Keresés

Részletes keresés

Feles Elek Creative Commons License 2002.10.03 0 0 119
Ha Lenin nem kommonista, akkor dr. Regős nem útálja a magyarokat.

(Kérdésedre a válasz: Az akit a zsidók annak mondanak.)

Előzmény: AronSatie (118)
AronSatie Creative Commons License 2001.11.27 0 0 118
Ha Csurka nem antiszemita, Lenin meg nem kommunista.

Az sem szamit, hogy meg a Waffen SS ausztriai gyulesen is reszt vett? Mit keresett ott egyebkent?

Tobbszor erdeklodtem: ki szamit antiszemitanak?

Előzmény: Feles Elek (117)
Feles Elek Creative Commons License 2001.11.27 0 0 117
Ki
Még mielőtt átvált viccgyűjteménnyé a rovat:

Hitler valóban nem volt éplelkű. De nem volt hülye sem. Állítólag félelmetes memóriája volt. Ismeretei azonban nem mélyek voltak, hanem sokrétűek (vagy mondjuk inkább: felszínesek). Olvasmányaiból meglehetősen szelektíven idézgetett, mikor hallgatóságát akarta valamiről meggyőzni. Ebben kiemelkedő teheccsége volt ennek a szörnyetegnek.

Be

Szerintem Csurka nem antiszemita

Ki
ui.:
Egy rabbi, egy pap, meg egy lelkész talál egy nagy halom pénzt. Rettentően megörülnek, tanakodnak, mi legyen az óriási summával.
Mondja a pap: Rajzoljunk egy kört, s a feldobott pénzből ami belehull elosztjuk, ami kívül esik felajánljuk az Úr dicsőségére.
Nem jó, mondja a református lelkész, ami kívülesik, azt tartsuk csak meg!
Mire a rabbi: Tetvéreim! Feldobjuk a pénzt. Az Úr megtartja ami kell Neki, ami leesik, szétosztjuk egymás közt.

Be (mosmár tényleg)

Előzmény: AronSatie (114)
AronSatie Creative Commons License 2001.11.15 0 0 116
Kohn uzleti etikara oktatja a fiat:

Bejon az uzletbe valaki, latom rajta, hogy sietteben elfelejtette a visszajarot. Na, itt van az uzleti etika:

Eltehetem ezt a penzt, vagy meg kell osztanom a tarsammal?

Előzmény: Salez (115)
Salez Creative Commons License 2001.11.15 0 0 115
- Móricka - szól a matektanár, - ha édesapádtól kölcsönkérek 100 forintot, egy évre, 15% kamatra, mennyit kell visszaadnom az év elteltével?

- Legalább 130-at! - feleli Móricka.

- Dehát Móricka, te nem ismered a matematikát!

- Dehogyisnem! A tanító néni nem ismeri apukámat!

Előzmény: AronSatie (114)
AronSatie Creative Commons License 2001.11.15 0 0 114
Igen. Meg fotot is mutattak, ami az utolso eveben keszult rola (es persze csak nemregiben lett elerheto). Mit mondjak, ha lattal mar eszelos tekintetet...

Bach OK, nem vitathato. Zubin Mehta - ha jol tudom - legalabbis reszben Indiabol szarmaz, de hat ez valoban tok mindegy.

Hitler is kizart szerintem, hogy normalis lett volna. Sokszor olvastam, hogy ilyen-olyan tehetseges volt orultsege mellett. Ezt sem hiszem, szerintem ostoba tokfej volt, es az a szornyu, hogy ez nem volt akadaly.

"Visszalovok":

Kohn es Grun mennek szekerrel az erdoben, egyszercsak egy nagy faronkot latnak, ami teljesen elallja az utat. Leszallnak a szekerrol, es tanakodnak.

Arrajar egy ukran paraszt, meglatja a faronkot, leszall, megfogja, es felreloditja, majd megy tovabb.

Mire Kohn: Na ja, erovel konnyu!

Előzmény: Feles Elek (113)
Feles Elek Creative Commons License 2001.11.15 0 0 113
Szóval így kimondták kerek perec, hogy Ljényin elmebeteg* volt?

Érdekes, hogy ezek, az Általad említett nevek hallatán (Mozart, Goethe -s én hozzávenném, vagy helyesebben az élre biggyeszteném pl. J. S. Bach nevét is) elsősorban az jut eszembe, hogy fajtársaim (emberek), csak másodsorban, (ha egyáltalán), hogy osztrák, vagy német. De így vagyok -"hogy már a témánál maradjunk"- Zubin Mehtával, Itzak Perlman-nel, vagy sorolhatnék jópárat a krém szólisták közül.

*Most olvastam Hitlerről egy pszihiáteri "rajzot". Nagyon érdekes, ahogy elmeséli a szülői háttértől gyerekkorán keresztül egészen a szörnyeteg manifesztálódásáig az életét, s diagnosztizálja a mérhetetlen nárcisztikus hajlammal párosult nekrofíliát (Erich Fromm).

Ha lódoktor vagy, akkor biztos ismered ezt is:
elmegy a zállatorvos a háziorvosához.
-Nos mi a panasza, kolléga?
-Ja, így könnyű!

Előzmény: AronSatie (112)
AronSatie Creative Commons License 2001.11.14 0 0 112
Az. Merhetetlen alszentseg. Meg elmebetegseg is, ezert - forras=BBC - rejtegettek Vlagyimir Iljicset elete vege fele.

Jo a hasonlatod az aljas ember aljassaga es a nemzet kozott. Goethe es Mozart eppen annyira nemet (osztrak), mint Hitler es Goring. Tobbek kozott ezert is minositem antiszemitizmusnak, amit Csurka csinal.

A csirkenyakas hasonlatod is jo. En sem lennek kepes ilyesmire, meg a vagohid latvanyat sem nagyon birom (a vicc az, hogy eredetileg lodoktor a vegzettsegem), de a husevesrol nem tudnek lemondani.

A viccet egyebkent ismertem, de ettol meg jo!

Előzmény: Feles Elek (111)
Feles Elek Creative Commons License 2001.11.14 0 0 111
Kedves AronSatie!

Miket nem tud meg itt az ember?! (pl Dzsezsinszkij, Berija)

Koba legyen akkor a második...

Egyébként valóban igazad van: Egy aljas ember aljassága nem minősíti azt a nemzetet, ahova tartozik.

Lenin nem bírta még a megkötözött foglyok látványát sem -írod.
Tudod, mi ez? Mérhetetlen álszentség.
Nézd, én nagyon szeretem a húst, de nem tudom meddig kellene lemondanom róla, hogy rávegyenek pl. egy csirke nyakának elvágására.

Akkor a vicc:
Szóval ott állnak hárman a faecesben, mire egyszercsak felcsattan Hitler, aki nyakig van:

Az rendben van, hogy én nyakig, mert (stb. stb.).
Az is rendben van, hogy Mussolini térdig, mert ő is (stb. stb.) De hogy a fenébe van az, hogy te, Szatalin, aki postarabló kiugrott papként kezdted (és stb. stb.) csak bokáig állsz a fekáliában?!

Sztalin: Pszt! Lenin fején állok.

Előzmény: AronSatie (110)
AronSatie Creative Commons License 2001.11.14 0 0 110
Maradona argentin volta pl. erdekes - az argentinoknak. Mert hogy buszkek ra.

Egyebkent epp most ertettel egyet velem, miszerint Dzs. es B. gruz volta onmagaban semmilyen fenyt nem vet a gruzokra.

Mint ahogy a nemeteket sem lehet lenacizni, mert ebbol a nepbol nemcsak Hitler es tarsai, hanem Mozart, Goethe es tarsai is kikerultek (az osztrakokat most egy kalap ala vettem veluk).

Nincs rendben, Dzs. csak 2. lehet. Ha mar egyaltalan erdemes osszehasonlitani Dzs. 29 evet H. 12 evevel (ebbol ugyebar csak 6 az eddigi tortenelem legnagyobb meszarlasat eredmenyezte).

Amit irsz Leninrol, az biztos igy is volt, de nem cafolja, amit meg en hallottam. SZEMELYESEN nem turte el a kornyezeteben. Meg a megkotozott foglyok latvanyat sem birta. Ugyanakkor szorgalmas irokent este megirt valamit, aminek kovetkezteben meghaltak mondjuk otvenezren.

Halljuk a viccet!

A KGB-nek valoban Dzserzsinszkij az atyja (kb.). O pedig, mit tesz Isten, zsido volt. So what?

Előzmény: Feles Elek (108)
excusat Creative Commons License 2001.11.14 0 0 109
...ha már zsidóviccek

XX.sz. végefele. Németország. Esemény: Föltámad Hitler. Készítik a riportot.

- És uram, ha hatalomra kerülne, megint ugyanúgy tenne, mint a '30-as években?
- Persze! Megerősíteném az ipart, a hadiipart, megtámadnám a környező országokat, kinyírnék 4'000'000 (négymillió) zsidót és 2 (két) svédet.
- Két SVÉÉDET?
- Na látja, négymillió zsidó már föl sem tűnik!

Feles Elek Creative Commons License 2001.11.14 0 0 108
Kedves AronSatie!

Beríjáról nem tudtam, hogy grúz...

Érdekes megemlíteni, hogy Maradona argentín, vagy, hogy Hakkinen finn?

Dzsugasvili legyen a megosztott 1-2. helyen!
(Rendben?)

Ljényinnel kapcsolatban azért csak vitatkoznék:
Lenin egyaltalan nem turte a kornyezeteben az eroszakot

Nos eme megállapítás bizony igencsak ingatag lábakon áll.
Csak a nagy éhinséget említeném meg (20' eleje). Ennek leküzdésére létrehoztak egy "Összorosz Éhinségellenes Bizottságot", aminek mintegy ötven nem bolsevik tagját a Cseka* beutalta -mivel Lenin megijedt a "gyűjtés" sikerének láttán- a Ljubjankára, s halálra is ítélték őket. Lenin:"Tisztában voltunk a bizottság liojalitásával, mégis -főként politikai okokból- szét kellett őket vernünk." Itt nem "csak" ez az ötven ember az áldozat, hanem a bizottság likvidálásával előálló szervezettségi fejetlenség miatt elpusztult milliók. Lenin erről igen is tudott. Mintahogy a kezdet kezdetén tisztában volt küldetésével, s hogy milyen eszközöket "kénytelen" majd használni. Még Svájcból indulva mondotta volt, hogy "mához hat hónapra vagy megszerezzük a hatalmat, vagy bitón fogjuk végezni".

Willie Münzenberg és társutasai voltak azok, akik próbálták némileg szalonképessé tenni a Lenini terrort a nyugati értelmiség körében. Az "ártatlanok klubjának" (az "emberarcú cocilizmus" pr manágerei) megszervezését Lenin kezdetben egyáltalán nem helyeselte. Sztalin már tisztában volt a münzenberg-félék szükségességével.

ui.:
Ismered a viccet, ahol Hitler, Mussolini, meg Sztalin a pokolban vannak?

*Micuember! Azt hiszem ezt (aminek később az OGPU, NKVD, KGB lett a "jogutódja) Dzerzsinszkij találta fel.

Előzmény: AronSatie (97)
Feles Elek Creative Commons License 2001.11.14 0 0 107
Másrészt - igyekszik az ember -, ott lopja az aranyköpéseket ahol csak lehet... :-) Látszik, hogy a Nagy Kombinátor is jár kocsmázni, nem csak én...

Még a végén kénytelen leszek megállapítani, hogy rendes ember vagy...
:)

Előzmény: excusat (96)
AronSatie Creative Commons License 2001.11.09 0 0 106
Kulon hat, persze, hogy kulon. De ha allandoan kivetelek sorolgatasaval foglalkozom, egyetlen mondatnak se lenne vege.

Szerintem ertheto voltam en igy is, legfeljebb aki nem akarja, nem erti...

Bar, tudjatok mit! En is mondok "kivetelt"!

Kohn es Grün egy parkban a padon ulve az antiszemitizmusra panaszkodnak. A farol leszarja oket egy madar, mire Kohn felnez, es kiabal:

- Bezzeg a gojoknak meg enekelsz!

(lehet, hogy a zsidoknak meg ezzel kapcsolatban is van humorerzekuk???)

Előzmény: Salez (105)
Salez Creative Commons License 2001.11.09 0 0 105
Nem gondolhatod komolyan, hogy valahol valaki is pozitiv kicsengessel "allapitotta meg" masrol, hogy zsido. Ugyan mar!

de azért van...

üzlettársam kifejezetten "büszke" üzleti tehetségére, ami szerinte örökölt. amikor vmi összejön mekkérdem, -Nem vagy te zsidó véletlenül? ilyenkor idétlenül vigyorog, és mutogatja - nem létező - karvalyorrát...

amikor ő említi: -x nekiáll sírni, hogy milyen drága a karácsony, én meg gondolom magamban: mit hazudozol, hülye zsidó, amikor egy zsinagógába jártunk...

szal szerintem a lényeg az, hogy külön kell kezelni a magán-, ill. közéleti zsidózást

Előzmény: AronSatie (104)
AronSatie Creative Commons License 2001.11.09 0 0 104
Jol megvalogattad a peldaidat, hogy feltetlenul artalmatlan esetekrol szoljanak.

Nem gondolhatod komolyan, hogy valahol valaki is pozitiv kicsengessel "allapitotta meg" masrol, hogy zsido. Ugyan mar!

Kizart dolog, hogy sok embert ismersz, vagy hallottal roluk, akik sajat maguk bevallottak, miszerint ok bizony zsidok. Ugyanis a legtobbjuk szamara ez szinte erdektelen, sot, adott esetben nem is tudnak szarmazasukrol. Jelentem ugyanis, hogy zsidonak lenni nem nemzetiseg, mint a svab, olah, tot, stb.

Igen jol jellemzi mindezt Monus Aron pszichiatriai eset beszelgetese Verebessel a Napkelteben, amikor is azt talalta valaszolni Verebesnek, midon az erdeklodott, hogy honnan veszi, hogy Suranyi zsido: hát, az köztudott!

Te komolyan gondolod, hogy Csurka, Hegedus es a tobbiek csak az altalad felvazolt modon viccelodnek zsido honfitarsaiddal?

Előzmény: Subiaco (101)
piet Creative Commons License 2001.11.09 0 0 103
aki nem hiszi, járjon utána... (discovery, spektrum) mindkettQ leadta a dokumentumfilmet; igaz a discovery feliratosan, a spektrum szinkronizáltan. persze én hangoztatom, hogy nem kell mindent elhinni a médiáknak ok, de azért leülnék veletek egy könnyed tévézésre... utána jöhetne a vita
windermere Creative Commons License 2001.11.09 0 0 102
Meglepődnék, ha akár feleannyi zsidóviccet ismernél, mint AronSatie...

Az eseteket, amiket felsoroltál, én sem tartom rasszizmusnak. Ilyen példákat, azt hiszem, bármelyik normális ember életéből meríthetünk.

Előzmény: Subiaco (101)
Subiaco Creative Commons License 2001.11.09 0 0 101
Nem tudja az ember, kivéve, ha a másik közli.

És megállapítani vkiről, hogy sváb, oláh, vagy tót azt lehet, azt, hogy zsidó, azt nem? Naháááát...

Hadd kérdezzek én is vmit:
az antiszemitizmus, ha a kedvenc sörözőnkben zsidó cimboráimmal azon évődünk, miszerint unjk a menórát, mert olyan szimpla, inkább karácsonfát akarnak, amin "sok a csili-vili dolog, és oly szép", erre azt mondom, hogy de azért Ti hét este kaptok ajándékot, mi meg csak egy este.
Ezen elméláznak és aszongyák: "Nahát, tényleg"
Én meg: "Vér nem válik vízzé!"

És ezen jót röhögünk... :-P
(Csomó ilyen sztorim van. A zsidóviccekről ne is beszéljünk, hihetetlen gyűjteményük van, amit Te totál antiszemitizmusnak minősítenél, ha tőlem hallanád.)

Idegengyűlölet-e az, ha török munkatársamat (inkább barátom) azzal heccelem: te kis nyavalyás, fogadok, hogy ezen a télen se mész szoláriumba! Erre vigyorog, és arra hivatkozik, hogy fényt kapott születésénél...

Előzmény: AronSatie (98)
MoJo JoJo Creative Commons License 2001.11.09 0 0 100
Na éppen ennek előzményeiről (cionista hadüzenet) és összefüggéseiről beszéltem a másik topicban, amiért lehordtak mindennek, persze érvek nem jöttek.
Előzmény: Törölt nick (95)
Salez Creative Commons License 2001.11.09 0 0 99
Erdemes megemliteni Sztalin es Berija "meltatasa" kapcsan, hogy ok gruzok?

érdekességképpen megemlítem, hogy apám anno gyakran járt szu-ba, mint sportoló, ő a grúzokat úgy jellemezte, hogy ők az ottani zsidók... (anem grúz területen) úgyértve, hogy ők a gazdagok, kereskedők, ügyvédek, általánosságban "a leleményes népség"...

Előzmény: AronSatie (97)
AronSatie Creative Commons License 2001.11.09 0 0 98
Szerintem antiszemita, bar ez meg onmagaban nem sulyos (van un. "szalon-antiszemitizmus" is).

Megmondom miert, hatha egyetertesz! Honnan az ordogbol tudhatja (=konstatalhatja) valakirol, hogy zsido vagy sem? Alig valakirol allapithato ez meg ranezesre, bevallani nem szoktak, sokfele okbol. Tehat ezt egyszeruen csak feltetelezni lehet.

Marpedig joindulatu feltetelezesnek semmikepp nem nevezheto.

Előzmény: Feles Elek (90)
AronSatie Creative Commons License 2001.11.09 0 0 97
Eszemben sincs vedeni VI-t, amit irtam, egy BBC-s dokumentumfilmbol szedtem, ami azt probalta kinyomozni, miert rejtegettek Lenint elete vege fele. Ebben hangzott el, hogy Lenin egyaltalan nem turte a kornyezeteben az eroszakot, es nyilvanvalon annyira elvesztette a realitaserzeket, hogy eszre sem vette, hogy iroi munkassaganak megvalositasa kozben szazezreket olnek meg.

Dzsugasvili tenyleg annyira "melyen" van, hogy nehez sorrendet felallitani, mondjuk, tegyek a 2. helyre a ranglistan. Mit szolsz?

Van ujabb osszehasonlitasom. Erdemes megemliteni Sztalin es Berija "meltatasa" kapcsan, hogy ok gruzok? Ezek szerint a sztalinizmus buneit illetoen a gruzok tobbsegben vannak?

Előzmény: Feles Elek (89)
excusat Creative Commons License 2001.11.08 0 0 96
Kedves Feles Elek!

Rendben van - tiszta lap - feleslegesen ugrottam a torkodnak. Provokálóan flegmának éreztem a "De ha nem, nem." stílusú kijelentésedet. Nem kellett volna...

Másrészt - igyekszik az ember -, ott lopja az aranyköpéseket ahol csak lehet... :-) Látszik, hogy a Nagy Kombinátor is jár kocsmázni, nem csak én...

Előzmény: Feles Elek (93)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.08 0 0 95
Marhasag. Ha igy lett volna, akkor nem KZ taborokat epitettek volna, hanem elhajoztak volna mindenkit a Palesztin Mandatumra.
Előzmény: MoJo JoJo (68)
piet Creative Commons License 2001.11.08 0 0 94
de azért az sem volt ám semmi, hogy németország az I.vh ideje alatt igen nagy összegeket "utalt" át egy bizonyos svájcban élQ v.i.uljanov-nak, hogy -kissé szárazon, de- keltsen forradalmat oroszországban és vegye át a hatalmat. természetesen, ha sikerül a háború alatt átvennie a hatalmat - kössön különbékét németországgal.
Feles Elek Creative Commons License 2001.11.08 0 0 93
Nézd excusat!

Van, amikor téved az ember, rosszul tud valamit. Most ez történt. Felesleges dolog -annál is inkább, mert ellenérzést szül- egy ilyen kijelentés alapján beskatujázni a másikat. Még akkor is, ha az szerinted "önmagáért beszélt".
(Miért ugrik be nekem most az "üldözési mánia" kifejezés?)

A bolsevik átok rajtam valóban nem fogott, nem úgy mint rajtad:

Éljen a menstruáció! De ha nem, nem. Csak folyjon a vér...

Te bezzeg tanulsz. És milyen gyorsan. A minap láttam a fentit Ostap Bendernél, s te máris asszimilááltad....

Előzmény: excusat (92)
excusat Creative Commons License 2001.11.08 0 0 92
Feles Elek! Kijelentésed "Tudtommal Lenin zsidó volt. De ha nem, nem. " önmagáért beszél. Szegény V.I.Uljanov, biztos azt is azért mondta hogy "Tanulni, tanulni, tanulni!" mert zsidó volt. Szerencsére, hiába! Rajtad, kedves Feles Elek, nem fogott a bolsevik átok...

Igazad van, Feles Elek! Éljen a menstruáció! De ha nem, nem. Csak folyjon a vér...

Előzmény: Feles Elek (88)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.08 0 0 91
Leninnel kapcsolatban egyetertek veled, hiszen szemelyesen szervezte a CseKat stb.

Ebben a temakorben szerintem Marx az, aki erosen tiltakozott volna, ha el, hogy mit csinalnak a neveben... volt egy joslata: a kommunizmusnak a fejlett orszagokban (Anglia) kell kitornie, es ha elmaradott orszagokban probaljak, "terror es katasztrofa" (szo szerint ezt irta) lesz belole - hat ezt pontosan eltalalta.

Előzmény: Feles Elek (89)
Feles Elek Creative Commons License 2001.11.08 0 0 90
Affenébe! Hát ezt sem tudtam jól!

Szóval, kedves Aron Satie, ravasz a kérdés, s ezek szerint nem is értem.

Írtam én, hogy "pusztán azért mert".
De visszakérdezek: antiszemita-e az, aki nem gyűlöli a másikat, csak konstatálja, hogy embertársa zsidó?

A G.F.-féle tanmese bennem pedig semmiféle ellenérzést nem keltett, de látva itt excusat olvtársunk felhördülését, most erőteljesen el fogok gondolkodni rajta, hogy nem bennem van-é a hiba...
Üdv!

Előzmény: AronSatie (86)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!