Keresés

Részletes keresés

gomba2008 Creative Commons License 2023.04.02 0 0 74595

Jó kiadós fizikai munka. Egy kertben nem nehéz találni. Meg se fogod hallani a kutyákat!

Előzmény: Kedves szomszéd (74585)
cosomega Creative Commons License 2023.03.06 0 1 74594

Örökbe fogadtam egy kutyát. Meghalt a gazdája, egy hete van itt.

 


Előzmény: vau1111 (74588)
harcsy Creative Commons License 2023.02.15 0 0 74593

Kérdezz rá a cégnél, az a legcélravezetőbb.

Előzmény: eszemxx (74592)
eszemxx Creative Commons License 2023.02.13 0 0 74592

Mi a tapasztalatotok cauda equina (lofarok szindroma?) eseten a "ortocanis" csipostabilizator (az Ortoped forgalmazza) mennyire hasznos? Surgos lenne, mert draga a cucc (40ezer Huf). Diszplaziara ajanljak eredetileg, talan erre is jo??? Allatorvos igy konkretan nem ismerte.

KOSZONOM! 

https://www.ortopet.hu/izulettvedelem/35-103-csipo-stabilizalo-diszplaziara-is.html?gclid=CjwKCAiA3KefBhByEiwAi2LDHAtU5lFtXn8gXCZch_IbQGkrUPAbWUy6fU_gXSQPnH96sbA1lW5iUhoCN4IQAvD_BwE#/13-meret-s

 

 

Attila Vicen Creative Commons License 2022.12.11 0 0 74591

Szia! Azért jó ha va a kutyának egy ruhája, olyan esetekre amikor tényleg hideg van, és hosszabb sétára viszed. Ha csak arra a pár hétre is amikor mínuszok vannak, jól fog jönni neki. Van kimondottan nekik való szabású tacskóruha, de van ugyanitt kutyaház is: https://kutyaeledelbolt.hu/termek/trixie-hermy-kabat-kutyaknak-2-az-1-ben/

Előzmény: Yager001 (74590)
Yager001 Creative Commons License 2022.09.24 0 0 74590

Mi a tapasztalatotok kis testű kutyák kinti tartásáról télen? 1 éves szálkás tacskóm van aki eddig kint lakott a kertben. Tavaly Novemberben hoztuk akkor természetesen bent volt velünk egészen tavaszig de utána kiköltözött. Imádja a kertet egyébként. Szerintem Ő sem tudja elképzelni, hogy bent lakjon :) Most, hogy egyre hidegebb van megfordult a fejemben, hogy be kéne engedni a házba, legalább a garázsba. A kérdés az, hogy elegendő lehet e a kutyaház megfelelő szigetelése, téliesítése, szalmával bélelése (vagy jobb a takaró) esetleg fűtőfilm beépítése? Mennyire ajánlott pl. sétához (napi 2-3) téli ruha neki? Olvastam, hogy tök felesleges mert az immunrendszere csak gyengül tőle. Jobb megoldás lehet a kutyaház téliesítés helyett VAGY mellett a hőszigetelet garázs ajtó kivágása pl. egy petsafe szigetelt ajtó beépítése és a garázsba (10-15fok) elkülöníteni neki egy helyet...? 

II. Ábris Creative Commons License 2022.06.19 0 0 74589

Nehezen élem meg, az ember becsapja magát, azt hittem, hogy az én kutyám örök életű lesz. Szerettem vele sétálni, együtt lenni. Sok örömet szerzett. Olyan sok emlék jut eszembe Ábrissal kapcsolatban.

Előzmény: vau1111 (74588)
vau1111 Creative Commons License 2022.06.14 0 0 74588

Csak késve látom, sajnálom.

Sajnos az idő és az örgedés ellen nincs orvosság.

Előzmény: II. Ábris (74587)
II. Ábris Creative Commons License 2022.06.03 0 0 74587

Ábris tegnap elment.

vau1111 Creative Commons License 2022.06.03 0 0 74586

Nem fog tetszeni a válasz. Ne foglalkozz vele, és kész! Ha lekattansz a problémáról, egyszercsak azt fogod észrevenni, hogy nem is hallod a szomszéd kutyák ugatását. Ha viszont ezen pörögsz, akkor valóban bele fogsz őrülni.

Nem véletlenül írom ezt, magamon is észrevettem, hogy el kell engedni bizonyos dolgokat a saját nyugalmam védelmében.

Olyan nincs, hogy csukott ablak mellett is zavaróan hallod. De ha van, akkor a füldugó még nagyságrendeket javít. Ha altató is kell, akkor Veled van a probléma!

Előzmény: Kedves szomszéd (74585)
Kedves szomszéd Creative Commons License 2022.05.26 0 0 74585

Sziasztok! 2 hónapja hallgatjuk az új szomszéd 3 k.kiskutyáját. Ez a 3 kutya teljesen kikészített minket.Csukott ablaknál,füldugóval,altatóval alszunk.Na jó,nem sokat alszunk.Valami fa bódéba vannak éjszakára bezárva.Így 0 a hangszigetelés.Már több kört futottunk a szomszédnál,személyesen,sms-ben is.Kértük,hogy zárja be a garázsba őket,ami a házukban van.Erre nem hajlandóak,mert összepiszkítják a garázst.Én nem tudom,hogy ezeket a kerti kutyákat nem szokták elvinni sétálni esetleg?Talán szoba tiszták lennének,ha kipisilnék,kakilnák magukat.Nem értek hozzá,nekem csak két kinti cicám van. Szerintetek az ultrahangos ugatásgátló érne valamit a fabódén keresztül? Valaki tanácsoljon valami okosat,mert már megőrülök a kialvatlanságtól! Köszi előre is!

II. Ábris Creative Commons License 2021.12.05 0 1 74584

Megmondom neki, biztosan örülni fog.

Ábris öreg lett. A küllemén nem látszik a kor, de a mozgása lelassult, süket és beteges lett. Sokat küzdött az utóbbi két évben. Az orvos a "nagy túlélőnek" hívja. Most a hólyagja van tele stuvit kövekkel.

Most is sétálok vele napi kb. 3 órát. 2 km 2 óra. Nagyon fárasztó ilyen lassan sétálni.

Előzmény: vau1111 (74583)
vau1111 Creative Commons License 2021.12.05 0 0 74583

Hoppá. Kicsit lemaradtam, de boldog szülinapot neki!

Előzmény: II. Ábris (74582)
II. Ábris Creative Commons License 2021.12.01 0 0 74582

Ábris ma 16 éves.

Kristof249 Creative Commons License 2021.09.16 -1 0 74581

Tápkeresés közben találtam rá erre az egész hasznos cikkre, mely a kutyus kiképzéséről, neveléséről szól. Vannak benne termékajánlások is, és elég sok hasznos tipp is. Linkelem, a cikk kutyakiképzésről és nevelésről szól:

 

Kutyakiképzés és nevelés eszközök, felszerelések és tippek

Szajrés Creative Commons License 2020.10.27 0 0 74579

Sziasztok!

Az alábbi ügyben érdekelne a véleményetek:

Van egy 4,5 éves berni pásztor-golden retriewer keverék ivartalanított szuka kutyám, aki eddig békében és barátságban élt egy öreg labrador ivaros kannal. Az öreget sajnos szombaton el kellett altatnunk, így a szuka egyedül maradt. Most szeretnék mellé hozni egy szálkásszőrű tacskó kölyköt. A szukában elég erős vadász ösztön munkál. Macskát, ha előbb veszi észre nálam, és az nem keres menedéket valami fán, akkor megöli, Nyulat, ha esetleg valami véletlen folytán utoléri megöli. Az elmúlt fél évben már leginkább csak a szukát hordtam magammal futni, sétálni, mert az öreg már nem látott, nem hallott. Idegen kutyákkal elvétve találkoztunk. Futás közben, ha egy collieval vagy egy öreg vizslával találkoztunk, a kutyát "szóval tartva" nem ment oda hozzájuk, legfeljebb halk nyüszítést hallatott. Kétszer azonban előfordult, hogy bár beszéltem a kutyához, amikor 6-10 méteres közelébe értünk idegen kutyának, akkor elstartolt mellőlem és nekiment a másiknak. Szerencsére sérülést egyszer sem okozott a másik kutyának, sikerült szétválasztani őket. Egyszer egy puli, egyszer pedig egy fiatal komondor volt a kiszemelt. Ezek az esetek bizalmatlanná tettek a kutyával szemben. korábban, ha a szomszéd kutyákkal találkoztunk az erdőszélen, sosem volt támadó. Nem tudom, hogy a kutya változott-e meg, vagy valamiért a raszta fazon unszimpatikus számára. 

Aggódom, hogy ha elhozzuk a kölyköt (9 hetes), ő biztonságban lesz-e mellette. Az tragédia lenne, ha bántaná, esetleg megölné. Valószínűleg akkor mindketten mehetnénk a háztól.

Van-e esetleg valami protokolja az ilyen új kölyöknek való bemutatásnak, összeszoktatásnak.

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.09.24 0 0 74577

Helló!

 

Lépj be a német juhász kedvelők csoportjába.

Ott talán tudnak segíteni.

Előzmény: ati881 (74575)
rauchkrake Creative Commons License 2020.09.21 0 0 74576

Nem tudom, aktuális-e még. A kutyáknál kissé más egy elülső keresztszalag-szakadás, mint az embereknél, már csak az anatómiai különbségek miatt is. Ha kutyánál nem műtik, gyakorlatilag minden lépésnél "darálja" a térdporcot a combcsont, sípcsont. Többféle műtéti eljárás van, általában a kutya mérete a mérvadó (kisebb kutyáknál tényleg van szaagpótlás is, de nagytestűnél nem alkalmazzák). Ilyen méreű kutyáknél, mint a tied, általában ún. TPLO technikával dolgoznak, ez azt jelenti, hogy körívesen levágják a sípcsont fejét, amit aztán kicsit elcsúsztatva egy fém implantátum segítségével rögzítenek vissza, így a maga a sípcsont fej akadályozza meg a combcsontot a "túlcsúszásban", amit amúgy a szalag kellene tegyen.


Szóval tényleg csontműtét, nem is túl kicsi. És tény és való nem is túl olcsó. Plusz a műtét utáni időszakos mozgáskorlátozás és rehab is nagyon fontos. Viszont igazán kifizetődő a macera, nekem a közel ötvenkilós kutyának két éves kora körül voltak a műtétek (mind a két térde, plusz gyógyulás után az implantokat is kiveszik) és 11 éves koráig élt panaszmentes teljes életet. Pedig neki a térdporcait is el kellett távolítani, mert mire eljutottunk a műtétig, addigra sajnos "ledarálta". 
Remélem, nektek is meg lesz a jó megoldás, jobbulást!

Előzmény: Gasparius (74571)
ati881 Creative Commons License 2020.09.19 0 0 74575

Sziasztok! Nem pontosan idevaló tèma de nem tudna valaki fekete nèmetjuhàsz kan kiskutyàt? Nagyon szèpen köszönöm a vàlaszokat..

eranikó Creative Commons License 2020.09.12 0 0 74574

Bocsánat,hogy bele vauvau,de a mi beagle kutyánknak 3 éve mindkét hátsó lábát -egyiket teljes,másikat részleges -szalagszakadással műtötték és az ortopéd doki tapintással állapitotta meg mindkét esetben.

Szerintem csontkivágás nem történik ott,csupán az elszakadt szalagot pótolják.(Embernél is igy működik,fiam is szalagmútéten esett át,ott se vágtak le a csontból semmit :-))

Nekünk a két mútét egymáshoz nagyon közel esett,éppen hogy letelt a fél év,mire teljesen rendbejött az első műtét után, elszakadt részlegesen a másik lábán. Viszont rendkivűl jól sikerült,szépen tudta mindkettő használni,sajnos a tavasszal azonban egyéb problémák miatt el kellett engednünk az égi mezőkre futkosni :-( 

Előzmény: Gasparius (74571)
Gasparius Creative Commons License 2020.09.11 0 0 74573

Lehet akkor, hogy nem jól fogalmaztam, de valamilyen műszeres vizsgálat kell előtte, a röntgen lehet, hogy a csontok vizsgálata miatt kell

Előzmény: vau1111 (74572)
vau1111 Creative Commons License 2020.09.11 0 0 74572

nem kutya, de (kereszt)szalagszakadás tapasztalatok:

 

- a szalagszakadás röntgenen nem látszik egyáltalán, a röntgen a csontot mutatja, szalagot nem. Speciális manuális vizsgálat elég a biztos diagnózishoz

- embernél sem egyértelműek a tünetek, az öcsém évekig futott szakadt keresztszalaggal. Kb. pár havonta bicsaklott egyet, utána fájlalta, majd hosszabb pihentetés után lett tünetmentes. Neki műtét lett a vége

 

 

Előzmény: Gasparius (74571)
Gasparius Creative Commons License 2020.09.11 0 0 74571

Sziasztok!
 
Kutyával kapcsolatos egészségügyi problémával kapcsolatban kérnék tőletek tanácsot.
Van egy amstaffom, aki a napokban lesz másfél éves.
 
Kb. fél éves korában játék közben történt, hogy dobáltam neki a játékát, ő a rá jellemző lendülettel rohant utána, amikor elérte, esett egy nagyot, majd felült és ott maradt....láttam, hogy valami nincs rendben.
Felkelt, támolygott kicsit, majd elkezdte a jobb hátsó lábát felemelgetni, később nem is állt rá.
 
Másnapra javult a helyzet, harmadnapra el is múlt. Gondoltam oké, ficam vagy ilyesmi.
 
Az azóta eltelt szűk 1 évben 3-4 alkalommal észrevettem, hogy sántikál, volt úgy, hogy reggel, amikor kimentem, háromlábazott, majd pár lépés után lerakta, megint felkapta és ilyenkor megint el kellett telnie 2 napnak, hogy helyrejöjjön.
 
1 éves kora után időnként futtattam és sétálok is vele, soha nem vettem észre problémát.
 
2 napja futott egyet, majd már este észrevettem, hogy megint sántít.  
Ekkor döntöttem úgy, hogy megmutatom állatorvosnak, aki tegnap megvizsgálta, csak kézzel az udvaromon.
 
Mivel sajnos roppant a térde, azt mondta, 90%-ra biztos benne, hogy szalagszakadása van.
 
Ami kétségessé teszi a diagnózist, az az, hogy mindig tünetmentes lesz utána, ezért lehet, hogy csak részleges.
 
De a döntő szót majd az ortopéd vizsgálat, illetve a röntgen mondja ki, ha viszont beigazolódik, meg kell műteni.
 
Most adott gyulladáscsökkentőt, meg még valamit.
 
 A doki szerint komoly műtét, mert a csontból vágnak ki és implantátumot raknak be, viszont végleges és teljes megoldást jelent.
 
Van ismerőse Bp-en, de nagyon el van szállva az árakkal, azért kér egy árajánlatot.
Egyébként Nyíregyházát és Debrecent ajánlotta.
 
Nektek mi a véleményetek, volt-e már valaki ilyen helyzetben a kutyájával, esett-e már át ilyen műtéten?
 
(Egyébként az ilyen tipegős időszakában is, ha másik kutya a vendég, vagy sétáról van szó, semmit se lehet észrevenni rajta.....aztán lefekszik, majd kis pihenés után felkel és újra lógatja a lábát.....)

Rapid-V8 Creative Commons License 2020.08.26 0 0 74570

Ahogy oldaltars mondta, megtanulni kutyaul. 

 Pl. ha mar az uj kolyokkel szot ertesz, a szobatisztasag sem nagy ugy. Oda nem pisil ahol egyutt vagytok, tavolabb megy, egy sarokba, folyosora...., ha resen van a gazda es gyorsan kiviszi akkor nagyot lepett a siker fele. 

Előzmény: Rapid-V8 (74569)
Rapid-V8 Creative Commons License 2020.08.26 0 0 74569

A nyest csak veletlen. No meg nem minden

wc-zés jeloles.  De az 100 biztos, hogy egy resze igen.  Es a kialakult rendszernek oka van, megpedig a lentebb felsoroltak, de arra csak te tudsz rajonni melyek. 

 

Tavolrol semmi okosabbat nem tudok, csak ugy mint az elottem szolo. Meg annyi, hogy a falkaban eloknel is kialakul egy hely ahova jarnak. De az nem az a hely ahol elik ez eletuket, ahol pihennek. Ha a gazda-kutya kapcsolat rendben akkor magatol sem reccsent oda, ami a gszda helye, kornyezete, mert azt a helyet a kutya is magaenak erzi. 

 

Viszont ha nincs rendben a kapcsolat, akkor nem sok esely van ra, hogy barmit is elerjen a gazda a wc-zéssel. Eloszor a viszonyt kell renbe hozni. Szerintem. De ez csak az en meglatasom.

Előzmény: Gyöször (74565)
vau1111 Creative Commons License 2020.08.26 0 0 74568

??

 

Távolról jobb tanácsot nem tudok adni, mint hogy figyeld a kutya reakcióit, és az alapján ítéld meg a saját kommunikációd sikerét a kutyánál. Ha egy módszer nem jön be, sőt az ellenkezőjét látod a viselkedésében, változtass. Ez az, amit az emberek általában nem mernek, nem hisznek el, és úgy gondolják, hogy a kutya majd a 200-adik ismétlésre, vagy ha lassan, esetleg hangosan mondom, akkor megérti. Mint amikor a japánnak mondod lassan, szótagolva magyarul, hogy "nem érted?". 

 

Nincs univerzális módszer, minden kutya, gyerek, ember, madár, stb. más.

 

Én nem neveltem a kutyámat egy helyre sz@rásra. Nekem elég, hogy a kert általánosan használt részét tisztánhagyja, ez kialakult magától (előző kutyánál is). A kutyalét egyik korlátja, hogy nekik a WC nem egy hely mint az embereknek. És a gyerekeknek is hosszan kell tanítani, mire a pelenkáról eljutnak a bili/WC verzióig. Van amelyik szerencsés módon egy helyre végzi a dolgát, de az ritka.

 

 

Előzmény: Gyöször (74567)
Gyöször Creative Commons License 2020.08.26 0 0 74567

Arra már rájöttem, hogy ahogy te engem most neveltel így ember gyereket nem lehet nevelni, mert ha mindig csak azt mondanánk, hogy ezt ne csináld, azt ne csináld, ezt így rosszul csinálod, akkor szegény gyerek csak azt nem fogja tudni, hogy mi az amit csinálhat, illetve, hogy kell jól csinálni valamit.

Kifejezetten azért írtam ide, mert magam is rájöttem 4 kutya után, hogy valamit rosszul csinálok, szeretném megtudni, hogy lehetne ezt ügyesen megtanítani.

Segíts nekem, te hogy tennéd?

Előzmény: vau1111 (74566)
vau1111 Creative Commons License 2020.08.26 0 0 74566

Csak leírom a véleményemet, bár nem fogod elhinni.

Az hogy a gyerekjátékok közé, ill. az ajtóba szart, semmi, de az égvilágon semmi összefüggésben nem volt azzal, hogy épp ideges volt-e rátok vagy sem!

Pofonegyszerű a magyarázat, rágörcsöltél a WC kijelölésére, és rosszul magyaráztad el neki a szabályokat. Azaz elmagyaráztad neki, ha dühös vagy, vagy összevesztek, az ajtó a kötelező WC.

Igen, úgy nézett ki, mintha direkt neked akarna bosszút állni. Mindent meg lehet így magyarázni, de sajnos akkor sem ez a helyzet. Meg kell tanulni kutyául, a kutyát figyelve. Könnyebb lesz az élet, és nincs csakazértis viselkedés.

 

A szomszéd felé meg javítsd meg a kerítést.

Előzmény: Gyöször (74565)
Gyöször Creative Commons License 2020.08.25 0 0 74565

Rottyantott ő a nyestnek is. Megvan a biztonsági kamerán, ahogy jön az a nyest amit már számtalanszor próbáltunk elűzni, megfogni, akármi de nem sikerült. Nyest elüget a kutyakakiig megszagolja körbenéz majd elhúzza a csíkot.

 

A kertszomszéd kutyája olyan ügyes. Mindig egy kb 2 négyzetméteres területre piszkít, ami annyira körülhatárolható és négyzetes mintha ki lenne szalagozva. Vastagon terítve. A dologban annyi szépséghiba van, hogy ez a terület az én kertemben van ;-))))))) átbújik a mocsadék és nálam végzi a dolgát :-DDDD

Ha megzavarom, hogy otthon tessék kakilni nekemfordul, azt hiszi az övé a placc, otthon náluk meg puszipajtások vagyunk :-)))

Előzmény: Rapid-V8 (74564)
Rapid-V8 Creative Commons License 2020.08.25 0 0 74564

Intelligens kutya, bizonyára kifigyelte mivel tesz borsot az orrod alá. :DD

 

Vicc nélkül. A magyarázata kb. az lehet, hogy valamiért labilis volt a kutya fejében a csapathoz tartozás.  Ugyanis ha stabilan beletartozónak érzi magát, akkor oda nem "piszkít" ahol a csapat tanyázik.  Ha nem, akkor jelöl, vizelettel, ürülékkel. Jellemzően oda ahol a gazda jár, vagy tartózkodni szokott.  Könnyen lehet tesztelni,  ha a gazda elsétál a terület határára, Pl. a kerítéshez, és odapisil, akkor a kutya-kutyák megismétli.  Ha soha nem teszi, akkor valami nincs rendben a

kutya-gazda  kapcsolatban.  Az nem számít, hogy az eb fiú, vagy lány.

Előzmény: Gyöször (74563)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!