajnos...

Épp most jöttem meg vásárlásból, direkt kerültem kicsit arra, és az egyetlen addigi padot kívül felváltották deréktámaszokkal és vagy 6 új paddal, biztos csak dísznek, mert ennyi várakozó sosincs ott. Vagy mégis? :)

petike23 Creative Commons License 2021.08.07 0 1 76853

Nekem is jók a tapasztalataim, korrektek, gyorsak, pontosak.

Nyilván ha valaki időpont nélkül beesik, és 15 perc után odabassza a pultra a sorszámát, az ellen nincs orvosság.

Előzmény: tanárnéni kedvence (76852)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2021.08.06 -1 1 76852

Kb. egy hete intéztem ott ügyet. Ritka kedves és segítőkész volt a kiszolgálás. Igaz, hogy már nyitvatartási időben mentem.

Előzmény: csiri bá (76835)
W_B Creative Commons License 2021.08.06 -1 0 76851

"ha már odaevett a fene várjál paraszt míg kedvünk lesz foglalkozni veled.."

 

Hát igen, a paraszt az stimmel.

Lehet, hogy ez volt a baj..?

 

Van tematikus Budafok csoport a FB-on:

https://www.facebook.com/groups/639141226120095

 

 

Bár ott nem tudsz saját magaddal beszélgetni, kis skizo.. :-D

Előzmény: magyar melós (76849)
csiri bá Creative Commons License 2021.08.06 0 1 76850

Hagyd már a fenébe az egészet, felesleges vele vitatkozni, lehet ott dolgozik, vagy valakije és védi a mundér becsületét... :)

Majd vasárnap a meccs előtt iszunk rá egy sört. :)

 

Előzmény: magyar melós (76849)
magyar melós Creative Commons License 2021.08.06 0 1 76849

Hagyjuk... lényeg hogy akárcsak a pár méterre lévő postán, mindkettőnél ugyanaz a komenista tempó megy, mint 30 évvel ezelőtt... ha már odaevett a fene várjál paraszt míg kedvünk lesz foglalkozni veled... mindkettőnél a mi adóforintjukból kapják a fizetést és tudják, hogy úgysem mész máshova, mert messze van, a többség birkamód inkább kivárja, míg kegyeskednek foglalkozni vele...

Nálunk a boltban ilyen mentalitással egy napot nem élnének meg...

Előzmény: W_B (76848)
W_B Creative Commons License 2021.08.06 0 0 76848

"2600-as sorszámot kapott... vagyis az adott témakörhöz tartozó legelsőt...  szóval a "valszeg"-ed már itt megdőlt..."

 

Az időpontra érkezőknek nem kell sorszámot húzniuk! :-D

Előzmény: magyar melós (76846)
magyar melós Creative Commons License 2021.08.06 0 1 76847

Más téma...

 

Most hogy a Kossuthot felújítják, láttam, hogy a Savoya téri buszmegállónál kibontották az úttestet és valami kockakővel borított széles csatornaszerűség van alatta, felfelé vezet a téren át templom felé... nem tudom, meddig, milyen hosszan.

Az ténylegesen csatorna (volt), vagy mi volt a funkciója, mielőtt lefektették rá az utat?

magyar melós Creative Commons License 2021.08.06 0 0 76846

Írtam már, hogy oda val.szeg a 6, időpontra érkező ment.

 

Na most csak emiatt felhívtam az ismerősünket, csak ezért, mert amúgy hétvégi meccsen úgyis találkoztunk volna...

 

2600-as sorszámot kapott... vagyis az adott témakörhöz tartozó legelsőt...  szóval a "valszeg"-ed már itt megdőlt...

 

 

 

Előzmény: W_B (76845)
W_B Creative Commons License 2021.08.06 -1 0 76845

"A személyihez kell fotó, viszont fotózó fülkéből csak 2-3 van.

 

Így van. És? Oda, az egyik ilyenhez már nem jutott nyitáskor ügyintéző? Vagy még a kávéját kavargatta 8:10-kor?"

 

Írtam már, hogy oda val.szeg a 6, időpontra érkező ment.

 

De ha az "ismerősöd" nem mert kérdezni, attól még megnézhette volna hogy vannak-e a fényképezős (fülkés) ablakoknál.

 

Néz, aki balfasz, az balfasz.

Ezen nem lehet segíteni.

Előzmény: magyar melós (76843)
magyar melós Creative Commons License 2021.08.06 0 0 76844

Nem baszta el...

Neki csak az az egy van, nekem van kettő ez, meg egy másik...

Előzmény: W_B (76842)
magyar melós Creative Commons License 2021.08.06 -1 1 76843

megkérdezni az információnál,

 

Attól a mangalicától? Kérdezni mersz valamit úgy néz rád, mint a véres rongyra... mi az hogy szólni mersz hozzá...

 

A személyihez kell fotó, viszont fotózó fülkéből csak 2-3 van.

 

Így van. És? Oda, az egyik ilyenhez már nem jutott nyitáskor ügyintéző? Vagy még a kávéját kavargatta 8:10-kor?

Ha hozzánk nyitáskor bejönne a boltba egy vásárló elsőnek és 10 percig hozzá se szólnánk, már nem lenne munkánk...

 

előre beregisztráltak.

 

Hát ja... ha nem 2 hónappal előre lehetne csak... addigra meg lehet meg is hal, manapság ki tudja... az is lehet hogy októberben hófúvás lesz és ajtón sem lehet kilépni, vagy özönvíz...

 

Nincs itt hőbörgés, el vagy te tévedve, csak jól megfogalmazott kritika azokkal szemben akiket az adónkból fizetnek és mégis ugyanúgy viselkednek, mint anno az átkosban, felsőbbrendűen, mert ők a kiskirály, a polgár meg le van szarva, mit képzel hogy 10 évente odamegy személyit csináltatni... félrelökdösik, mert kényelmetlen velük foglalkozni...

 

Előzmény: W_B (76841)
W_B Creative Commons License 2021.08.06 0 0 76842

Na mi van, elbasztad a nickváltást..? :-D

csiri bá, magyar melós..

 

Előzmény: magyar melós (76837)
W_B Creative Commons License 2021.08.06 -1 2 76841

A személyihez kell fotó, viszont fotózó fülkéből csak 2-3 van.

A többiek (akik később érkeztek, de előbb hívták őket) val.szeg olyan ügyet intéztek, amihez nem kell fotót készíteni, így tudtak menni másik ablakhoz is, amikből több van.

 

"Az egy dolog, hogy van kb 6 sorszámos... nekik mázlijuk volt, mert amúgy 2 hónapra előre nem lehet foglalni, most néztem meg..."

 

Akkor nem mázlijuk volt, hanem előre beregisztráltak.

Ahogy az ismerősöd is megtehette volna.. de nyilván egyszerűbb itt hőbörögni, mint gondolkozni, vagy uram bocsá megkérdezni az információnál, hogy miért nem hívtak már be..

 

"főleg mert rendszeresen megy oda a komplett kiccsalád, holott csak egynek van ott dolga... de a többi megy vele támogatásnak... szoktam arra menni, láttam, ahogy özönlöttek befelé..."

 

Na, és szóltál nekik?

Vagy mit vársz attól, hogy itt hőbörögsz..?

Előzmény: magyar melós (76837)
magyar melós Creative Commons License 2021.08.06 0 0 76840

Szevasz, hogy vagy? Majd mindjárt írok emailt...

Igen bejátszhat az is, de a múltkor Foxpostba jött csomagom de valami hiba volt, nem vette be a kódot, fel kellett hívnom őket, mondták várjak megoldják...

Kb 10 perc múlva jött új kód sms-ben az már működött... ez úgy 13 óra tájt lehetett.

Addig ott álltam, vártam és láttam, hogy fent a munka nem nagyon halad, bement vagy 10 ember és kb 3 jött csak ki... tavalyelőtt nyár elején volt ott dolgom utoljára, de akkor minden flottul ment, úgy látszik azóta ott is lejjebb adtak szintből... nem kicsit...

Mindjárt írok. :)

Előzmény: csiri bá (76838)
csiri bá Creative Commons License 2021.08.06 0 2 76839

Jah el is felejtettem, 2 hónapja szomszéd mesélte hogy hasonlóan járt, déltájt odament benézett kb volt 10 várakozó, meg aki már bent volt 3-4, kért a  nőtől egy sorszámot... azt kint várt... feleslegesen mert fél óra múlva sem hívták, közben meg az utána érkezők is kényelmesen távoztak már... odament a pulthoz a nőhöz hogy hát mégis hogy van ez... válasz: várjon... kérdi: meddig... azt nem tudja... széttépte a cetlit odaraktam a röfinek és kijött...

Aztán rá pár napra járt valahol a városban és épp az egyik kormányablak előtt ment el, benézett, jé, senki sorszámot kért és 10 perc alatt végzett...

 

Az is bejátszhat, hogy tavaly a Camponában lévőt ügyesen, okosan megszüntették és most mindenki a Promontorba megy... ott meg maradt ugyanaz a létszám... vagy csak cserélődött, gyengébb minőségűre...

Előzmény: csiri bá (76838)
csiri bá Creative Commons License 2021.08.06 0 1 76838

Szevasz koma, téged is látni? :)

Látom, neked is elmesélte...

Beözönlő kiccsaládokat szoktam én is látni... szerencsére nekem évekig nem lesz dolgom ott... nem is bánom, mert mástól is hallottam már hogy igencsak lepusztult a minőség ott a pár évvel ezelőttihez képest...

 

Előzmény: magyar melós (76837)
magyar melós Creative Commons License 2021.08.06 0 1 76837

Látom nem ment át...

Ha te beállsz a boltban a pénztárhoz és mögüled hívnák előre az embereket, te meg várj hiába voltál ott előbb, mit szólnál?

Az egy dolog, hogy van kb 6 sorszámos... nekik mázlijuk volt, mert amúgy 2 hónapra előre nem lehet foglalni, most néztem meg...

De hogy utána is azok mehetnek, akik csak úgy odaestek 2 perccel nyitás előtt huszadiknak, az nonszensz...

És most gondolj majd bele, hogy ha elterjed ez a delta mutáns, ott liheg az oltott is a nyakadba és elkapod, csak mert nem foglalkoznak veled, hiába mész oda időben, te várj, mert a drágalátos ügyintézőknek fontosabb a kávézás meg egyebek (sajnos láttam, mikor tavaly volt ott dolgom)...

Csak mert a picit bonyolultabb dolgokkal nem hajlandók foglalkozni...

 

Arrébb hova bakker, jártál te már ott? nincs hova állni , max ha kimész de akkor meg nem látod a táblát olyan ügyesen van elhelyezve...

Sorszámodat bachatod, ha az ügyintézők a szegregációban csak 2 számjegyig tanulták a számokat, annál nagyobbal nem mernek foglalkozni (ezt is láttam)...

Régen nem volt ilyen ott, akkor még működött a hely rendesen... érkezési sorrendben hívtak be (kivéve ha volt foglalásod), lehet azóta változott és a "bonyolultabb" dolgokra, mint pl. egy új személyi elkészítése, már csak egy ember van felkészítve, a többi épp most érkezett valami OKJ-s tanfolyamról... ahol csak annyit tanult, hogy nyomd meg ezt a gombot, majd azt majd aláírás pecsét...

 

Az legyen az ő dolga, hogy mit csinál majd, hogy oldja meg... de nem lesz egyszerű oda bejutnia a felséges ügyintézőkhöz... főleg mert rendszeresen megy oda a komplett kiccsalád, holott csak egynek van ott dolga... de a többi megy vele támogatásnak... szoktam arra menni, láttam, ahogy özönlöttek befelé...

 

 

Előzmény: W_B (76836)
W_B Creative Commons License 2021.08.06 -1 0 76836

8-kor nyitott a kormányablak, és az ismerősöd 8:15 -ig várt?

 

Elég nagy balfasz volt.

 

Ha volt sorszáma, akkor láthatta volna, hogy hányan vannak előtte.

Esetleg az a 6 ember aki időpontra ment?????

 

"8:15, már mindenkit behívtak, azokat is akik csak úgy 2 perccel nyitás előtt estek oda, őt meg jó magasról lesz*rták..."

 

Val.szeg ők más ügyet intéztek.

 

"ott lihegett a sok ember egymás nyakán, mondja képtelen volt fél méterre sem állni a másiktól.. mint egy komplett birkacsorda..."

 

Az azért nem a Kormányablak hibája, ugye?

Fel kell venni a maszkot, és arrébb állni.

 

"Azt mondja, ő megtette ami a kötelessége, de az ügyintézők meg lesz*rják, akkor őt sem érdekli tovább..."

 

Nyilvánt ezt majd el fogják fogadni, ha a lejárt személyivel akar bármilyen ügyet intézni.

 

Esetleg megkérdezhette volna az ügyintézőt?

 

Előzmény: csiri bá (76835)
csiri bá Creative Commons License 2021.08.06 -1 2 76835

Ismerős most hívott a budafoki kormányablak "minőségi" ügyintézéséről....

Lejár év végén a régi személyije, gondolta most még időben kicserélteti.

Odaállt elsőnek fél 8 előtt... 8-ra egész tömeg volt, de gondolta hamar végez... Óriásit tévedett... ennél nagyobbat nem is tudott volna...

Kijön 8-kor az őr, beengedi vagy 6-ot, akik időpontra mentek, jó, beenged soron kívül valakit, csak mert... ismerős végre a pulthoz jut, kér egy sorszámot aztán vár és vár és vár és vár...

8:15, már mindenkit behívtak, azokat is akik csak úgy 2 perccel nyitás előtt estek oda, őt meg jó magasról lesz*rták... ott lihegett a sok ember egymás nyakán, mondja képtelen volt fél méterre sem állni a másiktól.. mint egy komplett birkacsorda...

Fogta a cetlit összegyűrte lerakta a pultra és kijött...

Azt mondja, ő megtette ami a kötelessége, de az ügyintézők meg lesz*rják, akkor őt sem érdekli tovább...

Nevetsége, ami ott folyik "ügyintézés" címén... nem tudom, mi történt, de 2 éve még nagyon jól működtek...

villa Creative Commons License 2021.05.29 0 2 76834
Előzmény: W_B (76832)
W_B Creative Commons License 2021.05.25 0 1 76833

Büdös, kénes-foszforos szaga volt, és lila nyomot hagyott a fehér műanyagvödrön.

 

Bocsánat, inkább kék.

Előzmény: W_B (76832)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!