Keresés

Részletes keresés

Aga Creative Commons License 2010.07.02 0 0 264
lehet, hogy nem találtad volna meg ezt a linket?

ha belepsz akkor mukodni fognak a fenti oldalon levo howto linkek. Ertelemszeruen a 3D-t valaszd.

Jah, a korabbi cikkhez O is olvasta valahol az 50m-es terlatast, csak O meg a 2-ot is hozzatette. En spec latopk terben 2m alatt is az 50m-nel tavolabb levo szembejovo auto tavolsagat is meg tudom becsulni hogy kimehetek-e elozni vagy sem :)
Előzmény: Jamy25 (259)
Aga Creative Commons License 2010.07.02 0 0 263
lehet, hogy beleirhatnam meg a tobbi technikat, lehet, hogy kifejthetnem meg a terlatas mukodeset illetve lehet, hogy bemutathatnek par fizetos szoftvert (ha szponzoralnanak) de igyekeztem a sajat stilusomnal maradni es csak azt leirni ami ahhoz kell, hogy vki miutan elolvasta, el tudja kesziteni elete elso normalis 3D anaglif kepet. Amennyiben szerinted ehhez meg hianyzik belole valami akkor azt kerlek ird meg es kibovitem vele. Amugy nincs benne egyetlen ollozott resz se, 100% sajat keszites a kepektol a szovegen at fotokig minden. Nem szeretnek plagizalasi vadakat kapni ilyenek miatt.
Előzmény: apca (261)
Aga Creative Commons License 2010.07.02 0 0 262
konkretan ez pl hibas. parhuzamosan nem lesz jo
Előzmény: Jamy25 (260)
apca Creative Commons License 2010.07.02 0 0 261
a neten található leírásokat a saját tapasztalatokkal kiegészítve / kijavítva (anaglif technika) összeraktam egy rövid leírást.
Azért azon az íráson még kellene egy keveset dolgozni.

Így nagyon kevés, nagyon egysíkú, nagyon összeollózott...
Előzmény: Aga (258)
Jamy25 Creative Commons License 2010.07.02 0 0 260
Valami ilyesmi leírást nem tudsz valahol?
Sztereo vizuális képek készítésének alapjai – 1. rész
Előzmény: Aga (258)
Jamy25 Creative Commons License 2010.07.02 0 0 259
És hol található a leírás, hogy hogyan kell csinálni?
Aga Creative Commons License 2010.07.01 0 0 258
Akit esetleg érdekel a 3d fotózás, a neten található leírásokat a saját tapasztalatokkal kiegészítve / kijavítva (anaglif technika) összeraktam egy rövid leírást.
photosam Creative Commons License 2010.05.18 0 0 257

Van anaglyph 3D sztereó, váltottképes, váltottsoros, de a kép sík.

Azonkívül a térhatás mindíg csak egy bizonyos látószögön belül érvényesül (ez az alapja, félszemű emberekre ez persze nem érvényes).

Ami térben fogatható 3D-s "kép" az nem sík kép, hanem térforma.

Aminek a sztereó fotóhoz-filmhez képest aztán rengeteg bináris fajtája létezik a 3DS-től, a WRML-en át a Carrara formátumáig...

A kettő nem azonos.

Ha egy "sík" fotót térbeliesítünk (pl. DISPLACE), akkor annak a nézhető/forgatható-netre kirakható formátuma nem sztereó kép, hanem 3D formátumú valamelyik a sok közül. A sík kép térbeliesítése egyébként sem egyszerű, jelenleg a Berkeley egyetem az egyik éllovasa a dolognak, nagyon bonyolult eljárások vannak rá.

De ígéretes az EarthSculptor is. http://www.earthsculptor.com/

Szóval pontosítani kellene, mit értesz a 3D-s forgatható képeken, mert ami 3D és forgatható, az nem kép, az már térfoma és rengeteg fajtája van.

A sztereó képekhez-videók nézéséhez meg mindenképpen valami fajta segédeszköz kell ma még, akármelyik fajtáról van szó.

Ide tartozhatnak még egyes 3D-s effektek is, amelyek 2-3 síkkal manilulált videók többnyire (egyes Ken Burns effekt--lásd "http://www.youtube.com/watch?v=ZFlYaRyp8t8"), sorolhatnám.

Szóval a forgatható 3D-s képek nem fotók, a hagyományos értelemben, a fotó-felület ráfeszítése egy térformára már nem fotó, hanem 3D mesh, objektum, sokféle terminológiája van, aszerint.

Üdv, photosam.

 

 

 

 

 

Előzmény: Webon (256)
Webon Creative Commons License 2010.04.06 0 0 256
Üdv Fotósok!


Van egy webáruházam amiben ( remélhetőleg úttörőként ) 3D-s képeket szeretnék feltölteni.
Nem a szemüveges félére gondolok, hanem a forgatható valóban 3D-s képekre.
Mivel a fotózáshoz nem értek ezért elnézést a fenti megfogalmazásért.
Ki vagy kik készítenek ilyen fotókat? Milyen áron? Kell hozzá stúdió vagy ki is lehet települni a felszereléssel.

Köszönöm, üdv!

moTmeN Creative Commons License 2009.11.27 0 0 255
Soosnal van az aukciok kozott sztereo allvanyfej, elhanyagolhato aron (nem tudom, hogy mennyire jo, de otletesnek tunik)
http://soosfoto.hu/arveres_targyak.php?kat=7
Előzmény: Százbolha (252)
altmayerr Creative Commons License 2009.11.22 0 0 254
Ha nem sikerült beszerezned, olyan készüléket gyártok, amilyent gondolsz, vagy elképzelsz. Most a sztereo Altix, és a különböző néző szerkezetek vannak soron.
Előzmény: gobbi (251)
gobbi Creative Commons License 2009.08.18 0 0 253

Digivel 1 progi összerakja a 2 képet és kinyomtatom aztán mutogatom szemüveggel

Ne kérdezd melyik progi,mert még most próbálkozom és a segítségem mutatja majd meg

Előzmény: Százbolha (252)
Százbolha Creative Commons License 2009.08.18 0 0 252

Kicsi gömbfej + makrosin (pentacon, manfrotto MN45, stb)

 

Diára készíted a klépeket, vagy digivel?

Ha digivel, akkor hogy nézed meg?

Előzmény: gobbi (251)
gobbi Creative Commons License 2009.08.18 0 0 251

sztereofotózáshoz milyen állvány fejet vegyek?

Olyan kell ami nem kerül 20eft nál többe és csúsztatható

foveon Creative Commons License 2009.08.17 0 0 250
egy eleg komoly cucc:
http://www.wired.com/video/how-to-shoot-and-view-3d-photos/10049554001
plane a nezokek...
Nagy-Zoard Creative Commons License 2009.08.05 0 0 249
Ezt próbálta már valaki?
http://www.edigital.hu/Alap_objektiv/Loreo_3D_Lens_in_a_Cap_%28TV%29_Canon-p46578.html

Hozzá a "szemüveg" nézőkeret:
http://www.edigital.hu/Fotos_tartozek_kellek/Loreo_Lite_3D_Viewer-p46581.html

Vajh mikor fogják PENTAX bajonettre is árulni, gyártmányban létezik:
http://www.loreo.com/pages/products/loreo_3dcap.html
http://www.loreo.com/pages/products/loreo_3dcap_spec.html
bucsher Creative Commons License 2007.09.10 0 0 248
ez a XXI. század ám :P
Előzmény: delamancha (247)
delamancha Creative Commons License 2007.09.10 0 0 247

Megmérték pontosan ??? :DDD (Boccsss ! :) )

 

 

Előzmény: bucsher (246)
bucsher Creative Commons License 2007.09.10 0 0 246
voltam szemvizsgálaton, pont 63mm a szemtávolságom :)
Előzmény: kjanik (245)
kjanik Creative Commons License 2007.08.13 0 0 245
A 63 mm az átlagember szemtávolsága, és mindíg az aktuális megfigyelésre vonatkozó maximum. Ha kisebb, akkor egyszerűbb a megfigyelés, de torzul a perspektíva (ami pesze mástól is függ).

A felhőkben természetesen igazad van, van a képben pozicionálási hiba is, de hát ez nem egy igényes szt. fotó, csak egy kézből készített próba + PS-el való izzadságszagú illesztgetés. De talán a készülék nélküli nézés gyakorlására jó.
Előzmény: optikus (244)
optikus Creative Commons License 2007.08.13 0 0 244
Azt, hogy hany mm-re van egymastol a ket kep nehez lesz altalanosan belonod, hisz fugg a monitor mertetol es a beallitott felbontastol, raadasul ez a nyamvadt index atmeretezi (de hogy pontosan milyen algoritmus alapjan...)
A 63 mm is csak egy atlagos ertek van kinek joval nagyobb a pd-je (pl nekem) van kinek meg joval kisebb (az meg meg jobban megkinlodik vele).
Sajnos a kepeden elmozdultak a felhok es elegge bezavarja a hatteret.
Előzmény: kjanik (243)
kjanik Creative Commons License 2007.08.13 0 0 243
Az én képem is 90 mm-re sikerült. Megpróbálom átméretezni 63 mm-re, nem tudom, hogy a feltöltéskor mi van. Ha sikerül, akkor látható a különbség.


Előzmény: kjanik (242)
kjanik Creative Commons License 2007.08.13 0 0 242


Én is szemüveg nélkül nézem, olyan méretben, hogy a képek egymástól mért távolsága max. 63 mm legyen (az én monitoromon az előző kép képtávolsága 90 mm, így az méretcsökkentés nélkül csak segédeszközzel nézhető).

Azt a reflexet kell legyőzni, hogy a szemtengelyek a képtávolságnak megfelelően 1 pontra összetartanak a nézéskor. A sztereó hatáshoz közel párhuzamos szemtengelyek kellenek, amihez a végtelenhez tartozó élesség tartozna, de a kép közelebb van.
Azért nem jön nézőke nélkül a sztereó hatás 63 mm képtávolság felett, mert "összetartóan" tudunk kancsalítani, de "széttartóan" általában nem.
A sztereó képek készülék nélküli nézése elsajátítható, fejleszthető, a hatás beugrásáig javasolt a nézési távolság kismétékű változtatgatása. Akkor jó a nézés, ha 3 képet látok, a középső a sztereó.

(Bárány Nándor után)


UI:
Bocsi, nem akarok tudálékoskodni, de az a tapasztalatom, hogy a fenti kis rizsa után nagyon sok embernek rövid gyakorlás után jött a hatalmas élmény.

üdv: KJ
Előzmény: optikus (241)
optikus Creative Commons License 2007.07.31 0 0 241
Nezd tavolrol akkor osszeall.
Előzmény: bucsher (240)
bucsher Creative Commons License 2007.07.31 0 0 240
én csak kicsiben látom, ránagyítva már túl nagy a 9cm-es képtávolság :) bandzsítós módszerrel meg negatív a tér, az úgy nem jön be :) prizmám nincs, de mindjárt előkapok egy tükröt. bár ahhoz is már fordítás kell, és ha már fotosopp, akkor meg is cserélhetem a képeket, és mégis jó lehet bandzsításra... bocs a monológért
Előzmény: garfieldka (239)
garfieldka Creative Commons License 2007.07.30 0 0 239
Hehe. Nem is próbáltam. De tényleg látható.
Előzmény: optikus (238)
optikus Creative Commons License 2007.07.29 0 0 238
Minek ehhez szemuveg? Szabad szemmel megeroltetes nelkul tokeletesen latszik.
Előzmény: garfieldka (237)
garfieldka Creative Commons License 2007.07.29 0 0 237
Egy közönséges, műanyag prizmás szemüveggel néztem és összeáll a kép azzal is. Sajnos a monitoron így nem nagyon élvezhető, de a térhatás azért szépen látszik.
Előzmény: delamancha (236)
delamancha Creative Commons License 2007.07.29 0 0 236

No, felélesztettem az nVidia kártya + shutterglass kombót !

 Meglepően jól működik 1024x768 120Hz-el az én ócska CRT monitorommal is.  Ráadásul szépen lehet futtatni a viewer progit a PS mellett - igy annyi a teendő, hogy a képpárt egymás mellé teszem a PS-ben, leméretezem, mondjuk 2048x683-ra ( APS-C-nél ), lementem jpg-ként, - viszont .jps kiterjesztéssel.

 Ezt a file-t az nVidia Stereo driver nézőkéje megnyitja, akár slide-show-t is lehet csinálni...

 Számomra megdöbbentően jó térhatást produkál igy.

 Ha még nincs shutteres cucc, csak szines ömüveg, átkapcsolható egy pillanat alatt anaglyph-re is... 

 

 Első próbálkozás, Eos10d - kitobi, kézből, két expó egymás után, picit eltolva a gépet a másodiknál. :DD

 

 

 

 

P.S.: Már nem emlékszem, honnan vettem a szemüveget, de egy forrást találtam, ahol kemény 2990.-Ft (!!!)- ért adják az X3D tipust. Esetleg érdemes megpróbálni beszerezni innen, akit érdekel.

A link : http://www.grx.hu/ , az --Egyebek-- menűpont alatt kell legörgetni, amig meg nem találod.

Üdv.

Előzmény: garfieldka (227)
garfieldka Creative Commons License 2007.07.29 0 0 235
Csak érintőlegesen ismerem. Olvastam róla, de nekem kicsit bonyolult. Azonkívül szeretnék olyan megjelenítést, ami több ember számára is elérhető és élvezhető. Ezért fűzök nagy reményeket a már sokszom emlegetett, egymás fölött elhelyezett képpárakhoz.

A tükröt egyébként felvételi eszközként is szokták alkalmazni, de az is elég nehézkes. Viszont ha jól értelmeztem az ánglius szöveget (nem ezen az oldalon), akkor a sztereó makrók esetében jelenthet viszonylag olcsó megoldást.

Vagyis van itt mit keresni, akár a felvételi, akár a megjelenítési oldalt nézzük is. Csak mintha nagyon csekély lenne az érdeklődés manapság. Eddig egy-két céget találtam, akik több-kevesebb sikerrel és minőségben készítenek üzletileg sztereó fotókat és videókat. Magán érdeklődésről is alig tudok. Bár néhány fotós munkáit látni az interneten is. És van a nemzetközi sztereo szövetségnek is hazai képviselete (képviselője).
Előzmény: bucsher (234)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!