neeem
a Nikkor obkjetív a képet alkotta a negatívon (én még nem hallottam 2.0/28-as nikkor nagyítóbjektivről :) )
a nagyitógépben van egy 100-as és egy 60-as Leitz Focotar
Százbolha igazad van
élőben az igazi
ha beszkennelem, már veszt az értékéből
A FF negatívokat akár 10x-esen is lehet pusholni, csak a szemcse nő meg? Olyan negákra gondolok, ahol ezt nem tüntetik fel külön. (pl.: Fortepan 100). A hívási időt hogy szokás ilyenkor általánosságban növelni?
Köszi mindenkinek a gyors és kimerít? választ.
Még egy kérdés. Lehet-e diafeltétes szkennerrel beszkennelni a negatívot, majd kinyomtatni? Ha igen, akkor mennyiért lehet ilyen szkennert kapni? (Vegyük figyelembe, hogy a pénztárca befolyásolja az igényességet :)
Ha filmet is akarsz hivni, akkor kell meg mas is.
-homero
-pontos meroedeny
-hivotank
-filmhivo (Itt figyelni kell milyen filmre dolgozol, mert Forte filmhivot igazabol csak Forte filmhez tudod hasznalni. Inkabb vegyel Ilfordot vagy Kodakot.)
-fixir ugyanaz mint a papirhoz
-cseptelenito helyett jo a sampon is
-nem letfontossagu de ha igenyes akarsz lenni szerzel egy kesztyut...
Az RC papir amator celra szerintem teljesen megfelel. Kevesebb ideig kell mosni is.
Szamolj a vizfogyasztas megugrasaval is ha sokat laboralsz. :)
Boltok:
- Soos: kb minden
- Forte mintabolt: minden ami Forte
- Syrex: vegyszer, papir talan laborcucc is