Keresés

Részletes keresés

D94A Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22655

Kíváncsi lennék a gazdasági, piackutatási eredményekre. Ugye a film gyártása nem egy olcsó mulatság. 

Ettől függetlenül örülök neki!

Előzmény: pacs_425 (22654)
pacs_425 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22654

Öröm ha végre nem megszűnik egy film.

Előzmény: lzs81 (22650)
D94A Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22653

Valamint a jó kis maszk nélküli színes negáik...

Milyen furi! Mikor dübörög a digitális, újra nyitják a nyersanyag gyárakat....

Én ezt már nem értem....:-)))

Előzmény: Rőth Sándor (22651)
tomicandy Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22652

www.kissfoto.hu

 

Náluk intézem én is a hasonló ügyeimet.

Előzmény: Törölt nick (22624)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.09.21 0 0 22651

Még Brezsnyev elvtárs korában járt a kezemben Svema film. Akkora lapfátyla volt, mint a röntgenfilmnek, és úgy tekeredett, mint a régi vekker rugója.

Előzmény: lzs81 (22650)
lzs81 Creative Commons License 2014.09.20 0 0 22650

Ismét gyárt filmet az ukrán Svema:

 

http://filmphotographyproject.com/store/fpp-svema-color-negative-125-35mm-x-305m-100-ft

http://filmphotographyproject.com/store/fpp-svema-fn-64-bw-35mm-x-305m-100-ft

 

Igyekezhetne a Ferrania, mert nagyon várom már az új diájukat....

-Minarik- Creative Commons License 2014.09.19 0 0 22649

Az a BMW tetszik az elso kepen.

Előzmény: DJ Szegecs (22648)
DJ Szegecs Creative Commons License 2014.09.19 0 0 22648
pacs_425 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 22647
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.09.15 0 0 22646

A géped lelki csipkéit te ismered, vagy a kezelési utasításból kiolvashatod.

Addig is fényképezz színesben (úgysem tudsz máshogy) és utólag konvertáld át a képeket ff-be.

Előzmény: frida verde (22645)
frida verde Creative Commons License 2014.09.15 0 0 22645

Sziasztok kedves Fórumozók!

 

Talán akad egy hozzáértő, aki tudna segíteni a "gondomban". Van egy szuper Sony Cyber-shot DSC-WX60-as fényképezőm, viszonyunk elég harmonikus, viszont a fekete-fehér fotózással ez a barátság kezd megtörni...

 

Nem tudom miért, de az FF fotózásnál mindig valami nagyon furcsa effektet rak hozzá önkényesen a gép (ezt nemes egyszerűséggel "gazdag tónus"-nak nevezi el). A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám kikapcsolni ezt a hatást, és teljesen egyszerű fekete-fehér képeket készíteni?

 

A válaszokért hálás köszönet!

:)

pacs_425 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 22644

Bocs a duplázásért.

Előzmény: pacs_425 (22643)
pacs_425 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 22643

Némi kis programajánló, ha valaki eddig kihagyta volna:

MAGNUM’s First
Magnum Photos: Kontaktok  (még egy hétig)

Ha az elsővel kezd az ember, a második helyszinen kedvezményes a belépö az első jegy bemutatásával.
Kihagyhatatlan élmény egy-másfél tekercs film áráért.

Bresson, Capa, Lessing, Marquis, McCurry - kihagyhatatlan élmény egy-másfél tekercs film áráért.

 

kofic Creative Commons License 2014.09.10 0 0 22642

Sándor már mindent leírt, ahová járok ott a TIF formátumot kedvelik, de szerintem kinyomtatnak bármit . Ha kell, leméretezik a képeidet csak meg kell adni -akár- egy egységes oldalhosszt , pl . mindegyik képed hosszabbik oldala legyen 60 cm  . Legyen -e keret, ha igen mekkora stb.   . Sokféle papírjuk van, a többit megtalálod az oldalukon . 

 

http://lab4art.hu/digitalis/nyomtatas.html

Előzmény: Károly Hullman (22634)
-Minarik- Creative Commons License 2014.09.10 0 0 22641

Akkor tevedtem. 

 

Előzmény: posthero (22640)
posthero Creative Commons License 2014.09.10 0 0 22640

jó nega a polypan. hogy az ilfordhoz van-e köze nem tudom mert nincs összehasonlítási alapom. arra kell vigyázni, hogy nagyon vékony mind a hordozó, mind az emulziós réteg. baromira sérülékeny emiatt. régen nagyon olcsó volt, talán még 10E sem volt postával együtt cameraboerse nevű eladótól ebayen. sokat használtam csak kazettázni utáltam mert a 90 méteres tek nem fért be a bulk töltőbe. 

Előzmény: -Minarik- (22637)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.09.10 0 0 22639

Nem az, a Polypan F egy mozitechnikai másolófilm. A jövőhéttől majd többet tudunk róla.

Előzmény: -Minarik- (22637)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.09.10 0 0 22638

Konvertáláskor állítsd be a legnagyobb képpontszámot, 300 dpi felbontást, 16 bit színmélységet. A színtér a nyomtató igényéhez kell hogy igazodjon, azt érdeklődd meg a szolgáltatótól. 

Magát a méretezést, finomhangolást a PS-ben állítsd be. Ne élesíts sem konvertáláskor, sem a feldolgozás során, csak a legvégén, utolsó fázisként. 

Lehetőleg TIF, vagy PSD formátumban hagyd meg a képet. Az élesítést szintén beszéld meg a szolgáltatóval. Általában a nyomtató meghajtók ráhúznak egy kicsit, vigyázni kell, nehogy túlélesítse a képet.

Érdemes RGB módban hagyni akkor is, ha a kép ff. Az Epson nyomtatók úgyis külön BW vezérlőből dolgoznak.

Mindenképpen érdemes a szolgáltatóval alaposan átbeszélni a kérdést, mert a nyomtató meghajtótól sok függ, lehet, hogy az ő szoftverük fogja a méretezést, élesítést elvégezni. 

Tintasugaras nyomtatók egyébként ADOBE RGB, vagy PROPHOTO RGB színtérben nyomtatnak, az RA-4 papírra dolgozó automaták sRGB-ben.

A jó minőséghez mindent precízen kell kezelni.

Előzmény: Károly Hullman (22634)
-Minarik- Creative Commons License 2014.09.10 0 0 22637

Az lehet a szuk keresztmetszet.

Korabban csinaltam egy keresest es ott Ilford 50-est emlegettek atcimkezve.

Előzmény: D94A (22636)
D94A Creative Commons License 2014.09.10 0 0 22636

Csak nem egy alap mobilról...

Előzmény: -Minarik- (22633)
pacs_425 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 22635

Nekem a legnagyobb 50x75 centis papírkép lett, ez annyira megtetszett valakinek, hogy falra is került.
Pedig ölég vacak Kodak ColorPlus 200-asra lőttem egy műanyag obival, Nikon LS30-cal szkenneltem (~9Mpixel, 3750x2500, SRGB jpeg), csak úgy parasztosan feltöltöttem, a CEWE kidolgozta, én meg elballagtam érte a legközelebbi DM-be.
DPI? Úgy gyors pongyola számítás szerint 150 alatt, mégis tetszett a végeredmény, mondjuk jól áll neki a távolság.

Meg Olympus E-1 jpg-ből lettek szép 20x30-asok, pedig nincs 5 Mpix a gép.

Előzmény: Károly Hullman (22634)
Károly Hullman Creative Commons License 2014.09.10 0 0 22634

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Szeretnék ,,nagyobb" főleg FF képeket nyomtatni 60×40 és e felettit.

A kérdés:A nyomdába milyen formátumba vigyem be?Hány DPI-is legyen?Mivel előfordul hogy nagyrészt PS-el dolgom meg SRGB vagy Adobe RGB-ben dolgozzak?

A gond eddig az volt, hogy az átmenet szörnyen pixeles volt mint egy pagoda ház teteje és nem tudták megmondani miért, 300 DPI felbontásban vittem be SRGB-ben dolgoztam PS alatt és sehol sem tudtak rendes nyomatot készíteni se színes, se FF nyomatban.

Csak kommersz A/4-es méretben tudták kinyomtatni vacak fotópapírra sima Canon tintapatronos eljárással, pedig a nyomdában ezzel is próbálkoztak.

Valaki egy egyszerű receptet tudna milyen összeállítást vigyek egy nyomdába ahol nem okoz gondot ezt kinyomtatni nekik?Aki szokta, hogy szokta?

-Minarik- Creative Commons License 2014.09.04 0 0 22633

A kod arulkodik. 2009 december?

Előzmény: D94A (22632)
D94A Creative Commons License 2014.09.04 0 0 22632

Mikori a lejárata?

Mennyiért adod?

Előzmény: _mirmur_ (22628)
-Minarik- Creative Commons License 2014.09.04 0 0 22631

Megvartam, mig mirmur mester valaszol.

Ha csak par tekercs kell, az Ilford Pan F nagy valoszinuseggel ugyanez.

Előzmény: sóhajtó (22629)
_mirmur_ Creative Commons License 2014.09.04 0 0 22630

nem, sorry. egyben válnék meg tőle.

Előzmény: sóhajtó (22629)
sóhajtó Creative Commons License 2014.09.04 0 0 22629

Pár tekercsnyi is érdekelhet?

Előzmény: _mirmur_ (22628)
_mirmur_ Creative Commons License 2014.09.03 0 0 22628

Van egy ilyenem. kollegamtol szereztem, de nekem nem kell megsem.

90m film, vmennyi fogyot belole, talan 1-2 tekercs.

 

kerdes: erdekel vkit?

 

foveon Creative Commons License 2014.08.31 0 0 22627

a gep igen, a kep nem.

 

 

Előzmény: Törölt nick (22626)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.31 0 0 22626

Ha betérek oda, megkérdezem :-) Remélem, látogatható a gépgyűjteményük.

Előzmény: Törölt nick (22624)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!