Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.04.06 0 0 155
Mi az, hogy modoros?
Előzmény: Gurg (145)
Bodnar.Robert Creative Commons License 2002.04.05 0 0 154
Köszi, akkor valószínűleg elegendő a film intenzív forgatása is.
Előzmény: Ivan von Klein (153)
Ivan von Klein Creative Commons License 2002.04.05 0 0 153
A mozgatas ket dolgot szolgal:
- az elejen az esetlegesen a film feluleten levo levego buborek "lerazasa"
- kesobb pedig a film feluletevel kozvetlenul erintkezo hivooldat frissitese

Szerintem nem is kell fejreallitani azt a tankot. Eleg ha mozgatod.

Előzmény: Bodnar.Robert (152)
Bodnar.Robert Creative Commons License 2002.04.05 0 0 152
Sziasztok!
Van nekem egy hívótankom, amibe spirálisan kell belefűzni a filmet, és a tetején lévő tengely segítségével forgatva lehet mozgatni benne (fejreállítani nem lehet!). Általában a film hívási idők megadásánál megadják, hogy pl. az első 10 másodpercben 4-szer kel fejreállítani a tankot, aztán percenként megint, stb. Na most ha ez nem lehetséges, csak forgatással lehet benne mozgatni a filmet, akkor kell valamennyivel hosszabbítani a hívási időt? Van valakinek ilyen irányú tapasztalata? Előre is köszi.
analog--fan Creative Commons License 2002.04.04 0 0 151
Kb 2 hetes Mikrophen törzsoldatomból 1 hete oldott 1+1-es higítással hívott pan 400-on sárgás fátyol??!!!!!
Lehetséges hogy ennyi idő alatt megdöglik???
egyáltalán van vmi tapasztalat hogy a leoldott törzs észlelhető minőségromlás nélkül meddig tárolható?

Csak azért értetlenkedek mert a bérmunkákat fenofortal vagy RND-76-tal cxsinálom és a leoldott törzs akár 2 hónapig is műxik.(persze cs únya nagyon de nem a sajátomat hívom benne :))

üdv a--f

Gurg Creative Commons License 2002.04.03 0 0 150
emilt ment a napokban
megkaptad?
Gurg
Előzmény: M6TTL (149)
M6TTL Creative Commons License 2002.04.03 0 0 149
Szervusztok!

Ismét egy kérdés. Infrafotózásra adtam a fejemet és nagy
felindulásomban vettem egy B+W infra szűrőt (B+W 092) 20-
40x szűrőfaktorral (első bizonytalansági tényező, mi a az
hogy 20-40???, akkor most mennyi?).

Sikerült szereznem hozzá egy Kodak High Speed Infrared Film-
et (HIE). Hát ez egy eléggé érdekes film, ugyanis nincs
névleges érzékenysége. A különböző Kodak Wratten
zselatinokhoz (csak Kodakhoz, második bizonytalansági
tényező...) adnak meg filmérzékenységi értékeket 10-80 IE
között (harmadik bizonytalansági tényező).

Szóval most egy kissé tanácstalanul állok az elött, hogy
miképpen is kellene elkezdeni ezt a dolgot. A film
technikai leírása csűri-csavarja a dolgot, majd a végén
leszögezi, hogy az a leghelyesebb, ha csinálunk néhány
próbatekercset és kialakítjuk a saját beállításainkat ennek
függvényében. Nekem valahogy nem sok kedvem van ehhez, mert
egy 5000 Ft-os filmen nem szívesen kísérletezem, ha lehet
akkor biztosra mennék.

Dolgozott valaki ilyen anyagra, ilyen szűrővel? Hogy
kellene ezt csinálni? SFX 200-at használtam már abban nincs
ekkora kavar...

Üdv,
Balu

PS A film hívására már gondolni sem merek, mert ott aztán
megint csak ehhez hasonló problémák lesznek az tuti...

M6TTL Creative Commons License 2002.02.26 0 0 148
Nem tudja valaki, hogy az Iford DD-X filmhívójának a 1000 ml törzsoldatával mennyi filmet lehet el?hívni?

Általában 10 leica vagy roll filmet lehet más Ilford hívóknál, de ennél az új hívónál elfelejtették megadni a hívó kapacitását (!).

HGyuri Creative Commons License 2002.02.25 0 0 147
Persze.
Megvannak a maga hátrányai:
- Nagy blendenyílásnál + közeli tárgyaknál tuti nem fogsz éles képeket kapni. (legalábbis nehezen)
- néha elfelejtek élesíteni :-)
- nincs filmablak, és néha elfelejtem, milyen film is van benne :-)
- kicsit macerás beállítgatni, fényt mérni, de gyorsan meg lehet szokni

Ezen kívül csak előnyét tudok:
- Kiválló lencse, 40,5-ös szűrőmenettel (!)
- NAGYON pontos Gossen fénymérő van benne
- nagy hidegben is jól működik (-35 fokig teszteltem)
- full vakuszinkron (1/2-1/500), bár egy 540EZ-n furán mutat a kis Rollei ;-)
- nagyon halk
- kisebb, mint BÁRMELYIK gépem, még a Ricoh GR-1-nél is kisebb...
- könnyen javítható, alkatrészt lehet találni.
- fém mechanika (Compur központi zárral), kevés műanyag
- szép, világos kereső (bár nincs olyan tiszta, mint a Leica M-é)
-

Általánosságban elmondható róla, hogy utcai csittcsatt gépnek kiválló. Belefűzöl egy jó 400-as FF filmet, állítasz rajta egy 11-16-os blendét, és csak lősz ;-) Eszméletlen drága mulatság újonnan, drágább, mint egy Leica M6TTL+50/2,8... kb 2600 USD
Használtan nehéz kifogni, bár a múltkori börzén is volt egy erősen lepukkant 36-ért (Rollei 35S chrome)
Tudni kell a fényképezés alapjait, és a gép korlátait.
Nekem volt 35T, és most 35S van. Ezen kívül rengeteg verzió létezik. Ha csak egyetlen gépet kellene vinnem egyik túrámra a hegyek közé, vagy nagy hidegbe, ezt vinném. PL. a Mont Blancra is ezt vittem, és kiválló képeket csinált.
A lencséje elég szép rajzú ahhoz, hogy 50x60-as képeket csináljak a negatívokról. Diához is pontosan mér fényt.

ITT van még néhány vélemény, ITT meg néhány Rollei kép.

Előzmény: Gurg (146)
Gurg Creative Commons License 2002.02.25 0 0 146
HGyuri,
tudnád pár mondattal jellemezni a Rollei 35-öt?
Mik a tapasztalataid?
Gurg
Előzmény: HGyuri (142)
Gurg Creative Commons License 2002.02.18 0 0 145
biztos így van, ha a "beleragad egy dologba" konkrétummá válik
ha valaki csak FF-et, 28 és 35-öst használ ugyanolyan eséllyel indul a modorossági versenyen, mint az eldobható kamerás divatfotós
te is mondtad, nem a technikán múlik
a modorosság a fotósban és az általa ábrázolt képi metaforákban keresendő SZVSZ, nem a technika határolja be
ilyen alapon Salgado, Suau, Koudelka, Korniss, Benkő, Gulyás mind modoros fotós (persze szerintem nem azok)
SZVSZ Tillai Ernő modoros és Balla Demeter is
hangsúlyozom, bár ez már a szubjektív vélemények terepe......ízlés kérdése

Előzmény: Törölt nick (144)
Vazul.at Creative Commons License 2002.02.14 0 0 143

Sziasztok!

Mutatnek harom kepet. Szeretnem a velemenyeteket kerni... Teljesen amator a dolog, de megis...

Elso
Masodik
Harmadik

A kepek Ilford Pan 400-ra keszultek, es a Photo-Porstban lettek kidolgozva.

A kepek kb. 110 Kbyte meretuek.

Udv!

-- Vazul

HGyuri Creative Commons License 2002.02.13 0 0 142
Rollei 35
Előzmény: Törölt nick (141)
HGyuri Creative Commons License 2002.02.13 0 0 140
Persze tudom! Én is azért írtam, mert én a 40mm-es látószögét egy hasonló kisfilmes kamerán szerettem meg ;-)
Előzmény: Gurg (139)
Gurg Creative Commons License 2002.02.12 0 0 139
Kedves HGyuri,
egészen halkan megjegyzem, hogy bizonyos helyzetekben egy Minox 35 PL-t használok. Mondanom sem kell, hogy az objektív 2,8/35-ös
:))))

Az alábbi mondandóm inkább a látószögről szólt, nem a gépvázról.

Előzmény: HGyuri (136)
HGyuri Creative Commons License 2002.02.12 0 0 138
:-D
Előzmény: Százbolha (137)
Százbolha Creative Commons License 2002.02.12 0 0 137
Jaja...
Itt van az én gondom is.

(mju II-öm már van!)

Előzmény: HGyuri (136)
HGyuri Creative Commons License 2002.02.12 0 0 136
take it easy!
Egyszer láttam olyan divatfotókat (!), amik arról szóltak, hogy mit lehet művelni egy kis Mju-II-vel, ha tud fotózni az ember. Hát mit mondjak eléggé elgondolkodtató volt...
Előzmény: Gurg (135)
Gurg Creative Commons License 2002.02.12 0 0 135
ha ismered, ha nem, attól még nem lesz senki modoros, mert egy-két optikát használ
nekem bőven megfelel a 28 meg a 35, többre nem is vágyom
(régebben nekem is megvolt a 24-től 200-ig objektívsorozat, de azt vettem észre, hogy már 7-8 éve 95%-ban csak ezt a kettőt használom, a többit szépen eladogattam)

sehol nincs megírva, hogy egy nem világhírű fotósnak kötelező a több objektív használata

Előzmény: Törölt nick (134)
HGyuri Creative Commons License 2002.02.12 0 0 133
HCB sokat használ 50-est, szinte mindíg, de van neki egy 90-es optikája is ;-) (saját bevallása szerint)
Bár én is teljesen megvagyok egy 40-es körüli tartománnyal (kisfilm).
Előzmény: Gurg (132)
Gurg Creative Commons License 2002.02.12 0 0 132
A ráhegesztés képletes volt, a 35-ös is felkerül.
Viszont Cartier-Bresson érdemeit nem lehet firtatni és modorosnak mondani annak ellenére, hogy a Leicáján csak és kizárólag alapojektívet használt...virtuálisan ráhegesztette.
Nem hinném, hogy a modorosság egy objektív használaton múlna, bár van abban valami, amit mondasz.
De a teljesség kedvéért: kisfilm - 28 és 35, rollfilm - 80 felett (kistele)
Előzmény: Törölt nick (130)
HGyuri Creative Commons License 2002.02.12 0 0 131
Nem olyan rossz az :-)
Csak nehogy a halszem szoruljon a fejemre :-D
Előzmény: Törölt nick (130)
HGyuri Creative Commons License 2002.02.12 0 0 128
lehet...
Pedig kipróbáltam volna a developer 2-őt T-max 400-on, aztán meg lenagyítani Ilfochrome Classicra...
Előzmény: dapa (127)
dapa Creative Commons License 2002.02.12 0 0 127
Na most már ismerem:-)
Véleményem szerint az FF dia iránt nincs számottevő piaci érdeklődés. Ilyen áron meg pláne.
A Kodaknak van egy Tmax Reversal kitje, amit a Tmax és TechnicalPan filmekhez lehet használni.(Meg a többihez is valszeg.)Ez 10-12 filmhez elég a fixir kivételével minden benne van csekély tizenvalahány rúgóért.
Lehet a doktorok is ezt vagy a módosított variációját használják.
dapa
Előzmény: HGyuri (124)
HGyuri Creative Commons License 2002.02.12 0 0 126
Hát attól függ, mit akarsz vele elérni...
Zöld, illetve kék szűrősort szokták erre használni (tudtommal).
Előzmény: banacid (125)
banacid Creative Commons License 2002.02.12 0 0 125
Gyuri!
Milyen szűrőt tudsz ajánlani fekete-fehér portréhoz (nem műtermi)?
Előzmény: HGyuri (124)
HGyuri Creative Commons License 2002.02.11 0 0 124
Ismeri valaki a DR5-ös eljárást?
Gurg Creative Commons License 2002.02.10 0 0 123
a Pan 400-ast inkabb Microphen-ben kene hivni
vagy valami egyéb Ilford hívóban
nem nagyon ajánlom a fenofortot
Előzmény: innovision (122)
innovision Creative Commons License 2002.02.10 0 0 122
Sziasztok! Illford Pan 400-as negát szeretnék hívni, használhatok hozzá olyan hívót, mint amit FortePan híváshoz használok (Fenofort). A hívási idő megfelelhet a Forte 400-asának 12-13 percével?
Élőre is köszi!
Gurg Creative Commons License 2002.02.07 0 0 121
köszi Fido!
a mélységélesség nem volt nagy kunszt
mivel szinte mindig 28-ast használok [szinte rá van hegesztve a gépre :) ], ott 8 vagy 11-es blendénél már kb. másfél métertől a végtelenig éles a kép, emellett mindig 400-as film van a gépben
néha nem is nyúlok az élességhez, csak az akcióra összpontosítok

a kép egy szabadtéri bútorpiacon készült Moldvában és az "elfáradt" kereskedők ott pihentek a sezlonyon :)

Előzmény: Fido Dido (120)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!