Keresés

Részletes keresés

Gurg Creative Commons License 2002.02.25 0 0 146
HGyuri,
tudnád pár mondattal jellemezni a Rollei 35-öt?
Mik a tapasztalataid?
Gurg
Előzmény: HGyuri (142)
Gurg Creative Commons License 2002.02.18 0 0 145
biztos így van, ha a "beleragad egy dologba" konkrétummá válik
ha valaki csak FF-et, 28 és 35-öst használ ugyanolyan eséllyel indul a modorossági versenyen, mint az eldobható kamerás divatfotós
te is mondtad, nem a technikán múlik
a modorosság a fotósban és az általa ábrázolt képi metaforákban keresendő SZVSZ, nem a technika határolja be
ilyen alapon Salgado, Suau, Koudelka, Korniss, Benkő, Gulyás mind modoros fotós (persze szerintem nem azok)
SZVSZ Tillai Ernő modoros és Balla Demeter is
hangsúlyozom, bár ez már a szubjektív vélemények terepe......ízlés kérdése

Előzmény: Törölt nick (144)
Vazul.at Creative Commons License 2002.02.14 0 0 143

Sziasztok!

Mutatnek harom kepet. Szeretnem a velemenyeteket kerni... Teljesen amator a dolog, de megis...

Elso
Masodik
Harmadik

A kepek Ilford Pan 400-ra keszultek, es a Photo-Porstban lettek kidolgozva.

A kepek kb. 110 Kbyte meretuek.

Udv!

-- Vazul

HGyuri Creative Commons License 2002.02.13 0 0 142
Rollei 35
Előzmény: Törölt nick (141)
HGyuri Creative Commons License 2002.02.13 0 0 140
Persze tudom! Én is azért írtam, mert én a 40mm-es látószögét egy hasonló kisfilmes kamerán szerettem meg ;-)
Előzmény: Gurg (139)
Gurg Creative Commons License 2002.02.12 0 0 139
Kedves HGyuri,
egészen halkan megjegyzem, hogy bizonyos helyzetekben egy Minox 35 PL-t használok. Mondanom sem kell, hogy az objektív 2,8/35-ös
:))))

Az alábbi mondandóm inkább a látószögről szólt, nem a gépvázról.

Előzmény: HGyuri (136)
HGyuri Creative Commons License 2002.02.12 0 0 138
:-D
Előzmény: Százbolha (137)
Százbolha Creative Commons License 2002.02.12 0 0 137
Jaja...
Itt van az én gondom is.

(mju II-öm már van!)

Előzmény: HGyuri (136)
HGyuri Creative Commons License 2002.02.12 0 0 136
take it easy!
Egyszer láttam olyan divatfotókat (!), amik arról szóltak, hogy mit lehet művelni egy kis Mju-II-vel, ha tud fotózni az ember. Hát mit mondjak eléggé elgondolkodtató volt...
Előzmény: Gurg (135)
Gurg Creative Commons License 2002.02.12 0 0 135
ha ismered, ha nem, attól még nem lesz senki modoros, mert egy-két optikát használ
nekem bőven megfelel a 28 meg a 35, többre nem is vágyom
(régebben nekem is megvolt a 24-től 200-ig objektívsorozat, de azt vettem észre, hogy már 7-8 éve 95%-ban csak ezt a kettőt használom, a többit szépen eladogattam)

sehol nincs megírva, hogy egy nem világhírű fotósnak kötelező a több objektív használata

Előzmény: Törölt nick (134)
HGyuri Creative Commons License 2002.02.12 0 0 133
HCB sokat használ 50-est, szinte mindíg, de van neki egy 90-es optikája is ;-) (saját bevallása szerint)
Bár én is teljesen megvagyok egy 40-es körüli tartománnyal (kisfilm).
Előzmény: Gurg (132)
Gurg Creative Commons License 2002.02.12 0 0 132
A ráhegesztés képletes volt, a 35-ös is felkerül.
Viszont Cartier-Bresson érdemeit nem lehet firtatni és modorosnak mondani annak ellenére, hogy a Leicáján csak és kizárólag alapojektívet használt...virtuálisan ráhegesztette.
Nem hinném, hogy a modorosság egy objektív használaton múlna, bár van abban valami, amit mondasz.
De a teljesség kedvéért: kisfilm - 28 és 35, rollfilm - 80 felett (kistele)
Előzmény: Törölt nick (130)
HGyuri Creative Commons License 2002.02.12 0 0 131
Nem olyan rossz az :-)
Csak nehogy a halszem szoruljon a fejemre :-D
Előzmény: Törölt nick (130)
HGyuri Creative Commons License 2002.02.12 0 0 128
lehet...
Pedig kipróbáltam volna a developer 2-őt T-max 400-on, aztán meg lenagyítani Ilfochrome Classicra...
Előzmény: dapa (127)
dapa Creative Commons License 2002.02.12 0 0 127
Na most már ismerem:-)
Véleményem szerint az FF dia iránt nincs számottevő piaci érdeklődés. Ilyen áron meg pláne.
A Kodaknak van egy Tmax Reversal kitje, amit a Tmax és TechnicalPan filmekhez lehet használni.(Meg a többihez is valszeg.)Ez 10-12 filmhez elég a fixir kivételével minden benne van csekély tizenvalahány rúgóért.
Lehet a doktorok is ezt vagy a módosított variációját használják.
dapa
Előzmény: HGyuri (124)
HGyuri Creative Commons License 2002.02.12 0 0 126
Hát attól függ, mit akarsz vele elérni...
Zöld, illetve kék szűrősort szokták erre használni (tudtommal).
Előzmény: banacid (125)
banacid Creative Commons License 2002.02.12 0 0 125
Gyuri!
Milyen szűrőt tudsz ajánlani fekete-fehér portréhoz (nem műtermi)?
Előzmény: HGyuri (124)
HGyuri Creative Commons License 2002.02.11 0 0 124
Ismeri valaki a DR5-ös eljárást?
Gurg Creative Commons License 2002.02.10 0 0 123
a Pan 400-ast inkabb Microphen-ben kene hivni
vagy valami egyéb Ilford hívóban
nem nagyon ajánlom a fenofortot
Előzmény: innovision (122)
innovision Creative Commons License 2002.02.10 0 0 122
Sziasztok! Illford Pan 400-as negát szeretnék hívni, használhatok hozzá olyan hívót, mint amit FortePan híváshoz használok (Fenofort). A hívási idő megfelelhet a Forte 400-asának 12-13 percével?
Élőre is köszi!
Gurg Creative Commons License 2002.02.07 0 0 121
köszi Fido!
a mélységélesség nem volt nagy kunszt
mivel szinte mindig 28-ast használok [szinte rá van hegesztve a gépre :) ], ott 8 vagy 11-es blendénél már kb. másfél métertől a végtelenig éles a kép, emellett mindig 400-as film van a gépben
néha nem is nyúlok az élességhez, csak az akcióra összpontosítok

a kép egy szabadtéri bútorpiacon készült Moldvában és az "elfáradt" kereskedők ott pihentek a sezlonyon :)

Előzmény: Fido Dido (120)
Fido Dido Creative Commons License 2002.02.07 0 0 120
Nagyon jók a képek. Nekem a frumoasa jött be legjobban. Nagyon el van találva, a mélységélesség is tökéletes, az ember szeme folyton mászkál az asztal, a tócsa és a "pihenő" család között.:-)
Gratula!

Fido

Előzmény: Gurg (119)
Gurg Creative Commons License 2002.02.07 0 0 119
jaj, nem 2.8F, hanem 2.8E
Előzmény: Gurg (103)
Gurg Creative Commons License 2002.02.01 0 0 118
azokon a vidékeken néha kevés a fotó...videókamera kell, annyi ökörség és baromság történik
Előzmény: HGyuri (117)
HGyuri Creative Commons License 2002.02.01 0 0 117
nálam meglett volna :-D
Előzmény: Gurg (116)
Gurg Creative Commons License 2002.02.01 0 0 116
TriX 400, nyári félnapsütés, minimum 1/500, ehhez idengrángásos-bélcsavarodásos vitustánc-hahota kellett volna, hogy berázzam :))))))
Előzmény: HGyuri (115)
HGyuri Creative Commons License 2002.02.01 0 0 115
hát akkor külön elismerés Neked, amiért nem kaptál röhögőgörcsöt, és nem mozdult be a kép :-D
Előzmény: Gurg (114)
Gurg Creative Commons License 2002.02.01 0 0 114
ez a szegény ember annyit bénázott, míg eddig felemelte! a bornyú majdnem megfulladt...
Előzmény: HGyuri (113)
HGyuri Creative Commons License 2002.02.01 0 0 113
.. meg a moldva.jpg-n röhögtem egy 5 percet :-)
Előzmény: HGyuri (110)
Gurg Creative Commons License 2002.02.01 0 0 112
köszi HGyuri
igyekszik az ember
Előzmény: HGyuri (110)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!