Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.12.29 0 0 79
innovision:
64-es FFről nem tudok, de Ilford Delta 100 50*70-ig jól bírja. Nagyon jól.

Trav

Előzmény: innovision (75)
innovision Creative Commons License 2001.12.29 0 0 78
Gevike!
www.soosfoto.hu
gevike Creative Commons License 2001.12.29 0 0 77
sziasztok,
segítsetek ha tudtok, légyszi. hol lehet olcsón fekete fehér filmet el?hívatni és nagyítatni? el?re is köszi.
Frankie_boy Creative Commons License 2001.12.28 0 0 76
Hali,

Régebben feszegettem a pofonos ládát a topicon, hogy egy barátom most megy férjhez. (Holnap lesz a nagy nap!)
Én erre Neopan SS 100-at is viszek.
Szeretném azt mondani, hogy merem ajánlani de ez az első alkalom, hogy használom.

Kinek mi a vélaménya erről a filmről.

Frankie

Előzmény: innovision (75)
innovision Creative Commons License 2001.12.25 0 0 75
Sziasztok! Milyen 64-es vagy 100-as FF negát ajánlotok A1-es nagyítás elkészítéséhez? Részletgazdag, gazdag árnyalattal rendelkező filmtipust szeretnék használni. Köszi előre is a tanácsot.
HGyuri Creative Commons License 2001.12.22 0 0 74
Akit érint: A Kodak leállt a 4x5-ös T-max 400-al :-(
Már csak a raktáron lévő készleteket lehet felvásárolni. Azután csak Plus-X lesz forgalomban..
Gurg Creative Commons License 2001.12.20 0 0 73
Kodak Xtolban hívtam Neopan 400-at, gyönyörű!
Mindenkinek ajánlom!

MoJo2 Creative Commons License 2001.12.20 0 0 72
Erőd fotocentrum féle.
Előzmény: Ivan von Klein (71)
Ivan von Klein Creative Commons License 2001.12.20 0 0 71
Ja. Milyen tanfolyam?
Előzmény: MoJo2 (70)
MoJo2 Creative Commons License 2001.12.20 0 0 70
Sajnos nincs saját felszerelésem.
Egy tanfolyamra járok az ottani cuccot használtam.
Gondolkodok saját beszerzésén is, csak nem tudom hova rakjam.

Hát biztos nem galéria minőség :) De én rájuk fogtam, hogy készek.

Előzmény: Ivan von Klein (69)
Ivan von Klein Creative Commons License 2001.12.20 0 0 69
Gratula :)
Milyen nagyitod van?

Hat ha ezek vegleges, kidolgozott nagyitasok akkor az nem rossz ido. :)

Előzmény: MoJo2 (68)
MoJo2 Creative Commons License 2001.12.20 0 0 68
Tegnap nagyítottam először FF negatívot saját kézzel.
Tetszik, igaz 3 óra alatt 5 képpel sikerült elkészülnöm :)

Ivan von Klein Creative Commons License 2001.12.20 0 0 67
En szinte csak ff-re fotozom.

Venni akarok most Kodak filmhivot. Melyiket ajanljatok?

Előzmény: Hayloft Ezekiel (65)
HGyuri Creative Commons License 2001.12.19 0 0 66
nem, nem halódik, csak kevés az érdeklődő. Nekem most lett készen egy tekercs FF-em, igaz nem HP5, csak egy Pan 100. De a képek között van 1-2 jó.
Előzmény: Hayloft Ezekiel (65)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2001.12.19 0 0 65
eléggé halódó ez a topik, sajna nem tudom miért... csak a színes az igazi?

Mindenesetre az ilford HP5 nagyon nagyon szépre nyagyítható legalábbis 30*40-esben gyönyörű képek lettek...

L. Chen Creative Commons License 2001.12.14 0 0 64
igen, a sötét sarkok a legnehezebb ügyek. :(((
Előzmény: Hayloft Ezekiel (63)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2001.12.14 0 0 63
amióta nem a sajtólaborban hívatom azóta én merem használni újra... otthon sajna felszerél még lenne a híváshoz/nagyításhoz csak sötét meg idő nincs
Előzmény: L. Chen (61)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2001.12.14 0 0 62
hát inkább az exponálással lehet gond a maxban hívattam és nagyíttatom ők már cak értenek hozzája...
Előzmény: HGyuri (60)
L. Chen Creative Commons License 2001.12.13 0 0 61
nekem sem rokonszenves a fényespapír.
már évek óta szeretném a HP5-öt kipróbálni, de sajátkezelésben, és az még nincs.
Előzmény: Hayloft Ezekiel (59)
HGyuri Creative Commons License 2001.12.12 0 0 60
abból még a 70x100 is, ha jól lett exponálva, és hívva!
Előzmény: Hayloft Ezekiel (59)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2001.12.12 0 0 59
köszi, azóta megoldódott, mert elmentem a laborba és kértem egy képet ami ilyen volt :))
Sokkal szebb, mint a fényes papír és gondolom az ujjnyomok is kevésbé látszanak rajta.

mit gondoltok hp5-re fotóztam abból még élvezhető lesz a 30*40-es méret?

H

Előzmény: L. Chen (57)
L. Chen Creative Commons License 2001.12.12 0 0 58
de sok 1.S. :((((
Előzmény: L. Chen (57)
L. Chen Creative Commons License 2001.12.12 0 0 57
a lustre az a görcsörtösített(mint a smirgli?) felület. nem matt, annál durvább. 1es "atninewton" diaüvegekre is emlékeztet kissé. De 1es fujis helyeken +nézheted élőben, ha mattot kérsz (nekem aszonták, hogy a fujinak nincs matt papírja, csak ilyen)
Előzmény: Hayloft Ezekiel (56)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2001.12.12 0 0 56
sziasztok!

Lenne egy kérdésem! MIvel már nem tudom magam kidolgozni a filmeket (nincs helyem) ezért az a kérdésem, hogy milyen papírra nagyíttassak? Fényeset nem szeretnék, baritáltra nincs pénzem:)) Tulajdonképpen az érdekel, hogy a lustre papír az mit is takar? Érdemes arra 30*40-es méretben nagyítani?

köszi,

Hayloft

HGyuri Creative Commons License 2001.12.08 0 0 55
Szerezz egy 50-est. Ha jó az optika, akkor semmilyen hátrányod nem lesz belőle ;-)
Sőt: közelebb leszel a papírhoz, így rövidebb expozíciós idők jönnek ki. Egyábkánt ha kifordítható a nagyító akkor tudsz vele már most is nagyobbat nagyítani a padlóra, csak éleset lesz nehéz állítani rajta. Meg vigyázz, hogy fel ne boruljon a gép ;-)
Előzmény: Dtp (54)
Dtp Creative Commons License 2001.12.08 0 0 54
Hali mindenkinek! Van egy régi Optimus 6x6-os nagyítóm, de az objektívem 75mm-es, ezzel nem tudok Leika méretnél nagyobb nagyításokat készíteni, főleg nem részletnagyítát. Hány mm-es obit ajánlanátok A4-es és nagyobb nagyítások kszítéséhez, valamint a nagyobb látószögnek milyen hátrányai (torzítás, rajzolt) vannak. Előre is köszi!
Százbolha Creative Commons License 2001.11.28 0 0 53
Az egyszeri fotós, meg más kárán tanul. (holtig)
Előzmény: dapa (52)
dapa Creative Commons License 2001.11.28 0 0 52
Igy van ! Az elmélet mit se ér gyakorlat nélkül. ne félj, sokkal könyebb mint gondolnád.
dapa
Előzmény: Frankie_boy (50)
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.11.28 0 0 51
Jajj! azt nem okosítási céllal írtam, csak viszonyítani a szemcsésséget :c)))
gondolom nem változott sokat 10 év alatt (mivelhogy közben oda is betette a lábát a kodak), bár a szemcsésségén még "javít6cc" is rodinal (igen szemcsésre) hívóval :cD
Közben megnéztem a phovilágon a kodak C41-pan-t (csak most épp nem akar bejönni az oldal)
és az viszont pushos az ilforddal szemben, szóval én az ilfordra szavazok, azon hívás után, kockénként dönhetsz, hogy mekkorát exponáltál, annyira lágy.
Előzmény: Frankie_boy (50)
Frankie_boy Creative Commons License 2001.11.27 0 0 50
Jó 5let!
Teszek egy próbát egy Forte filmmel.
Remélem "okosabb" leszek tölle!

Köszi,

Frankie

Előzmény: K. N. Zordonbordon (49)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!