Keresés

Részletes keresés

Nagypapi9 Creative Commons License 2020.09.28 0 0 13

Nem tudom kinek kell fizetni csontvelő átültetésért. Férjem 2009-ben átesett csontvelő transzplantáción, de egy fillért sem kellett érte fizetni. Sőt sem az orvosok, sem a nővérek nem fogadtak el egy fillért sem. Az orvosok, nővérek teljes odaadással és lelkiismeretesen ápolták a betegeket. Minden elismerésem az övék. 

Előzmény: Templi (-)
c9200 Creative Commons License 2002.11.29 0 0 12
Sziasztok.
Én 3 éve vagyok túl a csontvelőűtültetésen, és az átültetés idején még 100 millióról hallottam.
A helyzet az, hogy az összeg változik a beteg állapotától, a donor kibenlététől, és persze az alapbetegségtől, illetve a szövődményektől is.
A kezelés két-három hónapja alatt teljes a sterilitás, még a levegő, a víz is steril, végig infúzióból "kajálsz", és rengeteg gyógyszer kerül felhasználásra, ha csak a napi 20 tabletta sejtméregre meg tucatnyi egyéb gyógyszerre gondolok a kemoterápiás kezelések alatt, az már egy kisebb vagyon, szóval az összeg tényleg ennyi, ha nem több.
kzs1974 Creative Commons License 2001.11.07 0 0 11
Azért talán ezzel nem kéne viccelni, mert egy kislányról (tehát élő emberről, mint bármelyikünk) van szó, akit enélkül a műtét nélkül elveszítenek a szülei......
Előzmény: destruktív (10)
destruktív Creative Commons License 2001.11.07 0 0 10
Arról nem is beszélve hogy mennyibe kerül a csontvelő, amit előbb meg kell venni a csontvelőboltban.
kzs1974 Creative Commons License 2001.11.07 0 0 9
Nemcsak maga a műtét kerül annyiba, hanem az is, hogy utána maximálisan tudják biztosítani a steril körülményeket. Ez sajnos Magyarországon nem megoldható.

(Ha jól sejtem, arról a Bogi nevű kislányról van szó, akinek a bécsi műtétjére kellene összegyűjteni a pénzt.)

originalqszi Creative Commons License 2001.11.07 0 0 8
ja, nem:((((
Egyébként ennyibe kerül a szigorú német pont rendszer szerint az ilyen műtét!
Nálunk se lennének gondban a kórházak, ha rendesen kódólnának:)))) Csakhogy a tisztelt doktor úraknak derogál kódolni:(((( leszarják, pedig minden mozdulatukért fizetne az OEP!!!!!!
Egy egyszerű csipő inplantátum is több millió fornyák!!!!!:(((( És persze ennek nagyrésze a ketyerét eladó ügynök és cége zsebébe vándorol:((((
Előzmény: originalqszi (3)
destruktív Creative Commons License 2001.11.07 0 0 7
(ja, lemaradtál 5 másodperccel, de akkor is a Vanek nyert. Protekciója van biztos)
Előzmény: originalqszi (3)
Vanek Creative Commons License 2001.11.07 0 0 6
Quszi!
1. nem pont egyenlő az időtök
2. én győztem :-)) Megelőztem a nullázás atyamesterét, igaz elég pocsék idővel
destruktív Creative Commons License 2001.11.07 0 0 5
Nem én győztem hanem a Vanek.
Előzmény: originalqszi (3)
destruktív Creative Commons License 2001.11.07 0 0 4
hallod te "hülye lilazakós"?:)
Előzmény: Templi (-)
originalqszi Creative Commons License 2001.11.07 0 0 3
Hát ilyen még nem volt!!!!!! Halál pont egy az idő és szerintem csak azért győztél, mert d betűs vagy:DDDDDDDDDD
Előzmény: destruktív (1)
originalqszi Creative Commons License 2001.11.07 0 0 2
28 miller bizony nem 0:((((
Előzmény: Templi (-)
destruktív Creative Commons License 2001.11.07 0 0 1
0 millióm van csontvelőátültetésre. És szerencsére nem 0 csontvelőm.
Előzmény: Templi (-)
Vanek Creative Commons License 2001.11.07 0 0 0
Hát alapvetően nem tudom, de gondolom az, hogy egy ilyen műtéthez nem nulla előkészítés kell, szintén nem nulla technikai háttér, nulla főnél lényegesen nagyobb létszámú magasan képzett csapat, akinek azért illene a nullánál egy kicsit többet keresnie, és gondolom akad egy szintén nem nulla napos utókezelés, amit lehet, hogy nem egészen "hagyományos" körülmények között kell végezni.
És talán azért az orvos zsebébe is juthatna annyi, mint egy hülye lilazakós közgazdászéba, vagy bármilyen más magasan képzett szakemberébe, aki piaci körülmények között dolgozik.
Előzmény: Templi (-)
Templi Creative Commons License 2001.11.07 0 0 topiknyitó
Az orvostudományban teljesen laikus mérnök-közgazdász vagyok.
Mondja már meg valaki, hogy mi kerül egy műtéten 28 millió forintba. Egy részletes költségvetésre biztos sokan kiváncsiak lennének és talán az adakozó kedv is nagyobb lenne. Kivéve azt az esetet ha egy olyan orvos zsebébe vándorolna a nagy része aki képes volna megmenteni egy kislány életét de mivel nem kapta meg a millióit, ezért lelkiismeret furdalás nélkül végignézné a haldoklását!!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!