Keresés

Részletes keresés

Fine Tune Creative Commons License 2003.11.29 0 0 237
A kereszt nem önkényuralmi jelkép.
Előzmény: Borvo (231)
Fine Tune Creative Commons License 2003.11.29 0 0 236
Azt feltehetőleg a tábor után le kellett volna bontaniuk.
Előzmény: FZ (235)
FZ Creative Commons License 2003.11.29 0 0 235
A Balatonparton van egy házunk közel egy templomhoz, a közelében sokszor táboroznak cserkészek. Már idegesít, hogy szinte minden kretén cserkészcsapat felállít egy fakeresztet a templom mellett, vagy a környéken. Minimum 3 méteresek szoktak lenni, két sima gerendából. 4-5-re a házunkból rálátok, de a környékünkön min. 15 van már. Szerintem ezek semmilyen kulturális értéket nem képviselnek, csak rontják a tájképet természetvédelmi területen (Balaton-felvidéki Nemzeti Park).

Bárki is tüntetné el ezeket, én örülnék neki!

Indián Creative Commons License 2003.11.29 0 0 234
Hmmm... ezzel az elmélettel már itten is komoly gondok merültek fel
armagnac Creative Commons License 2003.11.29 0 0 232
Te is több hasznot hoznál egy mauzóleumban.
Előzmény: Borvo (231)
Borvo Creative Commons License 2003.11.29 0 0 231
Talán inkább ez elenne a jó megoldás, hogy legalább közterületre ne állítsunk fel sem vallási sem semmilyen egyesek számára önkényuralmi jelképeket. Ha a Leninszobrok szoborparkba kerültek a kereszteknek és feszületeknek is ott lenne a helyük.

"Makón tiltott jelkép lett a kereszt
2003. november 28. 8:23

Magyar Nemzet
Nem engedélyezték az adventi kereszt felállítását Makón a helyi önkormányzat baloldali képviselői. A keresztény jelkép felállítását a helyi Jobbik, a Hajrá Makó Polgári Kör és a Jobb Makóért Egyesület kezdeményezte. A kezdeményezők jogi útra terelték az ügyet. A rendőrségen jelezték a területfoglalási igényüket rendezvény megtartására, amit a jogszabályoknak megfelelően nem utasított el a hatóság.
Mágori Józsefné, a Fidesz–MDF–Kisgazda Polgári Egyesület makói képviselője és Nagy Ervin, a Jobbik választmányi elnöke felháborítónak nevezte az önkormányzati döntést. A határozat előtti vitában a keresztállítást elutasító baloldali képviselők arra hivatkoztak: a keresztény jelkép sértheti mások érzékenységét. A keresztellenes döntésről a Magyar Nemzet szerette volna megkérdezni Makó MSZP-s polgármesterét is, ám ő többszöri megkeresésünk ellenére sem reagált.

http://www.mno.hu/index.mno?cikk=186991&rvt=2 "

Törölt nick Creative Commons License 2001.11.05 0 0 230
:) Persze. De nem baj ha kicsit mink is tágra nyissuk a szemünket... Lyó? Jó!

Mi értelme van a vitának ha nem az hogy kicsit kiruccanj saját (rög?)eszméid kényelmes kis odújából?

Az ember sose tudja.

Amúgy télleg fura miért kereszt?
Illogikus.
A hatalmi egyház miért Krisztus szenveséseit abszolutizálja miért nem megváltói, szellemi mivoltát? Tán az egyház megtagadta Jézust? És jobban tetszik neki hogy a kereszten végezte?

Miért keresztény?

Megjegyzem ez csak a magyar elnevezés! Idegenül krisztiánusnak, krisztus-hitűnek mondatik a dolog.

Előzmény: Pirítós (229)
Pirítós Creative Commons License 2001.11.05 0 0 229
Szegény Szokratész...
Már annyira sem tudlya megvédeni magát, mint múltkor.
Hali,
Pirítós
Előzmény: Törölt nick (227)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.11.05 0 0 228
Na tessék! Most lebuktattál.

Jól lerontottad a közutálati indexemet:-)

Előzmény: Törölt nick (227)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.05 0 0 227
Szeritnem Iván Gábor barátunk nem akart semmi rosszat. Mindössze egy kis szokrateszi vénával rendelkezik, aminek által szeret egy kicsit provokatív és a hétköznapitól tótágast eltérő nézőpontokat felvenni!

Az (lélek- pontosabban) élettagadó materializmus, az (önálló, használható emberi) értelemtagadó miszticizmus (zsidó, keresztény, stb.) valójában közös gyökerű! téveszmék.
Céljuk a közösség manipulálása önös hatalmi céljaik érdekében!

Persze hazudni is csak úgy lehet ha némi igazat és szépet is szólunk így jut mindegyikbe sok szép, nemes, okos gondolat is. (Csak hát... Egy hordó borban egy-két liter lóhúgy bekeverése által most bort kapunk eredményül vagy szennyvizet?)

Előzmény: Iván Gábor (226)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.11.02 0 0 226
Most pedig megyek sportolni. További jó vitát a keresztekről és a döntögetőkről.
Iván Gábor Creative Commons License 2001.11.02 0 0 225
Mérnök vagyok.
Előzmény: Fejes Pista (222)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.11.02 0 0 224
100 fő kell hozzá és a törvény szerint, bárki bárhány egyházat, vallást alapíthat hazánkban.

Egyébként lelkiismereti okokból teszem és nem üzleti-vállalkozási célok miatt.

Előzmény: speaker (220)
Pirítós Creative Commons License 2001.11.02 0 0 223
Ne offolly öcsi!
Hali,
Pirítós
Előzmény: Iván Gábor (221)
Fejes Pista Creative Commons License 2001.11.02 0 0 222
Gabika!
Most őszintén!:neked mi a foglalkozásod/miből van lóvéd?
Előzmény: Iván Gábor (219)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.11.02 0 0 221
Miért lenne más. Ez a mai hadseregünk talán önkéntes. Engem börtönnel fenyegettek, mert több éven keresztül nem vettem át az állandó behívómat. Ja és ez már a renszerváltás után történt és 18 hónap kötelező fegyveres sorkatonai szolgálatom letöltése után, ahonnét tartalékos hadnagyként szereltek le.

Tehát az országban egyetlen ember vagyok, aki fegyveres sorkatonai szolgálat letöltése után hadnagyi ranggal kérte át magát polgári, fegyvermentes szolgálatba.

Leltem egy joghézagot és ezért volt lehetséges.

Előzmény: Pirítós (218)
speaker Creative Commons License 2001.11.02 0 0 220
Ha ugyanaz az alapító, akkor kapcsolt vállakozások, egyesítik őket. Hiába melóztál, kezdheted előlről.
Előzmény: Iván Gábor (219)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.11.02 0 0 219
Addig nekem közben más dolgaim vannak. Alapítanom kell néhány alternatív vallást, más és más jelképekkel.

Most kb 150 egyház/vallás van hazánkban, amelyikből kb 100 már jogilag is bejegyzésre került. Tehát nemsokára végetér az RKAT monopóliumi helyzete. Ilyen a piacgazdaság:-)

Előzmény: Pirítós (216)
Pirítós Creative Commons License 2001.11.02 0 0 218
Te rendkívül hülye!
A munkszolgálati hadsereg nem azonos a hadsereggel!
Egyszer az életben vegyél már a kezedbe egy olyan könyvet is, amit nem kell kifesteni!
Hali,
Pirítós
Előzmény: Iván Gábor (217)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.11.02 0 0 217
Ok. Ha így gondolod, akkor ugye a mostani hadseregünkre sincs semmi szügség? Még a régi kommunista-marxista rendszer csökevénye?

Mindenesetre én fegyvermentes, polgári szolgálatos vagyok.

Előzmény: Pirítós (214)
Pirítós Creative Commons License 2001.11.02 0 0 216
Kedves Iván Gábor!
Re: "A kereszt mint keresztény jelkép, más egyéb jelképekkel együtt a fejlődés miatt pedig úgy is el fog tünni nemsokára a mindennapjainkból."

Őszintén kívánom neked: addig álllyál féllábon!
Hali,
Pirítós

Előzmény: Iván Gábor (215)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.11.02 0 0 215
Nem hiszem, hogy nagy dicsőség lenne veled vitázni. Részemről örömmel lemondok róla.

Van egy rakás betokosodott hülyeséged és azt gondolod, hogy azt más is úgy fogja elfogadni, mint, ahogyan Te azt tévesen hiszed.

A kereszt mint keresztény jelkép, más egyéb jelképekkel együtt a fejlődés miatt pedig úgy is el fog tünni nemsokára a mindennapjainkból. Tehát üzenem mindenkinek. Kár döntögetni, mert ezzel csak reklámot okoznak.

Előzmény: cslewis (209)
Pirítós Creative Commons License 2001.11.02 0 0 214
Csakhogy Marx apánk a Kommunista Kiáltványában (és most népszerű ismeretterlyesztés következik!) ojan lyó kis ötletekkel állt elő, mint például a munkaszolgálati hadsereg létrehozása.
Na most.
A hadsereg, mint tudlyuk nem tipikusan az a roppant demokratikus csoport-szerveződési forma.
Sokkal inkább hierarchikus, parancsuralmi, ahol a személy szabadságát maximálisan korlátozzák. A hadsereg laktanyában (esetleg táborban) él, azt engedély nélkül nem hagyhatlya el, továbbá személyes véleményétől függetlenül végre kell hajtania a kapott utasításokat, ellenkező esetben súlyos szankciókkal kell szembenéznie.
Persze Lenin elvtársék hadikommunizmus néven meg is valósították a termelés marxi militarizálását, ahol a selelytet, az embertelen körülményekkel és követelményekkel szembeni munkástiltakozást dezertálásként fogták fel és főbelövéssel büntették.
Hali,
Pirítós
Előzmény: Iván Gábor (212)
Pirítós Creative Commons License 2001.11.02 0 0 213
Nekem úgy tűnik, hogy a P-DOX (a P, az "para" akar lenni?) semmiben sem hívők mindenek előtt az olvasottságban, tályékozottságban, tanulásban nem hisznek.
Szegény kis Netpárt...
Ha ijenek a frontemberek, mijen lehet a hallgatag többség?;-)
Hali,
Pirítós
Előzmény: Iván Gábor (211)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.11.02 0 0 212
Ilyen alapon Marx sem épített Gulágokat.

Előzmény: cslewis (210)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.11.02 0 0 211
Attól tartok, hogy neked nincs semmi fogalmad az etikáról, a humanizmusról, a szeretetről, az erőszakmentességről.

Magánemberként vagyok itt és úgy is nyilatkozom. Legfeljebb a P-DOX Semmiben Sem Hívést képviselem még maximum. Ja akkor felsoroljak fel még egynéhány szervezetet, amelyiket nyugodtan szidhatod olyan elvek alapján, mint a NetPártot, mert a tagja vagyok. Ilyen alapon akkor Magyarországot is szidhatod, hiszen magyar állampongár is vagyok.

Előzmény: Pirítós (206)
cslewis Creative Commons License 2001.11.02 0 0 210
"Gondolom úgyan az, mint aki a szeretet vallásának nevében és védelmében embereket éget meg máglyán." - Nem emlékszem, hogy jézus állított volna máglyákat...
Előzmény: Iván Gábor (198)
cslewis Creative Commons License 2001.11.02 0 0 209
Gabi,

Az egy dolog, hogy lövésed nincs a kereszténységről. A kommunizmusról sem és a fasizmusról sem. Helyesen nem tudsz írni, így bármit is írsz, a primitívség illata lengi át.

Ne etikát tanulj, hanem történelmet, filozófiát és magyar NYELVTANT! Esetleg teológiát is...

És aztán máris lesz miről beszélnünk.

Előzmény: Pirítós (206)
cslewis Creative Commons License 2001.11.02 0 0 208
Kedves Gábor,

Előbb tanúlj meg hejesen irni, aztán vitázhacc velem.

Ok?

Előzmény: Iván Gábor (198)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.11.02 0 0 207
Ha nem veszik ki és reá is támaszkodnak, akkor még is csak egyetértenek egy tömeggyilkos és gyilkosságokra felszólító "Isten"-nel.

"Krisztus óta a keresztények a kiválasztott nép"

Hát igen. Ezek az egy igaz vallások, meg kiválasztott nép, magasabb rendű faj elméletek miatt rengeteg ember halt már meg.

Előzmény: speaker (204)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!