Keresés

Részletes keresés

kofic Creative Commons License 2014.05.08 0 0 22503

Marmint - 4 stop !? A helyes expo EV +4 ?

Előzmény: kofic (22502)
kofic Creative Commons License 2014.05.08 0 0 22502

A center filter + a voros szuro EV -4?

Előzmény: Rőth Sándor (22484)
Rollei Creative Commons License 2014.05.06 0 0 22501

Magam is ezt az esti fürdőszobás megoldást preferáltam, és megfelelően működött a panelban, ahol az utcáról azért jön a por rendesen. Mondjuk arra mindig figyeltem, hogy reggel korán, még a kicsi lábak tipegése előtt felvágjam és tartóba rakjam a filmjeimet. Ez nem okozott nehézséget, mert gyárilag öt körül szokott kivetni az ágy, így már negyedhatkor csattogott az olló, és gőzölgött a kávé az asztalomon. :-)

 

 

Előzmény: Rőth Sándor (22500)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.05.04 0 0 22500

Nem oket kitiltani, sot...

 

Ha este, -amikor mar mindenki megfurdott- kiakasztod a filmjeidet, reggelre megszaradnak. A furdes utani para, meg maga a zuhany, megkoti a lebego por jo reszet.

Vegyszerszuresre arctorlo lapocskakat hasznalok, ami a legtobb haztartasban akad. Nemezelt vattakorongok, filerres tetel. Bar a mosoviz a kardinalis kerdes. 

Előzmény: BUSZNYI (22499)
BUSZNYI Creative Commons License 2014.05.04 0 0 22499

"Kávéfilter" Basszus eszembe sem jutott nagyon jó ötlet. Köszönöm szépen!

Az egész tekercset újra fogom mosni (ahogy Minarik szaktárs javasolta) és egy napra kitiltom a családot a fürdőszobából.

Köszönöm az ötleteket mindenkinek!

 

Előzmény: fvcc (22494)
BUSZNYI Creative Commons License 2014.05.04 0 0 22498

b31 köszönöm az infót erre jutottam én is. csak meglepődtem mert ugyan hívtam már Across-t de akkor nem így volt (emlékeim szerint).

 

"Ja egyébként a hívásidőket elég egyszerűen belőhetjük kb. 10-15 perc, tudok segíteni, és még a tényleges ISO is meglesz."

 

Köszönöm a felajánlásodat egyszer élni is fogok vele. Mint ahogy azt a sok sok papírt is tervezem lenagyítani amit ott tárolok az egyik fiókotokban :-). De jelenleg fizikailag messze vagyok a labortól.

Előzmény: Törölt nick (22492)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.05.02 0 0 22497

Nagyon szeretem a panoramat, de csak ezt az egyszeru, klasszikaus panorama fenykepet, orulok, ha neked is tetszik.

Előzmény: kofic (22496)
kofic Creative Commons License 2014.05.02 0 0 22496

A panoráma képekkel elfogult vagyok, mindig nagyon tetszettek! Azért az fontos adalék, hogy a negatívokat és a nagyításokat is feltetted. Köszi !!!

Előzmény: Rőth Sándor (22484)
-Minarik- Creative Commons License 2014.05.02 0 0 22495

Ezzel magam is egyet ertek. Parszor megtortent velem is, hogy hasonloan szemetes volt a nega. Foleg egy tipusu filmnel a Kodak PX-nel. Ujramostam az egeszet. Kicsit jobb lett, de azok a foltok nagyon ragaszkodoak.

Előzmény: fvcc (22494)
fvcc Creative Commons License 2014.05.01 0 0 22494

Kávéfilter (olcsó, és szinte minden háztartásban akad).

A pink szerintem nem alapfátyol, hanem a film (az adott nyersanyag) jellegzetessége.

A linkelt képen levő foltok inkább a nedves filmbe beleszáradt por/szemét, vagy a szkenner szennyezettsége - nem híváshiba.

Előzmény: BUSZNYI (22491)
FodorHalász Creative Commons License 2014.05.01 0 0 22493

Valakit érdekel síkfilm?

 

haljani71 kukac gmail pont com

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.01 0 0 22492

Szia! Szerintem, a klf. filmek reflexcsökkentő rétege, az eljárás klf. szakaszaiban oldódik le, a Tmax még a mosóvízben is.

Ja egyébként a hívásidőket elég egyszerűen belőhetjük kb. 10-15 perc, tudok segíteni, és még a tényleges ISO is meglesz.

Előzmény: BUSZNYI (22491)
BUSZNYI Creative Commons License 2014.05.01 0 0 22491

A hívó teljesen tiszta volt mikor használtam. Szűrni sajnos nem tudom mivel. A vízen nem tudok variálni (talán megpróbálok valami szűrőt beszerelni.

 

Azt elfelejtettem írni, hogy a híváskor fura dologra lettel figyelmes. Alap esetben előfürdőnél le kéne jönni a mindenféle színes reflex rétegnek. Ennél a hívásnál az előfürdő víztiszta volt. Majd az X-tol a stop és leginkább a fixír élénk rózsaszínben pompázott. Meglepődtem és kicsit tovább fixáltam a szokottnál 8 perc. De a fixálás után az alapfátyol még mindig Pink volt, ami a hosszú mosásnál tűnt csak el a filmről. Ezt nem igazán értem.

Előzmény: Rőth Sándor (22490)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.04.30 0 0 22490

A film valoszinu nem ludas a dologban, talan a hivo sem. Ha ilyen surun lenne benne valami lebego anyag, akkor az zavarosodast okozna, azt szemmel is latni kene. Inkabb a mosovizre gyanakszom, ezekk eles peremu foltok, valami rozsda, homok, vizko vagy a fenetudja milyen uledek lehet. 

Az Xtolt miutan felodottam azon melegeben at szoktam szurni. Tenyleg meleg, mert egy kicsit magasabb homersekleten oldom, kb. harom liter vizben, aztan szures utan allitom be a vegso terfogatot. Oldasra nekem kivaloan megfelel egy tiszta muanyag vodor, meg egy muanyag keverokanal, az a gyereknevelo fajta. 

 

Előzmény: BUSZNYI (22489)
BUSZNYI Creative Commons License 2014.04.30 0 0 22489

Uraim mindjárt lenne is egy kérdésem!

 

Ma digitalizáltam az első X-tol-os tekercset. És felfedeztem, hogy változó sűrűségben és random módon megjelenek fehér pöttyök a tekercsen. 

A körülmények:

- Fuji Across 100 4 éve lejárt (folyamatosan hűtőben tárolt)

- X-tol frissen bekeverve (sajnos csak 12 órát hagytam állni) Elég nehézkes volt a keverés mert a "laborom" 1L kezelésére volt felkészülve eddig. A végén egy 5L flakonban hagytam állni, utána pedig szét porcióztam 1L egységekre légmentesen.

Csatolom egy kép elég kis részét de a jelenség látható:

 

Előzmény: Törölt nick (22488)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.30 0 0 22488

Nagyon szívesen!

Előzmény: BUSZNYI (22487)
BUSZNYI Creative Commons License 2014.04.30 0 0 22487

Kedves Sándor!

 

Köszönöm a tanácsokat megfogadtam. Végül a dokumentáció (Fuji és Kodak) és a 20-30% szabály alapján nekem 9:30 jött ki 20 fokon. Ezen hívtam és megfelelő lett a minősége. Fuji nálam kifutómárka jelenleg. Mert ugyan nagyon elégedett vagyok vele de lentebb beszéltük, hogy fajlagosan drágább mint a Kodak 100. 

A gyári adatok nekem megfelelnek, nem a vegyszerek és mérések között szeretnék élni, inkább fotózok.

 

gyimesbükki kartács!

 

Köszönöm tanácsod beépítettem a végleges hívásba :-)

 

Előzmény: Rőth Sándor (22476)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.04.27 0 0 22486

Koszonom, orulok, ha tetszik. A ket medences kozott az a kulonbseg, hogy ezek a lenagyitott papirkepek beszkennelt valtozatai. Az elozok a negativok beszkennelt kepei voltak, meg persze nem ugyanaz a medences felvetel, csak majdnem.

Előzmény: dn_bacsi (22485)
dn_bacsi Creative Commons License 2014.04.27 0 0 22485

Szeretem a portrékat. Ezek is barátságosak.

A medencés képnek egyik változatát már feltetted ide nemrég és már akkor is írni akartam, hogy tetszik ez a csalós meglátás (márminthogy a jég nem tükröz, csak a víz), naszóval már sok sört ittam, rövidítek: nagyon jó képeket szoktál idetenni, köszi ;-)

Előzmény: Rőth Sándor (22484)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.04.27 0 0 22484

A mesterem Vencsellei Istvan. Olympus XA, Kodak TMY, Xtol, Jobo, Ilford MG IV RC, Moersch Eco 4812 papirhivo.

 

 

Hasselblad Xpan 45mm, centerfilter, a repcesen center es voros szuro. Kodak TMY, Xtol, Jobo, Kentmere VC barit, Moersch Eco 4812 papirhivo.

 

 

Rőth Sándor Creative Commons License 2014.04.27 0 0 22483

Az Ilford valamiert bunteti a 9x12 felhasznalokat, dragabban merik a kisebb filmet, mint a 4x5-ost. Itt meg roszabb az ararany a Fomahoz kepest.

Előzmény: Törölt nick (22482)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.26 0 0 22482

Sajnos 9x12-es kazettákkal rendelkezem, ezért a kodak kilőve. Esetleg FP4.

Előzmény: Rőth Sándor (22481)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.04.25 0 0 22481

A Delta 100 kb. negyszer dragabb a Fomanal, elegge a spiccre kell tenni, hogy megerje azt hasznalni.

Előzmény: Törölt nick (22480)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.25 0 0 22480

Köszi! Szerintem végül úgy is d100 lesz a vége, csak kicsit emésztem az árakat... Megszáradtak mostanra az első hívások, meg is lupéztam őket. Részletben nincs hiány, holnap húzok is Alcsútra!

Előzmény: Rőth Sándor (22479)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.04.25 0 0 22479

Nehez megmondani, megeri-e a jobb film, ez egyeni merlegeles kerdese. En parhuzamosan hasznalok Foma 100 es TMX; TMY 4x5os filmet.

A Kodak jobb, elesebb, finomabb a szemcseje, viszont a Foma is nagyon jo. Sokat hasznaltam Ilford D100; FP4; HP5 sikfilmet, mindegyik nagyon szep.

A Foma sikfilm 12-16 ASA erzekenysegu, az a kerdes a tema megengedi-e az ehhez tartozo hosszu expoziciot, illetve a pluszban jaro expokorrekciot?

Előzmény: Törölt nick (22478)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.25 0 0 22478

Használ valaki Kodak vagy Ilford síkfilmet? Elsőre inkább a Fomát választottam az ára miatt, de érdekel megérik-e azt a nem kicsi árkülönbséget? Közel háromszor annyiba kerül fele annyi film...

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.25 0 0 22477

Ugyan ezt a párost próbáltam ki én is először két napja. Négy darab síkfilmre exponáltam ugyan azt, aztán 7, 7.5, 8, 8.5 percig hívtam őket 20 fokon 1+1 Xtolban. A 8 perces lett a legjobb szemre, bár még nagyítás nem készült róla.

Előzmény: BUSZNYI (22474)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.04.25 0 0 22476

Érdemes magadnak belőni a hívást, ha hosszútávon el akarod kötelezni magad egy hívó, vagy egy filmtípus mellett. Kiindulásnak a gyári dokumentáció mindig jó, aztán lehet rajta finomítani, ha az eredmény nem tetszik.

Itt a Foma 5-6 percet ír, amiből az következik egyik értékkel sem jársz rosszul. ( ott sem hülyék kísérleteznek a gyárban) Ilyen esetben érdemes a két érték közé hívni, azaz öt és fél percre. Ha 1+1-es hígítást választasz adj hozzá 20-30% hívási idő növekedést, és mindjárt lesz egy kiindulási értéked, ami jelen esetben 412 másodperc, azaz cirka 7 perc.

Ne sajnálj egy-két tekercset a film belövésre áldozni, onnantól nem lesz elrontott filmed, hacsak valami mást el nem szúrsz. Az interneten keringő adatok nagyobb szórást mutatnak annál, amit magadnak ki tudsz silabizálni.

Ha a film és a hívó dokumentációjában sem szerepel az a páros, amivel dolgozni szeretnél, akkor érdemes a hasonló karakterű dokumentált filmtípus idejével kezdeni. Ha nincs ilyen, akkor átlagold meg az azonos érzékenységű filmek hívási idejét, azzal elindulhatsz. Ha pedig nem akarod még ennyit sem törni a fejed a dolgon, akkor hívd elő valahol 6 és 10 perc között a filmed, szinte kizárt, hogy hasznavehetetlen negatívot kapj.

A Foma 100 kisfilmet 100 ASA mellett 10 percig hívom hígított Xtolban, a rollt 50 ASA mellett 8 percig. Minél hosszabb a hívási idő annál kevésbé számít pár másodperc ide, vagy oda.

A hőmérséklet és a mozgatás legyen konzekvens. Ebben segít igazán a hívógép.

...és................kedden nagyítottam kisfilmes Fomáról Ilford MG IV-re, a minősége fasza, hogy egzakt legyek. 

Előzmény: BUSZNYI (22474)
foveon Creative Commons License 2014.04.25 0 0 22475

hat az szivas, en mondjuk ekkora turat meg se kiserelek kis gyerekkel, meg egy bp koszeg 3.5h utazas is kimerito tud lenni, plane ha beteg is lesz.

xtol jo dontes, eleg jo anyag, r09 utan alltam at ra nehany evvel ezelott es joval kedvezobb a kepe. kisfilm foma 100-at xtol 1+1-ben 7:30 szoktam hivni 20C-on (100-ra exponalva). sztem a roll hasonlo.

 

 

Előzmény: BUSZNYI (22474)
BUSZNYI Creative Commons License 2014.04.25 0 0 22474

Sziasztok!

 

Hazatértem Toscana-ból. Elég izgalmas volt a két gyerekkel. Az első 3 nap gyakorlatilag a körzet összes orvosi ügyeletét végig látogattuk mert az egyik reproduktum beteg lett.

Nos a maradék idő rohanással telt. Hol az egyik helyszínre hol meg a gyerekek után. 

Végül a középformátum itthon maradt és nem is bántam meg. Vittem 13 tekercs (kis film) filmet a digi mellé de csak 3 tekercset sikerült elfotóznom a rohangálás és idegbaj miatt.

Megállapítottam, hogy amíg kicsik a gyerekek nem lehet fotózni velük.

Csatolok két képet az első tekercsről.

Viszont elfogyott a hívóm és X-tolt fogok bekeverni. Életemben először használom. Ezentúl ez lesz A hívó.

Mindjárt lenne is kérdésem Foma 100 (Roll) X-tolt 5-6 percet ír (20 fokon) de 1+1 re nem találok időt. És az sem mindegy, hogy 5 vagy 6 perc.

Illetve keresek még Fuji across 100 kisfilmhez 1+1 időt 20 fokra

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!