Keresés

Részletes keresés

Rxdns Creative Commons License 2002.08.23 0 0 275
Hát azért én ezt nem próbálnám ki... :)
Bodnar.Robert Creative Commons License 2002.08.21 0 0 274
Sziasztok!

A minap hallottam egy jótanácsot a negatívok cseppmentes szárításával kapcsolatban: miután kiveszitek a hívótankból az orsót, bele kell tenni a centrifugába, (jó, ha legalább 2 orsó van, hogy kiegyenlítetten pörögjön, akkor nem törik össze) és forgatni egy ideig. Az összes víz eltávozik, és utána már cseppmentesen szárad. Ha már ismertétek, akkor bocs.

Robi

Bodnar.Robert Creative Commons License 2002.08.21 0 0 273
Sziasztok!

Az ORWO MA 8 filmjéről nem tud valaki valamit? Érdekelne minden vele kapcsolatban: érzékenység, miben meddig kell hívni, tapasztalatok, stb...

Előre is köszi: Robi

Százbolha Creative Commons License 2002.08.16 0 0 272
Ne viccez mán!

Ettől olcsóbb nem igen van.
Használtban a HAMA is 22e.

Ha nagyon kell a Soligor kicsit olcsóbbért, akkor mailban írj.

Százbolha

Előzmény: imehesz (271)
imehesz Creative Commons License 2002.08.16 0 0 271
udv mindenkinek!

gondoltam ide is beirok :)

tud valaki egy vaku-fenymerot (valami ujabbat o'cso'n :))) )
mert neztem soligor 2-est, 30e korul van! az egy kicsit sokkkk....

elore is koszi...

i

Cav Creative Commons License 2002.08.14 0 0 270
Nem tudtok olyan helyet Székesfehérváron, ahol lehet venni fotópapírt, vegyszereket, kellékeket? Vagy fotolabort, ahol foglalkoznak FF hívással? Elkezdtem összeszedni egy otthoni laborhoz a cuccokat, a hely megvan, nagyító, szárító, lámpa lesz. Hívótank, tálak kellenek, meg pár apróság.
Jó lenne, ha nem kéne mindig Bp-re rohangálni vegyszerért, és ha lenne egy olyan hely, ahol biztosan jó minőségben előhívják a negatívot. Ui. fogok próbálkozni magam is előhívni, de a fontosabb témákat inkább vinném szakértőhöz.

Köszi, Cav

Törölt nick Creative Commons License 2002.08.10 0 0 269
263-ra:
mi a gondod a hatossal? a csúcsfények kiégtek, de ezt játszva le lehet nagyítani - igaz, nekem. a negán rajta vannak a fények, csak át is kell vinni a fotopapírra: talán lágyabb fokozat, utólagos beégetés, osztott kontraszt variokontraszt papíron, elővilágítás homogén fénnyel a legvilágosabb szürkéig, tónusbontás többféle technikával - ez a lényeg. jó szórakozást! meg egy csomó jó fényképet! Üdv.
Előzmény: azazell0 (263)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.09 0 0 268
267-re:
ff mint a puding, chrome veszélyes hull. gyűjtőbe
Előzmény: Bodnar.Robert (267)
Bodnar.Robert Creative Commons License 2002.08.08 0 0 267
Sziasztok!

Nemrégiben a tulajdonomba került egy-két régi dolog, szeretném megtudni, használhatók-e még valamire, és vajon milyen eredménnyel. Szóval:
jópár csomag Positol fekete tónussal dolgozó papírhívó;
2 nagy doboz Orwo A49 finomszemcsés hívó;
30 méter Orwo MA 8 jelölésű film;
Diachrom színes fodítós filmhívó (ez kifejezetten Orwochrome filmekhez való, abból is van 2 tekercs, még a 80-as évekből :-)).
Mit gondoltok, érdemes ezekkel foglalkoznom?
Ja, és van még vagy 600 lap különféle Bromofort FF papír is.

Előre is köszi: Robi

Rxdns Creative Commons License 2002.07.10 0 0 266
szukkotos: a push hívást képzeld el ugy, hogy csak 200as filmed van, de annyira kevés a fény hogy neked 400as filmre van szükséged. Sebaj, beteszed a 200ast, és végigexpozod mint 400as film. Utána elöhivásnál is ugy kell hívni, mintha 400as film lenne, tovább kell hívni. ezzel lehet kompenzálni hogy alul lett expozva az egész tekercs. Ilyenkor viszont hátrány, hogy többnyire sokkal durvább lesz a szemcsézettség, és a kontrasztja is megnö , de vannak push-filmek is, amik tökéletesen alkalmasak erre, nem lehet igazán észrevenni a változást a minőség terén. Én push filmeket többnyire 400as érzékenységben láttam, ezeket 800asként, vagy akár 1600as érzékenységüként is lehet ellöni (talán 3200asként is, de ebbe már nem vagyok biztos), majd a laborba szólni kell hogy igy lett exponálva.

Rxdns

HGyuri Creative Commons License 2002.06.26 0 0 265
a 6-oshoz:
Nézd meg, hogy a negatívodon van-e részlet a kiégett részeken. Ha van, akkor menthető, ha ott sincs, akkor nincs mese, menni kell, és csinálni még egy képet.
Ebben az esetben a kitakarás eléggé nehézkes móka lesz :-) Szkenneléssel, és gépi utómunkával, lehet, hogy egyszerűbb lenne...
Előzmény: azazell0 (263)
szukkotos Creative Commons License 2002.06.26 0 0 264
Mazl tov!

El tudná nekem valaki magyarázni mi a „push” előnye és hátránya? Például hogy változik (változik-e egyáltalán) a szemcsézettség, kontrasztűrés stb.? Amúgy milyen filmeket lehet pusholni, van valami különleges feltétele?

Üdv.

azazell0 Creative Commons License 2002.06.18 0 0 263
http://kep.tar.hu/azazell0/index.phtml?aid=27522940

lécciléccilécci nézzétek meg többen, meg írjatok róla is valamit!

már lent írtam a képekről megjegyzéseket (227)

bónusz kérdés: mindenféle ff kézi laborálási trükkel (kitakarás, stb...?) nem menthető meg a nagyon jól sikerült, de felül reménytelenül kiégett 6-os? (ha nem, még a végén elmegyek ugyanoda, és megcsinálom mégegyszer ugyanazt a képet...)

Képkovács Creative Commons License 2002.06.13 0 0 262
Kedves Gyuri!
Azért a Meogonon kicsit filóznék még :-)
Előzmény: HGyuri (261)
HGyuri Creative Commons License 2002.06.13 0 0 261
Magnifax 4 + Meopta Meogon
Tuti darab összesen max 100-ért. De akár 40-ért is ki lehet fogni.
Előzmény: analog--fan (257)
Ivan von Klein Creative Commons License 2002.06.13 0 0 260
Jaja, mar megtalaltam. :)
Most sul a cd. ;)
Előzmény: analog--fan (259)
analog--fan Creative Commons License 2002.06.13 0 0 259
Felkerult jopar uj termek specifikacio!
Pl Ilford pan 100 200 400
Kidolgozo cuccok
Előzmény: Ivan von Klein (258)
Ivan von Klein Creative Commons License 2002.06.13 0 0 258
Mit ujitottak? En nem talalom.

Egyebkent jopofa, hogy europaba az akcios csomag szimplan a filmes doboz megharomszorozasa. Az amiknak meg szep kepeket raknak ra. :))

Előzmény: analog--fan (256)
analog--fan Creative Commons License 2002.06.13 0 0 257
Tervezem a nagyitovasarlast!
Szivesen olvasnek vmi osszehasonlitast!
Emlegettetek itt par tipust hozzavetoleges arat tunda vki irni!
A cel igenyes ff nagyitasok 50X60 ig!
Legjobb ar minoseg viszony?

udv a--f

analog--fan Creative Commons License 2002.06.13 0 0 256
frisssitettek az ilfordek az oldalt ha vkit erdekel:

http://www.ilford.com

udv a--f

noked lee Creative Commons License 2002.06.05 0 0 255
Tévedtem az időpontot illetően. 1938.
noked lee Creative Commons License 2002.06.05 0 0 254
Lehet hogy nem ebbe a fórumba kellene talán belinkelnem ezt a címet, de szerintem megér egy kis nézelődést. A képek szerintem 1948-ban készültek - egy falinaptáron látható hónap beosztás szerint - a ff fényképezés hőskorában :-))
Az utolsó négy számot kell átirogatni a képekért 1000-től ha jól emléxem.
Csodálatos némelyik képen a fény-árnyék játék.

http://www.assvixens.com/fbvint1/ped1203.jpg

dubniczkia Creative Commons License 2002.06.04 0 0 253
Sziasztok!
Megvalnek 60 meternyi Orwo NP 55 filmtol. Kb. 15 eve lejart a szavatossaga, de talan meg lehet valamire hasznalni. Ha valakit erdekel: dubniczkia@freemail.hu, vagy 06-20-9608-694. (Velviat beszamitok! :))
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2002.05.31 0 0 252
A rodinal nem kifejezetten a szépen szemcsézett híváshoz való?
a mikrosztemcséhez pedig a microphen (csak ez ilford, nem pedig agfa)
Előzmény: M6TTL (242)
imehesz Creative Commons License 2002.05.29 0 0 251
[vincent_vega]
koszi szepen, igy mar egy kicsit azert erthetobb az arkulonbseg.
(egyebkent teljesen amator vagyok, altalanos (kodak) hivoba jarok, csak feltunt, hogy dragabb a FF mint a szines)
megegyszer koszi.

iM!

Előzmény: vincent_vega (249)
bymbie Creative Commons License 2002.05.29 0 0 250
Sziasztok!

Lenne nehany kerdesem, amik talan kicsit sutanak hangzanak, de valahol el kell kezdeni a tanulast!
- mennyire elterjedt dolog polarszurot hasznalni FF fotozas soran?
- melyek azok a szurok, amelyek nagyon jol alkalmazhatok FF technika mellett?
- egeszen pontosan mit jelent a a szuroknel a 27,30,43mm stb.?
- melyik a leguniverzalisabban hasznalhato FF film (tunosgazdagsag, szemcsezet stb.)?
- Hasznal valalki Minolta Maxxum 5 (Dynx) tipusu kamerat FF munkahoz? Most tervezek gepet venni, es ebben az arkategoriaban nekem a Minolta tunik a legjobbnak. Melyik interentes fotoboltban erdemes vasarolni (szamomra az aaacamera.com a legszimpatikusabb jelenleg)? Tud valaki esetleg mas olcso, megbizhato online aruhazat?

Elore is koszonom a segitseget! ~andras

vincent_vega Creative Commons License 2002.05.29 0 0 249
Az elöhivás nemigen drágább. (Sajtólabor FF leica 350-400? A szines több. Puskás 750?).
A nyagyitás az.
A jó minöségü kézi nagyitásokat megfizettetik. (mondjuk jogosan) Nem összehasonlitható árkategóriában van az automata printeres szines a kézi ff-el (és kézi szinessel). Ring 13*18 48Ft, SLabor 13*18 kézi ~180Ft.

Miért, hova jársz?
Remélem tudtam segiteni.

vincent

Előzmény: imehesz (248)
imehesz Creative Commons License 2002.05.29 0 0 248
szjasztok!

azt el tudna arulni valaki, hogy a FF elohivas miert dragabb mint a szines??? vagy csak en jarok rossz helyre???

koszi,

iM!

Törölt nick Creative Commons License 2002.05.27 0 0 247
Liszt Ferenc tér 3, első emelet, kapucsengő. A palacsintázó és a Paulay Ede u. között. Írd fel! :-)
Előzmény: azazell0 (243)
dapa Creative Commons License 2002.05.27 0 0 246
annak idején = sac/kb 20 éve amikor vettem
Előzmény: dapa (245)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!