Keresés

Részletes keresés

esti-2 Creative Commons License 2010.10.31 0 0 4065

 

Tisztelt Perge uram!

Vajon miért van az, hogy nem hiszem?! :o)

 

Üdvözlettel:

Esti János

 

PS:

Bár néha valóban nagy kedvem lenne hozzá, különösen azután, hogy az újlendületű - és sokcímű - polgármester úr kijelentette, hogy "nem tűri", hogy budapesti szerkesztőségekből "rúgdalják" (vagy gyalázzák? nem is tudom már pontosan) Fehérvárt.

Szívesen megkérdezném tőle, hogy "ugyan, kedves Potrien, mire gondolt, mikor ezt a marhaságot mondta?!" Mert az a budapesti szerkesztőség nyilván az én lapom lenne, de a Miú-ban soha nem gyalázta senki Fehérvárt. Cser úrfiról jelent meg itt-ott néha néha egy egy elmarasztaló cikk, de hát ő - ha jól tudom - még ma sem egyenlő Fehérvárral.

Vagy tévedek?

 

És mi az, hogy "nem tűri"?! Hát mit csinál? Betiltja a lapot? Elkobozza? Kitilt a városból? Lelövet? Beterjeszt egy önálló képviselői indítványt a Mi újság? című szellemi környezetszennyezés betiltására? (Amúgy mi köze neki szellemi dolgokhoz?) Mégis, mit csinál?!

(És ez egy jogvégzett ember!!!!!)

Előzmény: perge (4064)
perge Creative Commons License 2010.10.30 0 0 4064

Esti Uram!

Várom a további lapszámokat nagy izgalommal.

:)

 

 

Előzmény: esti-2 (4063)
esti-2 Creative Commons License 2010.10.02 0 0 4063

 

Tisztelt Perge!

 

Az utóbbi! :o)

 

Üdv:

Esti János

Előzmény: perge (4062)
perge Creative Commons License 2010.10.01 0 0 4062

A topic cím most már hibás, hiszen nem MSZP az, hanem Civil Mozgalom...vagy a pénz ugyanaz mögötte és csak én nem vagyok jól értesült?!

 

 

esti-2 Creative Commons License 2009.02.07 0 0 4061

 

No, én most dobok egy hátast - ahogy mondani szokták.

Orbán leve Fodorhoz (részlet):

 

"Demokráciában a választópolgár a politikai felhatalmazás eredője..."

 

Viktor!

Fordítva! Demokráciákban a választópolgárok akaratának eredője a "politikai felhatalmazás", azaz ezen eredő határozza meg, hogy mely párt kap többségi támogatást politikájának végrehajtásához, és nem e felhatalmazás eredője a választópolgár!

 

Hú, de nem mindegy!

Remélem, a fenti idézet csak valami nagyot-akarás idétlen megfogalmazása volt, és valós program, mert akkor nagy baj lesz itt!

 

PS:

No, essünk már túl végre azon a fránya költségvetésen...

esti-2 Creative Commons License 2009.02.03 0 0 4060

 

Hahó!

Megen átalakul a Fidesz - ez eddig sem nem hír, sem nem újdonság -, Szíjjártó Péter eddigi szóvivő lett Orbán új kabinetfőnöke. (Az eddigi Deutsch Tamás - már "Für" nélkül - megy az Unióba, amiért mi kérünk elnézést Európától.)

 

A kérdés:

 

Ki lesz az új országos szóvivő?!

 

Lehet tippelni.

Ha az eddigi helyettes lép előre egyet, az sokat árt a Fidesznek, ha nem ő, az sokat árt neki, bár így megtarthatja összes címeit, rangjait. (Azért ezzel együtt is savanyú lenne az előremenetel megtorpanása!) Ráadásul az is kérdés, hogy vajh' mivel kárpótolnák a lelkes, lendületes ifjút e kínos megtorpanásért?

 

Hiába no, nehéz és küzdelmes út a karrier-politikusok élete...

 

(A tippeket ide várjuk, e topikba...)

 

 

 

esti-2 Creative Commons License 2009.02.01 0 0 4059

 

Ez meg újabb mámorító hírecske:

 

"Dr. Cser-Palkovics András, a Fidesz helyettes szóvivőjének rövid, tömör sajtóközleménye, amellyel bizonyára nagyon sokan egyetértenek hazánkban (és határainkon kívül is): "A köztársaságra ma a legnagyobb veszélyt Gyurcsány Ferenc és alkalmatlan kormánya jelenti." - Minden valószínűség szerint nem kell kommentálnunk az imént közölt mondatot, hiszen mindenki nyomon követi a politikát, a Kormány "durván melytelen" döntéseit, a magyarok jelenlegi gazdasági helyzetét és az embereket "rettegítő" bizonytalanság-érzés gyorsuló növekedését..." (forrás: http://www.fehervarihirek.hu/  kiemelés tőlem.)

 

Tartalmi magyarázatot kérek valakitől, aki érti. Különösen a vastagított részt!

 

Nem tudom, ki hogy van vele, de nekem egyre inkább tetszik a Fidesz - és kiemelten az ifjú orsz.szóviv.h. - újmagyarító nyelvi törekvése! Itt van például ez a "rettegítő" az elhasznált "megrettetentő", vagy még egyszerűbben: "ijesztő" szavunk helyett. (Már ha azonos jelentéstartalomról beszélünk, nevezetesen a félelem keltésről.) De azért a "bizonytalanság-érzés gyorsuló növekedése" sem piskóta, ez valami olyasmi lehet, mint az elméleti fizikában a szabadesés. Csak azzal nem vagyok tisztában, hogy az idézett mondatban valójában mi a különbség a bizonytalanság-érzés növekedése és gyorsuló növekedése között, hiszen az érzésnek - mint olyannak - nincs sebessége, a növekedés esetünkben elhatalmasodást jelenthet csak, és nem tempó-változást.

Azaz, az embereken egyre inkább elhatalmasodik, eluralkodik a bizonytalanság érzése - már az ifjú orsz.szóviv.h. szerint -, méghozzá egyre gyorsabb ütemben, ami viszont már értelmetlen túlburjánzás, "magyarul": eufémia.

 

Javaslom, hogy még véletlenül se térjenek le e megkezdett útról! Segítek. A "kormányközeli" (vagy bármilyen egyéb) cégek, személyek visszaélését pl. úgy lehet egyenesen rákenni a kormányra - kormányfőre, miniszterre, stb. - e nyelvi lelemény segítségével, hogy nem egyszerűen lopásról beszélnek, hanem "lopattatásról" mivel ebben már benne van a "lopattató" személye is.

Kellő mennyiségű hangalak-kreációt, vagy virtuóz rag- és toldalék halmozást követően elkészíthetővé leend az "Országos (vagy Nemzeti!) Fidesz-Magyar Nagyszótár".

 

Jó munkát. Az ország meg addig is el lesz valahogy...

 

 

esti-2 Creative Commons License 2009.01.30 0 0 4058

 

Hopp, még egy érdekes kis hírecske. Tocsikolnak a Fideszes önkormányzatok?

Csak úgy kérdem...

 

Itt a hír:

 

http://index.hu/politika/belfold/sikerdij0130/

 

Persze az igazi kérdés: vajon mennyi "csuroghatott" ebből vissza pártkasszákba, és privát zsebekbe?

 

 

esti-2 Creative Commons License 2009.01.30 0 0 4057

 

Érdekes képek láthatók a fehérvári tűzoltóság honlapján az esetről.

 

 

Előzmény: esti-2 (4056)
esti-2 Creative Commons License 2009.01.29 0 0 4056

 

A megoldás vagy kutya, vagy garázs. (Inkább mindkettő.)

 

 

Előzmény: naiv2 (4055)
naiv2 Creative Commons License 2009.01.29 0 0 4055
Hát nehogy már csak a Veresnek legyen új kocsija.A Bercinek meg csak volt Cascoja,a biztosító kifizeti,az Ivanics meg ad másikat.Nyilván a gonosz Magyarok Nyilai (lábtörlőgyujtogatás Molotovkoktéllal+Csintalan "megverése",leöntés kecuppal,stb) tette ezt a kis szivesééget,"megfélemlítendő"  a Becit.Sírjunk,elvtársak.Micsoda idők...Micsoda emberek...
Előzmény: esti-2 (4054)
esti-2 Creative Commons License 2009.01.29 0 0 4054

 

Hoppá!

 

Egy "kis színes" az Indexről:

 

Felgyújtották Molnár Albert Volvóját

 

A cikk itt:

 

http://index.hu/politika/belfold/molntuz0129/

 

Szerintem ez a heves rokonszenv egy sajátos megnyilvánulása lehetett...

 

 

esti-2 Creative Commons License 2009.01.25 0 0 4053

 

Nem!

Ha nem ad okot rá, nem foglalkozunk vele. Privát "fájdalmakról" konzultáljon orvosával, gyógyszerészével... :o)

 

 

Előzmény: Ferenczy Géza (4052)
Ferenczy Géza Creative Commons License 2009.01.25 0 0 4052
Igaz, hogy a címoldalon ismét a püspök úr lesz?
Előzmény: esti-2 (4048)
esti-2 Creative Commons License 2009.01.23 0 0 4051

 

Kedves Őslakos!

 

Több komment is létezik:

 

1.) "A problémát ismerjük, tudjuk, megoldjuk..." :o)

 

2.) "Tudjuk, merjük, tesszük!" (Remélem, emlékszik még erre a szlogenre! :o) )

 

3.) (Ez a komoly)

A válság komoly, és pokoli dolog, és ma még csak az elején járunk! Annyi már bizonyos, hogy a nemzetközi pénzügyi válság gazdasági, termelési válságba ment át, tehát megtámadta a termelői szférát is, ezen pedig nem segít sem a kamatcsökkentés - sok helyen megpróbálták, sehol nem jött be! -, sem az adócsökkentés, mert csökkentett terhek mellett sincs piaca a termékeknek, azaz nem adhatók el. (Nyilván maga sem venne új kocsit - frigót, mosógépet, tévét, stb. - a válság idején, még olcsóbban sem.)

A forint árfolyama ehhez képest - hangsúlyozom: ehhez képest! - fájdalmas, de lényegtelen momentum.

Európában mindehol "megbukott" a költségvetés, legfeljebb más országokban nem így nevezik a korrekciókat, és nem próbál belőle az ellenzék politikai tőkét kovácsolni. (Ez magyar specialitás.)

 

Amúgy - ha valóban érdekli - igen alapos és terjedelmes tanulmány jelent meg e válságról a legutóbbi ÉS-ben, elég neves, és hozzáértő gazdasági szakember tollából. Ha valóban érdekli a téma, ajánlom fogyelmébe, függetlenül a lapról alkotott véleményétől.

 

Üdv:

Esti János

 

Előzmény: Őslakos (4049)
Őslakos Creative Commons License 2009.01.23 0 0 4050
Jöhet.

Ami most van az új, de nem boldog.
Előzmény: Ferenczy Géza (4046)
Őslakos Creative Commons License 2009.01.23 0 0 4049
Ön milyen jó megfigyelő!:)

Megvoltam nélküle.

Arra azért kíváncsi vagyok, a jelen helyzetet hogyan kommentálja.

Egy Euró már több mint 291 forint. A költségvetés alig két hét alatt megbukott...




Előzmény: esti-2 (4048)
esti-2 Creative Commons License 2009.01.23 0 0 4048

 

Szerintem már ő is alig várja a Miú új számát... :o)

 

 

Előzmény: Ferenczy Géza (4046)
esti-2 Creative Commons License 2009.01.23 0 0 4047

 

Azért annyira ne siessen. (Bár a postaládát megnézni mindig helyes dolog.) Még egy kis türelem. :o(

 

PS:

Mire véljem azt a fordított smile-jelet? Valami baja volt a lappal? Nem szívta eléggé a vizet krumpli pucolás közben, vagy nem volt elég nagy a sz.láda béleléséhez? Pedig igazán iparkodtunk - és a jövőben is iparkodni fogunk - környezetbarát anyagokat használni; legalább megjelenésében azt. :o)

 

Üdv:

Esti

Előzmény: Őslakos (4045)
Ferenczy Géza Creative Commons License 2009.01.23 0 0 4046
Küldjek neked egy BUÉK-lapot?
Előzmény: Őslakos (4045)
Őslakos Creative Commons License 2009.01.23 0 0 4045
Megnézzem reggel a postaládámat? :(
Előzmény: esti-2 (4044)
esti-2 Creative Commons License 2009.01.23 0 0 4044

 

 

HAMAROSAN...

 

 

esti-2 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 4043

 

:o)

 

 

Előzmény: Ferenczy Géza (4042)
Ferenczy Géza Creative Commons License 2008.10.12 0 0 4042
utánozás, majom szokás:-)
Előzmény: esti-2 (4041)
esti-2 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 4041

 

Ugye ez nem nekem szólt, bár az én beírásomra jött válaszként.

 

 

Előzmény: Ferenczy Géza (4040)
Ferenczy Géza Creative Commons License 2008.10.12 0 0 4040
Erre varrjál gombot kedves utánozós és koalíciózós barátom.Ugyanezt mondtam én is csak egyszerübben. Nagykoalíció oszt jónapot, a kellemetlenkedőket pedig kifele onnan.Éljen a demokrácia, és annak a damoklesz kardja ami minden visszapofázós feje felett lebeg.No meg a megkerülő damaszkuszi körgyürű.
Előzmény: esti-2 (4039)
esti-2 Creative Commons License 2008.10.07 0 0 4039

Tisztelt ME!

 

Már vártam ezt a kérdést... :o(

 

Ön is tudja, hogy Fehérváron a Fidesz "egyezkedési hajlandóságának" egyik feltétele volt, hogy a Miú szűnjön meg. (Informális értesülés, ne kérjen róla dokumentumot, mert nincs, hacsak az nem, hogy mióta leállt a lap, meg is született az egyezség. Tudja, szépen elindult egy folyamat: előbb Pénzes tűnjön el, aztán a Miú, most éppen Viniczain a sor, de szerintem nem ő lesz a vége...)

 

Mármost a Miú nem azzal a céllal született, hogy a város - vélt, vagy valós - vezethetőségének akadája legyen, s bár a lapot a jelenlegi törvények - meg az Alkotmány - értelmében kizárólag csak én szüntethetem meg, a fentiek miatt egyelőre szünetel a megjelenés.

 

Hamar ki fog derülni, hogy a "csúcs-bizottság" valóban a város érdekét szolgálja, vagy csak összefeküdt az új MSZP-s vezetés a Fidesszel némi pénz-egyezkedés érdekében. Ha ez történt - ismétlem, hamar kiderül majd -, a lap újra megjelenik, ha nem ez történt, akkor kicsit később, miután kisimultak a politikai baba-idegek. :o)

 

OFF

Privát véleményem, hogy szó sincs itt "városérdekről"! Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a helyi MSZP új vezérkara - a t. polgármester úrral egyetemben - egyszerűen "lefeküdt" a Fidesznek, és ahelyett, hogy megvívta volna politikai harcát velük - ez persze férfiakat kívánna -, elkezdtek egyezkedni saját boldogulásuk végett.

Mi más magyarázná, hogy egyesek igen komoly állásról és megyei önkormányzati tagságról is lemondanak csak azért, hogy tanácsnokai lehessenek e bizottságnak bagóért, vagy hogy mások - neveket szándékosan nem írok, aki perelni akar, az dolgozzon meg az indokért :o) -, szóval, hogy mások egyszerre lehetnek egy csúcs-bizottság vezetői, és egy - e bizottsági döntéstől erősen függő! - társulás vezetői?! (A társulás jó pár milliárdos beruházás előtt áll! A projektről majd a bizottság dönt! A vezető mindkét esetben ugyanaz a személy. Hát nem érdekes ez?)

 

Mindez persze bőven megérne egy-két cikket, nem is ígérem, hogy nem fog megszületni, csak türelem...

ON

 

Tisztelettel:

Esti János

Előzmény: MajomEmber (4038)
MajomEmber Creative Commons License 2008.10.07 0 0 4038
mikor lesz megint?
Előzmény: esti-2 (4037)
esti-2 Creative Commons License 2008.06.16 0 0 4037

 

Azt hiszem, értem...

"nem lettem boldogabb." :o(

 

 

Előzmény: Ferenczy Géza (4036)
Ferenczy Géza Creative Commons License 2008.06.16 0 0 4036
Ha nem akarja, nem érti. :-(
Előzmény: esti-2 (4035)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!