Keresés

Részletes keresés

W_B Creative Commons License 2021.08.06 -1 0 76845

"A személyihez kell fotó, viszont fotózó fülkéből csak 2-3 van.

 

Így van. És? Oda, az egyik ilyenhez már nem jutott nyitáskor ügyintéző? Vagy még a kávéját kavargatta 8:10-kor?"

 

Írtam már, hogy oda val.szeg a 6, időpontra érkező ment.

 

De ha az "ismerősöd" nem mert kérdezni, attól még megnézhette volna hogy vannak-e a fényképezős (fülkés) ablakoknál.

 

Néz, aki balfasz, az balfasz.

Ezen nem lehet segíteni.

Előzmény: magyar melós (76843)
magyar melós Creative Commons License 2021.08.06 0 0 76844

Nem baszta el...

Neki csak az az egy van, nekem van kettő ez, meg egy másik...

Előzmény: W_B (76842)
magyar melós Creative Commons License 2021.08.06 -1 1 76843

megkérdezni az információnál,

 

Attól a mangalicától? Kérdezni mersz valamit úgy néz rád, mint a véres rongyra... mi az hogy szólni mersz hozzá...

 

A személyihez kell fotó, viszont fotózó fülkéből csak 2-3 van.

 

Így van. És? Oda, az egyik ilyenhez már nem jutott nyitáskor ügyintéző? Vagy még a kávéját kavargatta 8:10-kor?

Ha hozzánk nyitáskor bejönne a boltba egy vásárló elsőnek és 10 percig hozzá se szólnánk, már nem lenne munkánk...

 

előre beregisztráltak.

 

Hát ja... ha nem 2 hónappal előre lehetne csak... addigra meg lehet meg is hal, manapság ki tudja... az is lehet hogy októberben hófúvás lesz és ajtón sem lehet kilépni, vagy özönvíz...

 

Nincs itt hőbörgés, el vagy te tévedve, csak jól megfogalmazott kritika azokkal szemben akiket az adónkból fizetnek és mégis ugyanúgy viselkednek, mint anno az átkosban, felsőbbrendűen, mert ők a kiskirály, a polgár meg le van szarva, mit képzel hogy 10 évente odamegy személyit csináltatni... félrelökdösik, mert kényelmetlen velük foglalkozni...

 

Előzmény: W_B (76841)
W_B Creative Commons License 2021.08.06 0 0 76842

Na mi van, elbasztad a nickváltást..? :-D

csiri bá, magyar melós..

 

Előzmény: magyar melós (76837)
W_B Creative Commons License 2021.08.06 -1 2 76841

A személyihez kell fotó, viszont fotózó fülkéből csak 2-3 van.

A többiek (akik később érkeztek, de előbb hívták őket) val.szeg olyan ügyet intéztek, amihez nem kell fotót készíteni, így tudtak menni másik ablakhoz is, amikből több van.

 

"Az egy dolog, hogy van kb 6 sorszámos... nekik mázlijuk volt, mert amúgy 2 hónapra előre nem lehet foglalni, most néztem meg..."

 

Akkor nem mázlijuk volt, hanem előre beregisztráltak.

Ahogy az ismerősöd is megtehette volna.. de nyilván egyszerűbb itt hőbörögni, mint gondolkozni, vagy uram bocsá megkérdezni az információnál, hogy miért nem hívtak már be..

 

"főleg mert rendszeresen megy oda a komplett kiccsalád, holott csak egynek van ott dolga... de a többi megy vele támogatásnak... szoktam arra menni, láttam, ahogy özönlöttek befelé..."

 

Na, és szóltál nekik?

Vagy mit vársz attól, hogy itt hőbörögsz..?

Előzmény: magyar melós (76837)
magyar melós Creative Commons License 2021.08.06 0 0 76840

Szevasz, hogy vagy? Majd mindjárt írok emailt...

Igen bejátszhat az is, de a múltkor Foxpostba jött csomagom de valami hiba volt, nem vette be a kódot, fel kellett hívnom őket, mondták várjak megoldják...

Kb 10 perc múlva jött új kód sms-ben az már működött... ez úgy 13 óra tájt lehetett.

Addig ott álltam, vártam és láttam, hogy fent a munka nem nagyon halad, bement vagy 10 ember és kb 3 jött csak ki... tavalyelőtt nyár elején volt ott dolgom utoljára, de akkor minden flottul ment, úgy látszik azóta ott is lejjebb adtak szintből... nem kicsit...

Mindjárt írok. :)

Előzmény: csiri bá (76838)
csiri bá Creative Commons License 2021.08.06 0 2 76839

Jah el is felejtettem, 2 hónapja szomszéd mesélte hogy hasonlóan járt, déltájt odament benézett kb volt 10 várakozó, meg aki már bent volt 3-4, kért a  nőtől egy sorszámot... azt kint várt... feleslegesen mert fél óra múlva sem hívták, közben meg az utána érkezők is kényelmesen távoztak már... odament a pulthoz a nőhöz hogy hát mégis hogy van ez... válasz: várjon... kérdi: meddig... azt nem tudja... széttépte a cetlit odaraktam a röfinek és kijött...

Aztán rá pár napra járt valahol a városban és épp az egyik kormányablak előtt ment el, benézett, jé, senki sorszámot kért és 10 perc alatt végzett...

 

Az is bejátszhat, hogy tavaly a Camponában lévőt ügyesen, okosan megszüntették és most mindenki a Promontorba megy... ott meg maradt ugyanaz a létszám... vagy csak cserélődött, gyengébb minőségűre...

Előzmény: csiri bá (76838)
csiri bá Creative Commons License 2021.08.06 0 1 76838

Szevasz koma, téged is látni? :)

Látom, neked is elmesélte...

Beözönlő kiccsaládokat szoktam én is látni... szerencsére nekem évekig nem lesz dolgom ott... nem is bánom, mert mástól is hallottam már hogy igencsak lepusztult a minőség ott a pár évvel ezelőttihez képest...

 

Előzmény: magyar melós (76837)
magyar melós Creative Commons License 2021.08.06 0 1 76837

Látom nem ment át...

Ha te beállsz a boltban a pénztárhoz és mögüled hívnák előre az embereket, te meg várj hiába voltál ott előbb, mit szólnál?

Az egy dolog, hogy van kb 6 sorszámos... nekik mázlijuk volt, mert amúgy 2 hónapra előre nem lehet foglalni, most néztem meg...

De hogy utána is azok mehetnek, akik csak úgy odaestek 2 perccel nyitás előtt huszadiknak, az nonszensz...

És most gondolj majd bele, hogy ha elterjed ez a delta mutáns, ott liheg az oltott is a nyakadba és elkapod, csak mert nem foglalkoznak veled, hiába mész oda időben, te várj, mert a drágalátos ügyintézőknek fontosabb a kávézás meg egyebek (sajnos láttam, mikor tavaly volt ott dolgom)...

Csak mert a picit bonyolultabb dolgokkal nem hajlandók foglalkozni...

 

Arrébb hova bakker, jártál te már ott? nincs hova állni , max ha kimész de akkor meg nem látod a táblát olyan ügyesen van elhelyezve...

Sorszámodat bachatod, ha az ügyintézők a szegregációban csak 2 számjegyig tanulták a számokat, annál nagyobbal nem mernek foglalkozni (ezt is láttam)...

Régen nem volt ilyen ott, akkor még működött a hely rendesen... érkezési sorrendben hívtak be (kivéve ha volt foglalásod), lehet azóta változott és a "bonyolultabb" dolgokra, mint pl. egy új személyi elkészítése, már csak egy ember van felkészítve, a többi épp most érkezett valami OKJ-s tanfolyamról... ahol csak annyit tanult, hogy nyomd meg ezt a gombot, majd azt majd aláírás pecsét...

 

Az legyen az ő dolga, hogy mit csinál majd, hogy oldja meg... de nem lesz egyszerű oda bejutnia a felséges ügyintézőkhöz... főleg mert rendszeresen megy oda a komplett kiccsalád, holott csak egynek van ott dolga... de a többi megy vele támogatásnak... szoktam arra menni, láttam, ahogy özönlöttek befelé...

 

 

Előzmény: W_B (76836)
W_B Creative Commons License 2021.08.06 -1 0 76836

8-kor nyitott a kormányablak, és az ismerősöd 8:15 -ig várt?

 

Elég nagy balfasz volt.

 

Ha volt sorszáma, akkor láthatta volna, hogy hányan vannak előtte.

Esetleg az a 6 ember aki időpontra ment?????

 

"8:15, már mindenkit behívtak, azokat is akik csak úgy 2 perccel nyitás előtt estek oda, őt meg jó magasról lesz*rták..."

 

Val.szeg ők más ügyet intéztek.

 

"ott lihegett a sok ember egymás nyakán, mondja képtelen volt fél méterre sem állni a másiktól.. mint egy komplett birkacsorda..."

 

Az azért nem a Kormányablak hibája, ugye?

Fel kell venni a maszkot, és arrébb állni.

 

"Azt mondja, ő megtette ami a kötelessége, de az ügyintézők meg lesz*rják, akkor őt sem érdekli tovább..."

 

Nyilvánt ezt majd el fogják fogadni, ha a lejárt személyivel akar bármilyen ügyet intézni.

 

Esetleg megkérdezhette volna az ügyintézőt?

 

Előzmény: csiri bá (76835)
csiri bá Creative Commons License 2021.08.06 -1 2 76835

Ismerős most hívott a budafoki kormányablak "minőségi" ügyintézéséről....

Lejár év végén a régi személyije, gondolta most még időben kicserélteti.

Odaállt elsőnek fél 8 előtt... 8-ra egész tömeg volt, de gondolta hamar végez... Óriásit tévedett... ennél nagyobbat nem is tudott volna...

Kijön 8-kor az őr, beengedi vagy 6-ot, akik időpontra mentek, jó, beenged soron kívül valakit, csak mert... ismerős végre a pulthoz jut, kér egy sorszámot aztán vár és vár és vár és vár...

8:15, már mindenkit behívtak, azokat is akik csak úgy 2 perccel nyitás előtt estek oda, őt meg jó magasról lesz*rták... ott lihegett a sok ember egymás nyakán, mondja képtelen volt fél méterre sem állni a másiktól.. mint egy komplett birkacsorda...

Fogta a cetlit összegyűrte lerakta a pultra és kijött...

Azt mondja, ő megtette ami a kötelessége, de az ügyintézők meg lesz*rják, akkor őt sem érdekli tovább...

Nevetsége, ami ott folyik "ügyintézés" címén... nem tudom, mi történt, de 2 éve még nagyon jól működtek...

villa Creative Commons License 2021.05.29 0 2 76834
Előzmény: W_B (76832)
W_B Creative Commons License 2021.05.25 0 1 76833

Büdös, kénes-foszforos szaga volt, és lila nyomot hagyott a fehér műanyagvödrön.

 

Bocsánat, inkább kék.

Előzmény: W_B (76832)
W_B Creative Commons License 2021.05.25 0 0 76832

Sziasztok!

 

Tudja valaki pontosan, hogy hogy néz ki, és mit tartalmaz a barlanglakásokból kitermelt gáziszap?

 

Ha jól tudom, anno vasport kevertek fűrészporral, és azzal szűrték meg az előállított földgázt?

 

A területen volt egy töltőfölddel feltöltött lejáró, abban találtam néhány darab fekete rögöt.

Büdös, kénes-foszforos szaga volt, és lila nyomot hagyott a fehér műanyagvödrön.

gxy_gfx Creative Commons License 2021.05.17 0 2 76831

Nagytétényi HÉV, Leányka utca, Városház tér

villa Creative Commons License 2021.05.17 0 0 76830

az már régi, de van egy pár, akár a zoldjovo@zoldjovo.hu ami végképp publikus

Előzmény: Inner Circle (76829)
Inner Circle Creative Commons License 2021.05.10 0 0 76829

Szia Villa, van működő email címed? Az itt megadott nem akar működni.

Előzmény: villa (76823)
gxy_gfx Creative Commons License 2021.04.29 0 3 76828
nemeza Creative Commons License 2021.04.24 0 1 76825

Nekem érdekes részleteket tartalmaz :)

A "Vendéglőben" voltak a néptánc óráink :)

https://fovarosi.blog.hu/2013/07/26/a_budafoki_kiserlet

kivantsi49 Creative Commons License 2021.04.08 -1 0 76824

De ha a tanárnéni a gyógypedagógus volt....

Előzmény: villa (76821)
villa Creative Commons License 2021.04.06 0 1 76823

regisztrálni sem kell ezen az úton, és láthatod a projekteket,

 

Előzmény: tanárnéni kedvence (76822)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2021.04.04 0 0 76822

Kösz. De pont attól nehéz, hogy nem szavazni szeretnék, csak tájékozódni. A boltba sem úgy megyek be, hogy fizetni szeretnék. :) Majd még tanulmányozom. Elsőre a Tétényi-fennsík védelme tűnik érdekesnek. De vajon miért van 3 pályázat ugyanarra a kilátópontra? Nem lehetne összevonni ezeket? Konkrét összegek vannak, de terveket nem látni, csak elnagyolt elképzeléseket. Itt pl. nem világos, hogy mi a cél, konkrétan mire kell 64M Ft. A nem túl nagy füves területből szeretne még parkolóknak is lecsípni? Vagy honnan. Szerintem nagyon nem mindegy.

Persze az is érdekelne, hogy lehet 10M Ft-ból megszüntetni a prostitúciót.

Előzmény: villa (76821)
villa Creative Commons License 2021.04.03 0 1 76821

annyira azért nem nehéz, szavazok, majd megértettem, szavazok, stb.:  https://kozossegrekapcsolva22.hu/bekuldott-palyazatok/

 

Előzmény: tanárnéni kedvence (76820)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2021.04.02 0 0 76820

Annyira értelmesen csinálták meg a kozossegrekapcsolva22.hu oldalt, hogy nem üti ki a szemem, mire lehet szavazni. Van rá mód, hogy regisztráció nélkül is láthatóvá váljék? Ha igen, hol a link?

Előzmény: gxy_gfx (76819)
gxy_gfx Creative Commons License 2021.03.15 0 1 76819

Nem vagyok fent a facebook-on, de más is nyugodtan felteheti a linket, vagy a képeket.

Előzmény: Törölt nick (76818)
Törölt nick Creative Commons License 2021.03.15 0 0 76818

Van egy Rózsavölgy csoport a facebookon felrakhatnád oda is a kepeket.

Előzmény: gxy_gfx (76817)
gxy_gfx Creative Commons License 2021.03.14 0 3 76817

Még januári képek, most volt időm feldolgozni:

 

Rózsavölgy, budafoki elágazás:

http://galaxy.impulzus.com/tmp/210117/

 

Főleg a fennsík környéke, Óhegy, ilyenek:

http://galaxy.impulzus.com/tmp/210118/

 

najsebva Creative Commons License 2021.01.30 0 0 76816

Deviszont akkor fogja bírni szükség esetén. Szerintem.

Előzmény: gxy_gfx (76785)
Hatanbátormakszardzsav Creative Commons License 2021.01.18 0 1 76814

Ha a budatétényi Marschalkó-Horti-villára gondoltál, akkor az: az Erzsébet királyné út (40.sz.) - Tőke utca (28.sz.) sarkán található, melyről boldog emlékű Sarnóczay Gyuri (itt a fórumon: kerub) lokálpatrióta barátunk helytörténeti füzetében a következők olvashatók:

 

„...a Marschalkó-villa. Marschalkó János szobrász (1819–1877) építette 1850 körül fiának, Marschalkó János Pálnak (1865–1943), aki jogász, bíró, igazságügyi szakértő és államtitkár volt. A villát a jómódú Horti László pesti ügyvéd 1936-ban vásárolta meg. A közel 400 négyzetméteres villában és annak óriási parkjában mindig nagy társasági élet folyt, főleg a nyári hónapokban. Az épület szépen gondozott parkjához úszómedence és teniszpálya is tartozott. Mint Budatétényben az megszokott, az épület alatt itt is nagy, boltíves pince volt, ezt a telekhatárokat elválasztó rakott kőfalak is jelezték. A villa tulajdonosa 1946-ban a háborús bűnösök perének főügyész-helyettese volt. Az államosítás után, 1952-ben, az épületben lefalazásokkal alakítottak ki lakásokat több család részére, ezt követően nem is csoda, hogy hamar leromlott a hajdan szép villa és a park.”

 

Fentiekhez annyi kiegészítés, hogy dr. Horti László fővárosi ügyvédet 1945 októberében nevezte ki a Minisztertanács - a Szociáldemokrata Párt delegáltjaként - az országos népfőügyész helyettesévé, mely minőségében a vád képviselője volt több koncepciós pernek - így többek között - a Berend Béla főrabbi elleni és a Basch Ferenc Volksbund vezér elleni perekben..., érdemei elismeréseként 1946 szeptemberében ítélőtáblai bíróvá léptették elő, majd 1947 végén az Igazságügyi Minisztérium kiküldöttjeként, a háború után Ausztriába és Németországba szállított igazságügyi iratok és ingóságok hazahozatala előkészítését intézte, 1948 júniusában hallat magáról utoljára, mikor is a NOT kötelékében, a Sallai-Fürst „gyilkosai” felett ítélkező perben - az egykori igazságügyminiszter és bíróinak - fővádlója, ezután nincs több hír róla..., mindenesetre különös lehetett a háború után rádió előtt ülőknek „Horti elvtárs” nevét hallani, mint aki, a Horthy-korszak nómenklatúrájának egyik fő elszámoltatója...

Előzmény: Kókusz69 (76813)
Kókusz69 Creative Commons License 2021.01.16 0 0 76813

Tudja valaki, hogy hol volt a Marschild villa? Ükapám ott halt meg. Van az épületről fénykép? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!