Keresés

Részletes keresés

gyfa50 Creative Commons License 2023.06.18 0 0 3676

Olvass visszább például a 773 as hsz.

Előzmény: szucsl57 (3675)
szucsl57 Creative Commons License 2023.06.17 0 0 3675

Köszi a választ, majd próbálkozom még. Nemrég láttam egy videót, ahol alufóliával árnyékolják a zöldoltást. Lehet nem is hülyeség, mert a napsugárzást visszaveri.

 

Előzmény: pintjano (3674)
pintjano Creative Commons License 2023.06.17 0 0 3674

El kellene találni az időpontját, ami nem könnyü, s van ahol épp akkor jó, máshol épp nem jó...

A gond a hirtelen erős meleg-- csak ott sikerült, ahol nem tűzte a nap. Napokban sokat oltottam, de nem vagyok biztos, hogy sikerül is... próbáltam eldugni, de majd kiderül, hogy mi lesz a vége... zöldre fásból is alig sikerült... viszont árnyékban kicsit több a szemzésből - fás oltás. táskás lapozás---

üdv PJ

Előzmény: szucsl57 (3673)
szucsl57 Creative Commons License 2023.06.16 0 0 3673

Kérdezni szeretném a hozzáértőktől, hogy ki hogyan csinálja a szőlő zöldoltást? Én több évben készítettem (könyvből olvastam a módját), de még egy sem sikerült. Pár évben csináltam zöldbe fás oltást, akkor sikerült 5-ből 2 oltás. Esetleg valamilyen jó leírás linkje?

 

Maci_P Creative Commons License 2023.06.05 0 0 3672

Nem szükséges az áztatás, bár hasznos, ha van időm, én is be szoktam tenni este a másnapi adagot. Egy tőkével 5 percet biztos elpepecselsz, mire megtalálod a megfelelő hajtást, a csapot, vágod, kötözöd, lekened, majd megkötöd, hogy ne törjön ki. Én néha 2 (3) csapot is beteszek, ha egyszer már leültem egy tőkéhez, így két hét múlva sokkal kevesebbet kell újraoltani.

Előzmény: IsKol (3671)
IsKol Creative Commons License 2023.06.05 0 0 3671

Ötletem sincs mennyi idő alatt oltok át 50-60 tőkét de majd 2 részre bontom akkor.

Előzmény: Maci_P (3670)
Maci_P Creative Commons License 2023.06.05 0 0 3670

Nem szokott ennyi idő gondok okozni, bár azért a vízben álló rügyekből néha megpusztulhatnak, főleg a főrügyek.

Előzmény: IsKol (3669)
IsKol Creative Commons License 2023.06.05 0 0 3669

Okozhat-e gondot ha az oltócsapot tovább áztatom pl. 30-32 órát?

Ditte7 Creative Commons License 2023.05.08 0 0 3668

Sziasztok! Sikerült a szőlő eperfába oltása? Lemaradtam a topik végéről.

vlacko Creative Commons License 2023.01.13 0 0 3667

Az bizony!

Előzmény: Belohin (3666)
Belohin Creative Commons License 2023.01.13 0 0 3666

Én egy Aloe levélnek nézem

Előzmény: Hobbit_kertész (3665)
Hobbit_kertész Creative Commons License 2023.01.13 0 0 3665

Mi lehet az a zöld közeg, amibe beledugja gyökereztetéshez?

vlacko Creative Commons License 2023.01.09 0 0 3664

Érdekes módszer szőlő szaporítására:

https://www.youtube.com/watch?v=UfalHATGgm4

K.V.K. Creative Commons License 2023.01.08 0 0 3663

Köszi, Turán ugy néz ki lesz tavasszal, ha nem jön össze, akkor majd írok. Azért még vadászok más fajtákra is, mert nem vagyok biztos benne, hogy Turán volt nekünk.

Előzmény: pintjano (3661)
zsorsz Creative Commons License 2023.01.06 0 0 3662

Muscat bleut tudom ajánlani, nagyon fest, enni is finom és elég ellenálló is.

Előzmény: K.V.K. (3660)
pintjano Creative Commons License 2023.01.06 0 0 3661

Turánom van, csak azt nem tudom hogy kerülne hozzád

üdv PJ

Előzmény: K.V.K. (3660)
K.V.K. Creative Commons License 2023.01.06 0 0 3660

Elnézést, hogy ez most nem a témához kapcsolódik. 

Borfestő szőlőt keresek, vessző, vagy gyökeres vessző is szóbajöhet.

Ahogy utána olvastam Kurucvér, Kármin, Turán, Bíbor vagy Bíborkadarka fajták lehetnek.

Volt nekem, csak egy kerítésépítésnél sikerült kinyírni, sajnos a nevét nem tudom, csak azt, hogy kicsi aprószemű, tömött fürtű volt és a húsa is piros volt. Ha valaki tud, vagy hallott róla, hol lehetne szert tenni rá, megköszönném, ha megírná. üdv.

pintjano Creative Commons License 2023.01.05 0 0 3659

Van hasonló szőlő nálunk- ezt itt "szlovák" szőlőnek nevezik (bár volt aki egy "nem sikerült" alanyszőlőnek nevezte). Nehezen fogan rajta a "rendes" alanyhoz képest (pl. sok oltásból ugyanazon a tőkén csak egy maradt meg, s jellemzője még, hogy ráoltott nemes vessző beért, az alany nem az még mindig nőni akart)... Ettől függetlenül elég jól növekszik az erős növekedésű szőlő. Nálam a Sfix a másikon Prim (augusztusi muskotály-palatina) van. Nincs vele gond

üdv PJ

Előzmény: kertészgyurka37 (3658)
kertészgyurka37 Creative Commons License 2023.01.05 0 0 3658

sziasztok üdv mindenkinek ! 

 

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok hogy van egy pár szöllőtökém és nagyon el van burjánzva hagytam neki egy évet hogy teremjen és hogy láttam milyen rossz apró szemű és nagyon könnyen betegszik igy ennek tudatában át szeretném az idén oltani erőteljesen vissza is metszettem minden tőkét és sebkezeltem a törzseket megtakarítottam gyökérkefével és a hétvégén ha jó idő lessz egy kis lemosóval akarom megpermetezni kezdésnek. 

Az lenne a kérdésem ha a fajta növekedése erős és ennek ellenére is aprófürtöket terem a ráoltott új fajta jó lessz e pl:delevári-ra szeretnék suvenír-t vagy gróf monte cristó-t oltani stb... szerintetek a szép nagy fajtákat ki lehet nevelni ?? kérem segitsetek tanácsokkal köszönöm előre is !!!!

zsorsz Creative Commons License 2022.07.14 0 0 3657

Ahol locsolási lehetőség volt úgy 60% eredés(zöldbe-fás) de kint a szőlőbe(déli fekvés, gyilkos nap) a 80 oltás mind elfüstölt, még örülhetek ha a termést nem égeti le.

 

Mi a helyzet a szőlő őszi áttelelő oltási lehetőségeivel?…nem sok mindent találni. Egyáltalán érdemes vele foglalkozni?

 

 

Falusi1 Creative Commons License 2022.07.11 0 0 3656

Az előző hsz-emben első helyen említett zöldbe fás azóta közel 1 m-t nőtt. A szél miatt állandóan, több irányból kötözgetem, a mellékrügyek hajtásait kitördeltem.

Az egyik zöld oltásom most már 1 hónapja ugyanabba az állapotban van mint oltáskor. Sem el nem szárad se nem nő, kíváncsian várom mi lesz a vége.

A harmadik zöld oltás kiszáradt.

Nálam pillanatnyilag ez a helyzet.

Mindezt csak azért írtam, hogy az  az általánosnak mondható vélekedés mely szerint, 1-2 hét alatt kiderül az eredmény, az inkább néhány hét.

Előzmény: pintjano (3655)
pintjano Creative Commons License 2022.07.10 0 0 3655

Nálam és több helyen nagyon sokat oltottam- zöldre fás, zöldoltás és néhány szemzés

Alig sikerült belőle. Egy helyen, ahol fa alatt volt majdnem mind-egy tőkén- mellette, ami má

napot jobban kapott többől egy. Megfogadta tanácsom, rendszeresen szedte al alulról jövőket

 A tűző napon alig sikerült. Árnyékosabb helyen több

üdv PJ

Előzmény: Falusi1 (3653)
vlacko Creative Commons License 2022.07.05 0 0 3654

Nekem van egy rezisztens muskotályos szőlőm, a fajtályát sajnos nem tudom. Édesanyámnál ráoltottam egy kékfrankosra, ami valamilyen fehér direkttermő alanyon leledzett, tehát a felállás direkttermő alany/egy rövid kékfrankos szárrész/ fehér muskotályos szőlő. A fürtök szerkezete drasztikusan megváltozott. A korábbi nagy tömött fürtök helyett kicsi és szellős fürtök lettek, és a szemek mérete is kisebb. Az íz az ugyanolyan, mint eredetileg.

Előzmény: per onoszpora (3635)
Falusi1 Creative Commons License 2022.07.01 0 0 3653

Korábban volt szó az oltások utáni eredés idejéről.

Az idén három tőkén négy oltást csináltam.

 

Ezekből egy zöldbe-fást június legelején. Egy-másfél hét után úgy tűnt, hogy az épphogy megindult rügy, gondolom a hirtelen jött meleg miatt is, elszárad. Egyszer-kétszer megöntöztem, bár az alany több éves, de aztán a sorsára hagytam.

A harmadik hét után váratlanul megindult, olyannyira, hogy a mellékrügyek is kihajtottak, melyeket még nem törtem le, mert félek, ha letöröm a sérülések helyén a mostani melegben sok nedvességet veszít.

 

A másik két tőkén június közepén zöldbe-zöld oltást csináltam.

Ezek közül egy leszáradt, a másik tőkén lévő két oltás még vegetál a másnaponkénti öntözés ellenére, bár itt is többéves alanyról van szó.

 

Hát ennyi a kollektív tapasztalatokhoz.

 

 

Maci_P Creative Commons License 2022.06.24 0 0 3652

Ha az oltás úgy néz ki, hogy indulgat, első körben a tartalékhajtás(ok) vitorláját töröm le, ez gyorsít az oltáson is. Aztán ha sikeres, akkor szedem ki a tartalékot.

Előzmény: IsKol (3651)
IsKol Creative Commons License 2022.06.23 0 0 3651

Van még 2 másik oltott azon a "tőkén"csak azok sokkal lassabbak.

Előzmény: Maci_P (3650)
Maci_P Creative Commons License 2022.06.23 0 0 3650

Még van rá esély, ha nem eleve mellékrügyből indult. Ha van tartalék hajtásod, még gyorsan lehetne oltani egyet, bár már kicsit túl vagyunk az időn.

Előzmény: IsKol (3649)
IsKol Creative Commons License 2022.06.23 0 0 3649

Kisleveles állapotban meglegelte az őz az oltásból a hajtást.

 

Van esély arra, hogy mellékrügyből kihajtson újra?

Avicsovics Creative Commons License 2022.05.29 0 1 3648

Sziasztok, szükségem lenne Preobrazsenie, Velez, Galahad, Monarch, Everest, Anjuta oltócsapra,

ha tud valaki bármelyikből, szivesen elmennék érte, részleteket megbeszéljük.

Köszi előre is.

IsKol Creative Commons License 2022.05.28 0 0 3647

1 hete oltottam, a 4-ből egy rügy megpattant a másik 3 meg duzzad. De ezek udvaron vannak...

 

Ma a zweigelt volt soron - vagy 20 és még maradt jövő hétre 5 - azt meg majd meglátjuk hogy bírják a hűvös éjszakák és meleg nappalok hatásait.

 

Hanem a Viktorral nem volt szerencsém, az őzek még a "kitört" alanyt is megrágták amire oltani szerettem volna. Tegnap permetezés közben vettem ezeket észre és meghoztam a döntést, kivágom a Zalagyöngyét.

 

Előzmény: Maci_P (3643)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!