Keresés

Részletes keresés

petikám Creative Commons License 2014.10.01 0 0 22663
Előzmény: Károly Hullman (22661)
Károly Hullman Creative Commons License 2014.09.27 0 0 22662

Valakit érdekel egy doboz 250db-os síkfilm?

Képek róla és adatok a képeken:

Árban megegyezünk.

 

 

 

Károly Hullman Creative Commons License 2014.09.27 0 0 22661

Tisztelt fórumozok!

Ha valakinek van elfekvőben negatív szkennere és el szeretné adni, akkor azt szívesen megvenném.Kis és középformátumú negatívokat szkennelnék vele.

Emilem publikus

-Minarik- Creative Commons License 2014.09.23 0 0 22660

Beszeltem egy Kodak alkalmazottal, bar o nem a fotoreszlegnel dolgozik. annyit emlitett, hogy a szabadalmakbol probalnak/probaltak penzt csinalni, vagy bizonyos termekeket atadni masoknak.

Előzmény: D94A (22659)
D94A Creative Commons License 2014.09.22 0 0 22659

Érdekes módon történt a Kodaknál a termékpaletta szűkítése....

Sztem megszüntettek olyan nyersanyagot aminek biztos, hogy keresete lenne( f.f fotópapír, Ektar 25, E6 dia...)

Ektachrome 100D-t használták a S8 kedvelők. Ennek az anyagnak a halála óriási lökést adott a Ferrania cégnek. Mondom! Nekem az a furcsa, hogy nem a működő gyár indítja újra valamelyik megszüntetett termékét, hanem egy " új  gyár" indul.

 

Előzmény: Rőth Sándor (22657)
-Minarik- Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22658

Ebben igazad van. De a vallalt strukturajat nem lehetett atalakitani, mert a jogi kovetelesek elsoseget elveztek. Igy nem volt ido az atalakitasra, csak a csodvedelemre. Majd lesz egy szep muzeum belole. Eppenseggel van egy muzeum.

Előzmény: Rőth Sándor (22657)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22657

Ha vinnék a fotóanyagokat, mint a cukrot, lenne miből fizetni a nyugdíjat.

Előzmény: -Minarik- (22656)
-Minarik- Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22656

Igy van ez rendjen. Egyszeruen mas alapokra kellett helyezni a gyartast. A nagy cegek nem feltetlenul a csokkent igenyek miatt zartak be. a kodaknak is  a nyugdijas dolgozoi utan fizetett terhek okoztak a legnagyobb gondot.

Előzmény: D94A (22653)
D94A Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22655

Kíváncsi lennék a gazdasági, piackutatási eredményekre. Ugye a film gyártása nem egy olcsó mulatság. 

Ettől függetlenül örülök neki!

Előzmény: pacs_425 (22654)
pacs_425 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22654

Öröm ha végre nem megszűnik egy film.

Előzmény: lzs81 (22650)
D94A Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22653

Valamint a jó kis maszk nélküli színes negáik...

Milyen furi! Mikor dübörög a digitális, újra nyitják a nyersanyag gyárakat....

Én ezt már nem értem....:-)))

Előzmény: Rőth Sándor (22651)
tomicandy Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22652

www.kissfoto.hu

 

Náluk intézem én is a hasonló ügyeimet.

Előzmény: Törölt nick (22624)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22651

Még Brezsnyev elvtárs korában járt a kezemben Svema film. Akkora lapfátyla volt, mint a röntgenfilmnek, és úgy tekeredett, mint a régi vekker rugója.

Előzmény: lzs81 (22650)
lzs81 Creative Commons License 2014.09.20 0 0 22650

Ismét gyárt filmet az ukrán Svema:

 

http://filmphotographyproject.com/store/fpp-svema-color-negative-125-35mm-x-305m-100-ft

http://filmphotographyproject.com/store/fpp-svema-fn-64-bw-35mm-x-305m-100-ft

 

Igyekezhetne a Ferrania, mert nagyon várom már az új diájukat....

-Minarik- Creative Commons License 2014.09.19 0 0 22649

Az a BMW tetszik az elso kepen.

Előzmény: DJ Szegecs (22648)
DJ Szegecs Creative Commons License 2014.09.19 0 0 22648
pacs_425 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 22647
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.09.15 0 0 22646

A géped lelki csipkéit te ismered, vagy a kezelési utasításból kiolvashatod.

Addig is fényképezz színesben (úgysem tudsz máshogy) és utólag konvertáld át a képeket ff-be.

Előzmény: frida verde (22645)
frida verde Creative Commons License 2014.09.15 0 0 22645

Sziasztok kedves Fórumozók!

 

Talán akad egy hozzáértő, aki tudna segíteni a "gondomban". Van egy szuper Sony Cyber-shot DSC-WX60-as fényképezőm, viszonyunk elég harmonikus, viszont a fekete-fehér fotózással ez a barátság kezd megtörni...

 

Nem tudom miért, de az FF fotózásnál mindig valami nagyon furcsa effektet rak hozzá önkényesen a gép (ezt nemes egyszerűséggel "gazdag tónus"-nak nevezi el). A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám kikapcsolni ezt a hatást, és teljesen egyszerű fekete-fehér képeket készíteni?

 

A válaszokért hálás köszönet!

:)

pacs_425 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 22644

Bocs a duplázásért.

Előzmény: pacs_425 (22643)
pacs_425 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 22643

Némi kis programajánló, ha valaki eddig kihagyta volna:

MAGNUM’s First
Magnum Photos: Kontaktok  (még egy hétig)

Ha az elsővel kezd az ember, a második helyszinen kedvezményes a belépö az első jegy bemutatásával.
Kihagyhatatlan élmény egy-másfél tekercs film áráért.

Bresson, Capa, Lessing, Marquis, McCurry - kihagyhatatlan élmény egy-másfél tekercs film áráért.

 

kofic Creative Commons License 2014.09.10 0 0 22642

Sándor már mindent leírt, ahová járok ott a TIF formátumot kedvelik, de szerintem kinyomtatnak bármit . Ha kell, leméretezik a képeidet csak meg kell adni -akár- egy egységes oldalhosszt , pl . mindegyik képed hosszabbik oldala legyen 60 cm  . Legyen -e keret, ha igen mekkora stb.   . Sokféle papírjuk van, a többit megtalálod az oldalukon . 

 

http://lab4art.hu/digitalis/nyomtatas.html

Előzmény: Károly Hullman (22634)
-Minarik- Creative Commons License 2014.09.10 0 0 22641

Akkor tevedtem. 

 

Előzmény: posthero (22640)
posthero Creative Commons License 2014.09.10 0 0 22640

jó nega a polypan. hogy az ilfordhoz van-e köze nem tudom mert nincs összehasonlítási alapom. arra kell vigyázni, hogy nagyon vékony mind a hordozó, mind az emulziós réteg. baromira sérülékeny emiatt. régen nagyon olcsó volt, talán még 10E sem volt postával együtt cameraboerse nevű eladótól ebayen. sokat használtam csak kazettázni utáltam mert a 90 méteres tek nem fért be a bulk töltőbe. 

Előzmény: -Minarik- (22637)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.09.10 0 0 22639

Nem az, a Polypan F egy mozitechnikai másolófilm. A jövőhéttől majd többet tudunk róla.

Előzmény: -Minarik- (22637)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.09.10 0 0 22638

Konvertáláskor állítsd be a legnagyobb képpontszámot, 300 dpi felbontást, 16 bit színmélységet. A színtér a nyomtató igényéhez kell hogy igazodjon, azt érdeklődd meg a szolgáltatótól. 

Magát a méretezést, finomhangolást a PS-ben állítsd be. Ne élesíts sem konvertáláskor, sem a feldolgozás során, csak a legvégén, utolsó fázisként. 

Lehetőleg TIF, vagy PSD formátumban hagyd meg a képet. Az élesítést szintén beszéld meg a szolgáltatóval. Általában a nyomtató meghajtók ráhúznak egy kicsit, vigyázni kell, nehogy túlélesítse a képet.

Érdemes RGB módban hagyni akkor is, ha a kép ff. Az Epson nyomtatók úgyis külön BW vezérlőből dolgoznak.

Mindenképpen érdemes a szolgáltatóval alaposan átbeszélni a kérdést, mert a nyomtató meghajtótól sok függ, lehet, hogy az ő szoftverük fogja a méretezést, élesítést elvégezni. 

Tintasugaras nyomtatók egyébként ADOBE RGB, vagy PROPHOTO RGB színtérben nyomtatnak, az RA-4 papírra dolgozó automaták sRGB-ben.

A jó minőséghez mindent precízen kell kezelni.

Előzmény: Károly Hullman (22634)
-Minarik- Creative Commons License 2014.09.10 0 0 22637

Az lehet a szuk keresztmetszet.

Korabban csinaltam egy keresest es ott Ilford 50-est emlegettek atcimkezve.

Előzmény: D94A (22636)
D94A Creative Commons License 2014.09.10 0 0 22636

Csak nem egy alap mobilról...

Előzmény: -Minarik- (22633)
pacs_425 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 22635

Nekem a legnagyobb 50x75 centis papírkép lett, ez annyira megtetszett valakinek, hogy falra is került.
Pedig ölég vacak Kodak ColorPlus 200-asra lőttem egy műanyag obival, Nikon LS30-cal szkenneltem (~9Mpixel, 3750x2500, SRGB jpeg), csak úgy parasztosan feltöltöttem, a CEWE kidolgozta, én meg elballagtam érte a legközelebbi DM-be.
DPI? Úgy gyors pongyola számítás szerint 150 alatt, mégis tetszett a végeredmény, mondjuk jól áll neki a távolság.

Meg Olympus E-1 jpg-ből lettek szép 20x30-asok, pedig nincs 5 Mpix a gép.

Előzmény: Károly Hullman (22634)
Károly Hullman Creative Commons License 2014.09.10 0 0 22634

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Szeretnék ,,nagyobb" főleg FF képeket nyomtatni 60×40 és e felettit.

A kérdés:A nyomdába milyen formátumba vigyem be?Hány DPI-is legyen?Mivel előfordul hogy nagyrészt PS-el dolgom meg SRGB vagy Adobe RGB-ben dolgozzak?

A gond eddig az volt, hogy az átmenet szörnyen pixeles volt mint egy pagoda ház teteje és nem tudták megmondani miért, 300 DPI felbontásban vittem be SRGB-ben dolgoztam PS alatt és sehol sem tudtak rendes nyomatot készíteni se színes, se FF nyomatban.

Csak kommersz A/4-es méretben tudták kinyomtatni vacak fotópapírra sima Canon tintapatronos eljárással, pedig a nyomdában ezzel is próbálkoztak.

Valaki egy egyszerű receptet tudna milyen összeállítást vigyek egy nyomdába ahol nem okoz gondot ezt kinyomtatni nekik?Aki szokta, hogy szokta?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!