Keresés

Részletes keresés

kietlen Creative Commons License 2019.02.22 0 0 21

Egymásra fényképezett a Zenit-e-m, belecsúsztak egymásba a képek, és a végén el is szakadt a film, 100-as feketefehér. Most amikor felhízom forog a másik oldalon a közepe a fölül, nem emlékszem hogy eddig forgotte.

sárpi Creative Commons License 2009.08.30 0 0 20
Hali!

Sajnos zárhibás a géped, nem sok mindent tudsz vele csinálni.
Előzmény: analogmonster (19)
analogmonster Creative Commons License 2009.08.28 0 0 19
Szevasztok!

Egy Zenit 12XP boldog tulajdonosa vagyok, egy apróság miatt azonban szeretném a tanácsotokat/javaslataitokat kérni!
Néhány felvételen a kép bal széle mellet sötét tónusú sáv látszik. Nem minden képen, mindentől függetlenül teljesen kiszámíthatatlanul, de mindíg ugyanazon a helyen jelenik meg
Mellékelek 3 fotót, amiken határozottan látszik:

Tudnátok nekem segíteni, mitől lehet? Ha szervízbe kell vinnem e miatt, kihez forduljak?

Köszi!

üdv
optikus Creative Commons License 2007.03.18 -1 0 18
Legtobb zenittel csak baj van (azon kivul hogy rusnya, nagy es ut). Szerelni addig lehet amig a zarat nem kell megbontani, ha ahhoz hozza kell nyulni akkor kuka mivel osszerakhatatlan. Szervizbe azert nem igaz jo hurcolni mert legtobb esetben a szervizdij joval magasabb lesz mint egy masik jot venni. Soosnal vagy borzeken mindig van garmadaval mindenfele tipus mindenfele allapotban. Eccer epp bent voltam a soosnal mikor bejott egy figura aki a bevasarloszatyrabol elohuzott 3db zenitet (mind olyan mintha a gyarbol jott volna) es beadta bizomanyba. Asszem 2eft/db-ot mondtak neki...
Laya80 Creative Commons License 2007.03.18 0 0 17
Üdv mindenkinek. Tudna nekem valaki segíteni? Van nekem egy Zenit TTL gépem, minden működik rajta a fénymérő is, de ha az exponálo gombját teljesen felengedem, akkor az elemet rövidre zárja és lemeríti! Mit lehet ezzel csinálni?
kis59 Creative Commons License 2007.03.09 0 0 16
Üdv!
Már éppen kérdezni akartam...
Úgy látszik, hogy most kifogytak a dolgok...
Pár hónapja itt vettem a FED-2-öt és a régi Zorki-t.
Most csak FED 4-et láttam, meg Zorki 4-et. Nekem azért is izgalmas hely, mert sokféle régi dolgot is gyüjtök, pl. régi zsebrádiókat. Persze az én gyüjteményem, anyagi okok miatt elég szerény...
F.
Előzmény: bmwr12 (15)
bmwr12 Creative Commons License 2007.03.09 0 0 15

Köszi, voltam.

Nem találtam nekemvalót. De azért eltőltöttem másfél órát az üzletben.

Ugyanis siettem.

Előzmény: kis59 (14)
kis59 Creative Commons License 2007.03.09 0 0 14

Üdv!

A Körút felől az 1. villmegálló után (kettő között van) egy kicsit gyalogolni kell, a Duna felé eső keresztutca, majdnem a sarok, de pont szembemész vele., nagyon szépen látni. Egy pinceüzlet.

F.

Előzmény: bmwr12 (13)
bmwr12 Creative Commons License 2007.03.09 0 0 13

Köszi az infót, és külön a levelet. Meghálálom !

Amiket láttam mind redőny, zár, vagy tükőr problémás. Beszereztem egyet jelentéktelen áron, hibásan.

Igaz hogy Zenit C típus, de ma megyek a Mester utcába.

Bár nem ismerem az üzletet, de biztos megtalálom. A kőrút felőli vége ?

Előzmény: kis59 (12)
kis59 Creative Commons License 2007.03.08 0 0 12

A Mester utcai régiségkereskedőnél van nagyon olcsón (a 2. vill.megálló, mert az elején is van egy) nemrégiben volt kettő - abból az egyik nálam van...:))))

A másik lehet, hogy problémás  -nem tudtam záridőt állítani, de lehet, hogy én vagyok a béna.....

Előzmény: bmwr12 (11)
bmwr12 Creative Commons License 2006.11.21 0 0 11

Tekerős Zenit 3-ast keresek, ha lenne valakinek elfekvőben.....

Köszi.

sefotos Creative Commons License 2006.09.22 0 0 10
A 4/300-as Zenitar K bajonettes, kétlem, hogy olyan Zenit vázad van (nekem van az is). Van még a Tair 4,5/300A M42, azt keresheted. Ugyanaz optikailag, mint a Zenit fotopuska obija, csak kulturáltabban néz ki.
Előzmény: Halek (7)
Salvataggio Creative Commons License 2006.09.22 0 0 9
Sziasztok!
Barátnőmnek van egy Zenit TTL gépe.
Nagy valószínűséggel rosszul záródik hátul ahol a filmet kell befűzni(fényt kap).
Tudnátok ajánlani egy jó szervízt ahol viszonylag olcsón, de korrektül dolgoznak és meg tudnák javítani???

Előre is köszönjük!
Halek Creative Commons License 2005.07.22 0 0 8
Ezt a sok választ! :D Carl Zeiss 300mm -s is jó lex. :D
Halek Creative Commons License 2005.07.08 0 0 7

Sziasztok!

 Zenithez keresek új, vagy nagyon megkímélt - lehetőleg Zenit!/állítólag van olyan/ - 300as objektívet.

Ajánlatokat e-mailban lécci!
Üdv

H

KeMatyi Creative Commons License 2004.11.01 0 0 6
köszönömszépen. utánanézek majd!
Előzmény: Topy (4)
Topy Creative Commons License 2004.11.01 0 0 5
Helyesen: Azóta is megy. :))

Topy
Előzmény: Topy (4)
Topy Creative Commons License 2004.11.01 0 0 4
Amikor a Zenitemben elhalt a redőny, a Reiter-en javították, azóta is meg. Mikrofotó Kft, XII. Reiter F. út 118. http://www.mikrofoto.hu/

Topy
Előzmény: li314 (2)
KeMatyi Creative Commons License 2004.10.31 0 0 3

hello!

van egy Zenit 112-esem. elég új, 2000-ben gyártották. a fénymérője ledes, viszont az a baj hogy eszméletlen pontatlan. arra már rájöttem, hogy az ASA állító gomb nem jól van rajta, de ahogyan tudtam, megjavítottam, de ez sem járt sikerrel. valahol benne is van hiba. mive ez elektromos, logikusan ez egy sokállású kapcsoló. viszont az a gond, hogy ezt nem merem szétszedni. szerintetek hova vigyem, kihez fordulhatok, és mennyibe fog ez nekem fájni. előre is köszi!

 

li314 Creative Commons License 2001.12.04 0 0 2
Nekem is van egy Zenit TTL-em. Szerintem amig tudsz vele fényképezni addig ne vidd sehova, nyugodj bele hogy eztán csak akkor látsz valamit a keresőben ha már fel is húztad :)
Na de komolyan! Tényleg régi gép és ez a hiba még csak a kezdet... sajnos ... Én is igy jártam az enyémmel aztán vagy 1,5 évig nem volt jómert a redőnyzára teljesen kihalt. Nem javította meg senki a közelben igy én áltam neki :) 1 év után újra működik. Szóval ne akard javíttatni amíg így vagy úgy de működik mert jobban jársz ha veszel inkább egy másik zenitet használtan.
Előzmény: spiderbond (-)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.06 0 0 1
csak a felhúzás hozta üzemkész helyzetbe a Zenitet.

Elrontottam, ezt szerettem volna írni:

csak a felhúzás hozta üzemkész helyzetbe a tükröt.

Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.06 0 0 0
Egy retrográd Zenited van. Őseinél (amelyekre visszaüt) volt szokás, hogy csak a felhúzás hozta üzemkész helyzetbe a Zenitet.

Amit írsz, az számomra technikatörténeti érdekesség. (bocs, tudom, hogy neked meg egyszerűen baj) Sokszor megesett a keleti blokk iparában, hogy egy nagyon régi konstrukciót (ld. pl. Volga személyautó, ami alighanem egy világháború környéki Opel utódja) úgy fejlesztettek a változó felhasználói igényekhez, hogy meghagytak minden lényegeset, ami az eredeti ős-konstrukcióban benne volt, és arra pakolgatták az újabb és újabb fícsöröket. Érdemes összevetni egy Olympus OM méretét és beltartalmát egy Zenitével. EZ azért érdekes, mert az 50-es évekbeli Zenit még abszolút state-of-the-art volt, és ráadásul még mai szemmel is egy szép kamera. Aztán jött a felhúzókar, amit símán ráépítettek a korábbi kurblis megoldásra, jött a fénymérő, amit mindennek a tetejére tettek, és így tovább. Közben a konstrukció közepén megmaradt az ötvenes évekbeli szerkezet.

Tényleg nem ironizálni akarok - hiszed vagy nem - de szerintem ezt inkább vívmánynak tekintsd mint kudarcnak. Elromlott ugyan a tükörvisszacsapó mechanikád, de a géped belsejében rejtőző ős-Zenit még mindig üzemkész állapotba hozza a tükröt felhúzáskor, mert az a szerkezet a mai napig benne van.

Előzmény: spiderbond (-)
spiderbond Creative Commons License 2001.11.06 0 0 topiknyitó
Segítség!!!

Van egy Zenit TTL fényképezőm és az a baj vele, hogy exponálás után a tükör nem esik vissza a helyére. Mindíg csak a következő felhúzáskor kerül a helyére így amíg fel nem húzom nem látok a keresőben semmit. Ha tudja valaki hogy hol a probléma akkor lécci írjon. Már félig szétszedtem a gépet de nem találtam semmi rendelleneset.

Előre is köszi a segítséget

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!