Keresés

Részletes keresés

hide u Creative Commons License 2003.02.11 0 0 36

és jól hallottam: cikk is van róla itt.
Előzmény: Törölt nick (34)
hide u Creative Commons License 2003.02.11 0 0 35

álljunk meg, én úgy hallottam hogy ez a dizájnközpont - vagy mi - a magyar formakultúra kiállítóközpontja lenne és köszönőviszonyban sincs az országimázsközpont nevű fantasztikummal, amire egyébként szükség lenne, csak nem olyan formában ahogy már láttuk...
Előzmény: Törölt nick (34)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.11 0 0 34
Hehe, nincs új a Nap alatt.
Ország Imi rula :)))

"Az Erzsébet téren, a volt buszpályaudvar épületeiben megnyílik a Magyar Design Központ" - jelentette be Medgyessy Péter miniszterelnök kedd délelőtti országértékelő beszédében a parlamentben.

hide u Creative Commons License 2003.02.05 0 0 33

felemelte, ja. ma reggel láttam kunczét.
Előzmény: wamzer (31)
díjbeszedő Creative Commons License 2003.02.05 0 0 32
Még a végén megszeretjük az SZDSZ-t :)))
Röftl :DDD
Előzmény: wamzer (31)
wamzer Creative Commons License 2003.02.05 0 0 31
fel is emelte, nem? vmi ilyesmit hallottam. Amúgy télleg gáz. Pláne béketüntetést betiltani...
Előzmény: hide u (29)
díjbeszedő Creative Commons License 2003.02.05 0 0 30
Én azt értem, hogy bizonyos nagyforgalmú utakon ne legyen tüntetés, nyilván akadályozzák a forgalmat. Dehogy ne lehessen mondani az MSZP hatalomra jutása után egy olyan helyet Budapesten, ahol ne lehessen tüntetni azért ez már durva. A FIDESZ az APEH-et, a szocik a rendőröket használják fel alantas céljaikhoz.
Előzmény: hide u (29)
hide u Creative Commons License 2003.02.05 0 0 29

hmmm. itt az ideje, hogy egykor hőn szeretett, ma már inkább "jobbhíján" beikszelt szadeszom felemelje a hangját. A liberális TASZ már lépett. Gusztos engedélynélkültüntető-ifjútitán is felemelte legutóbb a hangját, mikor az árulót kiabáló srácot elitélték. ha tisztességes liberális párt nincs is most nekünk, legalább liberális hangfoszlányokat hallani innen-onnan... Nagyon nem tetszenek nekem egyébként ezek a tüntetésbetiltós-kiabálásértelítélős tendenciák.
Előzmény: Kurtabérci Béci (28)
Kurtabérci Béci Creative Commons License 2003.02.04 0 0 28
Egy hét alatt 4 tüntetést tiltott be a hatalom. Nincs kegyelem! Magyarországon semmilyen ügyben , senki nem gyülekezhet, tiltakozhat!
Magyarországon a gyülekezési jog lábbal tiprása immáron mindennapi eset!
wamzer Creative Commons License 2001.12.25 0 0 27
nem dühöngök, nyugi:-) (bár a szám végén kicsit csalódott az énekes, mert Nastasja Kinski mégsem várta a peronon, ez lehet akár dühöngés is:)

Amúgy csak beleolvastam a süllyedő topicocba...

Előzmény: FixI (26)
FixI Creative Commons License 2001.12.25 0 0 26
Már megijedtem, hogy ,,dühöngsz" valami miatt :)))
Előzmény: wamzer (25)
wamzer Creative Commons License 2001.12.25 0 0 25
"Az utolsó vonat
Varsó felé jár
Nastassja Kinski
A peronon áll

A peronon áll
És engem vár
Úgy látszik, hogy mégis
Szép lesz ez a nyár

Nade várj, nade várj, ez mégsem Amerika"

Bocsi, csak arról, hogy Varsó, beugrott ez a Vidámpark szám, tudom, off, meg minden:)

Előzmény: Tibó (24)
Tibó Creative Commons License 2001.11.26 0 0 24
De mintha ok is arra mennenek...
Azert Varsoban sem sokkal fenyesebb a helyzet, mint lathato...

bar en tovabbra sem tartok sehova... En Europaban szulettem, es mindig is ott voltam...
Bar Pest mintha neha tenyleg nem odavalo lenne :(

SZAR AZ INDEX!!!

Előzmény: T. Rudi (23)
T. Rudi Creative Commons License 2001.11.26 0 0 23
Érdekesnek érdekes lenne, de MI NYUGAT-ra tartunk elvtárs és nem keletre :DDD
Előzmény: Tibó (22)
Tibó Creative Commons License 2001.11.26 0 0 22
Erdekes lehetne meg Praga, Pozsony, Bukarest stb...
Előzmény: _LaJoS_ (19)
_LaJoS_ Creative Commons License 2001.11.26 0 0 21
Ezt egy percig sem vonnám kétségbe.
Előzmény: T. Rudi (20)
T. Rudi Creative Commons License 2001.11.26 0 0 20
Ugyanezt a táblát nagyon sok szakma képviselője fel tudná mutatni.
Előzmény: _LaJoS_ (19)
_LaJoS_ Creative Commons License 2001.11.25 0 0 19
Mutattak egy táblázatot, amiben fel volt tüntetve egy pedagógus havi nettó fizetése néhány városban:

Lisszabon, Milánó: 307e
Brüsszel: kb. 350e
München: kb. 475e
London: kb. 675e (!!!)
Budapest: 43e
Varsó: kb. 50e

Az adatokat Ft-ban kell érteni.
A kb.-k azért vannak, mert nem biztos, hogy pontosan emlékszem vissza, de max. párezer Ft eltérés lehet.
A londoni 15 és félszerese a pestinek...

Előzmény: wamzer (17)
_LaJoS_ Creative Commons License 2001.11.25 0 0 18
Most van a Duna TV-n Pálinkás, a kormány oktatási tervéről van szó.
wamzer Creative Commons License 2001.11.24 0 0 17
teljesen igazad van Tibó, én ezt azzal egészíteném ki, hogy a tanárságnál nem azt kell nézni, hogy ténylegesen mennyit tölt az iskolában az illető, ez az a szakma amit nem kilóra (értsd. munkaidő) mérnek. Rengeteg háttérmunka áll a tanítás mögött, azonkívül a nyári szabadság sem annyira hosszú, mint azt képzelik egyesek, egy csomó adminisztrációt akkor kell megcsinálni, az egész Június, meg augusztud fele simán rámegy.

A hasonló szintű végzetséggel bírók között pedig iszonyatosan szarul keresnek, az anyagiakat tekintve az orvosok mellett a tanárok jelentik az alját a nagy büdös értelmiségnek...

Mellesleg nagybetűs Nyugaton 7szer ennyi pénzért dolgoznak kb. 2/3-at annyit, mint itt.

Előzmény: Tibó (16)
Tibó Creative Commons License 2001.11.16 0 0 16
Azert lehene meg egy kicsit! :)

Szerintem azert nem megy a "jobbik fel" tanarnak mert:
- keves a fizetes
- minimalis megbecsulese sincs a szakmanak

Azert megy ma valaki tanarnak mert:
- mashova nem vettek fel es ez maradt
- az elso ket erv nem engedi eltantoritani hivatastudatat
- csak atmenetileg akarta csinalni, de ott ragadt

Előzmény: Tanársegéd (15)
Tanársegéd Creative Commons License 2001.11.15 0 0 15
Nézd, egyre kevesebb az IGAZI tanár, olyan akinek elhivatottsága van a pálya iránt.

Nem miattad, hanem azért, mert a téma érzékenyen érint és látom a kollágákat inkább nem irok a továbbiakban erről semmit.

Előzmény: Tibó (14)
Tibó Creative Commons License 2001.11.15 0 0 14
Reggel 7:30-tol delutan 2ig, 5ig koptatni a szadat. rohadt szar dolog.
Utana meg meg keszulhetsz a masnapi orara.

A fizetes meg csak csokken, mindenki kulonorakat ad, meg fusizik.

Es aztan a hazug kormanyok felevente fizetesemelest igergetnek, ami ugy marad meg az emberekben, hogy huuuu de sokat keresnek mar ezek a tanarok...

Latszik is milyen vonzo a tanari szakma azoknak, akik tudjak mi folyik benne...

Előzmény: Tanársegéd (13)
Tanársegéd Creative Commons License 2001.11.14 0 0 13
Valaki számolja már ki, hogy a T. Pedagógusok a rendszerváltás óta hányszor kaptak fizetésemelést.

Amúgy meg ki az iskolák tulajdonosai, fenntartói?

Ez évben minden tanárnak a heti 20 tanítási óra mellé 2, tanítók esetében pedig 1 órát kell töltenie az iskolában, melyet a helyi tanterv elkészítésével tölt.

Ez egyszerűen elképesztő! Hihetetlen, hogy le vannak terhelve. Van is mit kipihenni nyáron.

Előzmény: Tibó (12)
Tibó Creative Commons License 2001.11.14 0 0 12
Nem történt jelentős bérfejlesztés?

2001. november 14.

Elkészült a kormány hároméves zárszámadása. A kormány fő prioritásai között szerepelt, a pedagógusok bérfejlesztése. A fejlesztések mértékét jelző százalékszámok, nagyon gyakran, nem a valóságos béremelést tükrözik.

Mi valósult meg, és mi vált kézzelfoghatóvá a pedagógusok számára? Erről kérdeztük Szondy Györgyöt, az Arany János Általános Iskola és Gimnázium igazgatóját.
Az idei évben, január elsejével került sor az első bérfejlesztésre, melynek mértéke 8,75 %-os volt. Természetesen bruttó értéket véve alapul. Ezt követően ez év szeptemberében került sor újabb módosításra, mely már nemcsak a béreket, de a pedagógusok óraszámát is érintette. A béremelés mértéke 20%-os volt ugyan, de egyúttal a kormány elrendelt, egy 10 %-os óraszámemelést is, a pedagógusok számára. Ez évben minden tanárnak a heti 20 tanítási óra mellé 2, tanítók esetében pedig 1 órát kell töltenie az iskolában, melyet a helyi tanterv elkészítésével tölt. Jövőre ez a tevékenység nevesítésre kerül, így ezeket a plusz óraszámokat pedagógusaink a tanterv elkészítése mellett, képességfejlesztéssel töltik majd.
A bérfejlesztést követően nem fordult ugyan elő, hogy valaki kevesebb fizetést vitt volna haza, mint annak előtte, azonban a magasabb adótartalom, az óraszámok növekedése azt eredményezte, hogy nyugodtan állíthatjuk, hogy nem történt jelentős változás a pedagógusok kézhez kapott fizetésében, mondta el az igazgató.
Az emelés mértéke az iskolák technikai dolgozói esetében, lényegesen alacsonyabb volt.
Az intézményvezetők nemcsak a pedagógus bérfejlesztésben, hanem a minőségi munkáért járó kereset kiegészítésben is részesülnek, az elmúlt évekhez hasonlóan.
Nyíregyháza Megyei Jogú Város Közgyűlése novemberi ülésén határozott az intézményvezetők minőségi munkájáért járó keresetkiegészítésről.
A Közoktatási törvény lehetővé teszi, hogy a közoktatási intézmény vezetője, kereset kiegészítéssel ismerje el a meghatározott munkateljesítmény elérését, az átmeneti többletfeladatok ellátását, a tanórán kívül végzett minőségi munkavégzést.
Az idei évben a nevelési-oktatási intézményvezetők részére a tanév valamennyi hónapjában 6.000 Ft összegű minőségi munkáért járó keresetkiegészítést állapított meg a képviselő testület, a minőségbiztosítási rendszert vezető intézményvezetők esetében, havi 12.000 –Ft-ot, a szociális és közművelődési intézmények vezetőit, 2001. november 1 napjától 2002. október 31 napjáig terjedő időre, havi 6.000 Ft keresetkiegészítésben részesíti

(mariann)

Tanársegéd Creative Commons License 2001.11.09 0 0 11
Hopp! Jó, hogy szólsz! Ma este Sajtóklub. Szerencsére oda Sesztákot nem hívják meg. Nem birom az állandó okoskodását.
Előzmény: dejo (10)
dejo Creative Commons License 2001.11.09 0 0 10
Éppen ezért vagyok rá kíváncsi, hogy mennyire hunyászkodnak meg a "Nagyvezír" előtt.
Csak azt sajnálom, hogy nem hívták meg Seszták Ágnest vagy Lovas Istvánt, hogy a másik oldal is képviselve legyen.
Előzmény: Tanársegéd (9)
Tanársegéd Creative Commons License 2001.11.09 0 0 9
Ennél már csak az nagyobb baj, hogy én sem fogom látni. Levelezősöknek tartok órát, számítástechnika alapismereti gyakorlatot. Gondolom Te majd beszámolsz nekünk :))) Tamás Ervin, a Népszabadság főszerkesztő-helyettese a másik kérdező. Nem lehet egy szavad sem, egyik sem jobbos :o)))
Előzmény: dejo (8)
dejo Creative Commons License 2001.11.09 0 0 8
Holnap, szombaton reggel 8-tól 9 óráig Orbán Viktor Miniszterelnk Úr a Napkelte vendége a Magyar ATV-ben.
Akik kérdezik: Bánó András és a másikat elfelejtettem, a Nap-Kelte honlapján meg még mindíg csak a pénteki tervezett program van.

Ez nem dühöngés csak nem találtam rá topicot, újat meg nem érdemel.

wamzer Creative Commons License 2001.10.31 0 0 7
a kambodzsaiak:-)
Előzmény: Tibó (6)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!